trwa ładowanie paska...
25-09-2020, 02:53:33 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 4 5 6 +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Monokular  (Przeczytany 33439 razy)
cycylio
Opinii: (1)
Ekspert

Miejsce pobytu: Świętochłowice

Ignoruj
« Odpowiedz #75 : 27-06-2017, 21:41:20 »

Śmiganie głównie po urbexach.  Sprawdzenie dalszych obiektów i dalej w ruch.  Nie nastawiam się na długie oglądanie 😉
« Ostatnia zmiana: 27-06-2017, 22:20:21 wysłane przez cycylio » Zapisane

Pamiętaj, nigdy nie staniesz się naprawdę wolny, jeśli będziesz kogoś tak bezgranicznie podziwiał.

– Samotność szybko się nudzi!
– Zdziwił byś się, jak wielu ją lubi.
RNL
Opinii: (0)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #76 : 28-06-2017, 08:46:58 »

Jako, że lornetki nie kupiłem dwa lata temu....a wyjazd do czarnobyla się zbliża wielkimi krokami...jak poradzicie bracia forumowi, czy monokular na takiej wycieczce się sprawdzi dobrze? (obejrzenie sarkofagu, okolicy...). Myślę nad  Vortex Solo 10x25 oraz Vortex Solo 10x36. Wiem, że ten drugi jaśniejszy ale czy warty, by dopłacić prawie drugie tyle? Czy jednak lornetka na taki wypad? Od razu mówię, że zależy mi na wytrzymałości. A może inne propozycje do myślę 8 stówek?

Ja bym ołowiowe okulary kupił.
cycylio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #77 : 28-06-2017, 09:19:02 »

RNL chyba na krocze 😝

Pamiętaj, nigdy nie staniesz się naprawdę wolny, jeśli będziesz kogoś tak bezgranicznie podziwiał.

tomking
Opinii: (19)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #78 : 28-06-2017, 09:39:10 »

Ołowiane okulary na krocze...  Szok   ot... fantazje kolegów z Tactical 

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
cycylio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #79 : 28-06-2017, 09:40:54 »

Ja czekam na dalsze rady kolegów.  Czy mam dobry zamiar z mono czy lornetka musi być  😉 a także vortex czy bushnel?

RNL
Opinii: (0)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #80 : 28-06-2017, 11:47:13 »

Oko jest radiowrażliwym narządem.
tomking
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #81 : 28-06-2017, 12:06:18 »

Ja czekam na dalsze rady kolegów.  Czy mam dobry zamiar z mono czy lornetka musi być  😉 a także vortex czy bushnel?

Myślę że decyzja i tak należy do Ciebie bez względu na spostrzeżenia jakie mamy. Wiadomo że lornetka to większy komfort obserwacji, ale z kolei monokular niewiele ustępuje i to kwestia przyzwyczajenia. Co do firmy to z dwóch wymienionych na pewno Vortex, ale zerknij jeszcze na Delta Optical One 10x32. Bardzo kompaktowa i całkiem dobra jakość do ceny.

cycylio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #82 : 29-06-2017, 14:12:40 »

Jako, że już głupieje po recenzjach czy vortex solo 10x36 czy ten bushnel: https://www.militaria.pl/bushnell/monokular_bushnell_legend_10x42_ultra_hd_ed_blk_191142_p73867.xml ?
Tomking wiem, że decyzja należy do mnie, dlatego też pochyliłem się temacie mono.....bo są mniejsze, łatwiej je przenosić w torbie. chce np. z dachów podejrzeć jak wygląda dany budynek, kto to się zbliża....więc tutaj pytanie do wszystkich, a szczególnie do ciebie...czy mono się sprawdzi przy tej szybkiej rejestracji co i jak czy jednak będzie za słaby ?

Edyta. W pracy używam mono termo i nokto...i wygodnie mi się na tym pracuje,  a lornetki ino słabe u nas jak i w domu słynne ,,tasco" więc nie wzoruje się na nich wgl.

tomking
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #83 : 29-06-2017, 16:12:12 »

Jako, że już głupieje po recenzjach czy vortex solo 10x36 czy ten bushnel: https://www.militaria.pl/bushnell/monokular_bushnell_legend_10x42_ultra_hd_ed_blk_191142_p73867.xml ?
Tomking wiem, że decyzja należy do mnie, dlatego też pochyliłem się temacie mono.....bo są mniejsze, łatwiej je przenosić w torbie. chce np. z dachów podejrzeć jak wygląda dany budynek, kto to się zbliża....więc tutaj pytanie do wszystkich, a szczególnie do ciebie...czy mono się sprawdzi przy tej szybkiej rejestracji co i jak czy jednak będzie za słaby ?

Edyta. W pracy używam mono termo i nokto...i wygodnie mi się na tym pracuje,  a lornetki ino słabe u nas jak i w domu słynne ,,tasco" więc nie wzoruje się na nich wgl.

Monokular jak najbardziej sprawdzi się do szybkich luknięć do tego właściwie jest. Jeśli będziesz chciał pooglądać sąsiadkę z przeciwka i ów relaks pod prysznicem będzie trwał 15 min to weź lornetkę
Co do powiększenia to przy 10 x 36 lub 10 x 42 monokular jak najbardziej wystarczy. Różnice między 8 x, a 10 x nie są duże, ale czasem to dodatkowe przybliżenie przydaje się. Nie mniej nie upieram się przy tym.
Jeśli chodzi o bushnella to spotkałem się z niezbyt dobrymi opiniami i problemami z serwisem. Możliwe że to się zmieniło i jakość, obsługa są na wyższym poziomie. Z tym że nie chce mi się w to wierzyć. Kiedyś gdy kupowałem w Teleskopach moją Cazorle Pentaflexa miałem też w rękach Bushnella i niestety nie przypadł mi do gustu. Aberracja sferyczna czyli rozmycie obrazu na krawędziach, jakość wykonania i odwzorowanie bieli nie powaliły mnie z nóg.

Jeśli chcesz mieć mono przy sobie to świetnym rozwiązaniem jest klips jak w Vortexie.
I jeszcze jedno. Nosisz okulary korekcyjne?

cycylio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #84 : 29-06-2017, 16:19:45 »

Na szczęście nie. Luba nosi soczewki. Dzięki za super wyczerpującą odpowiedz. Czegoś takiego potrzebowałem !

Strony: Pierwsza « 1 ... 4 5 6 +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: