trwa ładowanie paska...
23-03-2019, 08:29:27 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 3 Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Korzystanie z kuchenki w Parku Narodowym  (Przeczytany 19935 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
McBren
Opinii: (0)
Ekspert

Miejsce pobytu: Pomorze

Ignoruj
« Odpowiedz #15 : 20-07-2015, 12:02:07 »

Mam głupi pomysł, co by się leśnicy nie czepiali, że odpalamy kuchenkę 99m od ściany lasu. Co oznacza, że jak u siebie wyjdę z miasta to znalezienie takiego miejsca poza terenami zabudowanymi, jest raczej nie możliwe. Co ciekawe, nawet wyznaczone przez leśników miejsca palenia ognisk, standardu 100m nie spełniają.
 I to mój głupi pomysł. Gdybym w kuchence survivalowej (np. mod 4 od Pawła) palił węglem drzewnym który się żarzy i daje na tyle nie wielki płomień, że nie wychodzi na zewnątrz - to bym się pod ten paragraf nie łapał:
d) korzysta z otwartego płomienia,

Dodatkowo węgiel drzewny dymi mniej od drewna, więc i szansa dekonspiracji mniejsza.
 Oczywiście wnosimy drewno do lasu, ale kiełbasa pieczona na gazówce, nie smakuje jak ta z drewna/węgla drzewnego.
wojtek
Opinii: (10)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 20-07-2015, 12:33:48 »

Skoro zakładasz, że możesz zostać zdekonspirowany to chyba automatycznie oznacza, że będziesz palił nielegala i liczył na powodzenie konspiracji  Chichot.
Wybierając mniejsze zło, pomimo zakazu, rozpaliłbym ogień w menażce czy innym metalowym naczyniu , żeby ogień nie miał bezpośredniego kontaktu ze ściółką.
mar_kow
Opinii: (2)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Mazury/Bałkany

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 20-07-2015, 16:04:46 »

Do kuchenki gazowej nikt nie miał zastrzeżeń. Inwestycja na lata, przydaje się...
McBren
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 20-07-2015, 16:52:30 »

Do kuchenki gazowej nikt nie miał zastrzeżeń. Inwestycja na lata, przydaje się...
Mam, ale kiełbaski/szaszłyki z gazu nie smakują tak jak te z drewna.

Skoro zakładasz, że możesz zostać zdekonspirowany to chyba automatycznie oznacza, że będziesz palił nielegala i liczył na powodzenie konspiracji
Tu nie chodzi o konspiracje, tylko że póki nie widzą, to się nie czepiają.
 A problem jest z konstrukcją polskiego prawa:
 1. Nie konkretne przepisy - "otwarty płomień" - według mnie to będzie coś, według leśnika inne coś, według biegłego w sądzie jeszcze coś innego, itd. Najlepsza będzie spirala elektryczna bo nie ma otwartego płomienia
 2. Prawo polskie nie jest precedensowe, co oznacza że biegły w Warszawie może uznać że 1cm płomienia lub kuchenka gazowa to nie otwarty ogień, a inny sam biegły w Krakowie uzna, że 0,5cm płomienia albo kuchenka to już otwarty płomień.  I w Warszawie puszczą cię wolno, a w Krakowie zapłacisz 1000zł grzywny.
 3. Prawo polskie jest prewencyjne - skazuję cię za rozpalenie grila który nikomu krzywdy nie zrobił, a powinno skazywać dopiero za spalenie lasu.

Wybierając mniejsze zło, pomimo zakazu, rozpaliłbym ogień w menażce czy innym metalowym naczyniu , żeby ogień nie miał bezpośredniego kontaktu ze ściółką.
Robiłeś coś takiego?
 Ja odpalałem KK i zostawia one piękne czarne wypalone kółka pod swoim spodem na trawie. A do tego nadal są zagrożeniem dla otoczenia są wylatujące skry.

wojtek
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 20-07-2015, 19:26:00 »

Tak szczegółowo nie wnikałem w konstrukcję prawa. Mandat mam zawsze wliczony w koszt imprezy. Skoro nie wolno to nie wolno i chuj. Paląc ogień, tam gdzie nie wolno liczę się z mandatem albo wierzę w dobrą bajerkę. Postaw garnek na 3 kamieniach to nie wypali kółka. Odnoszę wrażenie, że zbyt głęboko analizujesz, więc albo licz się z mandatem albo nie rozpalaj ognia tam gdzie nie wolno.
zirkau
Opinii: (1)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #20 : 20-07-2015, 20:50:12 »

Poza tym. jeśli miejsce pod ogień oczyścimy ze ściółki/mchu wcześniej - a co powinnismy zrobić celem dobrego zabezpieczenia ogniska, to po wygaszeniu i wystudzeniu możemy spokojnie miejsce "wypalone" przykryć odsunięta wcześniej np. darnią trawy, mchem czy co tam było i nie ma śladu po ognisku nawet, nie wspominając o miejscu po takiej kuchennce jak KK czy kuchence ekspedycyjnej.
McBren
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 20-07-2015, 21:23:32 »

przykryć odsunięta wcześniej np. darnią trawy, mchem czy co tam było i nie ma śladu po ognisku nawet, nie wspominając o miejscu po takiej kuchennce jak KK czy kuchence ekspedycyjnej.

Na 100% jest paragraf o niszczeniu i rozgrzebywaniu ściółki leśnej. Chyba, że zwalimy na dzika
zirkau
Opinii: (1)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #22 : 20-07-2015, 21:39:24 »

Na 100% jest paragraf o niszczeniu i rozgrzebywaniu ściółki leśnej. Chyba, że zwalimy na dzika

No patrz Pan, nie warto jednak sypać pereł przed wieprze....

Inaczej mówiąc. Można tak zrobić, by nikt nie zarzucił niszczenia ściółki leśnej ani w trakcie ani na koniec a ślad bytowania nie pozostał.
« Ostatnia zmiana: 20-07-2015, 21:41:01 wysłane przez zirkau » Zapisane
Misiek_86
Opinii: (2)
Ekspert

Miejsce pobytu: Zamość

Ignoruj
« Odpowiedz #23 : 21-07-2015, 09:06:50 »

Trochę dla mnie to chore, ale cóż. Skontaktowałem się z pobliskim nadleśnictwem i jeśli chodzi o kuchenki gazowe dostałem odpowiedź: że nie powinno się używać, bo też jest to otwarty ogień :/ Czyli pozostaje tylko korzystanie z MSR Reactor który nie ma otwartego ognia:
http://www.gearreview.com/images/MSR_Reactor3.jpg
Chichot
McBren
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #24 : 21-07-2015, 16:08:55 »

Trochę dla mnie to chore, ale cóż. Skontaktowałem się z pobliskim nadleśnictwem i jeśli chodzi o kuchenki gazowe dostałem odpowiedź: że nie powinno się używać, bo też jest to otwarty ogień :/
Czyli jeżeli myśliwy ma strzelbę w której lufy nie spala się do końca proch, tez nie powinien z niej strzelać w lesie
 A z drugiej strony możemy legalnie palić pety w lesie, byle na drodze.
RBT
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #25 : 21-07-2015, 19:22:16 »

Pod warunkiem, że papierosa, cygaro lub fajkę przypalimy zapalniczka żarową.

3. W lasach oraz na terenach śródleśnych, jak również w odległości do 100 m od granicy lasu, zabrania się działań
i czynności mogących wywołać niebezpieczeństwo, a w szczególności:
1) rozniecania ognia poza miejscami wyznaczonymi do tego celu przez właściciela lasu lub nadleśniczego;
2) korzystania z otwartego płomienia;
McBren
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #26 : 21-07-2015, 19:32:10 »

Pod warunkiem, że papierosa, cygaro lub fajkę przypalimy zapalniczka żarową.

...

2) korzystania z otwartego płomienia;

Polskie prawo pełne paradoksów
wojtek
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #27 : 22-07-2015, 07:28:03 »

McBren, nie pozostaje Ci nic innego jak kanapka z paprykarzem w miejsce kiełbaski z ogniska 
Plushpingwin
Opinii: (48)
Ekspert

Miejsce pobytu: Wrocław

Ignoruj
« Odpowiedz #28 : 22-07-2015, 14:08:51 »

W relacji  najwyżej napiszesz że jadłeś rybę z ryżem w sosie 

Zapraszam na mój kanał YouTube
https://www.youtube.com/user/Plushpingwin/videos
LTulej
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Warszawa

Ignoruj
« Odpowiedz #29 : 10-01-2016, 19:13:37 »

A o jaki park chodzi?

[..]Park parkowi nie równy. [..]

Park Narodowy, to nie to samo co Park Krajobrazowy. Wszystkie parki narodowe rządzą się tym samym prawem, jeśli chodzi o ogień. Jeśli masz ogień zamknięty np spektakularnie przytargałeś kozę do lasu, to musiałeś w niej jakoś rozpalić, więc użyłeś ognia otwartego na terenie parku narodowego co jest złamaniem przepisu.
Strony: Pierwsza 1 2 3 Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: