trwa ładowanie paska...
18-08-2019, 09:22:34 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Plecak Lowe Alpine Wojskowy Holenderski DPM  (Przeczytany 12689 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Granat91
Opinii: (0)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« : 21-09-2012, 21:06:26 »

Witam. Czy ktoś miał do czynienia z tym plecakiem? jak się go nosi? czy jest komfortowy? czy jest wytrzymały? itp

z góry dziękuję za pomoc
Het Nkik
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 21-09-2012, 23:39:27 »

Witam
Nic dodać nic ująć:
http://ztrasy.blogspot.com/2012/07/alpine-lowe-saracen.html

Ech...

Het
Bacao
Opinii: (1)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 22-09-2012, 09:26:09 »

Z tym że jest różnica między saracenem, który ma 120 litrów i dostęp od dołu, stingreyem, który ma 55+20l i dostęp od dołu, a stingiem, który też ma 55+20l, ale dostępu od dołu nie ma. Dwa ostatnie nie mają regulowanej klapy. Największą wadą całej serii jest ciężar, nawet sting nie należy do najlżejszych, ale pancerności nie można mu odmówić. Ale patrząc na to że można je dostać za 150-200zł, jak najbardziej się opłaca.
Granat91
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 22-09-2012, 13:05:30 »

Dzięki wielkie za link. Jednym postem odpowiedziałeś na moje wszystkie pytania wielkie dzieki

chce kupić ten plecak za 165zł na armyworld
http://armyworld.pl/product-pol-2079-Plecak-Lowe-Alpine-Wojskowy-Holenderski-DPM-Z-Metalowym-Stelazem-110l-Oryginal-Demobil.html
Het Nkik
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 22-09-2012, 14:16:41 »

Witam !

Jak planujesz dłuższe wyprawy z odcięciem od zaopatrzenia   i masz zamiar spakować cały swój dobytek i "kilka" dodatkowych rzeczy,
to będzie dobry wybór.
Pojemność tego plecaka jest "niebezpieczna" przy nieprzemyślanym pakowaniu.
Mała praktyczna rada skontaktuj się z armyworld.pl i zapytaj na wszelki wypadek o stan plecaka i rozważ opcje zakupu z kieszeniami,
czasami się przydają.

Het
MacDermot
Opinii: (5)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Legnica

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 22-09-2012, 14:23:16 »

Olej. Armyworld wysyła takie trupy, że pożal się borze.
U mnie te małe przetarcia itp. okazały się prawie na pół rozerwaną szelką (!!!!) i rozcięciem jak od noża na boku plecaka długości jakichś 5 cm. Plus poprzecierane taśmy, którym bym nie zaufał.
Sam plecak jest bardzo fajny,, niezły z niego czołg pancernik i fajnie wygląda. Do tego kieszenie łączone w mały plecak to genialna sprawa ale nie w stanie proponowanym przez armyworld.
Zaoszczędź jeszcze 200-250 zł i bierz reindeera od wisportu.

Bitwa zaczyna się w twojej głowie i tylko ty możesz wstrzymać ogień.

Gilliand
Opinii: (10)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Warszawa

Adrian

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 22-09-2012, 14:52:15 »

U mnie te małe przetarcia itp. okazały się prawie na pół rozerwaną szelką (!!!!) i rozcięciem jak od noża na boku plecaka długości jakichś 5 cm. Plus poprzecierane taśmy, którym bym nie zaufał.

Jeśli to był mniejszy sting, to mi też próbowali puścić ten egzemplarz... Mimo to mam teraz straszną chęć na stingraya w porządnym stanie.
Granat91
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 22-09-2012, 16:01:10 »

Panowie ten plecak jest sprzedawany w dwóch egzemplarzach za 135 i 165zł więc te dziury to pewnie chyba z wersji tej tańszej?
możecie coś wiecej napisać.

Ja robiłem kilka hurtowych zamówień dla mojej drużyny ASG i nie spotkałem się z żadnymi problemami
Het Nkik
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 22-09-2012, 16:44:49 »

To są dwa różne plecaki.
Jeden ma pojemność max 110 litrów drugi 80 litrów.
Cena jest po prostu uzależniona od wielkości plecaka.
Robiłem już zakupy w armyworld.pl i nie było problemów, niemniej jednak lepiej się upewnij aby uniknąć odsyłania,
zwłaszcza że mają je w niewielkiej ilości więc prawdopodobnie nie będzie za bardzo na co wymienić.

Het
Granat91
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 22-09-2012, 18:53:53 »

faktycznie nie zauważyłem tego xd
To ten tańszy różni się gabarytowo czy po prostu nie posiada komina?
Het Nkik
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 22-09-2012, 19:38:57 »

Główne różnice opisa Bacao:
Z tym że jest różnica między saracenem, który ma 120 litrów i dostęp od dołu, stingreyem, który ma 55+20l i dostęp od dołu, a stingiem, który też ma 55+20l, ale dostępu od dołu nie ma. Dwa ostatnie nie mają regulowanej klapy. Największą wadą całej serii jest ciężar, nawet sting nie należy do najlżejszych, ale pancerności nie można mu odmówić. Ale patrząc na to że można je dostać za 150-200zł, jak najbardziej się opłaca.

Poza tym: troszeczkę inny system nośny z cieńszym pasem biodrowym, ale również regulowany - różnica wynika głównie z wielkości plecaka.
Inna waga pustego plecaka - troszkę lżejszy z kieszeniami około: 3 kg +/- 200 g
Nie wiem czy armyworld.pl sprzedaje wersję z dostępem od dołu przez suwak czy bez?
Wykonanie i materiał są dokładnie takie same.

Het
« Ostatnia zmiana: 22-09-2012, 19:42:47 wysłane przez Het Nkik » Zapisane
MacDermot
Opinii: (5)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Legnica

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 22-09-2012, 21:56:41 »

Jeśli to był mniejszy sting, to mi też próbowali puścić ten egzemplarz... Mimo to mam teraz straszną chęć na stingraya w porządnym stanie.
Dokładnie, ten 80l. No proszę, nic w przyrodzie nie ginie. Mimo porządnego opierdolu jaki ode mnie dostali za sprzedawanie śmieci puścili go znowu do sprzedaży.
Swoją drogą to jest ciekawe. Jestem pewien, że armia holenderska wywala takie znoszone plecaki na śmietnik albo sprzedaje na tony z 5 euro na materiał.
Polskie sklepy wykupują to od firm, którym lepiej jest to sprzedać niż zutylizować a taki armyworld podaje to za 165 zł jako niezłą okazję i jeszcze każe sobie dopłacać za kieszenie.
Ja rozumiem spodnie BW z dziurą na kolanie albo mocno sprane za 20 zł, ale cholera jasna to jest plecak, w którym będzie się nosiło po 20 kg i to nie ziemniaki z ryneczku 15 min do domu tylko cały dobytek przez tydzień.
Dlatego olałem armyworld, poczekałem i zamówiłem genialnego, super wygodnego customa od wisportu.

Bitwa zaczyna się w twojej głowie i tylko ty możesz wstrzymać ogień.

Granat91
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 23-09-2012, 19:55:52 »

nie wiem ja nic uszkodzonego od armyworld nie dostałem. A zasilał mój cały 6os oddział. Kamizelki, mundury, plecaki itp itd i nie było problemów. Spiwory karimaty wszystko było ok musiałem trafić na jakiegoś pojeba co Ci hujowy wysłał i tyle.

Musze rozkminić te plecaki bo najgorsze że człowiek nie ma tego na oczy albo kupie zaufany plecak patrolowy 55L firmu MILDEL
Gilliand
Opinii: (10)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Warszawa

Adrian

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 24-09-2012, 08:10:46 »

nie wiem ja nic uszkodzonego od armyworld nie dostałem. A zasilał mój cały 6os oddział. Kamizelki, mundury, plecaki itp itd i nie było problemów. Spiwory karimaty wszystko było ok musiałem trafić na jakiegoś pojeba co Ci hujowy wysłał i tyle.

Może akurat ten model mają trefny. Próbowałem kupić holendra w małej wersji i też dostałem plecak z rozprutą taśmą i sporym rozcięciem pod jedną z kieszeni bocznych (może ten sam?). Fakt, że kolorystyka nie spłowiała i materiał w dobrym stanie - wyglądał raczej na brutalnie rozdziewiczony, niż używany przez lata. Gdyby to był Stingray pewnie bym próbował naprawić, ale trafił mi się Sting.

Odesłałem z prośbą o wymianę (zaznaczając, że urządza mnie również większy model i mogę do niego dopłacić) ale usłyszałem, że wszystkie są w podobnym stanie. Co prawda zaproponowali mi jeden 'idealny' ale już za dwukrotnie wyższą cenę, niż podana na stronie.

Zgadzam się jednak, że to raczej wyjątek - zamawiałem u nich kilkadziesiąt rzeczy i tylko dwa razy trafiłem na uszkodzone. No, ale to raczej rozmowa na wątek o sklepach ze sprzętem.
Granat91
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 24-09-2012, 09:26:14 »

a nie znacie innego dostawcy tego plecaka w Polsce? albo jakiś inny ciekawy plecak w kamuflażu dpm brytyjskim lub holenderskim lesnym?
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: