trwa ładowanie paska...
16-11-2018, 06:51:26 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: buty 933 MON (problem?)  (Przeczytany 18440 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Rinzler
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 09-02-2012, 15:33:34 »

Siemano!
Zwracam się do użytkowników "trzewików zimowych 933 MON".
Otóż chodzę w nich już ponad miesiąc z przerwami i coraz bardziej mnie irytują podeszwy!
Po domu, na klatce schodowej lekko stukają jak szpilki, ale dramat się dzieje jak pochodzę w nich na mrozie, no podeszwa sztywnieje chyba, bo już wtedy stukają jak drewniaki :/
Pomijając fakt, że twarda podeszwa to masakra na chodniku, ale ten irytujący tupot (jakbym patatajał Chichot)

Pomyślałem, że może napisać do firmy Protektor, może uwzględnią to jako wadę fabryczną, jest niby 3 lata gwarancji, może wypuścili trefną serię :/ moje są z sierpnia 2010
robertgl17.
Opinii: (13)
Ekspert

Miejsce pobytu: Wrocław

Teoretyczny emeryt

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 09-02-2012, 16:08:36 »

Nie denerwuj mnie Niezdecydowany
Bo właśnie dzisiaj przyszły mi MON 933 w paczce.
Man nadzieję, że u mnie tego nie będzie-mam Demar-y.

Może jesteś tym, któremu właśnie teraz pokazuję wyprostowany  środkowy palec mojej prawej dłoni ( jak nie jesteś cichym podpierdalaczem możesz się nie przejmować tym co napisałem )
wattie
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 09-02-2012, 16:41:01 »

Mam Kupczaki Combat i to samo stukanie i ślizganie (mam je 3 lata). Nadają się tylko do lasu.
Krogulec
Opinii: (7)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Sopot

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 09-02-2012, 18:51:36 »

Dziwne mam i Kupczaki i 933 Protektora żadnego stukania nie ma, na mrozie nic złego się nie dzieje z gumą.
Ziri
Ekspert

Miejsce pobytu: Poznań

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 09-02-2012, 19:24:30 »

Musisz podgrzewac podeszwy zapalniczką co 100krokow
porcelanowy
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 09-02-2012, 21:54:42 »

Powitoł
Ani Kupsy ani zdaje się te 933 nie są butami na beton. Nie zauważyłem żeby Kupczaki były jakoś specjalnie śliskie (są zdecydowanie bardziej stabilne niż bellki) i nie pukają jak szpilki tylko ładnie basowo łupią w beton
Przywyknąć albo sprzedać.

porcelanowy/Rafał: boso, ale w ostrogach
Co miałem, mam i będę miał... i co robię    :shades:
wattie
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 09-02-2012, 22:09:59 »

Belek nie miałem, ale w Gromach od Protektora czułem się pewniej na lodzie niż w Kupczakach, mimo że mają bardzo łagodny bieżnik.
Do stukania przywykłem, zważając na cenę za które je kupiłem Chichot
robertgl17.
Ekspert

Teoretyczny emeryt

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 09-02-2012, 23:03:49 »

A tak trochę odbijając od tematu, ale nadal w sprawie 933.
Przed zakupem od pewnego czasu przeglądałem oferty i na ogół wszystkie buty , wykonane przez różnych producentów zgodnie ze specyfikacją wyglądają tak samo ( lub prawie tak samo ) a tutaj znalazłem aukcję

http://allegro.pl/buty-wojskowe-demar-933-mon-i2100099621.html

w której podeszwa buta wygląda na znacznie cieńszą, która na noskach przechodzi w taką nadlewkę gumy ( jakby w celu dodatkowej ochrony skóry na nosku ). Producent Demar niestety data produkcji trochę nieczytelna.
« Ostatnia zmiana: 09-02-2012, 23:05:35 wysłane przez robertgl17. » Zapisane

Może jesteś tym, któremu właśnie teraz pokazuję wyprostowany  środkowy palec mojej prawej dłoni ( jak nie jesteś cichym podpierdalaczem możesz się nie przejmować tym co napisałem )
aciepk
Opinii: (16)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Warszawa

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 09-02-2012, 23:35:30 »

Wygląda na to, że w tym konkretnym egzemplarzu wz.933 zastosowano podeszwę vibram foura (taka sama jak w wz.928), a nie wariację na temat meindlowskiej mth.
TAF
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: ZombieLand

Brains !!! More brains !!!!

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 09-02-2012, 23:48:12 »

Podeszwa w 933 jest twarda, zapewne plasuje się w okolicach C, więc spacery po betonowo-asfaltowych nawierzchniach nie są czymś co w tych butach należy do przyjemności. Dodatkowo przy niskich temperaturach materiał z którego wykonana jest podeszwa twardnieje co objawia się wcześniej wspomnianym stukaniem.

Ed. Literówka.
« Ostatnia zmiana: 10-02-2012, 15:40:37 wysłane przez TAF » Zapisane
robertgl17.
Ekspert

Teoretyczny emeryt

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 12-02-2012, 22:15:07 »

Ostatnio po skończonej służbie o 4 nad ranem zamiast jechać nocnym autobusem ( auto oczywiście u mechanika z zepsutą świecą żarową) postanowiłem sobie zrobić czterokilometrowy spacerek przy -18 stopniach do domu.
   Odczucia następujące, faktycznie na mrozie podeszwy walą jakby się szło w drewniakach, stopa ani mi nie zmarzła ani się nie spociła, było komfortowo.
Niestety jako, że było to pierwsze założenie nowego buta ( w końcu trzeba je rozchodzić było ) pojawił się mały pęcherz na stopie.
Na drugi dzień zabezpieczałem manifestację. Kilka godzin stania i wolnego marszu na mrozie około -10 stopni. W palce było trochę  zimno a skarpeta mokra- w okolicach palców, z boku stóp i dół pięty. Środek podeszwy stopy i jej wierzch suchutki. miałem założone te plastikowe wkładki.

W służbowych butach model 998  ( http://www.spwskilinski.gdynia.pl/pl/oferta/obuwie-militarne-mundurowe ) w podobnych warunkach  już po jednej godzinie stopy mam zapocone na maksa i smród niesamowity
« Ostatnia zmiana: 24-02-2013, 23:46:20 wysłane przez robertgl17. » Zapisane

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: