trwa ładowanie paska...
21-08-2019, 10:08:38 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 2 3 4 Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Tworzenie własnych map do TrekBuddy - mini poradnik  (Przeczytany 58999 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Buszmen
Opinii: (0)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #30 : 28-01-2013, 05:23:33 »

Chodzi mi o to że zrobiłem sobie trasę na www.wandermap.net i chciałbym wykorzystać ja w TrekBuddy i kompletnie nie wiem jak to zrobić.
Jeśli trasa jest zapisana do pliku GPX to przerzucasz ją do telefonu do folderu TrekBuddy track-gpx potem odpalasz TB wchodzisz w nawigację wybierasz ślad i potem nawiguj po trasie.Pozdrawiam.
texwillerxxx
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #31 : 15-02-2013, 20:20:50 »

Ja za to mam inne pytanko.
Geoxa Viewer wersja 2.0.0.6275, jak eksportuje do pliku TIFF, zaznaczam tak jak w poradniku, to tworzy mi plik .tfw a w OziExplorer muszę podać ścieżkę do pliku .map. Skąd ten plik wziąć?
Pozdrawiam.
/Edit. Dobra, źle to zrozumiałem, miałem podać miejsce w którym plik dopiero zostanie zapisany a nie gdzie już jest.
« Ostatnia zmiana: 15-02-2013, 20:46:48 wysłane przez texwillerxxx » Zapisane

Kiedy wyciągniesz zawleczkę, Szanowny pan granat przestaje być twoją maskotką. - U.S. Marines
Buszmen
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #32 : 15-02-2013, 20:30:13 »

Ja za to mam inne pytanko.
Geoxa Viewer wersja 2.0.0.6275, jak eksportuje do pliku TIFF, zaznaczam tak jak w poradniku, to tworzy mi plik .tfw a w OziExplorer muszę podać ścieżkę do pliku .map. Skąd ten program wziąć?
Pozdrawiam.
To w końcu czego szukasz? bo nic kompletnie nie zrozumiałem  Z politowaniem
texwillerxxx
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #33 : 15-02-2013, 20:47:14 »

Hehe napisałem program a o plik mi chodziło, już poprawione

Kiedy wyciągniesz zawleczkę, Szanowny pan granat przestaje być twoją maskotką. - U.S. Marines
TJ
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #34 : 16-02-2013, 19:04:22 »

Panowie Wam też tak GeoxaViewer tak zamula ?
Buszmen
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #35 : 16-02-2013, 19:23:49 »

Ja tam używam MapoTero i nie mam problemów.Pozdrawiam.
karloss
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #36 : 23-03-2013, 15:03:36 »

Mam nastepujacy problem w nokii e52
Wszystko zrobiłem krok po kroku jak to było w poradniku. Mapę wgrałem odpaliłem i jest widoczna.
Po wgraniu mapy sytuacja wyglada tak:
-wciskam start w trekbuddy
na poczatku jest pomaranczowa kropka w prawym gornym rogu
po wcisnieciu klawisza 5 pojawia sie zielona kropka a wspolrzedne podswietlone sa na kolor czerwony (sam nie wiem jak ale to dopiero po jakimś czasie kropka staję się zielona, czy pomarańczowy oznacza szukanie sygnał GPS?)
w kolku jest zielony wskaznik ktory wariuje tj. przemieszcza sie we wszystkie strony i nie widze aktualnego położenia w którm się znajduję.
Dodam, że napewno mapa obejmuje zasięgiem miejsce w którym przebywam.
Będę wdzięczny na za wszelkie porady.
Buszmen
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #37 : 23-03-2013, 15:27:27 »

Mam nastepujacy problem w nokii e52
Wszystko zrobiłem krok po kroku jak to było w poradniku. Mapę wgrałem odpaliłem i jest widoczna.
Po wgraniu mapy sytuacja wyglada tak:
-wciskam start w trekbuddy
na poczatku jest pomaranczowa kropka w prawym gornym rogu
po wcisnieciu klawisza 5 pojawia sie zielona kropka a wspolrzedne podswietlone sa na kolor czerwony (sam nie wiem jak ale to dopiero po jakimś czasie kropka staję się zielona, czy pomarańczowy oznacza szukanie sygnał GPS?)
w kolku jest zielony wskaznik ktory wariuje tj. przemieszcza sie we wszystkie strony i nie widze aktualnego położenia w którm się znajduję.
Dodam, że napewno mapa obejmuje zasięgiem miejsce w którym przebywam.
Będę wdzięczny na za wszelkie porady.
Jeśli współrzędne masz w kolorze czerwonym , to na pewno jesteś poza mapą   jaka wersja TB ? wejdź w opcje i jeśli w folderze mapy , masz plik ''no map'' to go wybierz , będzie ekran bez mapy i poprawne współrzędne. Pozdrawiam.
p.s @ quest na forum TB masz wszystko co potrzeba , fakt że jest tam wielki bajzel , ale warto poszukać . Zainteresuj się też MOBAC jeśli nie umiesz jeszcze robić map , jak również poczytaj zaprzyjaźnione forum : http://www.reconnet.pl/viewtopic.php?t=5237 
« Ostatnia zmiana: 23-03-2013, 15:50:18 wysłane przez Buszmen » Zapisane
karloss
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #38 : 23-03-2013, 16:17:44 »

No fakt, przy wyborze "no map" pokazuje prawidłowe współrzędne. Wrzuciłem w google i wskazuje miejsce w którym się aktualnie znajduje. Po załadowaniu przeze mnie wykonanej mapy niestety nie wiem gdzie jestem...Forum TB tez przerabiałem, rzeczywiscie jest ciezko dotrzec do interesujacego mnie tematu.... a jest gdzies poradnik lopatologiczny jak tworzyc mapy przy pomocy MOBAC?
Z góry dzięki za info.
karloss
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #39 : 23-03-2013, 16:19:57 »

Aha mój trekbuddy to wersja 1.2.0 standardowa darmowa...
Buszmen
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #40 : 23-03-2013, 16:31:13 »

Też używam  tej wersji , a linka do robienia map już Tobie podałem , ale proszę: http://beskidforum.pl/tutoriale/index.php?go=2
karloss
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #41 : 23-03-2013, 16:37:24 »

Tak, już znalazłem wcześniej, przepraszam za zamieszanie. Zaczynam się bawić... póki co walcze z instalacją programu Mapo Tero...coś nie słabo ten proces przebiega. Mam nadzieję, że sobie poradze:)
Buszmen
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #42 : 23-03-2013, 16:55:30 »

No to musisz jeszcze odwiedzić źródło : http://www.forum.eksploracja.pl/viewtopic.php?f=10&t=15196  Pozdrawiam.
karloss
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #43 : 23-03-2013, 17:30:37 »

Działa:) Pokazuje położenie. Wgrałem sobie również ślad. Po którym będę się chciał poruszać na rowerze (bo do tego jest mi potrzebny trek). Wgrał 99 punktów. Później wybrałem opcję "nawiguje po trasie". Póki co pokazuje tylko 1 punkt. Czy po "osiągnięciu" 1 pkt będzie mnie kierował do 2 itd?
Czy trek posiada funkcje jak w nawigacji samochodowej tj. Skręć w prawo lewo itd?
Rozumiem, iż jeśli chciał bym zakupić mapę, któregoś z wydawnictw na treka np Compasu będzie to wszystko kompatybilne i bez problemu będzie śmigało?
Serdeczne dzięki za pomoc.
Teraz można zacząć się bawić w tworzenie map:)
Buszmen
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #44 : 23-03-2013, 18:04:12 »

Owszem jeśli wczytasz trasę to po osiągnięciu pierwszego punktu TB będzie nawigował do kolejnego  z tym że nie jest to nawigacja samochodowa która Ci powie kiedy masz skręcić itd. chociaż niby jest to możliwe , mi to nie potrzebne więc tym się nie interesowałem. Poczytaj na forum TB , mapy rastrowe nie posiadają routingu , do tego jest lepszy wektor .Pozdrawiam.
Strony: Pierwsza « 1 2 3 4 Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: