trwa ładowanie paska...
20-11-2018, 08:36:07 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 3 ... 19 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nerka Baribal  (Przeczytany 111800 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
elrond33
Opinii: (25)
Ekspert

Miejsce pobytu: Poznań

Ostrzyżony

Ignoruj
« : 28-03-2014, 12:20:08 »

Wczoraj zawitała do mnie nerka custom rodzimej produkcji. Szył ją wspominany już w innym wątku GrzegorczykP, występujący obecnie pod firmą "Baribal". Cena okazyjna, wykonanie staranne. Po weekendzie ma się pojawić na Allegro.

https://lh5.googleusercontent.com/-0fQPoqhK1DA/UzVWo9ToW5I/AAAAAAAAIK0/txY5AQGqhyg/s800/DSC05078-800.jpg
Nerka Baribal

Opis producenta:
Nerka posiada komorę główną o pojemności 2,4l oraz 2 kieszenie zewnętrzne. Kieszeń na przodzie z zamkiem wszytym skośnie, ułatwiającym otwieranie i zamykanie kieszeni, posiada 1cm wolnej przestrzeni, natomiast ukryta kieszonka z tyłu nerki jest płaska dla zmaksymalizowania stabilności podczas noszenia przytroczonej na taśmach MOLLE (np. na plecaki, kamizelce, pasie taktycznym).

Wewnątrz głównej komory znajdują się 2 przegródki wszyte w sposób zapewniający 2cm wolnej przestrzeni. Górne krawędzie przegródek są samościskające, więc ich zawartość będzie pewnie i stabilnie leżeć na swoim miejscu, co jest szczególnie istotne przy małych elementach. Na 1 z przegródek wszyte są 2 rzędy szerokiej taśmy gumowej na większe rzeczy, natomiast na 2 przegródce mamy do dyspozycji 2 kieszonki z siatki na mniejsze rzeczy.

Na przodzie duży panel rzep na wszelkiego rodzaju morale patches, naszywki, flagi itp. Po bokach pętelki z gumy na długopisy lub lightsticki. Nerkę można śmiało rozbudować o ładownice na taśmie nośnej. Od wewnątrz naszyte 3 komórki molle, które zapobiegają przesuwaniu się ładownic.

SPOSOBY NOSZENIA:

1) Jak zwykłą nerkę
2) Jak torbę (przy użyciu zawieszenia do broni lub paska od torb montując do D-ringów przy taśmie suwakowej głownej komory)
3) Jak plecaczek (zakładając taśmę z jednego boku do przeciwległej klamry na górze)
4) Jak chestrig (zakładając 2 taśmy szerokie 40mm i jedną wąską 25mm)

Jak trochę ponoszę, to podzielę się wrażeniami. Póki co zrobiłem z nią maszerowałem z nią kilka kilometrów i była bardzo wygodna.

Załączam link do galerii zdjęć, które otrzymałem od Baribala (udostępniam za jego zgodą).
https://picasaweb.google.com/102589942201493429937/NerkaBaribal?authuser=0&authkey=Gv1sRgCKWlxNutqqeJkgE&feat=directlink

Mr Mruk - chusteczki EDC (póki co) i nie tylko (niebawem).
mgr_scout
Kierownik forum
Opinii: (8)
*

Tactical Hipster

« Odpowiedz #1 : 28-03-2014, 12:36:13 »

Ile waży?

SCOUT PRIDE!

Chcę być dezerterem, który ma szansę powodzenia
KNAKiŁ
KKK - Kelly Kettle Klan

CZUJ-DYM!
turystyk
Opinii: (1)
Ekspert

Miejsce pobytu: Tactical as fuck

RED TEAM

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 28-03-2014, 12:47:16 »

Chętnie porównam z superową. W użyciu. Ciekawie się zapowiada..

Boom stick!
KKK - Kelly Kettle Klan!

There is no possibility to patch human stupidity.
Było minęło, jak partia demokratów.
elrond33
Ekspert

Ostrzyżony

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 28-03-2014, 15:16:52 »

Ile waży?
Nie wiem, nie mam wagi.

mgr_scout
Kierownik forum
*

Tactical Hipster

« Odpowiedz #4 : 28-03-2014, 15:22:42 »

Ale Twórca chyba wie?

SCOUT PRIDE!

Chcę być dezerterem, który ma szansę powodzenia
KNAKiŁ
KKK - Kelly Kettle Klan

CZUJ-DYM!
Robin(L)
Opinii: (6)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 28-03-2014, 15:26:44 »

Przejrzałem foty na dokładnie (bardzo porządne podejście do tematu obfocenia - plus za to) nasunęło mi się parę wniosków (na podstawie zdjęć więc mogę być w błędzie)
-jest ogromna, albo sprawia takie wrażenie. Oczywiście przekłada się to na pojemność ale i na komfort używania. Nie uważam że to wada bo wiadomo że jak ktoś szuka czegoś mniejszego to kupi coś mniejszego ale tak mi się rzuciło w oczy.
-Nie ma palsowych skrzydełek - spodziewam się że po to by odróżnić się od wiadomej nerki - moim zdaniem to błąd - zwiększają one komfort i stabilność (noszę miwo jedynkę przez cały dzień roboczy od zeszłego lata więc mam conieco na poparcie tego zdania) no i możliwość rozbudowy. Pas ze slotami (jak to nazwać?) też jest spoko pomysłem.
-gumki po bokach po mojemu niepotrzebne bo co się tam wsadzi? Nie mam pomysłu. Nie lepiej było dać tam dwie komórki pals? Te od spodu to jeszcze bo jakaś mata do siedzenia albo lekka kurtka tam może wejść
-chestrigi w modzie więc nie powiem słowa ale ja bym z tego nie zrobił użytku.
-dwa rzędy gumek w organizerze to nie szczyt marzeń ergonomii. Ciężko wsadzić np toola na miejsce bez przytrzymywania drugą ręką (sprawdzone w miwo). Może lepiej byłoby dać wąskie na szerokich jak w maxpedition?

Tak jak mówię opieram się tylko na zdjęciach i wypunktowałem moje ale, co nie zmienia faktu że jeśli cena nie zabije to pójdę w intencji autora na pieszą pielgrzymkę żeby wprowadził parę redukcji/modyfikacji i może powstanie semicustom.
I wbrew temu co nabazgrałem wyżej to bardzo fajny produkt się zapowiada.

Głupi się zastanawia, mądry napierdala
elrond33
Ekspert

Ostrzyżony

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 28-03-2014, 15:47:20 »

Wydaje się duża, ale przyłożyłem ją do Octy (no dobra, podróbki) i ma w zasadzie takie same gabaryty. Przy czym prostokątny kształt dje więcej miejsca w środku.
Mnie gumnki po bokach pasują. Na dodatkowych palsach bym tam i tak nic nie doczepiał, a tak mogę wsunąć np. lekkie ciuchy. A jeśli będę chciał użyć w konfiguracji belt kitu, to albo przypnę całą nerę do pasa, albo przytroczę mniejsze ładownice do pasa nerki.
Brak skrzydełek może być zaletą przy wyższych temperaturach - mniejsza powierzchnia styku z ciałem, mniej pocenia. Pas wydaje się wąski, ale po założeniu jest zaskakująco wygdony.
Gumki wewnątrz są jak dla mnie za rzadko przeszyte, kieszonki na wsunięcie przedmiotów są za szerokie. Przykładowo da się wsunąć telefon, ale już nóż bez klipsa nie będzie się trzymał.

übertaktik
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Toronto, ON

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 28-03-2014, 16:49:09 »

Gdyby tak na tylnej zew. ściance były wszyte dwa pasy do mocowania do plecaka, coś jak na zdjęciu poniżej:

http://images.esellerpro.com/2296/W/105/63/flyye_water_bottle_pouch_multi_2a.jpg
Nerka Baribal

było by idealnie, stabilnie.

Jakiś kontakt do producenta można prosić?
Robin(L)
Opinii: (6)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 28-03-2014, 17:05:05 »

Gdyby tak na tylnej zew. ściance były wszyte dwa pasy do mocowania do plecaka, coś jak na zdjęciu poniżej:

było by idealnie, stabilnie.

Jakiś kontakt do producenta można prosić?

Ale mniej wygodnie w kontakcie z ciałem. A tak zakładasz i zdejmujesz troki kiedy potrzebujesz. Tak mi się wydaje i uważam że to sensowne.

Głupi się zastanawia, mądry napierdala
cycylio
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 28-03-2014, 17:08:39 »

Te kieszenie i paski do noszenia na inne sposoby były w komplecie? Jaki materiał/jakie klamry? Jak są uszyte te kieszenie dodatkowe jeżeli były w komplecie?

Pamiętaj, nigdy nie staniesz się naprawdę wolny, jeśli będziesz kogoś tak bezgranicznie podziwiał.

– Samotność szybko się nudzi!
– Zdziwił byś się, jak wiele ją lubi.
McBren
Opinii: (0)
Ekspert

Miejsce pobytu: Pomorze

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 28-03-2014, 19:17:56 »

Kupiłbym na pniu, gdyby były skrzydełka. Może ktoś zaprosił by autora na tactical, to by poczytał o naszych potrzebach i życzeniach.
turystyk
Ekspert

Miejsce pobytu: Tactical as fuck

RED TEAM

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 28-03-2014, 21:15:44 »

Napisałem do tego usera, zobaczymy

Śnurki to ciekawy patent. Lekkie ciuszki czy jakieś kartki coś... na bank będzie można sobie "przytrzymać" zwłaszcza w pozycji "chest".

Boom stick!
KKK - Kelly Kettle Klan!

There is no possibility to patch human stupidity.
Było minęło, jak partia demokratów.
dublet
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Otwock

wolny strzelec...

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 28-03-2014, 23:26:07 »

Ile ta nereczka?Szyje czarne?
 Spoko

Cześć i Chwała Bohaterom! Śmierć Wrogom Ojczyzny!
cycylio
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 29-03-2014, 00:29:58 »

Z tego co znalazłem to 139zł, a za dodatkowe paski 29 jak dobrze pamiętam.

Pamiętaj, nigdy nie staniesz się naprawdę wolny, jeśli będziesz kogoś tak bezgranicznie podziwiał.

– Samotność szybko się nudzi!
– Zdziwił byś się, jak wiele ją lubi.
maba
Opinii: (9)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 29-03-2014, 01:19:24 »

Bardzo zacna!
A jeśli w tej cenie, to niezły konkret Spoko

Strony: 1 2 3 ... 19 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: