trwa ładowanie paska...
18-01-2020, 07:44:30 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 3 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kupno tkaniny - woodland  (Przeczytany 8438 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Mark97
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 03-01-2014, 12:42:14 »

Witajcie.

Od paru dni poluję i szukam tkaniny w woodlandzie (ripstop), potrzebuje jej na uszycie spodni. Szukałem w Polsce niestety nieskutecznie, na Ebayu są jednak przesyłka jest bardzo droga - pierwsze ~2 metry materiału wychodzą około 107 zł, zaś następne po 70. Może Wy gdzieś zauważyliście, albo macie jakieś informacje na temat dostępności tego w Polsce albo taniego sprowadzenia do Polski - proszę o pomoc.

Pozdrawiam, Marek.
Odpowiedz
Palowski
Opinii: (7)
Ekspert

Miejsce pobytu: BB/Krk

wiszę w hamaku

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 03-01-2014, 12:56:54 »

Witajcie.

Od paru dni poluję i szukam tkaniny w woodlandzie (ripstop), potrzebuje jej na uszycie spodni. Szukałem w Polsce niestety nieskutecznie, na Ebayu są jednak przesyłka jest bardzo droga - pierwsze ~2 metry materiału wychodzą około 107 zł, zaś następne po 70. Może Wy gdzieś zauważyliście, albo macie jakieś informacje na temat dostępności tego w Polsce albo taniego sprowadzenia do Polski - proszę o pomoc.

Pozdrawiam, Marek.
Odpowiedz

oryginalnego Woodlanda nie dostaniesz w Polsce w sprzedaży detalicznej.
jest szansa na znalezienie tkaniny podobnej w pseudo-kamuflażu, ale nawet gdyby to Ci się udało to pozostaje jeszcze kwestia właściwości i składu samej tkaniny - gramatura, splot, mieszanka 50/50... muszę Cię zmartwić, ale szanse są minimalne.

🐴
Rob
Opinii: (13)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 03-01-2014, 13:04:37 »

We Wrocławiu pod nasypem mieli belkę woodland rip-stop, kolory były bardziej jak w ECWCS II, a splot ripstop drobniejszy niż w oryginalnym Nyco.
Mark97
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 03-01-2014, 13:27:59 »

oryginalnego Woodlanda nie dostaniesz w Polsce w sprzedaży detalicznej.
jest szansa na znalezienie tkaniny podobnej w pseudo-kamuflażu, ale nawet gdyby to Ci się udało to pozostaje jeszcze kwestia właściwości i składu samej tkaniny - gramatura, splot, mieszanka 50/50... muszę Cię zmartwić, ale szanse są minimalne.

W gre wchodzi również sprowadzenie, niestety tych spodni w moim rozmiarze niedostane nigdzie więc pozostaje tylko uszycie przez moją mamę - dlatego szukam tkaniny. Szukam po prostu alternatyw do aukcji którą znalazłem na Ebayu.

We Wrocławiu pod nasypem mieli belkę woodland rip-stop, kolory były bardziej jak w ECWCS II, a splot ripstop drobniejszy niż w oryginalnym Nyco.

A orientujesz się jak to cenowo wyglądało? Tkanina nie koniecznie musi być oryginalna, z resztą "odcieni" woodlandów było bardzo, ale to bardzo dużo.
Benedek
Opinii: (8)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 03-01-2014, 13:59:52 »

Hiszpański woodland dynda sobie na allegro.
Tutaj jeszcze jakiś jest:
http://www.ebay.com/itm/WOODLAND-CAMO-NYCO-RIPSTOP-FABRIC-15-SQUARE-FEET-/281237558438?pt=US_Fabric&hash=item417b1094a6#ht_25wt_1105
A co nie tak z rozmiarem ? Że bardzo mały/duży ?

Nie cierpię tzw. "FacHowcÓW". W zupełności wystarcza mi jak ktoś jest dobry w tym co robi.
Mark97
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 03-01-2014, 14:19:33 »

Za duży a i tak jakbym ściągnął to z Hong-Kongu to będzie dużo więcej niż zakup materiału itd.

Ja znalazłem to: http://www.ebay.com/itm/MILITARY-COTTON-WOODLAND-CAMO-FABRIC-CLOTH-2-YARD-X-60-/110550553959?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19bd539567 wychodzi 100 dolców za 8 jardów czyli 7,3 metra (jak się zdecyduje na ściąganie to dwóch kumpli też chce takie spodnie) dodam, że chodzi o kopie Pantsów od Crye.
Rob
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 03-01-2014, 14:31:09 »

Yyyy, XS jest za duże?

Bo najłatwiej to kupić BDU i przerobić.
« Ostatnia zmiana: 03-01-2014, 14:34:27 wysłane przez Rob » Zapisane
Mark97
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 03-01-2014, 14:38:32 »

Mam BDU + "korpus" bluzy bo rękawy będą wszywane do koszulki termoaktywnej. Jeszcze raz przedyskutuje to z mamą czy nie lepiej przerobić. Nosze BDU Small X-long (spodnie), Azjaci takich nie mają.
RazorS
Ekspert

Miejsce pobytu: Śląsk

Per aspera ad astra

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 03-01-2014, 14:51:32 »

Najlepiej przerobić z gotowych
Rob
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 03-01-2014, 15:52:22 »

Mam BDU + "korpus" bluzy bo rękawy będą wszywane do koszulki termoaktywnej. Jeszcze raz przedyskutuje to z mamą czy nie lepiej przerobić. Nosze BDU Small X-long (spodnie), Azjaci takich nie mają.

Przerabianie BDU, czyli jeśli ma działać a nie wyglądać: wyciąć dwie warstwy materiału z kolan ok. wielkości fabrycznych łat, naszyć zamiast nich jedną warstwę elastycznego materiału (np. http://www.extremtextil.de/catalog/Stretch-Polyamid-with-Nanosphere-160g-sqm::1421.html ), na to łaty (kieszenie) z Cordury przycięte do wielkości wkładów (np. coś od D3O) i elastyczny klin w kroku. Można też zmodyfikować kieszenie cargo- np. wstawiając zamek i naszywając je pod kątem.

Tylko wtedy nie jest to kopia Pantsów od Crye i nie jest się pro. Ale działa.
« Ostatnia zmiana: 03-01-2014, 15:54:41 wysłane przez Rob » Zapisane
Mark97
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 03-01-2014, 15:54:21 »

Niestety ale ma wyglądać i działać.
Benedek
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 03-01-2014, 16:47:05 »

Eeee... A ja myślałem że kolega nosi jakiś XL czy cuś. Wtedy byłby problem.
1)Najpierw zorientuj się jak wyglądają , czym tak naprawdę się różnią CRYE gacie od BDU krój , detale.
2)No kontraktowe BDU w rozmiarze Medium Long chyba dostaniesz. Kupujesz ze dwie pary.
3)I tutaj:
Albo przerabiasz tak jak pisze Rob.
Albo prujka za 2 zł z pasmanterii w dłoń i delikatnie bez pośpiechu rozpruwasz szwy i "rozkładasz" spodnie na części. Ten etap przedyskutuj z mamą bo możliwe że niektórych szwów nie będziesz musiał rozpruwac.
4)Usuwasz resztki nitek , rozprasowujesz.
5)Z częściami składowymi spodni + plus ten elastyczny materiał na wstawki + dokumentacja foto CRYE gaci + oczekiwane wymiary idziesz do mamy i obiecujesz dobre stopnie w zamian za uszycie.
Tyle.
Jeżeli mimo to bedą za krótkie - spodnie da się przedłużyc przy minimalnych śladach na zewnątrz takiego zabiegu.

Nie cierpię tzw. "FacHowcÓW". W zupełności wystarcza mi jak ktoś jest dobry w tym co robi.
Palowski
Opinii: (7)
Ekspert

Miejsce pobytu: BB/Krk

wiszę w hamaku

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 03-01-2014, 17:21:49 »

albo jeszcze prościej - piszesz do Currahee i zamawiasz ich spodnie "combat" podając wymiary - koledze uszyli dokładnie na wymiar, cena bez zmian. nie wiem tylko czy dysponują tkaniną.

🐴
Mark97
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 03-01-2014, 19:19:30 »

Eeee... A ja myślałem że kolega nosi jakiś XL czy cuś. Wtedy byłby problem.
1)Najpierw zorientuj się jak wyglądają , czym tak naprawdę się różnią CRYE gacie od BDU krój , detale.
2)No kontraktowe BDU w rozmiarze Medium Long chyba dostaniesz. Kupujesz ze dwie pary.
3)I tutaj:
Albo przerabiasz tak jak pisze Rob.
Albo prujka za 2 zł z pasmanterii w dłoń i delikatnie bez pośpiechu rozpruwasz szwy i "rozkładasz" spodnie na części. Ten etap przedyskutuj z mamą bo możliwe że niektórych szwów nie będziesz musiał rozpruwac.
4)Usuwasz resztki nitek , rozprasowujesz.
5)Z częściami składowymi spodni + plus ten elastyczny materiał na wstawki + dokumentacja foto CRYE gaci + oczekiwane wymiary idziesz do mamy i obiecujesz dobre stopnie w zamian za uszycie.
Tyle.
Jeżeli mimo to bedą za krótkie - spodnie da się przedłużyc przy minimalnych śladach na zewnątrz takiego zabiegu.

Mam BDU w rozmiarze S X-long - już o tym mówiłem, nie opłaca mi się kupować dwóch par. Już wspominałem, że zapłacę za materiał na spodnie 107 zł + dodatki więc to w ogóle się nie kalkuluje.

Apropo spodni z Currahee - musi być to kopia spodni od Crye, po prostu robię stylizacje i potrzebuje takich spodni. ;]
RazorS
Ekspert

Miejsce pobytu: Śląsk

Per aspera ad astra

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 03-01-2014, 19:27:25 »

Stara prawda jest taka, że jak się zaczyna kombinować poza 'standard' to koszty zaczynają być astronomiczne. Jeśli chcesz mieć spodnie a'la Crye (które same kosztują majątek), to nie łudź się, że zrobisz to za drobne nie mając pod ręką ani odpowiedniego materiału, ani wiedzy, ani umiejętności. Tak się po prostu nie da.
Strony: 1 2 3 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: