trwa ładowanie paska...
25-08-2019, 06:37:34 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 3 ... 6 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wisport Caracal.  (Przeczytany 42835 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
rico19841
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 28-03-2014, 20:30:13 »

Jako nowy użytkownik na początek witam wszystkich Forumowiczów.
A teraz do rzeczy.
Co myślicie o plecaku Wisporta?
Przymierzam się do jego kupna i jestem ciekaw opinii na jego temat. Może ktoś już używał.
Sam wygląd bardzo mi odpowiada jednak ta siatka na plecach... ciekawe jak z jej wytrzymałością?
pepe
Opinii: (7)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 28-03-2014, 21:59:38 »

Eeee... chyba jeszcze nie jest w sprzedażny więc nikt Ci nie powie, jak go się nosi.

A sorry - sprawdziłem i jednak już się sprzedaje. Dziwne, bo nie ma go na stronie producenta.
« Ostatnia zmiana: 28-03-2014, 22:04:55 wysłane przez pepe » Zapisane

rico19841
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 28-03-2014, 22:21:44 »

Pytałem. Napisali, że to nowość i że nie ma go na stronie ponieważ nie ma go na stanie. Pewna partia się sprzedała i póki co muszą wyprodukować następne.
A co myślisz o tej siatce na plecach, bo tylko to mnie niepokoi? Będzie wytrzymała? Znając produkty tej firmy liczę na to, że jest to przemyślany projekt.
pepe
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 28-03-2014, 22:32:51 »

Przemyślany i z pewnością przetestowany - firma z ustaloną już  renomą chyba nie wypuściłaby nowego sprzętu na pałę. Niestety nie mogę Ci pomóc, bo nie mam żadnych doświadczeń z tego typu systemem nośnym. Trzeba pytać ludzi, którzy użytkowali np. plecaki Osprey, w których często jest stosowany.

rico19841
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 28-03-2014, 23:07:33 »

Dzięki.
Pewnie i tak go kupię.
Jak będzie u mnie zrobię fotki i coś napiszę.
Jako, że jestem nowy, to będzie moje wpisowe.
chromat
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: LBN

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 28-03-2014, 23:13:23 »

na allegro jest 

Pozdrawiam Krzysiek
Toemk
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 29-03-2014, 00:11:07 »

Deuter stosuje taką siatkę w swoich plecakach. Jest to dobre dla małych i lekkich plecaków w lato, ponieważ cyrkulacja jest niesamowita, oraz tych wielkich turystycznych, ale tylko w przypadku gdy pas biodrowy jest zapięty - inaczej strasznie miota na prawo i lewo.
Chaos
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Sudety

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 29-03-2014, 08:10:13 »

Na Deltashopie mają. Trochę taki zmutowany Wróbel. Nie ma co wyrokować na podstawie fot, ale projekt mi się strasznie podoba. Do bardziej dynamicznych zastosowań, gdzie Sparrow się gorzej sprawdzał. Wszędzie gdzie brakowało wydajniejszego systemu wentylacji i pasa biodrowego, pokrowca - teraz to dostajemy. Choćby na rower, czy na stok.

Dura flex, sed lex.
pepe
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 30-03-2014, 18:54:33 »

Poczekam aż wyjdzie Ghost Helikona i pojawią się recki i testy obu plecaków. Wtedy zastanowię się nad zakupem nowego. Na razie dzielnie mi służy MilitaryPro EDC, ale uruchamia mi się chciejstwo na coś nowego. Projekt Caracal dawno zwrócił moją uwagę, ale obawiam się, czy nie będzie dla mnie za wąski - często transportuję 15-calowy laptop, czekam więc aż ktoś poda informacje w tej kwestii.

mgr_scout
Kierownik forum
Opinii: (8)
*

Tactical Hipster

« Odpowiedz #9 : 30-03-2014, 19:21:43 »

Wymiary to 48x30x18 cm.

SCOUT PRIDE!

Chcę być dezerterem, który ma szansę powodzenia
KNAKiŁ
KKK - Kelly Kettle Klan

CZUJ-DYM!
pepe
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 30-03-2014, 19:46:26 »

Dzięki za info Mgr, ale chcę zauważyć, że Caracal zwęża się ku górze - to może ograniczyć możliwość załadowania lapka. Podobny problem miałem kiedyś w Maxie Monsoon - lapek wchodził, ale z trudem - zwężająca się góra plecaka utrudniała jego pakowanie tak, że plecak trzeba było zapinać siłą. Obawiam się podobnego zjawiska w Caracalu.

übertaktik
Opinii: (1)
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Toronto, ON

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 30-03-2014, 20:34:34 »

Bo to nie plecak o takim przeznaczeniu, więc nie ma co narzekać pod tym względem. Jak potrzebujesz przenosić lapka, pomyśl o innym modelu / produkcie.
pepe
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 30-03-2014, 21:17:32 »

A kto tu narzeka? Rozważam jego zakup, biorąc pod uwagę różne możliwości - w tym również EDC. Od tego, czy będę mógł wykorzystać go w takim celu uzależniam jego zakup. Odróżniaj więc marudzenie od potrzeby uzyskania informacji, gdyż ani Wisport, ani sprzedawcy nie są zbyt wylewni w tym temacie. Jego użytkownicy także jak dotąd się nie ujawnili.
« Ostatnia zmiana: 30-03-2014, 21:19:20 wysłane przez pepe » Zapisane

Mr Grosik
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 30-03-2014, 22:05:52 »

Rozważam jego zakup, biorąc pod uwagę różne możliwości - w tym również EDC. Od tego, czy będę mógł wykorzystać go w takim celu uzależniam jego zakup.
Co prawda nie posiadam Caracal'a ale miałem kilka plecaków o podobnej / zbliżonej bryle. Jakiegoś Jansporta a później Wolfganga Włóczykija. Na EDC czy krótkie wypady nadają się jak najbardziej ale jeśli chodzi o przenoszenie laptopów to już nie do końca. Do tego najlepsze są konstrukcje, które nie są za mocno zaokrąglone, przynajmniej w moim odczuciu. Jeśli już udało mi się upchać laptopa to trzeba było się nieźle z nim naszarpać, żeby pozostały majdan też w miarę sensownie upakować. Miałem takie wytyczne jak Ty i ostatecznie wybrałem Sparrowa. Co prawda może nie jest to idealne rozwiązanie jeśli często w ciągu dnia trzeba "dobyć" komputer ale dobrze spełnia swoje zadanie w tej kwestii. Jak dla mnie "kanciaki" są do tego lepsze.
« Ostatnia zmiana: 30-03-2014, 22:50:11 wysłane przez Mr Grosik » Zapisane
Darek1399
Opinii: (1)
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Brzeg

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 30-03-2014, 22:22:08 »

Konstrukcja z siatką od strony pleców, powoduje, że tylna ściana komory głównej jest wypukła do wnętrza. Włożenie do niej laptopa lub innego płaskiego i sztywnego przedmiotu spowoduje zajęcie prawie całe komory. Jeżeli tak nie jest w tym plecaku, to obawiam się, że system z siatką będzie nieefektywny - zbyt mała przestrzeń między plecami i plecakiem. Bez pomacania osobiście takiego systemu wentylacyjnego - sprawdzenia napięcia siatki, przez internet bym raczej nie kupił. Plecak wg. specyfikacji ma pojemność 22l a wymiary ma prawie jak 30-ka. Ten system wentylacji zajmuje sporo miejsca.
Strony: 1 2 3 ... 6 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: