trwa ładowanie paska...
14-12-2018, 23:21:33 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Ankieta
Pytanie: Co chciałbyś mieć w swoim wymarzonym kundlosmocku
guziki kanadyjskie
rzepy
zamki kostkowe
zamki tylko YKK
napy metalowe
bawełna
polycotton
nyco
splot ripstop
softshell
kamuflaż
kolor olive
kolor granatowy
kolor czarny
kolor coyote
kolor khaki
kolor desert
brak podszewki
podszewka siatkowa
podszewka nylonowa z tafty
podszewka z polaru
krój klasyczny luźny smock
krój anorak (kangurka)
krój parkopodobny
brak kaptura
kaptur dopinany
kaptur na stałe jak w S2005
kaptur duży jak w S2005
kaptur mały
kaptur z drutem
kaptur z żyłką
kaptur bez usztywnienia
kaptur bez tunelu
klasyczna ilość kieszeni 6+1
kieszenie z polarem do grzania rąk
kieszeń kłusownicza (wewnętrzna na tyłku)
kieszenie na rękawach
kieszeń kangurzątka (wersja anorak)
kieszenie na ochraniacze łokci i przedramion (karwasze)
kieszenie miechowe na tyłku – zewnętrzne
kieszenie na magazynki – po bokach u dołu
dzielone kieszenie miechowe przegródką
organizery w kieszeniach
palsy u dołu na bokach
w pasie wszyta guma
w pasie sznurek
naszyte rzepy na patche
ocieplany kaptur
skarpetomankiety
szlufki na pasek w pasie
wywietrzniki pod pachami na suwak zabezpieczone siatką
wzmocnienia z cordury na łokciach
wysoki kołnierz
kryte guziki (jak w PCS)
pagony

Strony: 1 2 3 ... 7 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: [Ankieta] Mój wymarzony kundlosmock powinien mieć... - list do św. Mikołaja  (Przeczytany 23918 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
raffcio
Opinii: (2)
Ekspert

Miejsce pobytu: KRK

Chodź i weź

Ignoruj
« : 30-11-2013, 18:01:16 »

EDIT.
Uwaga ankieta nie jest żartem lub trollingiem. Po prostu mam spotkanie w przyszłym tygodniu w szwalni i proszę Was o pomoc. Każdy głos się liczy. Z góry dzięki.

------

Panowie prośba o pomoc w ankiecie, czyli rozpytanie wśród forumowego ludu. Niestety formularz ankiety forumowej nie za bardzo by pokazał pewne niuanse i św. Mikołaj mógłby nie zrozumieć listu dlatego wklejam też tutaj ankietę pomocniczą jakby ktoś chciał się rozpisać, to proszę "zniknąć" niechciane odpowiedzi lub coś dopisać z głowy czyli z niczego.  Dla ceniących anonimowość jest trochę ułomna ankieta forumowa jw. Można puścić obie wersje. Co prawda wyniki nie będą miarodajne, ale dadzą mi jakiś obraz tego co ludziom się podoba w kwestii kundlosmocków. Odpowiedzi mogą się wykluczać, bo przecież nie ma zakazu posiadania więcej niż jednego smocka.

Zaznaczajcie proszę te rzeczy, które lubicie lub nie lubicie, dopisujcie co Wam się podoba a co nie jest wymienione przeze mnie.

1/ Zapinanie

a/ guziki kanadyjskie
b/ rzepy
c/ zamki kostkowe
d/ zamki tylko YKK
e/ napy metalowe

2/ Materiał

a/ bawełna
b/ polycotton
c/ nyco
d/ splot ripstop
e/ softshell

3/ Kolor

a/ kamuflaż
b/ kolory ziemi i zieleni
c/ granatowy
d/ czarny

4/ Podszewka

a/ brak podszewki
b/ siatkowa
c/ nylonowa z tafty
d/ polaropodobna

5/ Krój

a/ klasyczny luźny smock
b/ anorak (kangurka)
c/ parkopodobny (wpinany)

6/ Kaptur

a/ brak
b/ dopinany
c/ na stałe jak w S2005
d/ duży jak w S2005
e/ mały
f/ z drutem
g/ z żyłką
h/ bez usztywnienia
i/ bez tunelu

7/ Kieszenie

a/ klasyczna ilość – 6+1 (4 miechowe, dwie napoleońskie, jedna na ramieniu)
b/ im więcej tym lepiej
c/ kieszenie z polarem do grzania rąk
d/ kieszeń kłusownicza (wewnętrzna na tyłku)
e/ kieszenie na rękawach
f/ kieszeń kangurzątka (wersja anorak)
g/ kieszenie na ochraniacze łokci i przedramion (karwasze)
h/ kieszenie miechowe na tyłku – zewnętrzne
i/ kieszenie na magazynki – po bokach u dołu
j/ dzielone kieszenie miechowe przegródką
k/ organizery w kieszeniach

8/ Ubajerzenia a.k.a. Ubogacenia (wersja dla księży)

a/ palsy u dołu na bokach
b/ w pasie wszyta guma
c/ w pasie sznurek
d/ naszyte rzepy na patche
e/ ocieplany kaptur
f/ skarpetomankiety
g/ szlufki na pasek w pasie
h/ wywietrzniki pod pachami na suwak zabezpieczone siatką
i/ wzmocnienia z cordury na łokciach
j/ wysoki kołnierz
k/ kryte guziki (jak w PCS)
l/ pagony
« Ostatnia zmiana: 30-11-2013, 18:38:58 wysłane przez raffcio » Zapisane

Każdy ma jakiś plan walki, dopóki nie zostanie trafiony - Mike Tyson
Prawdziwa dama pije tylko czysty spirytus - Michaił Bułhakow
Jeremak
Opinii: (0)
Aktywny użytkownik

The Camo Nerd

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 30-11-2013, 21:07:03 »

1/ Zapinanie: a/ guziki kanadyjskie, c/ zamki kostkowe. Bo guziki kanadyjskie to jedna z kwintesencji smocka, a zamki dla tego, że pionowe kieszenie na suwak służą mi zwykle jako "pierdzielnik" jeśli muszę coś szybko włożyć do kieszeni, lub często wyciągam i chowam z powrotem: szybki ruch zamka i jest, a tymczasem inne rzeczy (np. podręczna mini-apteczka) leżą sobie spokojnie w innej kieszeni. Plus w kieszeniach naramiennych pionowy suwak to dla mnie jedyny sensowny sposób zamknięcia.

3/ Kolor: b/ kolory ziemi i zieleni. Jeśli miałbym stosować taką kurtkę "cywilnie/bushcraftowo/miejsko", to najlepsze są kolory sprawdzające się zarówno w lesie jak i między ludźmi. W przypadku kamuflaży i "taktyki zielonej", czy to na ołów, czy to na plastik, mam teraz raczej "fazę na wizję" uproszczonych dwustronnych smocków (np. z 4 dużymi kieszeniami z przodu i "nadupnikiem"/kłusowniczą, z których można korzystać przy wywróceniu kurtki na jedną, albo drugą stronę), bo 2 takie zapewniałyby maskowanie przez cały rok (np. jeden lato - jesień, drugi zima - brązowo-szare roztopy).

4/ Podszewka: a/ brak podszewki Smock to przecież warstwa wierzchnia, od izolacji jest oddzielny polar/puch/waciak

5/ Krój: a/ klasyczny luźny smock, b/ anorak (kangurka). Parkę nie za bardzo da się podwinąć i zaciągnąć na wysokości pasa.

6/ Kaptur: c/ na stałe jak w S2005, d/ duży jak w S2005 ,g/ z żyłką. Kaptur na stałe i duży, zawsze to dodatkowa "rezerwa", ale chętnie przywitałbym w takim kapturze jakąś regulację, np. w stylu helikonowskiego level-5/Troopera. Żyłkę zaznaczyłem, bo w moim 2005 drut jest teraz powyginany w zygzak, i mimo że mi to zbytnio nie przeszkadza, żyłka może być ciekawym rozwiązaniem.

7/ Kieszenie: a/ klasyczna ilość – 6+1 (4 miechowe, dwie napoleońskie, jedna na ramieniu), d/ kieszeń kłusownicza (wewnętrzna na tyłku), e/ kieszenie na rękawach, f/ kieszeń kangurzątka (wersja anorak), k/ organizery w kieszeniach.. Tu odpowiedzi mogą być różne, zależnie od tego czy miałby to być smock cywilny, czy militarny. Jeśli cywilny, nieco bajerów można odpuścić, jeśli militarny z zacięciem SERE: część kieszeni można dodać. Ale podstawą jest na pewno "klasyczna szóstka" w wersji z zamkiem i kieszeń kangurza w anoraku. Małą kieszeń na ramieniu albo bym całkiem odpuścił, albo powiększył, żeby można tam było spokojne przenosić np. rękawiczki i opatrunek osobisty "tak na wszelki wypadek". Za to kieszeń kłusownicza: jestem na tak, żeby mieć gdzie przenosić goreszmatę, ponczo, czy polar jeśli "idziemy na lekko", ale obawiamy się że może zacząć padać, albo ochłodzić. Kieszenie na rękawach... Mogły by być, ale raczej "low-profile" i tak jak pisałem na początku: na suwak. No i organizery to dla mnie oczywistość. Tak jak pętle żeby przywiązać "smycze" od kompasu czy latarki.

8/ Ubajerzenia a.k.a. Ubogacenia (wersja dla księży):b/ w pasie wszyta guma, d/ naszyte rzepy na patche, h/ wywietrzniki pod pachami na suwak zabezpieczone siatką, i/ wzmocnienia z cordury na łokciach: Guma: może się rozciągać jeśli założymy coś więcej pod spód. Można też ją łatwiej wyregulować, niż powiązane na pętelki sznurki. Rzepy... Trochę lansu jeszcze nikogo nie zabiło. O ile byłaby to jakaś umiarkowana ilość rzepów nierzucających się w oczy. Wywietrzniki: czemu nie. Wzmocnienia: mogą być, zwłaszcza że nie zaznaczyłem opcji kieszeni na ochraniacze. Tylko może najlżejsza dostępna, żeby rękawy nie były za sztywne? Ociepleń i skarpetomankietów raczej bym nie dawał: np. mankiety mogą odpowiadać za sporą część zapocenia w "regionie rękawów". Przydają się gdy jest zimno, ale gdy robi się już cieplej nie możliwości wentylacji przez rękawy. Szlufki na pas: no ja akurat nie noszę pasa na kurtce więc nie byłoby mi to potrzebne. Wysoki kołnierz: waham się, dużo zależałoby od formy kaptura i tego jak by ze sobą "współgrały". Kryte guziki? Raczej nie. Pagon? Jeśli ma to nie być mundur na którym nosi się jakieś pagony ze stopniami, to nie widzę potrzeby.
Koso
Opinii: (1)
Ekspert

Miejsce pobytu: Toruń

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 30-11-2013, 21:26:53 »

Guma: może się rozciągać jeśli założymy coś więcej pod spód. Można też ją łatwiej wyregulować, niż powiązane na pętelki sznurki.
Tylko Czy chodzi o okrągłą gumę czy płaską wszytą na stałe? Jest różnica. Wygrywa oczywiście okrągła guma. Rozciąga się i można ją regulować jak sznurek.

"Życie jest łatwiejsze, niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym,co jest nie do przyjęcia obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia"
raffcio
Ekspert

Chodź i weź

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 30-11-2013, 21:35:47 »

Dzięki Panowie za super odzew i głosowanie.

@Koso
W kwestii gumy nie chodziło mi o shockcord tylko o płaską gumę wszytą w pas. Sznurek zawsze można wymienić na shockcord czy inne bungee.

@jeremak
Dzięki. Bardzo cenne przemyślenia. Oczywiście mam też swoje własne, ale to jest mniej istotne bo chcę poznać jak to ludzie widzą, zarówno fachowcy jak i laicy.

Na razie wygrywają guziki kanadyjskie, stały kaptur, organizery i wywietrzniki pod pachami - dwucyfrowy wynik.

Wielebny
Opinii: (3)
Ekspert

Miejsce pobytu: Polska

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 30-11-2013, 21:47:37 »

Mój wymarzony smock:

ODKRYTE guziki kanadyjskie, listwa od suwaka chyba lepiej na guziki kanadyjskie, koniecznie kieszonki na ręce wyłożone polarem bo to zajebista sprawa, kaptur normalny (mały) bez usztywnienia drutem ale ze sznurkiem do regulacji, kieszenie napoleońskie wyłożone czymś innym niż siatka, kieszeń kłusownicza, podszycie polarem, w pasie i na dole shock cord, skarpetościągacze w rękawach z dziurami na kciuki + normalne mankiety, organizery w kieszeniach mile widziane, bez rzepów na patche i pagonów

Kolor? Nie wiem, bo w sumie różne mi się podobają. Olive, Coyote, MTP/multicam to pierwsze co mi przychodzi do głowy. Ale na pewno poszedłbym w jednolite kolory. Moja pedantyczna strona podpowiada mi, że oliwkowy smock z kojotowymi/piaskowymi guzikami by fajnie wyglądał.

Chciałbym, by ktoś się kiedyś podjął zrobienia, choćby na próbę, zimowego smocka z grubą, ciepłą podszewką.
LYSY8
Opinii: (32)
Ekspert

Miejsce pobytu: kiedyś okolice stolyycy/ teraz 500m od Ojca Dyrektora eR. i Radia eM.

LORD OF WAR ;)

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 01-12-2013, 00:19:12 »

Jutro wypełnię i powiem co i jak.
Ale dziś szybko powiem że odkryte guziki mi też się bardzo podobają i są prawie wizytówką smocka , ale coraz częściej mnie irytują ......  Szok
Co chwilę o coś zaczepiają  Z politowaniem
A to sznurki w worko plecaku(taki worek na kapcie do szkoły, a to o plecak, dziś o krzesło dwa razy mimo że po pierwszym razie uważałem by drugi raz się nie zaczepić Chichot , ostatnio ,zaznaczam że nie wiem jak? Ale podczas wysiadania z samochodu o pasy  Z politowaniem
Śmiejcie się, drzyjcie łacha  ale guziki w tym nowym zielonym smocku są jakieś magnetyczne  chyba

jezdem taktycznym blogierem http://tac-kos.blogspot.com/
SUEZY LETNIE I ZIMOW-OLIWKOWE,GORETEXY, WINDSTOPPERY, I INNE,
wszystko w kramiku
http://www.tactical.pl/forum/index.php/topic,76420.0.html
JE*AĆ CENZURĘ!!!
McBren
Ekspert

Miejsce pobytu: Pomorze

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 01-12-2013, 22:28:51 »

Z takim pomysłem, to załóż stronę jak Wisport (www.smock.pl lub spolszczoną www.smok.pl, albo www.wawelski.pl ewentualnie www.wandaconiechcialaniemca.pl i wrzuć te wszystkie opcje przy projektowaniu własnego smocka z bijącym licznikiem ceny).

Ok, a teraz jak wyglądał by mój smock:
1/ Zapinanie - guzik kanadyjskie z wyjątkiem listwy na głównym zamku, ta na rzep. Zamek kostkowy YKK. Ewentualnie przy kieszeni na ramieniu można zastanowić się na zapięciem zamek/rzep dla wygody.

2/ Materiał - NYCO RS. Bawełna za słaba, ewentualnie sensowny polycotton.

3/ Kolor - jednolity, czarny, coyot, piaskowy... Nie problem kupić kamuflażowego smocka, problem kupić jednolitego.

4/ Podszewka - brak, wybrałem RS więc chcę lekką kurtkę.

5/ Krój - interesuje mnie i smock i kangurka.

6/ Kaptur - przyszyty, średniej wielkości, bez usztywnień (S95, ale przyszyty).

7/ Kieszenie: klasyczna ilość – 6+1 (4 miechowe, dwie napoleońskie, jedna na ramieniu) + 2 z tyłu na zewnątrz.\
 W kangurce, oczywiście kangurza, a te na ręce jak polarowe mufka. W 2-3 kieszeniach organizery.

8/ Ubajerzenia a.k.a. Ubogacenia (wersja dla księży)
 a/ palsy u dołu na bokach
 c/ w pasie sznurek
 d/ naszyte rzepy na patche
 f/ skarpetomankiety
 h/ wywietrzniki pod pachami na suwak zabezpieczone siatką
 i/ wzmocnienia z cordury na łokciach
sztajmes
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 01-12-2013, 23:00:36 »

Podpasowal mi ten temat.
Gdzies tam w srodku mam chec uszycia sobie smocka wlasnego pomyslu.
Gdyby byl pod reka jakis material to bym pewnie juz zaczal szyc.
Zobaczymy co z tej ankiety wyniknie.

Ja bym jeszcze dodal kaptur chowany w kolnierz do ankiety.

sztajmes
« Ostatnia zmiana: 01-12-2013, 23:04:01 wysłane przez sztajmes » Zapisane

Coraz czesciej sie zastanawiam, kto pilnuje tych, ktorzy pilnuja ......
Nic sie nie martw, jutro bedzie gorzej.
Gdyby historię Ziemi skompresować do jednego roku, człowiek współczesny pojawiłby się 31 grudnia o 11:58
Ahtuhku
Opinii: (8)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 01-12-2013, 23:24:30 »

Normalnie poczułem się jakbym czytał menu w wystawnej restauracji Chichot
Do sedna:
Za bazę przyjmuję ostatnią wersje brytyjskiego smocka. Do tego dochodzą:
-guziki kanadyjskie odkryte + patka od zamka na te guziki
-kieszeń kłusownicza tak wewnątrz jak i na zewnątrz ( w moim claw gearze jest w środku podwójna + na zewnątrz jedna duża a na nią naszyte dwie standardowe i sprawdza się to MEGA)
-mankiety jak od skarpetek - super sprawa, MUST HAVE
-regulacja w pasie z wyjściem na zewnętrznej stronie kurtki ( tak jak choćby w pretorianie)
-paleta kolorów standardowa, w khaki/beżu można się tak na mieście pokazać jak i do lasu podreptać i robić lans
-naramienne kieszenie na zamek
-nie dodawać żadnych paneli na rzepy itp, przeszkadza to tylko..
-kaptur może być tak z żyłką jak i drutem - posiadam oba rozwiązania i prawdę mówiąc nie potrafię wskazać lepszego O.o

BTW. idea zacna, widzę, że poszukujesz złotego środka Na dniach zrobię reckę tego clawgeara - może podpatrzysz jakieś sensowne rozwiązania (niestety na sieci próżno szukać fotorecenzji tego produktu..)
Wedrowiec
Opinii: (15)
Ekspert

Miejsce pobytu: Kraina Wilka

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 02-12-2013, 10:29:24 »

Materiał - ventile.

Bez podszewki.

Krój - kangurek.

Zapinanie - zamki YKK.

Kieszeń na klacie.

Kieszenie na rękawach + naszyte rzepy na patche.

Zamki do wentylacji po bokach.

Kaptur chowany w kołnierzu, z usztywnianym daszkiem.

Wysoki kołnierz.

Kolor coyoe,  ewentualnie ciemna olivka.

I widziałem, a oto koń płowy, a tego, który siedział na nim, imię było Śmierć, a Otchłań mu towarzyszyła...
Palowski
Opinii: (7)
Ekspert

Miejsce pobytu: BB/Krk

wiszę w hamaku

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 02-12-2013, 11:06:56 »

głosowałem chyba jako trzecia osoba, ale napiszę tutaj jeszcze:

zapinanie:
główny zamek YKK
kieszenie na ramionach YKK
kieszenie "cargo" guziki kanadyjskie
listwa zamka głównego - brak listwy

tkanina zasadnicza:
NYCO ristop, ewentualnie POLYCOTTON ripstop

kolor:
brąz lub zgaszona oliwka, a najlepiej połączenie jak tutaj:

http://rus.mil.pl/forum/uploads/sprzet_splav_gorka_3/gorka_3_15.jpg
[Ankieta] Mój wymarzony kundlosmock powinien mieć... - list do św. Mikołaja

podszewka:
brak podszewki

krój:
anorak do dupy z możliwością podwinięcia

kaptur:
na stałe zintegrowany z gardą, obszerny, regulacja w poziomie (od skroni do potylicy), daszek usztywniony taśmą kaletniczą - krój jak tutaj:

http://rus.mil.pl/forum/uploads/sprzet_vso_gorka/gorka_vso_003_jacket_01.jpg

kieszenie:
kangurza z dobrym organizerem, dwie napoleońskie, dwie miechowe na klacie, dwie na ramionach, możliwa także zewnętrzna kłusownicza pod warunkiem całkowicie płaskiej konstrukcji (może być skrzelowa, ale pusta nie może odstawać żeby nie robić "odwłoka"), brak kieszeni poniżej pasa / na biodrach

ubogacenia:
wysoka garda, ściągacz w pasie w formie odstającego tunelu (na wzór kołnierzy termicznych w śpiworach), mogą być rzepy na ramionach

🐴
raffcio
Ekspert

Chodź i weź

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 02-12-2013, 17:50:11 »

Panowie dzięki za rewelacyjny odzew. Nie spodziewałem się takiej gremialnej pomocy. Celowo nic nie pisałem, bo przed zakończeniem ankiety nie chcę zasugerować osób ankietowanych swoją pisaniną. Niestety analogiczny wątek "Nowa marka plecaka" nie wniósł nic odkrywczego dla kol. Marcoki i w mojej ocenie lepsza jest ta forma pseudoankiety. Każdy się wypowie i kolegialnie zobaczymy co się ludziom podoba. Wyniki ankiety w kilku punktach mnie zaskoczyły, co tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że subiektywna ocena nie zawsze pokrywa się z odbiorem społecznym i dlatego ta forma publicznej ankiety z nawiązką spełniła już swoje zadanie.

Ankietę przedłużam do jutra tj. do wtorku do 22.00, więc kto chciałby zagłosować proszę głosować lub/i pisać, będę wdzięczny za każdy głos. Potem podsumuje wyniki i omówię jak ja to widziałem. Na razie projekt nie jest komercyjny, bo nie sądzę żeby taki się stał przy tak niszowym sprzęcie, natomiast robię to trochę hobbystycznie i ku chwale smockologii. Może nawet zawstydzimy tym wątkiem polskich silnorękich w MONie. Aczkolwiek na to nie liczę, bo głowy ich są twarde "jak mur Schliesselburga".

Palowski
Opinii: (7)
Ekspert

Miejsce pobytu: BB/Krk

wiszę w hamaku

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 02-12-2013, 18:24:20 »

a ja jeszcze odnośnie wspomnianego ściagacza w pasie w formie odstającego tunelu - na rysunku przedstawiłem o co chodzi.

sęk w tym, że tradycyjnie naszywane ściągacze powodują efekt baleronu.
moja propozycja zapewnia dopasowanie i trzymanie kurtki przy ciele, polepsza termikę. warunek: regulacja ściagacza (np. stopery) musiałaby być wewnątrz kurtki. dzięki temu zmniejsza się jednocześnie liczbę wystających elementów.

http://i.imgur.com/anAbQHV.png

🐴
sztajmes
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 02-12-2013, 18:32:20 »

Dobry pomysl, poza tym zapenia wieksza swobode ruchow tak na oko.
Uwzglednie ten pomysl jak bede sobie szyl swojego smocka.

sztajmes

Coraz czesciej sie zastanawiam, kto pilnuje tych, ktorzy pilnuja ......
Nic sie nie martw, jutro bedzie gorzej.
Gdyby historię Ziemi skompresować do jednego roku, człowiek współczesny pojawiłby się 31 grudnia o 11:58
Zig
Opinii: (3)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 02-12-2013, 22:55:18 »

Temat ten miodem na me serce a więc i ja dorzucę moje 3 grosze.

Krój klasyczny smocka, ale delikatnie mniejszy niż najnowsze pod które mozna nosić 3 softie na raz.
Zamek 2 stronny, kryty listwą na rzepy.

Chętnie widziałbym smock w jednolitych kolorach(moze poza granatowym i czarnym) jak i w różnych kamuflażach - najlepiej takich, w których u nas trudno smocka kupić(Atacs, PenCott, fińskie, duńskie itp) + WERSJA W CAMO ZIMOWYM(jest z czego wybierać).

Guziki kanadyjskie to podstawa zwłaszcza do operacji w rękawiczkach.
Napy odpadają to ślepa uliczka w smokologii.

Kaptur stały, na kształt tego z kurtek outdoorowych lub Smocka Windproof  SAS - bez tunelu ale koniecznie lekko usztywniony taką listewką nad czołem i z regulacja - również z tyłu aby nie opadał na oczy(tzw kaptur 3D).Żadnego chowania w kołnierzu- ew guzik i pętelka do rolowania.

Koniecznie wywietzrniki pod pachami ale niekoniecznie z siatką- tzn - jesli z siatką to tak szyte aby nie wcinała się w zamek -wiec może lepiej bez, bo z mojego doświadczenia wcina sie zawsze.

Kieszenie klasyczne plus kłusownicza od środka na legitymację kłusownika i podobna z tyłu zapinana na guziki od góry lub na 2 pionowe zamki z obu stron.(albo jedna z 2)

Kołnierz wysoki- zapinać siepowinien aż pod sam nos koniec zamka krytu patką aby nie obcierał brody.
Sznurek/guma w pasie(okragła) ale regulowana od środka a nie z zewnątrz. Nie lubie jak mi sie za dużo "dynda" sznurków na zew.
Kieszenie na ramionach opcjonalnie, rzepy również.
Organizery w kieszeniach -yes please.
Kieszenie na magazynki - zależy na jakie i ile ale wersja na strzelnicę mile widziana.
Skarpety na nadgarstki -ciekawe, muszę wypróbować ale nie jestem pewien na 100%.

Zdaj proszę raport z dalszych działań.

Strony: 1 2 3 ... 7 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: