trwa ładowanie paska...
21-08-2019, 10:15:54 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 2 3 4 +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Tworzenie własnych map do TrekBuddy - mini poradnik  (Przeczytany 59000 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
dhadams
Opinii: (16)
Ekspert

Miejsce pobytu: Śląsk

Żółw

Ignoruj
« Odpowiedz #45 : 24-03-2013, 18:06:21 »

Póki co pokazuje tylko 1 punkt. Czy po "osiągnięciu" 1 pkt będzie mnie kierował do 2 itd?
Czy trek posiada funkcje jak w nawigacji samochodowej tj. Skręć w prawo lewo itd?
Rozumiem, iż jeśli chciał bym zakupić mapę, któregoś z wydawnictw na treka np Compasu będzie to wszystko kompatybilne i bez problemu będzie śmigało?

1. Spróbuj klawiszem '0' (zero) - u mnie można nim przełączać wyświetlanie punktów: wcale/tylko aktualny punkt/wszystkie punkty.
2. Nie ma takiej funkcji, ale jak opanujesz trochę program, to spokojnie sobie na rower sam będziesz robił taką trasę - wystarczy umieszczać punkty przelotowe na skrzyżowaniach i zakrętach. Na rower spokojnie to wystarcza.
3. Wszystkie powinny śmigać bez żadnej dodatkowej roboty.

'Nawet Najdłuższa Podróż Zaczyna Się Od Pierwszego Kroku'
karloss
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #46 : 25-03-2013, 13:44:30 »

Zacząłem się nieco bawić tworzeniem map. Więć zapytam
W jakiej skali najlepiej robić mapy na rower?, czy robić mapy z geoportalu, czy może w jakiś inny sposób aby było widać szlaki, drogi polne itd?
Kolejną kwestią jest tworzenie atlasów, Na ten temat wiele już b nyło napisane ale może ktoś podrzuci poradnik jak tworzyć atlasy do map? Czytałem różne fora ale, co niektórzy zaczynają z wysokiego poziomu. Dla "świeżaka" niektóre kwestie wydają się być nie do ogarnięcia.
Kolejną kwestią jest wyznaczenie śladu tj. po wrzucenie zapisanego śladu to telefonu wyznacza on pkt a chciałbym aby pokazał ścieżkę po której mam się poruszać, istnieje taka możliwość?
dhadams
Opinii: (16)
Ekspert

Miejsce pobytu: Śląsk

Żółw

Ignoruj
« Odpowiedz #47 : 26-03-2013, 01:06:12 »

Połowa z twoich pytań powtarzała się już po kilka razy. Jak złapiesz jakiegoś 'zawiasa' w trakcie robienia mapy pisz - pewnie ktoś pomoże. Ale jak szukasz poradnika krok po kroku - to poszukaj lepiej, bo już kilka jest i raczej nikomu się nie będzie chciało jeszcze raz pisać.

Dla leniwych - kilka wydawnictw sprzedaje gotowe mapy do TP przez internet.

A na pierwszą część chętnie odpowiem.
Moim zdaniem na rower dobrze się sprawdza:
-1:50 000 - jeśli lubisz czasem pojeździć po polnych drogach, mniejszych miejscowościach
-1:100 000 - jeśli poruszasz się tylko po szerszych asfaltowych drogach i robisz długie trasy

A najlepiej to zrobić kombo i mieć obie z tych warstw. Pierwsza do jazdy, druga do przeglądania, planowania i szybkiego przewijania mapy.

'Nawet Najdłuższa Podróż Zaczyna Się Od Pierwszego Kroku'
karloss
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #48 : 26-03-2013, 10:07:02 »

Postaram się bardziej poszukać, ale rzeczywiście nie jest łatwo.
Staram się coś robić samemu, i jest taki nawał informacji, że ciężko znaleźć interesujący temat np tworzenie "atlasów". Nie prosiłem o pisanie wszystkiego od początku a jedynie o podanie linka, ale i tak dziękuję za pomoc. Do tej pory na pewno się przydała.
Dla kogoś zaczynającego przygodę z trekiem nie jest łatwo znaleźć się w gąszczu tych informacji.
Pisząc już zapytam...
1. Zrobiłem sobie mapkę trochę większej okolicy (mapa z geoportalu) i zauważyłem, że jest mocno nie aktualna (np nazewnictwo osiedli jeszcze z czasów PRL:) ). Czy zatem to jest standard map z geoportalu? - użwyam warstwy TOPO 50 92.
kamykus
Opinii: (4)
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Bielsko-Biała

Ignoruj
« Odpowiedz #49 : 26-03-2013, 17:06:58 »

Widzę że buszmen wrzucił link do mojego tutka.
Dziś napisałem kolejnego, gdyby kogoś interesowało jak przerobić mapy wojskowe na TB to link: http://beskidforum.pl/tutoriale/index.php?go=6 

Buszmen
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #50 : 26-03-2013, 18:14:10 »

Widzę że buszmen wrzucił link do mojego tutka.
Dziś napisałem kolejnego, gdyby kogoś interesowało jak przerobić mapy wojskowe na TB to link: http://beskidforum.pl/tutoriale/index.php?go=6 
No cóż jestem na obydwu forach  tutek jest przejżysty itp. więc dlaczego nie posłać go dalej  Jest wprawdzie forum Treka gdzie też należę , ale tam żeby cokolwiek znaleźć to trzeba porządnie się przekopać  Z politowaniem Zresztą o sposobach i niektórych mapach lepiej tam nie gadać. Pozdrawiam.
Buszmen
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #51 : 26-03-2013, 18:21:20 »

Postaram się bardziej poszukać, ale rzeczywiście nie jest łatwo.
Staram się coś robić samemu, i jest taki nawał informacji, że ciężko znaleźć interesujący temat np tworzenie "atlasów". Nie prosiłem o pisanie wszystkiego od początku a jedynie o podanie linka, ale i tak dziękuję za pomoc. Do tej pory na pewno się przydała.
Dla kogoś zaczynającego przygodę z trekiem nie jest łatwo znaleźć się w gąszczu tych informacji.
Pisząc już zapytam...
1. Zrobiłem sobie mapkę trochę większej okolicy (mapa z geoportalu) i zauważyłem, że jest mocno nie aktualna (np nazewnictwo osiedli jeszcze z czasów PRL:) ). Czy zatem to jest standard map z geoportalu? - użwyam warstwy TOPO 50 92.
TOPO 50 92 jest ''najbardziej aktualna'' chociaż jak piszesz nie za bardzo  oczywiście mapą 50 92 nie jest pokryty cały kraj , np. u mnie jest tylko 50 65 , nikt teraz map nie aktualizuje , najdokładniejsze są mapy OrtoFoto , tyle że w telefonie słabo to wygląda  Niezdecydowany  Po to powstał projekt : http://www.openstreetmap.org/  gdzie mógł by każdy ''tworzyć sobie mapę'' Po prostu musisz zapisywać swój ślad i wrzucać go do OSM . Pozdrawiam.
kamykus
Opinii: (4)
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Bielsko-Biała

Ignoruj
« Odpowiedz #52 : 26-03-2013, 19:38:27 »

Z tego co pamiętam ostatnia aktualizacja mapy Geoportalu była w 1992r.
Mapy nadają się w las, bo ścieżki w lasach czy górach zwykle się nie zmieniają a nowych też nie powstaje zbyt wiele.
Dla nawigacji po terenach zabudowanych, zdecydowanie polecam mapy UMP lub OSMapa

Buszmen
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #53 : 26-03-2013, 20:14:20 »

@kamykus u mnie w lesie to nawet w miarę aktualny jest MBlat 1936r  trafiałem z nim bezbłędnie na pozostałości starych gospodarstw , wiele dróg istnieje do dziś. W mieście to Geoportal nie nadąża za budownictwem  Pozdrawiam.
Kubastas
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #54 : 11-07-2016, 20:50:21 »

Witam wszystkich użytkowników.
Mam prośbę o pomoc przy tworzeniu mapy pod Trekbuddy.
Zrobiłem mapę według wskazówek ze strony
http://www.rowerempogorach.pl/kalibracja_mapy.php
Jednak plik wyjściowy jest tylko z rozszerzeniem .map i oczywiście jpg plik mapy.
Potrzebny jest jeszcze plik .set  wyczytałem , że trzeba zrobić kafelki w programie
TB Cutter. i on wygeneruje map.set jednak gdy oczywiście po wskazaniu wszystkich parametrów naciskam start
nic się nie dzieje.  Jak sobie z tym poradzić ?
Strony: Pierwsza « 1 2 3 4 +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: