trwa ładowanie paska...
14-11-2019, 03:03:20 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 3 ... 5 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Rozmiarówka Demar 928/MON  (Przeczytany 34392 razy)
Ziri
Opinii: (0)
Ekspert

Miejsce pobytu: Poznań

Ignoruj
« : 05-04-2012, 20:25:41 »

Nie chcę odgrzebywac starych wątkow, wiec zalozyłem sobie nowy temacik
Mam możliwość zakupić 928 MON od demaru. W cywilnych produkcjach Demar ma taka rozmiarówke, ze trzeba brać rozmiar mniej.  Ma ktoś 928 zrobione przez Demar i mógłby pomóc z rozmiarem? Stopa 298mm, troche zapasu chce mieć.
Generalnie dał bym sobie sam radę, tylko nie mam pojęcia jak wygląda rozmiarówka w demarach kontraktowych 928
czy jak kupię rozmiar 30 to będę miał dodatkowe miejsce i długość wkładki będzie wynosiłą na przykład 30,5cm, czy raczej powinienem wziąć rozmiar 30,5 od razu?
Patrzyłem po aukcjach i jeden kolo odpisał ze wkładka ma 5mm wiecej niż mówi rozmiar, drugi ze 1cm wiecej, a na aukcji johnego malboro stoi, ze w rozmiar długości mojej stopy sie nie zmieszcze, tylko trzeba sobie samemu wziac większy, zeby but nie był za ciasny. And where is my god now?
Ma ktoś demarki 928MON i moglby powiedziec jak sie przedstawia stosunek długości wkładki do rozmiaru na pudełku? byłbym wdzięczny:)

P.S. a jak to jest u protektora? bo na alledrogo wiszą protektory rozm 30, gosc pisze ze wkładka ma 30,5 ale zastanawiam się czy to prawda i czy bym się zmieścił

edit:
A ktoś wie, czy Demar pcha tam jakąś cerate? Zaraz do nich napiszę, ale Ludzie od sprzedaży cywilnej czasem nie wiedzą takich rzeczy...
« Ostatnia zmiana: 05-04-2012, 20:28:22 wysłane przez Ziri » Zapisane
devilll
Opinii: (1)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Oświęcim

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 05-04-2012, 20:52:43 »

Mam z demara skoczki i pustynne, a 928 z protektora jeśli to pomoże coś, mogę pomierzyć wkładki
Ziri
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 05-04-2012, 21:11:59 »

O, to poprosił bym Cie o zmierzenie wkładki w tych 928 protektora, może bym się połaszczył na te z allegro, jakbym nie dal rady tych demarów. A jak tam się sprawują? Zimą zimno, latem gorąco, czy jednak MON troche ruszył do przodu?
MacDermot
Opinii: (5)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Legnica

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 05-04-2012, 21:25:52 »

Powodzenia w dowiadywaniu się o ceratę. Mnie protektor zlał. Nie odpisali mimo 3 maili.

Edyta: Demar do swoich kamaszy chyba OutDry ładował.
« Ostatnia zmiana: 05-04-2012, 22:17:49 wysłane przez MacDermot » Zapisane

Bitwa zaczyna się w twojej głowie i tylko ty możesz wstrzymać ogień.

devilll
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 05-04-2012, 22:27:12 »

Miałem okazje z nich chodzić 2 razy, jak było już suchawo i w miarę ciepło. Moja stopa dokładnie ma 275mm (but na języku ma 275mm(wkładka ma 280mm, mierzone do styku piety z rantem wkładki, gdzie zagina się do góry i tutaj wychodzą tę różnice podawane na allegro), jak na mnie są idealne nie za duże, nie za małe, 2palce na styk wchodzą przy max przysunięciu palców do czuba buta, z tym, że one są w miarę wąskie, porównując niestety tylko do skoczków i BW 2000, stopę mam regularną z wysokim podbiciem.   
Ziri
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 06-04-2012, 02:08:19 »

Dzieki za zmierzenie
Ok, czyli wiemy ze protektor ma wliczony luz, więc bierzemy rozmiar pod wymiar stopy, bez dodawania zapasu.
MacDermot, mi kiedyś odpisali. Dostałem nazwe membrany i nawet ją gdzieś na forum napisałem, ale teraz za nic nie moge znaleźć tego maila:<

Czekam na kogoś, kto ma Demar'y. Myślę, że jakby miały OutDry, to by było całkiem nieźle;)
« Ostatnia zmiana: 06-04-2012, 02:21:01 wysłane przez Ziri » Zapisane
Lary
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 06-04-2012, 09:14:38 »

Mam 928 od Demara. But faktycznie nieprzemakalny i tu nie można mieć zastrzeżeń, jest w nim też ciepło zimą, co na lato przestaje być plusem. Generalnie stopa w tym budzie zawsze się poci, więc po marszu trzeba zmieniać skarpetki, bo mokną palce. Ja kupiłem 28 i faktycznie tyle ma wkładka. Mając stopę o takim rozmiarze nie za bardzo mam jak grubszą skarpetę wcisnąć.
Ziri
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 06-04-2012, 09:58:46 »

Czyli trzeba brać połówkę więcej?  Ale w sumie z tą grubszą skarpetą problem jest na długość, czy może na szerokość?
I bądź tu chłopie mądry, jak na aukcjach piszą ze jest zapas:/

A używasz zwykłych skarpet, czy termoaktywnych?

Napisałem wczoraj te dwa pytanka do Demaru i dzisiaj mam automatyczne potwierdzenie przeczytania wiadomości. Czy odpowiedzą? Zobaczymy:D
MacDermot
Opinii: (5)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Legnica

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 06-04-2012, 10:29:32 »

But jest ogólnie wąski z przodu, na pewno nie wejdzie tam tyle skarpety ile w BW. Co do oddychania to nie wiem jak w Demarach bo mam od Protektora ale Lary prawdę rzecze, czy wełna, czy 70% coolmaxu zawsze coś tam zostanie i jest wilgotno nawet na mrozie. Po mocnym 5 godzinnym marszu koło grudnia kiedy było cały czas około 0 stopni musiałem skarpetki zmienić bo były cholernie mokre. Jednak jestem też dość mocno potliwy.
« Ostatnia zmiana: 06-04-2012, 10:32:24 wysłane przez MacDermot » Zapisane

Bitwa zaczyna się w twojej głowie i tylko ty możesz wstrzymać ogień.

Lary
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 06-04-2012, 13:34:42 »

Kłopot jest głównie na długość, choć buty są w sumie wąskie. Gdy noszę normalne, bawełniane skarpety to mam przyjemny luz i wygodę, ale gdy raz chciałem założyć termoaktywne skarpety Fjorda to nagle stopa wypełniła but szczelnie, likwidując ocieplającą warstwę powietrza.

Gdybym to ja kupował kolejną parę, to bym brał o te 0,5 do nawet jednego cm więcej niż noszę aktualnie.

Odnośnie tego co jest na jakiej aukcji napisane, to pamiętaj, że często te buty sprzedają żołnierze przed lub po zmianie i wpisują co im do głowy przyjdzie
Ziri
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 06-04-2012, 16:05:40 »

Lary, to Wkładka ma dokłądnie tyle mm ile wynosi długość Twojej stopy? nie dretwieja Ci palce? nie bolą Cie przy zejściach?
Mierzyłeś wkłądke do zagięcia w części piętowej, czy aż do końca rantu?
devilll
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 06-04-2012, 16:30:26 »

No ja mam 0,5cm większe i zbyt dużo, jak pisałem wcześniej tam nie upchnę, może później jak znajdę czas przymierzę się do monowskich skarpet zimowych z domieszką wełenki one są dość grube już, i założę 928 i dam ci znać jak w porównaniu do bawełnianych zwykłych skarpet.
Lary
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 06-04-2012, 23:39:37 »

Zmierzyłem przed chwilą. Rozmiar na metce buta to 28 cm, wkładka ma 29 cm.
Ziri
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 07-04-2012, 00:16:01 »

Zmierzyłem przed chwilą. Rozmiar na metce buta to 28 cm, wkładka ma 29 cm.
A stopa?
Ziri
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 07-04-2012, 00:32:40 »

No ja mam 0,5cm większe i zbyt dużo, jak pisałem wcześniej tam nie upchnę, może później jak znajdę czas przymierzę się do monowskich skarpet zimowych z domieszką wełenki one są dość grube już, i założę 928 i dam ci znać jak w porównaniu do bawełnianych zwykłych skarpet.
No w sumie było by fajnie.
Myśle, że z ciasnotą na szerokość sobie jakoś poradzę, Najwyżej się trochę rozejdą. Ale generalnie pod dwie pary skarpet mam inne buty, takze tutaj sie nastawiam na jakieś jedne średniej grubości. Najwieksze wyzwanie to dobrać na długość. 0,5cm luzu powinno wystarczyć..

Edit:
Przepraszam za dwa posty pod rząd, myślałem że się scalą  Zawstydzony
Strony: 1 2 3 ... 5 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: