trwa ładowanie paska...
26-05-2018, 23:24:06 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 9 10 11 +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: HAIX COMBAT HIGH LIABILITY BRITISH ARMY BOOT  (Przeczytany 55248 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
zachodni
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #150 : 17-12-2017, 16:07:39 »

Mam i ja ! Kupiłem za 370zł. w ArmyW.  Drugi gatunek,zaznaczone żółtą naklejką maleńka skaza na wstawce z cordury na boku buta.Mam pytanie :jaka jest grubośc wkładki  zmniejszającej rozmiar?
fishdick
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #151 : 19-12-2017, 00:12:17 »

Jakies 3 mm. Dosc sztywne i twarde. Sprubuj wsadzic tam te plastikowe kratki z desantow. Efekt powinien byc podobny.

Tactical menel
zachodni
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #152 : 19-12-2017, 17:30:15 »

Dzięki za info. Włożyłem jakieś wkładki z termoizolacją o podobnej grubości pod właściwe wkładki i jest dobrze.W sumie ciekawy patent z tymi wkładkami zmniejszającymi rozmiar.Tylko przy kupnie bez mierzenia ,trochę stresu o dobór odpowiedniego rozmiaru. A wracając do butów na razie bardzo komfortowe .
piroman97
Opinii: (1)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #153 : 08-02-2018, 23:17:45 »

Howgh!
Drodzy Tacticalowcy, poszukuję odpowiedzi jak traktować te licowe kamasze. Zarówno przed pierwszą wyprawą (natłuszczać Palcem, Saphirem, Tarrago?) jak i po styraniu i/lub przemoczeniu (mycie szamponem ->odczekanie-> tłuszcz ->odczekanie ->polerka ->pasta -> polerka ->śprej -> w drogę?). Zmiękczać przed pierwszym użyciem i jakieś dalsze procedury? Czuję się trochę nastraszony pękaniem nowej skóry. Co z tym GTX? Co z wstawkami z nie-skóry? Jechać na koniec (czy nie jechać) zwykłą pastą Haixa, czy Kiwi? Pasta czy pryskanie? Czy Nikwax ma tu rację bytu, albo jakieś inne preparaty np. Decathlonowe? Jak tu o nie najlepiej zadbać?
Proszę wybaczyć jeżeli ktoś z szanownego grona uzna mnie za ślepego powielacza zapytań - mam nadzieję, że nie wszyscy . Zadaję zapytanie, gdyż po przeczytaniu tutorków szanownego Pana Axa i innych wypowiedzi nie mam pewności. Brakuje mi trochę fotek, które już się nie wyświetlają i linków, które smutno ukazują jakże pomocną informację 404.
« Ostatnia zmiana: 08-02-2018, 23:32:41 wysłane przez piroman97 » Zapisane
widel
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: szczecin-pyrzyce

Bałtyk..ehh..

Ignoruj
« Odpowiedz #154 : 09-02-2018, 21:59:43 »

Wszak nawet Haix rzekł że tych butów nie trzeba natłuszczać niczym, wystarczy ichnia pasta którą kupiłem a śmierdzi jak rozpuszczalnik, ale faktycznie działa -zmiękcza i natłuszcza, i drugi fakt jak się skończy to jej nigdy nie kupię  używam bo mam kilka par butów  z licówki-  tarrago sadlery - tłuszcz do skór w płynie- zajebisty, no i po tym ale to typowo już tylko na zimę- saphir dubbin hp taka-pasta/tłuszcz też okej ale trzeba na ciepłe buty rzucać, ja na koniec lata wywalam buty i pasty na słońce- nagrzewa się wsio, smaruję jednym wchłania się.. potem drugim i spoko do nast. roku, de facto mi wystarczy ten sadlery tarrago bo Haixów raczej nic nic nie przemoczy przy moim używaniu, pozdro, rzucę linki z tymi tłuszczami..

http://allegro.pl/saphir-tluszcz-do-skor-hp-dubbin-01-black-i7088485981.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=OTI3ODc4MWUtNzQxOC00N2JiLWJkNTctYzM1Mjk2MzNmNmM5AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=ae398066-a0c2-4c09-8906-c1f0cff0ee15

http://allegro.pl/tarrago-saddlery-oil-tluszcz-do-skory-olej-125-ml-i7148464096.html

tłuszcz do skór w  1 linku jest czarny a ja kupuję bezbarwny..
« Ostatnia zmiana: 09-02-2018, 22:45:04 wysłane przez widel » Zapisane
zachodni
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #155 : 20-03-2018, 12:27:00 »

Witam. Piszę bo wkurzają mnie już te rozwiązujące się sznurówki w tych butach. Też tak macie ? Mam/miałem  chyba z pięc par różnych Haixów , i tylko w tych mam problem ze sznurówkami. Próbowałem już nawet wiązac na węzeł płaski i dalej lipa. Chyba trzeba je będzie zmienic na jakieś inne. Mierzył je ktoś ?
aciepk
Opinii: (16)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Warszawa

Ignoruj
« Odpowiedz #156 : 20-03-2018, 19:57:42 »

Z tym mierzeniem to żart, czy nie da się ich wyciągnąć w celu mierzenia?
Kłobuch
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Ostrzeszów/Wrocław

Ignoruj
« Odpowiedz #157 : 22-03-2018, 00:35:46 »

Może kolega ma za cienko żeby podejmować się takiej fatygi?
zachodni
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #158 : 23-03-2018, 11:46:33 »

Się nabijacie. Chciałem się tylko dowiedziec czy też wam się rozwiązują sznurówki w tych butach . Może były różne rodzaje sznurówek ?
Butki brałem z ArmyW. w drugim gatunku ,kontrakt był zamazany flamastrem.
fishdick
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #159 : 23-03-2018, 21:57:21 »

W innym topiku polecalem te sznurowki jako najmniej rozwiazujace sie z jakimi mialem do czynienia mimo, ze wydaja sie sliskie w dotyku i tandetne. Moze ci Armyworld podmienil na jakies inne.

Tactical menel
widel
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: szczecin-pyrzyce

Bałtyk..ehh..

Ignoruj
« Odpowiedz #160 : 29-03-2018, 19:54:22 »

Hej, miałem to samo ze sznurowadłami, kupiłem stety albo niestety, meindl/barth na allegro za 25 pln z wysyłką 180 cm i spokój, te fabryczne to kpina na dwa supły wiązałem i trzymały dopiero, ale trza brązowe brać, znajde chwilę do wrzucę fotke swoich, ale nie wiem czy do niedzieli dam radę

a kupowałem tutaj- nie jest to żadna kryptoreklama

http://allegro.pl/sznurowadla-sznurowki-niemieckie-meindl-180-cm-i5464084756.html?snapshot=MjAxNy0wNC0xMlQwODoxNTo0OC40NzlaO2J1eWVyOzI3ZDRmNmI0OTgyZTRjMTU5ODVlZTI3ZmM2YjQ2M2UxMTEzZWZiNTlhYmFhYjUzYjMyYWExM2Q4ODMwYzAxMzk%3D

IMG_20180329_200013.jpg
Odp: HAIX COMBAT HIGH LIABILITY BRITISH ARMY BOOT
* IMG_20180329_200013.jpg (105.92 KB, 768x1024 - wyświetlony 56 razy.)
« Ostatnia zmiana: 29-03-2018, 20:43:45 wysłane przez widel » Zapisane
Grandfatherhat
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #161 : 09-05-2018, 14:25:16 »

Po zakupie Haixów Cold Wet Weather, napisałem maila do Haixa de z zapytaniem czemu nie ma na rynku ich dostępnych, że chciałbym jakieś info o nich, przymierzyć i takie tam..po 2 dniach odpisano mi-niejaki Grim Patrik-sales manager że dziękują że się zainteresowałem, że nie są dostępne bo tylko dla armii brytyjskiej, a te co na ebayu to żołnierze sprzedają, w mailu przedstawiłem się że jestem z PL, ten napisał mi że mogą takie mi załatwić ale muszę dryndnąć do wydziału sprzedaży na Europę wschodnią, nie zadzwoniłem - napisał po 2 dniach że jeżeli chcę to jest firma która je ma w sprzedaży na terenie PL i zwie się..tadaam !!  Armyworld !-dostałem adres dokładny w mailu itd. Nazwał Armyworld-  The contact details of our competent trading partner..proszę proszę..

Dzień dobry. Nowy jestem.
Właśnie też dostałem odpowiedź od Grim Patrika.
Moje pytanie dotyczyło butów z uscamo/army world "Buty Haix Wojskowe Brytyjskie Najnowszy Model Desert Combat High Liability". W szczególe, to znaczyło, że po podaniu numeru telefonu odezwie się do mnie sales manager. Mnie to wygląda na autodpowiedź.
No, ale od końca. W wymienionych wyżej butach dopatrzyłem się podeszwy z dużym napisem "Defender" i chciałbym bardzo ustalić co to znaczy, tzn. jakie właściwości oferuje. W army world Pani dość długo obstawała, że jest to vibram, ale w końcu przyznała, że nie wie i może żebym poszukał w internecie. Pewnie źle szukałem (wcześniej) i nic mi się nie udało znaleźć. Więc pomyślałem, że ktoś z Tacticala na pewno będzie wiedział. I stąd moja tu obecność.
Co do wymienionych butów, to w a.w. dowiedziałem się jedynie, to czego się domyślałem,  czego nie ma na stronie: wewnątrz jest gore i nie mają wzmacnianych nosków (jakoś pomyślałem, żeby się upewnić, bo konstrukcja tyłu buta - pewnie irracjonalnie - podsunęła mi myśl, że mogą być dla kierowców różnych pojazdów).
PS.
"W butach" jestem słaby, jakieś doświadczenia z różnymi smockami mam, najlepszy chyba w mało nośnym temacie brytyjskich swetrów wojskowych. Coś o nich kiedyś pewnie podrzucę.
Grandfatherhat
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #162 : 12-05-2018, 10:55:10 »

A propos wspomnianych w poście butów ze sklepu a.w. "haix high liability desert brown model 2018" ustaliłem jedynie, że od jesieni ub.r. są fasowane brytyjskiej piechocie. Szczegółów dotyczących podeszwy Defender, czy informacji o walorach użytkowych, nadal nie posiadam.  Smutny
Strony: Pierwsza « 1 ... 9 10 11 +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: