trwa ładowanie paska...
01-10-2020, 15:16:32 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Koszula taktyczna letnia  (Przeczytany 24986 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Okruch
Opinii: (9)
Ekspert

Miejsce pobytu: C.K. Miasto Tarnów

Bo do tanka trzeba czworga

Ignoruj
« Odpowiedz #15 : 14-06-2014, 10:12:20 »

100% bawełny i 30% poliester - to musi się sprawdzać

Jestę survivalowcę, emerytury się nie boję
peterv
Opinii: (0)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 11-09-2014, 22:15:45 »

ja kupiłem kilka (każdy kolor tj khaki, coyote, green, black , navy blue, tundra) 5.11 taclite w ripstopie (cena 230-240 zależnie od sklepu za długi rękaw, 200 za krótki) : rewelacja - nie gniecie sie (nie trzeba prasować) i wygląda ładnie, nie prześmierduje potem materiał, nie ma żadnych rozdarć ani nic, oddycha super, schnie szybko, rewelacja
inne koszule jakie miałem kiedyś (warrior i helikon) :
- warrior wear za 150 zeta - pociłem sie, wymagało płukania w płynie do płukania, ale sie nie gniotła też,
- helikon za 80 zeta bawełniany - po minucie chodzenia i siadania/wstania wygląda jak psu z gardła wyjęta choćbyś prasował ją 10 minut wcześniej

jako leń polecam taclite, uprasowane raz, są nie pogniecione przez 100 prań, wygląda się zawsze schludnie, nawet jak ostatnie prasowana tylko raz po rozpakowaniu moje koszule nosze codziennie, piorę w pralce, strzepnę, wieszam na wieszak po wirowaniu, po 2-3 godzinach można założyć ponownie (szybkoschnące) i koszula gładziutka bez zagnieceń, warrior bardziej sztuczny, schnie w 1-2 h, też zero zagnieceń, ale poce sie w bardziej sztucznych ciuchach,
« Ostatnia zmiana: 11-09-2014, 22:21:26 wysłane przez peterv » Zapisane
MAXIM
Opinii: (3)
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: 3-city

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 12-09-2014, 20:51:22 »

ja mam kilka koszul 5.11 i Blackawka. Bardzo przemyślane konstrukcje i rzeczywiście najlepsza dla mnie jest 5.11 w ripstopie z nylonu . Cop do rozmiaru to jest zawyzony i mimo, że ja nosze XL to XL w 5.11 wisi u mnie w szafie bo jest za wielka. jadnoczesnie nawet jak ją ubiorę to nie wygląda zle - mają fajny krój.
Obok tych firm polecam jeszcze Massif. Koszula która ma plecy otwarte na przstrzał - po prostu na lato idealna.
Oprócz tego w goracym klimacie sprawdziła sie turystyczna TNF i Columbia ale to już nie ten look mimo, że obie daja rade stylistycznie ze spodniami tactical.

..." nóż przy szyi
skruszy nawet najtwardszy imidż "...

POLICJA  MEMBER
peterv
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 13-09-2014, 10:34:22 »

no, nylon zamiast poliestru, pewna osoba której nazwiska nie chce wymieniać żeby nie reklamować firmy (produkująca ubrania dla wojska) powiedziała mi, że właśnie nylon się tym różni od poliestru, że jest bardziej gładkie włókno i nie ma wchodzenia bakterii i prześmierdywania po czasie od potu
to co inni nazywaja nyco to jest poco poliester-cotton a nie nylon-cotton , mieszanka ny-co prawdziwa jest droższa niż po-co sprzedawana jako nyco,
a chodzi o prozaiczne prześmierdnięcie potem ubrania po np. pół roku noszenia (i pomimo regularnego prania)
RazorS
Opinii: (8)
Ekspert

Miejsce pobytu: Polska

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 14-09-2014, 21:23:34 »

Mógłby ktoś zmierzyć leżącą płasko koszulę BHI na wysokości klaty? Interesują mnie rozmiary M i L.

Co sądzicie o Propperze i ich koszulach?
robin31
Opinii: (21)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #20 : 07-06-2015, 14:21:22 »

Więc szukam koszuli na lato wymagania

- krótki rękaw
- najlepiej w jednym kolorze ( jasnym jakiś TAN czy coś podobnego )
- musi mieć przynajmniej jedną kieszonkę
- nie musi być z serii taktycznej
- cena do 200zł
- i najważniejsze żebym przy tem. +30 się w niej nie ugotował , coś cienkiego przewiewnego
cortezjwrz
Opinii: (1)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 07-06-2015, 16:38:00 »

Tak z tego co ostatnio widziałem i co mi przychodzi do głowy to:
-Jack Wolfskin w sklepach turystycznych - choć tu może być ciężko z ceną
-Parę jakiś innych koszul w sklepie intersport - tu chyba ich marka mckinley
-I klasycznie w decu masz sporo jakiś takich turystycznych koszul, a przynajmniej ich cena nie zabija.

Chok dee
aciepk
Opinii: (17)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Warszawa

Ignoruj
« Odpowiedz #22 : 07-06-2015, 17:34:47 »

Craghoppers ma w ofercie sporo fajnych lekkich i przewiewnych koszul z syntetyków (mam ich koszulę Sauda i bardzo sobie chwalę), jest ich trochę na allegro.
RazorS
Opinii: (8)
Ekspert

Miejsce pobytu: Polska

Ignoruj
« Odpowiedz #23 : 07-06-2015, 19:00:58 »

Po przetestowaniu kilku wynalazków między innymi Helikona, Blackhawka i 5.11, dochodzę do wniosku, że ciężko znaleźć lepszą koszulę na ciepłe dni niż 5.11 Taclite Pro Shirt

http://images1.opticsplanet.com/365-240-ffffff/opplanet-511-71175-collage.jpg
Koszula taktyczna letnia
Wedrowiec
Opinii: (15)
Ekspert

Miejsce pobytu: Kraina Wilka

Ignoruj
« Odpowiedz #24 : 07-06-2015, 19:12:40 »

Columbia

I widziałem, a oto koń płowy, a tego, który siedział na nim, imię było Śmierć, a Otchłań mu towarzyszyła...
McBren
Ekspert

Miejsce pobytu: Pomorze

Ignoruj
« Odpowiedz #25 : 07-06-2015, 19:40:30 »

no, nylon zamiast poliestru, pewna osoba której nazwiska nie chce wymieniać żeby nie reklamować firmy (produkująca ubrania dla wojska) powiedziała mi, że właśnie nylon się tym różni od poliestru, że jest bardziej gładkie włókno i nie ma wchodzenia bakterii i prześmierdywania po czasie od potu
to co inni nazywaja nyco to jest poco poliester-cotton a nie nylon-cotton , mieszanka ny-co prawdziwa jest droższa niż po-co sprzedawana jako nyco,

http://www.lukaszsupergan.com/wedrowanie-w-goracym-klimacie/
Spotkałem się z opinią, że bawełna źle sprawdza się w pustynnym klimacie. Jest to spowodowane tym, że wysychający pot zostawia w materiale osad soli, który po wielu cyklach „przepocenia-i-wyschnięcia” zacznie drażnić plecy, powodując podrażnienia i rany. Nie doświadczyłem tego nigdy, z pewnością mogę jednak poradzić Ci co innego: nie stosuj bielizny przylegającej do skóry. Między materiałem, a Twoim ciałem powinna zostać warstwa powietrza, która zadziała niczym podwójna ścianka termosu – będzie izolować Cię od rozgrzanego powietrza na zewnątrz. Kiedy wędrujesz przez góry w klimacie umiarkowanym, ubranie służy często jako bariera, utrzymująca ciepłe powietrze przy ciele, a chłodne – na zewnątrz. Na pustyni mechanizm ten ulega odwróceniu.

Jeśli zdecydujesz się na koszulę syntetyczną, wybierz raczej poliester niż nylon. Ten drugi jest zazwyczaj wytrzymalszy mechanicznie, ale sztywniejszy i gorzej odprowadza wilgoć.
robin31
Opinii: (21)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #26 : 08-06-2015, 17:43:21 »

A nikt nie wspomniał o Vertx

http://www.wearvertx.com/Phantom-LT-Short-Sleeve-Shirt.aspx

ma ktoś ten model , jak się sprawuje w upały , według metki 65% polyester - powinno dawać radę

TNF i Columbia koszule w 90% to krata  w stylu chusteczki , a i ceny też nie niskie .
philiprvn
Opinii: (5)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #27 : 17-06-2015, 10:12:44 »

A co sądzicie o tej?
Koszula turystyczna długi rękaw Arpenaz 500 męska QUECHUA http://www.decathlon.pl/koszula-arpenaz-500-khaki-id_8329522.html

Przeżyć jest łatwo. Żyć trudno.
Ale trzeba.
regent
Opinii: (10)
Ekspert

Miejsce pobytu: Lublin

Ignoruj
« Odpowiedz #28 : 22-06-2015, 09:48:13 »

W trakcie wizytacji w Decu obejrzałem i przymierzyłem sobie tę koszulę. Na pierwszy rzut oka fajna, na drugi już mniej.

Moje spostrzeżenia:
- ten zielony kolor jest naprawdę fajny,
- materiał 100% poliamid (a więc nie gniecie się, nie trzeba prasować), bardzo cieniutki, leciutki, tkany w ripstop (bardzo drobna kratka), wygląda na mocny, sprawia dobre wrażenie,
- fatalne wielkie czarne guziki - zielone kanadyjczyki by świetnie pasowały,
- ta żółtka nitka na kieszeniach mija się jakoś z moim gustem,
- patka z guzikiem do podwijania rękawów jest wszyta zdecydowanie za nisko, podwinięte i przypięte rękawy wypadają w łokciu a nie nad nim, powinno być o jedno "zawinięcie" wyżej,
- bardzo ciasne mankiety, ciężko współpracują z zegarkiem (a my przecież lubimy solidne zegarki), a ja i tak mam szczupłe nadgarstki,
- zdecydowanie za długie rękawy, co razem z ciasnymi mankietami tworzy klimat tancerza flamenco, ja jestem raczej proporcjonalnie zbudowany, nie jest to też problem wzrostu, bo dla wyższego rękawy może byłby i dobre ale koszula była by za krótka.

Szkoda, to mogla być naprawdę fajna koszula  Smutny
Jednym słowem nie kupiłem.

Jak widać, najpoważniejsze zastrzeżenia mam do rękawów Jest tez wersja z krótki rękawem, wtedy lista zarzutów skraca się o połowę czyli myślę, że do zaakceptowania. Oczywiście jak ktoś potrzebuje koszuli z krótkim rękawem - ja nie lubię. 

Wszyscy, którzy napotykają w górach człowieka pracującego, popadają w swego rodzaju zakłopotanie, gdyż dostrzegają niestosowność własnego zajęcia.
philiprvn
Opinii: (5)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #29 : 23-06-2015, 06:23:35 »

Dzięki za uwagi z pierwszej ręki.
- fatalne wielkie czarne guziki - zielone kanadyjczyki by świetnie pasowały,
- patka z guzikiem do podwijania rękawów jest wszyta zdecydowanie za nisko, podwinięte i przypięte rękawy wypadają w łokciu a nie nad nim, powinno być o jedno "zawinięcie" wyżej,
I tak planowałem wymianę guzików na kanadyjskie (mam akurat takie guziki i brakującą taśmę).
- bardzo ciasne mankiety, ciężko współpracują z zegarkiem (a my przecież lubimy solidne zegarki), a ja i tak mam szczupłe nadgarstki,
- zdecydowanie za długie rękawy, co razem z ciasnymi mankietami tworzy klimat tancerza flamenco, ja jestem raczej proporcjonalnie zbudowany, nie jest to też problem wzrostu, bo dla wyższego rękawy może byłby i dobre ale koszula była by za krótka.
Chyba je skrócę. Zobaczymy co powie na to moja krawcowa.
- ta żółtka nitka na kieszeniach mija się jakoś z moim gustem,
Tam dam rzepy.

Przeżyć jest łatwo. Żyć trudno.
Ale trzeba.
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: