trwa ładowanie paska...
20-07-2018, 16:29:23 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wkładki do butów przeciwpotne  (Przeczytany 16571 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Kenobiii
Opinii: (0)
Użytkownik
**

Ignoruj
« : 01-02-2013, 16:36:40 »

Używał ktoś kiedyś czegoś takiego? Działa? Warto?

http://allegro.pl/wkladki-plastikowe-antypotne-wojskowe-skoczki-26-5-i2988750776.html
Buszmen
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 01-02-2013, 17:39:05 »

Witam! każdy kto był w wojsku to tego używał  w lato to o ten plastik nogi sobie można odparzyć , więc lepiej na wierzch dać normalną wkładkę filcową, noga tak się nie ślizga.Pozdrawiam.
Witosław
Zaawansowany użytkownik

Bacon eating infidel

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 01-02-2013, 18:36:41 »

Gdy zaczynałem chodzić w "butach typu wojskowego" używałem tych wkładek w glanach i desantach.
Pamiętam że przestały mi się stopy pocić, ale to może być spowodowane w ogóle zmianą obuwia na skórzane.
Wcześniej chodziłem w bazarowych adidasach za ok 40pln
A propos wojska, jak to wyglądało w WP, te wkładki były obowiązkowe czy można było je zastąpić innymi?

Skoro rząd nie ufa obywatelom z bronią, to ja nie będę ufał reprezentantom rządu noszącymi broń.

Wojna ma pewien plus -zabijasz swoich wrogów, w czasie pokoju nie możesz im nawet gęby obić.
Buszmen
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 01-02-2013, 18:55:26 »

W opinaczach były te plastikowe i skórzane , i nie pamiętam aby ktoś do butów zaglądał jakie się wkładki nosiło - najważniejsze było aby buty świeciły się jak psu jajca  Pozdrawiam.
super
Kierownik forum
Opinii: (15)
*

Miejsce pobytu: Częstochowa

szczęśliwy tato

« Odpowiedz #4 : 01-02-2013, 19:07:34 »

u nas kto mądrzejszy wyrzucał te plastiki i zastępował byle jaką wkładką z butów sportowych ;-)

Szkolenia survivalowe i taktyczne www.survivaltech.pl

Szyję różne taktyczne rzeczy na zamówienie www.supertac.pl
Kenobiii
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 01-02-2013, 22:38:57 »

Witam! każdy kto był w wojsku to tego używał  w lato to o ten plastik nogi sobie można odparzyć , więc lepiej na wierzch dać normalną wkładkę filcową, noga tak się nie ślizga.Pozdrawiam.

Ale to po co ta wkładka w takiej sytuacji? Bo rozumiem, że te wkładki są po to, żeby stopa nie dotykała całą powierzchnią buta, a kiedy na nią się włoży jeszcze zwykłą wkładkę, to ona dalej jakoś działa?

u nas kto mądrzejszy wyrzucał te plastiki i zastępował byle jaką wkładką z butów sportowych ;-)

Z jakiego powodu?
super
Kierownik forum
Opinii: (15)
*

Miejsce pobytu: Częstochowa

szczęśliwy tato

« Odpowiedz #6 : 01-02-2013, 23:49:59 »

Z jakiego powodu?

nie ma miejsca na dwie wkładki. wywalaliśmy te plastiki i wsadzaliśmy wkładki z adidasów bo po 20 km można było jajo znieść od tych dziurek. a jak szedłeś z plecakiem to katastrofa. Inaczej jest to rozwiązane w amerykańskich junglach-drobniutka siateczka

Szkolenia survivalowe i taktyczne www.survivaltech.pl

Szyję różne taktyczne rzeczy na zamówienie www.supertac.pl
dhadams
Opinii: (16)
Ekspert

Miejsce pobytu: Śląsk

Żółw

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 02-02-2013, 00:02:48 »

Kilka lat temu widziałem stopy kumpla po jakimś marszu ok 40 km, wiosna, plecaki jakieś 10 kg.
Desanty + kratownica zadziałały jak maszynka do mielenia mięsa...

'Nawet Najdłuższa Podróż Zaczyna Się Od Pierwszego Kroku'
supelek
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 02-02-2013, 09:59:14 »

dziala i warto, tylko trzeba rozumiec do czego to sluzy. kratka ma w pierwszym rzedzie zabezpieczac przed wilgocia bo plastik nie nasiaka woda. mozesz suszyc buty na nogach nie wyjmujac tej wkladki. co do wentylacji faktycznie jest lepsza i latem jest chlodniej ale to akurat efekt uboczny. proste i praktycznie. jak kazde dobre rozwiazanie ma tez swoje wady. tarcie jest wieksze i skora na stopach szybko rogowacieje, plastik co jakis czas peka i musisz go wymieniac, zima jest ewidentnie chlodniej. mozna sobie z tym poradzic: pumeks, wymiana wkladki gruba skarpeta zima.
morgahaad
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 08-02-2013, 11:05:14 »

ja używam obecnie czegoś takiego: http://www.dlastop.pl/odswiezajace/19-wkladki-przeciwpotne-5038483179536.html - jak na mój gust świetna sprawa

a jak spotkam to kupię i spróbuję  http://www.scholl.com.pl/produkty/szczegoly/zmeczone_stopy/1
Mokry
Opinii: (2)
Ekspert

Miejsce pobytu: Gdańsk

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 09-02-2013, 13:05:19 »

dziala i warto, tylko trzeba rozumiec do czego to sluzy.

Dobre rozwiązanie? Toż to tarka do skarpet (i stóp).
Mam identyczne przemyślenia jak super, kiedy jeszcze nosiłem desanty ta kratka wypadła w pierwszej kolejności.

supelek
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 09-02-2013, 16:48:08 »

Dobre rozwiązanie? Toż to tarka do skarpet (i stóp).
Mam identyczne przemyślenia jak super, kiedy jeszcze nosiłem desanty ta kratka wypadła w pierwszej kolejności.

kwestia wrazliwosci. na podobnej zasadzie ktos nie toleruje welny. osobiscie uzywam przez caly rok kratek tak w pracy jak i prywatnie i jestem swiadomy mocnych i slabych stron tego rozwiazania. do wad trzeba jeszcze dodac brak amortyzacji czyli lepiej miec buty z mieka podeszwa. skarpety akurat bardziej niszcza mi sie na filcowych albo skorzanych wkladkach bo sie wycieraja. plastik jest sliski i o ile ktos ma swiadomosc ze kratki nosi sie uzebrowaniem do spodu to nie ma problemu.
Mokry
Opinii: (2)
Ekspert

Miejsce pobytu: Gdańsk

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 09-02-2013, 16:57:08 »

Kratka niezależnie od strony masakrowała mi skarpetki

supelek
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 09-02-2013, 20:11:49 »

u mnie tylko w welnianych skarpetach byl efekt szybszego zuzycia ale to moglo wynikac z gorszej jakosci welny.
torek
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 09-02-2013, 21:09:37 »

Witam;
   zgadzam się z Supełkiem co do zalet tych wkładek :-)
   ze swojej strony mogę dodać ze neutralizują one tez prawie wszystko co może wpaść do buta podczas użytkowania
   w dobie wysoko sznurowanych butów to się nie zdarza_ ale w czasach opinaczy pomimo wszystkich tricków było nagminne
   ze względu na izolacje stopy od podeszwy w razie przemoczenia buta ,stosowałbym te wkładki do dzisiaj
   preferuje jednak buty z Gore i pewnie krawędzie tych wkładek poprzecinałyby membranę :-(
   -a może ktoś z Forumowiczów używa ich w butach z inna wyściółka niż skóra?

Pozdrawiam;
« Ostatnia zmiana: 09-02-2013, 22:15:48 wysłane przez torek » Zapisane

"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: