trwa ładowanie paska...
22-11-2017, 19:24:51 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 19 20 21 +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Bieganie długodystansowe (10+)  (Przeczytany 86024 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
zirkau
Opinii: (1)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #300 : 29-11-2014, 11:56:17 »

Ogólnie związek powinien mieć taką ofertę, ze ludzie będą sami chcieli się angażować i przystąpić do organizacji. Ale to powinna być oferta przez dawanie coś od siebie a nie ograniczanie innym praw.
elrond33
Opinii: (25)
Ekspert

Miejsce pobytu: Poznań

Ostrzyżony

Ignoruj
« Odpowiedz #301 : 30-04-2015, 15:55:54 »

Mam nadzieję, że wybaczycie drobny wtręt polityczny. Nie chcę wywoływać tu dyskusji, a ściślej rzecz biorąc - gównoburzy Dlatego nikogo na nic nie namawiam, nie przekonuję, nie agituję.
Tylko informuję
https://www.facebook.com/events/414957182020279/
https://www.endomondo.com/challenges/21970524

Mr Mruk - chusteczki EDC (póki co) i nie tylko (niebawem).
McBren
Opinii: (0)
Ekspert

Miejsce pobytu: Pomorze

Ignoruj
« Odpowiedz #302 : 20-05-2016, 18:48:57 »

Źle się dzieje w państwie Polskim:
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/X/XS/mrodzina201604_biegactwo.html
Miejsce zdrowego rozsądku w sporcie zastępuje ezoteryka i polityka. Rodzice nie mają świadomości, że pod hasłem „bieganie” sprzedaje im się toksyczne treści.
Steve McMullin w tekście "The Secularization of Sunday: Real or Peceived Competition for Churches" z Review of Religious Research podaje, że 21,3% ankietowanych uznaje aktywność w Niedzielę za główny powód opuszczania Mszy Świętej. W 2015 w ten właśnie dzień odbyły się maratony: Cracovia (Kraków), Orlen (Warszawa), Warszawski, Poznański, czy Wrocławski. Sugeruje to, że bieganie wymaga ustalenia wartości, jakim służy.

http://stylzycia.newsweek.pl/ministerstwo-srodowiska-chcialo-odwolac-bieg-rzeznika,artykuly,385963,1.html
Minister środowiska nie chce biegaczy
W piątek, w przeddzień kultowego Biegu Rzeźnika rozgrywanego co roku w Bieszczadach, impreza została przyblokowana przez ministra ochrony środowiska. To jedne z najsłynniejszych zawodów w Polsce, 80-kilometrowy bieg po Bieszczadach z kulminacjami na Połoninach Wetlińskiej i Caryńskiej, dłuższym wariantem ultra przez Tarnicę. Na trasie Rzeźnika i biegów towarzyszących staje grubo ponad tysiąc osób, a chętnych jest jeszcze więcej, tylko obowiązuje losowanie. To jedno z największych wyzwań dla biegaczy w Polsce i chyba największy mit.
W tym roku okazało się, że biegacze – w opinii dyrekcji Bieszczadzkiego Parku Narodowego – przeszkadzają spacerującym po ścieżkach turystom. Oraz powodują erozję gleby. Dyrekcja startu zabroniła, minister podtrzymał.
mietek
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #303 : 20-05-2016, 19:07:16 »

Wyrywasz z kontekstu, mozna równie dobrze wstawic:

"Na tle biegactwa bieganie wymaga określenia celu tej aktywności względem ludzi. Za tym idzie też reguła cierpliwości - im dłużej osiągam swój cel (np. przebiegnięcie 10 km), tym lepiej. ... Krytyka biegania bardzo często łączy się z lenistwem. Stanowi wykręt od ruchu w każdej postaci (spacerów, pływania, jazdy na rowerze, gry w siatkówkę)."

"Bieganie ... Daje też siły do opieki nad słabszymi w rodzinie. Pozwala na rozładowanie stresu i negatywnych emocji."

"Konferencja Episkopatu Polski w 2014 w tekście "W obronie dobrych zawodów" stwierdziła, że: "Kościół opowiada się za sportem, który służy wszechstronnemu rozwojowi człowieka we wszystkich sferach i płaszczyznach, a przeciwstawia się takim jego formom, w których człowiek jest przedmiotem w służbie sportu. Opowiada się za takim sportem, który wychowuje, jednoczy, sprawia przyjemność, radość, uczy patriotyzmu, buduje przyjaźnie oraz pokój między ludźmi i narodami. Jest przeciwny takiemu sportowi, w którym występują zjawiska fałszu i oszustwa". Na końcu wypowiedzi Episkopatu padają słowa: "Tak postępujcie, aby sport był swoistą ascezą i mógł się stać drogą do doskonałości i świętości w myśl słów św. Pawła: W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem (2 Tm 4,7).""

Oba teksty to nawalanka światopoglądowa PO vs PiS, oba ze skrajnymi poglądami, podobny poziom czyli kipsko z logika i obiektywnoscia, z wyrywanymi z kontekstu kawałkami, bez przedstawiania racji drugiej strony i tyle. Wiec nie ma co sie podniecać, tylko.....iść i biegać.
« Ostatnia zmiana: 20-05-2016, 19:18:18 wysłane przez mietek » Zapisane
Wedrowiec
Opinii: (15)
Ekspert

Miejsce pobytu: Kraina Wilka

Ignoruj
« Odpowiedz #304 : 20-05-2016, 19:26:20 »

Nie lepiej pisać w tym wątku o nowych rekordach, ciekawych trasach, itp ? 

I widziałem, a oto koń płowy, a tego, który siedział na nim, imię było Śmierć, a Otchłań mu towarzyszyła...
mietek
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #305 : 20-05-2016, 19:29:31 »

Jestem za (czyli do wywalenia)
regent
Opinii: (10)
Ekspert

Miejsce pobytu: Lublin

Ignoruj
« Odpowiedz #306 : 24-05-2016, 13:29:44 »

Nie wiem, czy odwołanie Rzeźnika w BdPNie ma podłoże polityczne, chyba nie, bo jej nowy wariant prowadzi po terenach lasów państwowych, jeszcze bardziej zależnych od nowej władzy. Organizatorzy imprezy też dopuszczają się manipulowania faktami bo decyzję o niewpuszczeniu biegu na teren parku dostali ponad miesiąc temu. Parę dni temu za to otrzymali negatywna odpowiedź na odwołanie się od tej decyzji. Tak więc środowisko biegowe mogło dowiedzieć się, że coś się będzie działo z Rzeźnikiem dużo wcześniej. A to mi wygląda na trzymanie newsa w tajemnicy do konca aby oburzenie było głośniejsze. 

A decyzja mi się podoba. Parki narodowe to zaledwie 1% powierzchni Polski i nie są to miejsca na imprezy masowe. Te róbmy na pozostałych 99% kraju. Jak ktoś chce biegać po parku to niech biega, ot to taka szybsza turystyka, ale indywidualnie, lub z kumplem. Na Rzeźnika i imprezy mu towarzyszące przyjeżdża łącznie ze 2 tys. biegaczy, każdy z żoną/mężem/partnerem/partnerką/wiernym_kibicem i samochodem. Dajmy odpocząć tym górom, nie róbmy z parku narodowego lunaparku. Przyroda jest mimo wszystko ważniejsza niż nawet bardzo fajne hobby. I to nie chodzi tylko o biegaczy, równie ludna impreza turystyczna, końska, motocyklowa, religijna (słynna masowa pielgrzymka na Tarnicę nie ma oficjalnego organizatora i jest masowym wejściem indywidualnym) czy survivalowa też powinna z marszu dostać analogiczny zakaz.   

Wszyscy, którzy napotykają w górach człowieka pracującego, popadają w swego rodzaju zakłopotanie, gdyż dostrzegają niestosowność własnego zajęcia.
Wedrowiec
Opinii: (15)
Ekspert

Miejsce pobytu: Kraina Wilka

Ignoruj
« Odpowiedz #307 : 24-05-2016, 14:04:53 »

A decyzja mi się podoba. Parki narodowe to zaledwie 1% powierzchni Polski i nie są to miejsca na imprezy masowe.  

Nie tylko Tobie 
Tym bardziej że szlaków w Bieszczadach (i nie tylko) nie brakuje i jest gdzie biegać.
Poza tym mimo starań organizatorów, uczestników, po różnych imprezach masowych zostają w lesie pamiątki, np. opakowania po żelach energetycznych...

I widziałem, a oto koń płowy, a tego, który siedział na nim, imię było Śmierć, a Otchłań mu towarzyszyła...
Chaos
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Sudety

Ignoruj
« Odpowiedz #308 : 24-05-2016, 23:46:54 »

Tutaj też trafne podsumowanie: http://www.e-gory.pl/aktualnosci/newsy/drugie-dno-zamieszania-wokol-biegu-rzeznika/

Dura flex, sed lex.
McBren
Ekspert

Miejsce pobytu: Pomorze

Ignoruj
« Odpowiedz #309 : 26-05-2016, 22:01:24 »

Wychodzi, że organizatorzy kręcą. Chyba chcieli za dużo zarobić lub zrobić za dużą imprezę i przegieli. Trochę pchnie próba szantażu władz parku.
 Z drugiej strony szkoda imprezy.

A decyzja mi się podoba. Parki narodowe to zaledwie 1% powierzchni Polski i nie są to miejsca na imprezy masowe. Te róbmy na pozostałych 99% kraju. Jak ktoś chce biegać po parku to niech biega, ot to taka szybsza turystyka, .... I to nie chodzi tylko o biegaczy, równie ludna impreza turystyczna, końska, motocyklowa, religijna (słynna masowa pielgrzymka na Tarnicę nie ma oficjalnego organizatora i jest masowym wejściem indywidualnym) czy survivalowa też powinna z marszu dostać analogiczny zakaz.

Niestety mamy za mały kraj.

A co do pielgrzymki, to chwalą się nią same władze parku:
https://www.bdpn.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1790&Itemid=1

Park Narodowy informuje, iż 25 marca w Wielki Piątek na szczyt Tarnicy z kilku kierunków udało się 4902 osoby, w tym najwięcej z Wołosatego: 3270 osób. Dziękujemy za przestrzeganie obowiązujących w Parku zasad zwiedzania.
I złośliwie zauważę, że w tym wypadku prawie 5000  nie przeszkadza. Jaki to obiekt kultu jest na Tarnicy? Jezus się tam objawił, czy Mojżesz otrzymał tablicę z 10 przykazaniami?

Strony: Pierwsza « 1 ... 19 20 21 +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: