trwa ładowanie paska...
22-10-2018, 20:26:25 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: CZP czyli Często Zadawane Pytania (ang. FAQ)  (Przeczytany 3503 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
bagnet
Szef działu
Opinii: (46)

Miejsce pobytu: Warszawa

Ostrzyżony

« : 30-08-2013, 13:30:54 »

https://lh4.googleusercontent.com/-4x84LBUyX64/UQ9o_20lKbI/AAAAAAAABS0/Tg-KJgPamKk/s800/bayonet_belts_v1.jpg
CZP czyli Często Zadawane Pytania (ang. FAQ)

Jeśli nie znaleźliście poniżej odpowiedzi na swoje pytanie, zada je proszę w tym wątku.

Jak zamówić pas?
To proste, wystarczy wybrać:
- rodzaj pasa,
- szerokość pasa i kolor taśmy,
- kolor i typ klamry,
- zmierzyć swój obwód minimalny (na wydechu bez ubrań) i maksymalny (przewidując wkładane do spodni ubrania)
- przemyśleć i spisać uwagi odnośnie wymagań (np. długość), dodatków do pasa (okienka, karabinki),
- napisać do mnie na PW lub wysłać maila sklep@bayonet.com.pl

Jak długo będę czekał na pas?
Standardowo trwa to od 3 do 7 dni. Bardziej rozbudowane projekty mogą zabrać trochę więcej czasu.

Jak wysyłany jest pas lub akcesoria, czy możliwa wysyłka za granicę?
Wysyłam Pocztą Polską (koszt 10zł), InPost (koszt od 10zł) lub kurierem (w zależności od firmy koszt różny).
Oczywiście wysyłam za granicę (koszt od 20zł).

Jaki jest koszt pasa?
Koszt zależy od wybranego projektu.
Na cenę pasa składa się koszt taśmy i szycia (podawane przy typie pasa), koszt klamry (podawane w wątku sprzedażowym klamer) oraz koszt wysyłki (standardowo wysyłam listem poleconym priorytetowym za 10zł).

Dlaczego pas KOMFORT&SAFE ma fałdę od wewnętrznej strony i czy to nie przeszkadza na co dzień?
Fałda jest od wewnętrznej strony po to, aby w sytuacji ciągnięcia za karabinek przyczepiony do pasa, główne obciążenie szło na taśmę, a nie na przeszycie. Fałda nie jest uciążliwa w trakcie codziennego używania paska.

Z jakich materiałów są wykonane pasy?
Staram się, aby pasy były wykonane z najlepszych elementów, bez żadnych kompromisów jeśli chodzi o jakość i wytrzymałość:
- taśmy wojskowe firmy Pasamon z certyfikatami wytrzymałości
- klamry ratunkowo-asekuracyjne  firmy AustriAlpin VertriebsGmbH z certyfikatami wytrzymałości
- nici TYTAN firmy Ariadna S.A. o grubości 20 do szycia pasów i 40 do szycia dodatków. Pojedyncza nić 20 wytrzymuje minimum 5,5kg, normalna nitka wytrzymuje od 0,2kg do 0,5kg.
- rzepy firmy Velcro zgodne z normami VESA,
- szyte na profesjonalnej, japońskiej stębnówce firmy JUKI przeznaczonej do materiałów ciężkich, pozwala ona na ryglowanie i wykonywanie bardzo mocnych przeszyć

Czy pasy są atestowane, nadają się do profesjonalnych zastosowań?
Na moje pasy nie mam atestów, nie stać mnie w tej chwili na takie badania. Dlatego nie zalecam stosowania pasów do zastosowań profesjonalnych takich jak asekuracja, ratownictwo, zjazdy.

Na jaki obwód jest szyty pas?
Standardowo paski są robione na obwód ok. 115cm. Bojówki mają z reguły wyższy stan, więc przed złożeniem zamówienia dobrze jest się zmierzyć tam, gdzie będzie leżał pasek. Wydłużenie lub skrócenie jest bezpłatne. Pas można też skrócić samodzielnie.

Czy mogę wysłać projekt do wykonania?
Oczywiście, masz swój pomysł lub podpatrzyłeś rozwiązanie, które w Polsce nie jest dostępne? Realizuję wszystko, co można zszyć z materiałów dostępnych na rynku. Wyceny są indywidualne i zależą od materiałów i czasochłonności projektów.

Jak mogę sobie poradzić z wolną (regulowaną) końcówką pasa?
Mogę zaproponować okienka AustriAplin na rozmiar 25mm, 33mm, 45mm oraz ITW Nexus na rozmiar 40mm.
Mam również szlufki ITW Nexus na rozmiar 25mm, 40mm i 50mm.
Dla osób świadomych pewnych ograniczeń w regulacji pasa (regulacja maksymalna to ok 15cm w obwodzie pasa) mogę zaproponować wykończenie pasa rzepem. Naszywam wtedy pętelki (taśma 20cm) na obwodzie paska, a haczyki (taśma 5cm) na wolnej końcówce pasa. Przy tym rozwiązaniu należy podać dokładnie rozmiar minimalny obwodu paska.
Przy pasach THIRDLINE jedynym rozwiązaniem jest rzep.

Czy wszystkie towary są dostępne?
Tak, towary wymienione poniżej są dostępne od ręki. Jeśli czegoś zabraknie, to obok pojawi się napis „BRAK”. Stany magazynowe uzupełniam mniej więcej raz w miesiącu, jeśli produkty są dostępne u producenta.

A jeśli chcę coś dokupić z oferty AustriAlpin?
Firma Bayonet, którą prowadzę, jest autoryzowanym dystrybutorem AustriAlpin, mogę sprowadzić wszystko, co jest dostępne w ich ofercie.

Jak są barwione klamry?
Klamry są anodyzowane (kolory), malowane (czarne) lub pokryte powłokami utwardzanymi HardCoated (szare i czarne matowe). Zdarza się, że dwie połówki nie są idealnie tak samo zabarwione, jest to spowodowane oddzielnym tokiem produkcyjnym dla połówki męskiej i żeńskiej. Oprócz rażących przypadków, które eliminuję sam, nie jest to podstawą do wymiany klamry.
« Ostatnia zmiana: 19-11-2013, 13:40:51 wysłane przez bagnet » Zapisane

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: