trwa ładowanie paska...
12-11-2018, 21:20:56 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 3 4 5 +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak dobrać litraż plecaka?  (Przeczytany 37369 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
olaf_ko
Opinii: (0)
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Puławy

Ignoruj
« Odpowiedz #60 : 09-05-2012, 15:22:15 »

Żebyś miał zagatkę.

Im więcej masz w głowie, tym mniej potrzebujesz w plecaku.
mgr_scout
Kierownik forum
Opinii: (8)
*

Tactical Hipster

« Odpowiedz #61 : 09-05-2012, 15:24:04 »

ZagaDkę .. zaczynasz zarabiać na bycie dzieckiem neo... Spoko

SCOUT PRIDE!

Chcę być dezerterem, który ma szansę powodzenia
KNAKiŁ
KKK - Kelly Kettle Klan

CZUJ-DYM!
robin31
Opinii: (20)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #62 : 29-07-2012, 17:42:27 »

No i kupiłem padło na Wisport Canyon ,nie ma się czego przyczepić .
Mam takie pytanie czy można ten plecak wysłać do Wisporta aby doszyli taśmy na dole ,aby można było np.przytroczyć śpiwór,mate czy namiot.
Na Łysej Polanie widziałem gościa z Canyonem ,miał taśmy na dole i u góry,i nie wiem czy taki zamówił czy mu doszyli.
Wedrowiec
Opinii: (15)
Ekspert

Miejsce pobytu: Kraina Wilka

Ignoruj
« Odpowiedz #63 : 29-07-2012, 18:20:40 »

No i kupiłem padło na Wisport Canyon ,nie ma się czego przyczepić .
Mam takie pytanie czy można ten plecak wysłać do Wisporta aby doszyli taśmy na dole ,aby można było np.przytroczyć śpiwór,mate czy namiot.
Na Łysej Polanie widziałem gościa z Canyonem ,miał taśmy na dole i u góry,i nie wiem czy taki zamówił czy mu doszyli.
Wysłać możesz,nikt Ci nie zabroni 
Proponuję najpierw zdzwonić do nich,albo napisać e-mail z pytaniem o taką przeróbkę - czas,cenę itp 

I widziałem, a oto koń płowy, a tego, który siedział na nim, imię było Śmierć, a Otchłań mu towarzyszyła...
lilijka
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #64 : 11-07-2016, 19:34:12 »

Podczepię się pod wątek.

Muszę kupić plecak, ale nie wiem, jakiego litrażu potrzebuję. Ma mi służyć głównie na festiwalach. Muszę dać radę zapakować do niego rzeczy na tydzień + jakaś mała kuchenka gazowa. W sumie miło byłoby móc wrzucić też do niego namiot, przynajmniej przy krótszych wyjazdach (50 cm długości i ok. 18 średnicy). Śpiwora pakować do niego na pewno nie będę, bo jest wieeelki, jeszcze chyba z początku lat 80. i na razie nie planuję wymiany na nowszy. W każdym razie śpiwór tak czy siak na pewno do niczego się nie zmieści. Aparat będę wozić kompaktowy, więc zajmuje śmiesznie mało miejsca.

I właściwie mam jeszcze jedno pytanie. Przeglądam na razie różne w internetach i zauważyłam, że często są dzielone na "męskie" i "damskie". Czy w "damskich" chodzi tylko o kolor, czy jest w tym jakiś głębszy sens?
hendaye
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #65 : 11-07-2016, 22:10:49 »

damskie mają inaczej wyprofilowane szelki. podobno to pomaga.
do spakowania na tydzień to tak 70 - 90 l., porządny plecak można skompresować paskami, a często brakuje pojemności. za większym przemawia także to, że mają o wiele lepsze systemy nośne.
jak wybierzesz się do sklepu przymierzać, to zabierz 5 l. baniak z wodą i załaduj. inaczej nie poczujesz, mierząc plecak na pusto.
polecałbym karrimor jaguar lady - używane można kupić za 300 PLN, a starczą na lata.
Hetman
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #66 : 12-07-2016, 11:18:37 »

Obecna generacja kobiet czuje się lepiej i pewniej jak kupuje coś "damskiego". Plecak to nie biustonosz mimo wszystko. Na takie rzeczy trzeba patrzeć z przymrużeniem oka, w wielu branżach to jest wygodny zabieg marketingowy poprawiający sprzedaż i percepcję produktu potem.

Plecak to przede wszystkim dopasowanie do wzrostu - i fakt, statystyka między płciami nam się rozjeżdża ale w pewnym zakresie te grupy się pokrywają. Jeżdżę sobie ostatnio sporo komunikacją miejską, sezon letni, wysyp turystów a jak patrzę na te standardowo niedoregulowane, byle jak zarzucone na plecy i często nieprawidłowo dobrane plecaki na cudzych plecach to mnie moje bolą...
zirkau
Opinii: (1)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #67 : 12-07-2016, 11:57:05 »

damskie mają inaczej wyprofilowane szelki. podobno to pomaga.
do spakowania na tydzień to tak 70 - 90 l., porządny plecak można skompresować paskami, a często brakuje pojemności. za większym przemawia także to, że mają o wiele lepsze systemy nośne.

Paradox kobiet, że są mniejsze, lżejsze, słabsze a zabierają więcej rzeczy. Dla kobiet plecak 40-60l, by jego wielkość ich nie przytłaczała. Kobiety mają z reguły węższe ramiona i większe cycki, co powoduje, że rozkład szelek i ich krój może mieć znaczenie.
Polecanie dla kobiet, plecaków 90l, trochę się mija z celem, bo po zapakowaniu, niunia zwykle ma problem samodzielnie gdziekolwiek się przemieszczać.
Toteż szukałbym jako uniwersalnego plecaka coś w ok. poj. 40-60l+ (z kominem czy trokami zewnętrzymi dla śpiwora).  Oszczędność wagi i miejsca szukamy w zabieranych szmatkach. Obecnie ręcznik szybkoschnący nie kosztuje dużo, a oszczędza mego dużo miejsca w porównaniu do ulubionego przez panie dużego ręcznika frote.  
mar_kow
Opinii: (2)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Mazury/Bałkany

Ignoruj
« Odpowiedz #68 : 12-07-2016, 15:03:33 »

Podczepię się pod wątek.

Muszę kupić plecak, ale nie wiem, jakiego litrażu potrzebuję. Ma mi służyć głównie na festiwalach. Muszę dać radę zapakować do niego rzeczy na tydzień + jakaś mała kuchenka gazowa. [...]

Mojej żonie na tydzień brakuje miejsca w bagażniku samochodu 450l a Ty mówisz o plecaku...
A na poważnie plecak trzeba dobrać do wzrostu, z dobrymi wygodnymi szelkami i szerokim pasem biodrowym. Nie ma co oszczędzać jeżeli będziesz to dźwigać na plecach.
No, ewentualnie zachęcić tragarza na wyjazd...
lilijka
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #69 : 12-07-2016, 17:14:54 »

polecałbym karrimor jaguar lady - używane można kupić za 300 PLN, a starczą na lata.

Niestety raczej będę celować w znacznie tańsze. Mam teraz trochę wydatków, bańki, rurki, drożdże, spirytus, miód, rozumiesz  I pewnie jeszcze dojazd na festiwal pociągami, studencka zniżka mnie już nie obowiązuje. A plecaka potrzebuję na już (Wolin). Raczej będę celować w coś, co mi wytrzyma ze 2-3 wyjazdy, a potem kupię coś bardziej sensownego.

Plecak to przede wszystkim dopasowanie do wzrostu - i fakt, statystyka między płciami nam się rozjeżdża ale w pewnym zakresie te grupy się pokrywają.

Mam 173 cm, nie wiem jak dobrać plecak do wzrostu.

Obecnie ręcznik szybkoschnący nie kosztuje dużo, a oszczędza mego dużo miejsca w porównaniu do ulubionego przez panie dużego ręcznika frote. 

Zastanawiam się nad zakupem takiego, póki co jeżdżę z normalnym. Takim normalnym zwykłym, żadne frotte, bo to za długo schnie. Zresztą szczerze mówiąc w domu też jakoś nie przepadam za tymi grubaśnymi frotte.

Mojej żonie na tydzień brakuje miejsca w bagażniku samochodu 450l a Ty mówisz o plecaku...
A na poważnie plecak trzeba dobrać do wzrostu, z dobrymi wygodnymi szelkami i szerokim pasem biodrowym. Nie ma co oszczędzać jeżeli będziesz to dźwigać na plecach.
No, ewentualnie zachęcić tragarza na wyjazd...

Pracowałam kiedyś w warunkach dość polowych, nauczyłam się pakowania do torby na tydzień
Tragarz odpada, nie lubię być uzależniona od kogoś
hendaye
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #70 : 13-07-2016, 00:25:39 »

jeżeli niskobudżetowy, to proszę

http://allegro.pl/plecak-karrimor-brytyjski-jaguar-65-l-stelaz-i6327590317.html

albo

http://allegro.pl/plecak-karrimor-jaguar-gr-75-bcm-i6333678511.html

karrimory świetnie znoszą pranie w pralce (wyjęty stelaż, bez wirowania)

oba są w wersji "L" jak Lady

ten w sumie też może być

http://allegro.pl/plecak-nowy-karrimor-panther-55-65l-ze-stelazem-i6327218038.html

pozdrawiam

ps. dziurą w jednym z tych plecaków nie przejmuj się: można ją podkleić srebrną taśmą albo zignorować - nie jest w obciążonym miejscu
« Ostatnia zmiana: 13-07-2016, 00:27:36 wysłane przez hendaye » Zapisane
Strony: Pierwsza « 1 ... 3 4 5 +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: