trwa ładowanie paska...
14-12-2018, 22:28:46 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 3 4 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kurtki i inna lotnicza odzież wojskowa  (Przeczytany 26589 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
McBren
Opinii: (0)
Ekspert

Miejsce pobytu: Pomorze

Ignoruj
« : 11-09-2012, 20:34:13 »

Jako, że nabyłem wczoraj za grosze w lumpeksie amerykańską kurtkę pilota CWU 36P, zacząłem o niej szukać informacji. Okazało, się że CWU to Cold Weather Unform, a kurtka 36P jest na lato, w przeciwieństwie do 45P która jest kurtką zimową. Ogólnie fajne zestawienie, kurtka na chodne lato (CWU kontra summer).
 W necie znalazłem jeszcze informacje o:
- najsłynniejszej MA-1, tej z pomarańczową podszewką;
- skórzana klasyczna A2.

Jeśli ktoś dysponuję jeszcze jakąś wiedzą o tych kurtkach, proszę o wpisy.
 Jak odświeżyć taką kurtkę. Pisze żeby czyścić chemicznie, ale nie mam za bardzo kasy na pralnię i im nie ufam. Może szmatka z mydłem, a potem z wodą?
 Jakieś sensowne zastosowania dla takiej kurtki, poza byciem pilotem, obsługą grilla/ogniska, szpanem i prowadzeniem czołgu?
 Jakie dobrać pasujące spodnie i czapkę do tej kurtki?
 Czy ta kurtka pasuje również do śmigłowca?

I jeszcze kilka linków:
http://www.usmilitariaforum.com/forums/lofiversion/index.php/t496.html
http://www.usmilitariaforum.com/forums/lofiversion/index.php/t25430.html
Benedek
Opinii: (7)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 11-09-2012, 20:52:45 »

http://i1212.photobucket.com/albums/cc451/planetexpres/Nomex.jpg
Kurtki i inna lotnicza odzież wojskowa

Nie cierpię tzw. "FacHowcÓW". W zupełności wystarcza mi jak ktoś jest dobry w tym co robi.
Buszmen
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 11-09-2012, 20:58:06 »

http://armyworld.pl/product-pol-1844-Kurtka-wojskowa-CWU-Summer-36-P-US-ARMY-Oryginal-Demobil-.html
http://armyworld.pl/product-pol-1843-Kurtka-wojskowa-CWU-Cold-Weather-45-P-US-ARMY-Oryginal-Demobil.html  sam mam zamiar kupić tą zimową aby jeździć w niej do roboty  po ile chodzą w szmateksie?
McBren
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 11-09-2012, 21:07:01 »

No cóż widzę, że CWU 45P (zimowa) dużo fajniejsza.
 Za swoją 36P dałem 24zł, a u Boskiego w Forcie po 200zł chodzą. Sama kurtka dość obszerna, krótka i sztywna. Kieszeń na ramieniu niezbyt duża.
aciepk
Opinii: (16)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Warszawa

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 11-09-2012, 22:32:44 »

Ja swojego nomexowego flyersa czołgistów prałem w białym jeleniu i materiał się nie zdezintegrował.
Co do zastosowania to jako średnio ciepła kurtka na jesień zakładana do jeansów wygląda jako tako. Kieszenie biodrowe (o ile można je tak nazwać bo są znacznie wyżej) mają małą pojemność, ale ręce/czapkę można do nich zmieścić. Kieszeń na ramieniu jest w sam raz do przenoszenia kluczyków do auta, albo paczki fajek. Miałem też okazję jeździć w niej na motorze, ale niezbyt się do tego nadaje bo powyżej 60km/h wiatr zaczyna się przebijać pod spód.
Wedrowiec
Opinii: (15)
Ekspert

Miejsce pobytu: Kraina Wilka

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 11-09-2012, 22:42:22 »

Ja swojego nomexowego flyersa czołgistów prałem w białym jeleniu i materiał się nie zdezintegrował.
Co do zastosowania to jako średnio ciepła kurtka na jesień zakładana do jeansów wygląda jako tako. Kieszenie biodrowe (o ile można je tak nazwać bo są znacznie wyżej) mają małą pojemność, ale ręce/czapkę można do nich zmieścić. Kieszeń na ramieniu jest w sam raz do przenoszenia kluczyków do auta, albo paczki fajek. Miałem też okazję jeździć w niej na motorze, ale niezbyt się do tego nadaje bo powyżej 60km/h wiatr zaczyna się przebijać pod spód.
Ale mówisz o modelu CWU 45P ?

I widziałem, a oto koń płowy, a tego, który siedział na nim, imię było Śmierć, a Otchłań mu towarzyszyła...
aciepk
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 11-09-2012, 22:45:20 »

O czymś takim mówię:
http://thumbnail.image.rakuten.co.jp/@0_mall/la-boys/cabinet/ml-us/mla19n.jpg
McBren
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 12-09-2012, 07:52:54 »

Opis pasuje też do 36P. Zewnętrzny nomex jest dość gruby i sztywny (jak cordura), a nomexowa podszewka gruba i przestrzenna w splocie, wiec będzie trzymać powietrze, a wraz z nim ciepło. Do jakiej temperatury da się nosić, zobaczymy jak się ochłodzi. Na razie za ciepło.
 Wychodzi na to, że 45P powinna dawać radę zimą, aczkolwiek ze względu na krutkość tych kurtek może byc zimno w tyłek i nie tylko
aciepk
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 12-09-2012, 11:10:26 »

W sumie poza krojem jest jeszcze jedna różnica. Kurtka CVC pod podszewką ma jeszcze izolację.
McBren
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 12-09-2012, 11:29:46 »

W sumie poza krojem jest jeszcze jedna różnica. Kurtka CVC pod podszewką ma jeszcze izolację.
A to akurat cenna informacja, bo tego nie widać na fotce. Czy 36P będzie chłodniejsza, aczkolwiek zapas miejsca daje możliwość wciśnięcia krótkiego (z tym może byc problem) polaru pod spód.
aciepk
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 12-09-2012, 12:28:14 »

A co to za problem jak trochę będzie wystawało spod kurtki?
McBren
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 12-09-2012, 20:58:37 »

No cóż załamka, chciałem zobaczyć czy da się zmyć powierzchnię kurtki wodą z mydłem. I tu od razu mokra plama na wylot, przez powłokę i podszewkę. Zawsze sobie wyobrażałem, że ta kurtka dla zastrzelonego pilota może/będzie pełnić role kurtki survivalowej, a tu zwykła mżawka przemoczy taką kurtkę na wylot Smutny
 Kurtkę uprałem w białym jeleniu i odwirowałem, wygląda dobrze. Jutro jak przeschnie do końca, zobaczymy czy nie straciła fasonu.
Mokry
Opinii: (2)
Ekspert

Miejsce pobytu: Gdańsk

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 15-09-2012, 14:23:03 »

Kurtka kontraktowa czy chińszczyzna szyta na wzór?
Mam kurtkę lotniczą robioną przez Alpha industries i nie przepuszcza wody/wiatru.
Miałem kiedyś tańszy odpowiednik nieznanego producenta za 180 pln i niestety po roku czasu i jednym praniu straciła fason i przepuszczała wodę.

kahuna99
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 24-11-2012, 19:14:49 »

Witam na forum. Może nie do końca w temacie, co to za kurtka, wie ktoś coś?
« Ostatnia zmiana: 24-11-2012, 19:16:59 wysłane przez kahuna99 » Zapisane
kahuna99
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 24-11-2012, 19:19:15 »

coś się nie załadowało...

DSC00012.JPG
Odp: Kurtki i inna lotnicza odzież wojskowa
* DSC00012.JPG (192.69 KB, 800x828 - wyświetlony 1193 razy.)
Strony: 1 2 3 4 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: