trwa ładowanie paska...
20-07-2018, 16:41:51 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wkładki do butów przeciwpotne  (Przeczytany 16572 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
peekok
Opinii: (24)
Ekspert

Miejsce pobytu: Gdańsk

Ignoruj
« Odpowiedz #15 : 14-04-2013, 07:14:19 »

-a może ktoś z Forumowiczów używa ich w butach z inna wyściółka niż skóra?
Mua.  Spoko Teraz do Merrelli Sawtoothów i pustynnych Welco, wcześniej Magnum Amazon. Dają radę, a jak komuś skóra rogowacieje, to niech smaruje spirytusem, by utwardzić (jak radzi "Lofty" Wiseman).
Używałem również cywilnych wkładek o podobnej konstrukcji i zastosowaniu - były delikatniejsze dla stóp, ale o słabszej konstrukcji, i w związku z tym, szybko się rozwalały. 
« Ostatnia zmiana: 14-04-2013, 07:16:33 wysłane przez peekok » Zapisane
no_idea
Opinii: (6)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 14-04-2013, 10:41:34 »

Tez używam tych wkładek ale głównie w gumowcach i adidasach. Pod wkładkę wrzucam podpaskę - ze skrzydełkami czy bez nie ma znaczenia i problem wilgoci mam zlikwidowany praktycznie do 0
styku
Opinii: (1)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 14-04-2013, 10:54:55 »

pierwszą rzeczą jaką zrobiłem z butami w wojsku to wywaliłem ten plastik.
doktor_zlo
Opinii: (1)
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Dziki Wschód- LBN

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 23-04-2013, 19:46:14 »

Mogę polecić dwie opcje:
*wkładka do butów BW od Baltesa, przez producenta zwana "NATURAL LINE Gesundheitseinlegesohle Art.-Nr. 80009"- używałem, początkowo z dużym sceptycyzmem, potem bardzo chętnie- w bucie jest sucho i komfortowo, tylko, niestety, wkładka chłonie wilgoć.
*ulepszona wersja wkładek "siateczkowych"- dziurkowana z pianki, np od Boreala- może wymagać docięcia, ma naklejoną szmatkę, żeby się wygodniej nosiło (można oderwać)
Oczywiście sporo zależy od skarpetek i... skłonności do pocenia się.
Dead_Jarhead
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 24-04-2013, 21:40:27 »

Ja od lat używam desantów jako butów roboczych i ani plastikowe wkładki ani same desanty jeszcze żadnej krzywdy moim stopom nie wyrządziły. Po eksperymentach typu BW 2005, Bellki 700G, stare Combaty i tak zawsze wracam do desantów Chociaż przyznaję, że widziałem już tragiczne, mniej lub bardziej, skutki używania takich wkładek. Zależy od osoby zdaje się i dopasowania rozmiaru butów, bo jak ma noga nie zapierdalać po plastiku tam i z powrotem jak ktoś powinien mieć 29 a zakłada 30,5?
Strony: Pierwsza 1 2 +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: