trwa ładowanie paska...
27-06-2019, 04:05:16 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 3 ... 11 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: HAIX COMBAT HIGH LIABILITY BRITISH ARMY BOOT  (Przeczytany 63146 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Cyrith
Opinii: (3)
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Zambrów / Warszawa

Ignoruj
« : 11-09-2013, 23:11:48 »

Witam
Wypatrzyłem takie oto buciki: http://armyworld.pl/product-pol-2743-Buty-Haix-Wojskowe-Brytyjskie-Skorzane-Combat-High-Liability-Goretex-Nowe-II-Gatunek-Art-206249.html i przyznam że wyjątkowo mnie zaciekawiły. Ciężko znaleźć jakiekolwiek informacje na ich temat. Miał ktoś może styczność i potrafi coś o nich powiedzieć?

Pozdrawiam
Cyrith
gregm
Opinii: (5)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 12-09-2013, 08:48:29 »

Brytyjski MON niedawno je wprowadził do służby...dlatego też jest tak mało napisane o tych butach. Znajoma kupiła w Armyworld wersję damską i jest zachwycona, choć nie miała okazji męczyć ich na ostro.
Mokry
Opinii: (2)
Ekspert

Miejsce pobytu: Gdańsk

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 16-09-2013, 00:50:37 »

Prawie 5 stów za buty: "II gatunku posiadają gwarancję producenta 12 miesięcy na ewentualne "wady ukryte",  wady kosmetyczne dzięki czemu buty skfalfikowane do drugiego gatunku nie podlegają reklamacji. Niekiedy może zdażyć się że ochronna guma na czubku butów jest krzywo naklejona."   

gorylekto
Opinii: (14)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Kraków

Semper Paratus

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 03-12-2014, 15:06:44 »

Podbijam. Cena butów spadła do 280 zł i się nad nimi mocno zastanawiam. Ktoś już użytkuję?

Si vis pacem, para bellum.
bardar
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 03-12-2014, 20:57:43 »

Ja kupiłem w poniedziałek, już wczesniej się im przygladalem ale nie mialem akurat kasy choć nawet za 450 mnie kusiły. Ja potrzebowałem butów na polowania, a mój budzet nie pozwalał na zakup Meindla, jak zobaczyłem nową cenę to stwierdziłem, że teraz warto zaryzykować jak będą słabe to najwyżej odeśle, ale muszę powiedzieć, że buty mnie miło zaskoczyły, wady są naprawdę kosmetyczne i widać je dopiero jak sie dobrze z bliska im przyjrzymy, ja mam lekko pofalowaną gume na dole noska i jakieś tam małe niedokładności na krawędzi gumy jednego z otoków i to wszystko, wewnątrz wszystko było ok.   
Ogólnie na pierwszy rzut oka trudno to zauważyć, buty nie miały też żadnych śladów użytkowania, nie wyglądały jakby miał je ktoś przedtem zwrócić. Co do wygody to buty są bardzo sztywne lecz dla mnie ok ja potrzebowałem własnie czegoś takiego do chodzenia po lesie, dobrze trzymaja kostke i zapewne jeszcze trochę się rozchodzą, mają też fajny system trzymający sznurowadła, góre mozna sobie poluzować a dół zostaje dobrze sciągniety. Buty testowałem dziś tylko na ok 3km spacerze więc więcej nie powiem. Dla mnie warto nawet bez gwarancji bo co można sensownego dostać za 280 zł, jeszcze z gore-texem, nie oszukujmy się nic, a butów po kimś nie chciałem. 
RNL
Kierownik forum
*

« Odpowiedz #5 : 04-12-2014, 19:44:32 »

Wydaliscie moją kasę, źli ludzie
Negaido
Opinii: (8)
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: to tu to tam

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 14-12-2014, 21:58:27 »

Kilka osób z forum zakupiło już te buty, więc może ktoś ma jeszcze jakieś spostrzeżenia? Cholera, gdyby były przecenione te w wersji bez gore-tex to bym się nie zastanawiał, bo nie jestem zwolennikiem membrany w butach. Mam pytanie odnośnie parametru szerokości, gdyż na stronie jest podane: M-(Medium na stopę standardowej szerokości), W- Large(na szeroką stopę). Jest jakaś duża różnica między tymi parametrami? Do tej pory nie kupowałem butów z takim rozróżnieniem i raczej nie miałem większych problemów w tej kwestii. No może czasami jedynie któreś okazywały się w środku za niskie, bo mam raczej wyższe podbicie stopy. Ktoś ma jakieś doświadczenia odnośnie tego czy wszyscy raczej zamawiają Medium?
Afrati
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Poznań

Jesus Christ! They're shooting at us!

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 15-12-2014, 14:11:13 »

Moje dziś przyszły

W kwestii II gatunku - szczerze mówiąc to nie bardzo wiem gdzie szukać tych kosmetycznych wad - buty wyglądają jak normalne nowe obuwie... Może później się dopatrzę.

Co do pytania o szerokość - wziąłem M, czyli na standardową stopę. Nie mam stópki jak balerinka, jestem solidnie zbudowanym mężczyzną Pasują idealnie na szerokość, nawet biorąc pod uwagę grubszą skarpetę.

Pierwsze wrażenie jest takie, że buty wydają się, pardon my french, niezajebywalne. Szukałem obuwia z przeznaczeniem na mil-simy, czyli 12-36h łażenia po lesie w rozmaitych warunkach pogodowych z obciążeniem. Wydaje mi się, że znalazłem - za czas jakiś będę miał pewnie więcej spostrzeżeń.

Co do rozmiarówki Haixa - Gromy Protektory wz.743 nosiłem 45, Salomon Conquest GTX: 45,1/3, te wziąłem też 45 i jest dobrze - delikatniutki luz, na tyle by po kilku godzinach nie czuć dyskomfortu.

chriss2
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 16-12-2014, 00:13:52 »

Witam

no i mocno zacząłem się zastanawiać nad tymi butami. Zastanawia mnie sztywność o której wspominał bardar.
Jak pozostałe osoby oceniają ich sztywność? Ja dla porównania mam MON/933, które są BARDZO sztywne...

Dziękuję za pomoc
RNL
Kierownik forum
*

« Odpowiedz #9 : 16-12-2014, 00:31:23 »

Sztywność na poziomie butów górskich na Vibramie, powiedziałbym typ B.
Bull74
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 16-12-2014, 00:42:17 »

Znalazłem artykuł o butach Haix'a dla armii brytyjskiej:
http://www.combatandsurvival.com/articles/footwear/314-heroes-wear-haix-new-uk-forces-combat-footwear
Trochę stary, bo ma już prawie 2 lata i niestety tylko dla tych, co abla english, ale może komuś się przyda.

A odbiegając nieco od tematu, to w linku obok jest zapowiedź jakiejś recenzji nowych butów dla armii francuskiej również od Haix'a. Kupię jutro ten magazyn i poczytam,  co tam o nich napisali.
Afrati
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Poznań

Jesus Christ! They're shooting at us!

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 16-12-2014, 15:27:34 »

Witam

no i mocno zacząłem się zastanawiać nad tymi butami. Zastanawia mnie sztywność o której wspominał bardar.
Jak pozostałe osoby oceniają ich sztywność? Ja dla porównania mam MON/933, które są BARDZO sztywne...

Dziękuję za pomoc

A'propos sztywności:
Zrobiłem w nich wczoraj i dziś w sumie kilka kilometrów, zarówno po trawnikach, chodnikach, piasku, jak i po ściółce.
Buty są sztywne. Znacznie sztywniejsze niż GROMy Protektor wz.743, co nie dziwi, ale może komuś da jakiś punkt odniesienia.

Gumowy otok i gruba twarda podeszwa robią swoje.
W ramach testów wykonałem kilka zgrabnych klęknięć na jedno kolano i przysiadów - jest to wykonalne bez specjalnego problemu.

Ba - prowadziłem w nich nawet samochód, co nie było najbardziej komfortowym przeżyciem, ale też nie niosło ze sobą jakiegoś mocnego dyskomfortu.

I tak zamówiłem już tłuszcz z foczki żeby za jakiś czas je dodatkowo nim pokryć - wtedy pewnie sama skóra też zrobi się troszkę bardziej miękka.

Podsumowując - nawet na obecnym poziomie sztywności buty są szalenie wygodne. Wsadziłem dodatkowo wkładki Ironman, więc biorąc pod uwagę sprężynującą podeszwę Haixów oraz silikonowość Ironmanów, chodzi się w nich na początku dość zabawnie - każdy krok jest bardzo wyraźnie amortyzowany.

widel
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: szczecin-pyrzyce

Bałtyk..ehh..

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 16-12-2014, 17:53:34 »

a jak z rozmiarami ?? Noszę 9,5 (44) Haixa,Runner Low,Black Eagle i P2 ,te MOD owskie buty nie mają połówek,więc rozmiar 9 UK czy 10 UK,są tam a raczej powinny być wkładki które redukują rozmiar o połowę czyli powinnem kupić 10 UK i z wkładką zrobi się 9,5..czy te wkładki są w zestawie ? Pytam właścicieli bucików z Armyworld..
RNL
Kierownik forum
*

« Odpowiedz #13 : 16-12-2014, 18:08:54 »

Ja nie widziałem osobnych wkladek w kartonie i nie wyciągałem tych co były w środku buta- czyżbym chodził z redukujacymi? Nie wiem sprawdze po powrocie
widel
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: szczecin-pyrzyce

Bałtyk..ehh..

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 16-12-2014, 19:00:27 »

http://www.police.com.tw/haix/haix_206251.htm

tylko krzakami pisane,ale jest rysunek pokazany i dwie pary wkładek,jedne normalne a drugie to spacer czyli te robiące połówkę,tak w połowie opisu buta..
tu są pokazane deserty ale te na gore mają tak samo,nie ma połówek rozmiarów.
Strony: 1 2 3 ... 11 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: