trwa ładowanie paska...
20-10-2019, 05:26:15 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Podgrzewane wkladki do butów  (Przeczytany 25491 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
marcin1212
Opinii: (2)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #15 : 17-01-2013, 09:59:57 »

Jestem dumny z tego że jestem żołnierzem ale nie chce zdradzać jednostki. Służę w woj.lubuskim
Chcesz  kolego pogadać to zapraszam na priv.
Ziri
Opinii: (0)
Ekspert

Miejsce pobytu: Poznań

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 17-01-2013, 10:25:02 »

Podpowiem, ze jak jest tak zimno, ze trzeba uzywac takich wkładek, to woda w otoczeniu wystepuje raczej w postaci stałej, wiec o nalanie do buta raczej trudno;)
Rob
Opinii: (13)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 17-01-2013, 11:21:16 »

^No tak, bo jak temperatura gwałtownie spada to wszystko zamarza błyskawicznie. Jak po przejściu Buki.

...

@no_idea

Przypadkowe zalanie, wylanie i w drogę.

satori
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 21-01-2013, 23:33:22 »

A ja powiem, że w tym roku zrobiłem eksperyment. Do moich starych wkładek boreala przyszyłem wycięte na miarę płaty owczej skóry, której skrawki znalazłem na strychu, w sam raz starczyło. Póki co eksperyment wykazuje umierkowaną skuteczność, powiedzmy ze samo z siebie nie podgrzeje, ale gdy człowiek przejdzie pare metrów i stopa się rozgrzeje, to trzyma tempreature ładnie, do jakichś -10, -15. A co najlepsze, najgorszy problem mocih butów (Batesy bodajże 2264) którym była bardzo zła izolacja  i tracenie temperatury, został niemal całkowicie wyeliminowany, futerko trzyma tempreture, nie łapie za bardzo zapachu, a przy tym cała operacja nie kosztowała mnie nawet złotówki. Polecam dla mało wymagajacych i biednych
vi3dr0
Opinii: (15)
Ekspert

Miejsce pobytu: WPN

tactical hipster

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 25-09-2014, 19:30:24 »

Odkopuję temat  Spoko

Zagadnienie brzmi: zerowa aktywność (obserwacja zwierząt w noktowizji/termowizji) + problemy z krążeniem. Wkładki do butów to mus, może rękawice też, o ile to nie fortuna. Google pokazuje sprzęty dla narciarzy, myśliwych, motocyklistów, ale jest tego tyle, że ciężko się połapać.
katny
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Poznań

Ignoruj
« Odpowiedz #20 : 25-09-2014, 19:35:53 »

Znajomi-myśliwi sobie chwalą:
http://www.jula.pl/catalog/odziez-i-artykuly-bhp/bielizna-i-skarpety/skarpety/skarpety/skarpety-podgrzewane-na-baterie-913031/

pozdro

no_idea
Opinii: (6)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 26-09-2014, 10:01:38 »

Odkopuję temat  Spoko

Zagadnienie brzmi: zerowa aktywność (obserwacja zwierząt w noktowizji/termowizji) + problemy z krążeniem. Wkładki do butów to mus, może rękawice też, o ile to nie fortuna. Google pokazuje sprzęty dla narciarzy, myśliwych, motocyklistów, ale jest tego tyle, że ciężko się połapać.

aby takie "0" buty czy rękawice trzymały ciepło muszą być zajebiście dobrze izolowane i o ile z butami to idzie wyrobić to w takich ciepłych rękawicach niczego nie zrobisz oprócz "zmumifikowania się". Lepsza jest kombinacja cienkich rękawiczek i na to rękawice postojowe najlepiej jednopalcowe z kciukiem. Ja po przetrenowaniu różnych wariantów używam takich:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/80023b4486d11267.html
W momencie gdy muszę obsłużyć giwerę lub aparat te spadają i zwisają na nadgarstkach a w cienkich zrobisz co musisz bez dyskomfortu.
Strony: Pierwsza 1 2 +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: