trwa ładowanie paska...
11-08-2020, 18:08:35 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 2 3 4 5 Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Parka N3B róznych producentów - Wasze opinie / doświadczenia.  (Przeczytany 52696 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Blatio
Opinii: (0)
Ekspert

Miejsce pobytu: Gliwice

"Minds are for people who think" - H. M. Murdock

Ignoruj
« Odpowiedz #45 : 29-11-2014, 00:37:14 »

Kurde, jeśli nosisz XXL w N3B, to kawał chłopa z Ciebie  Szok

A gdzie ja napisałem, że noszę XXL? Helikona mam L. Tę podpinkę z Schotta mam nie wiem w jakim rozmiarze, ale też chyba L, nie sprawdzałem. Napisałem wyraźnie, że kupiłem tego Schotta na Allegro, a zdjęcia wrzuciłem z eBaya (bo takie znalazłem w necie) - a że na eBayu jest akurat XXL, to nie moja wina.

Czytajmy ze zrozumieniem

peterv
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #46 : 29-11-2014, 08:18:53 »

on pisał do ramor7
ramor7
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Zakopane

Ignoruj
« Odpowiedz #47 : 29-11-2014, 08:23:05 »

Czytajmy ze zrozumieniem

Roger that.

Lepiej wejść komuś w drogę niż w dupę.
Blatio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #48 : 29-11-2014, 18:45:03 »

on pisał do ramor7

Cytat był ze mnie

Blatio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #49 : 05-12-2014, 21:38:58 »

Pardon za post pod postem, ale zdarzyło mi się ostatnio łazić w Helikonowym N3B w temperaturze poniżej zera, będąc na Podhalu u teściów. Przy temperaturze -5 stopni, mając na sobie t-shirt, cienką bawełnianą koszulę, polar "czarnuch" WP oraz N3B Helikona na to, odczuwałem jednak trochę chłodu, nie było mi tak ciepło, jak bym się spodziewał.
Znacznie lepsza sytuacja była, gdy pod Helikona wsadziłem tę watowaną podipnkę z Schotta - która sama z siebie tak w ogóle jest cieplejsza, niż N3B Helikona. W takim zestawie było już tak, jak trzeba.
Generalnie, jak ktoś jest zmarzluchem (ja jestem, gdy się mało ruszam), to N3B Helikona nie jest dobrym pomysłem na samodzielną kurtkę zimową. Trzeba coś pod nią dołożyć, najlepiej jakiś drugi waciak.

Co do rozmiarówki, to jak już napisałem, Helikona mam L-kę. Mam 175 cm i ok. 110 w klacie. Na wrzuconym tutaj zdjęciu widać, jak Helikon na mnie leży:

http://images70.fotosik.pl/428/9fb453361610d023.jpg
Parka N3B róznych producentów - Wasze opinie / doświadczenia.

Pod kurtką mam polar "czarnuch". Jak dla mnie kurtka mogłaby być jeszcze nieco dłuższa, ledwo sięga mi za tyłek, zaś sznurek ściągający w pasie jest dla mnie za wysoko - ściągacz wypada gdzieś pomiędzy nerkami a cyckami. Zdecydowanie wolałbym, żeby ten sznurek był niżej, tak jak chociażby w M65 - tam jak się ścisnę w pasie, to jest prawidłowo.

Wniosek ogólny jak dla mnie - Helikon to taka N3B na jesień, a jeśli się jej chce używać zimą, to trzeba mieć z tyłu głowy świadomość o dodatkowym ociepleniu.

redtwo.m
Opinii: (15)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #50 : 08-12-2014, 00:05:28 »

-
« Ostatnia zmiana: 16-08-2018, 10:27:16 wysłane przez redtwo.m » Zapisane
peterv
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #51 : 08-12-2014, 18:30:59 »

no a ja chodze w mojej Alphie i powiem tak - chodze na cienki t-shirt z marketu, cienką bawełnianą koszulę "do biura" (typowa koszula "elegancka") i żadnych polarów, żadnej odzieży termicznej, nic, a chodzę wieczorami (20-21) i z samego rana (7 rano) do pracy około pół kilometra (wg google maps ok 600 metrów przechodzę w 1 stronę), a rano chyba jest najzimniej ?
tylko cienkie 2 bawełenki i alfa - nie jest mi zimno, często rozwiązuje sznurek brzuchowy by troche wiało, rozpięte lekko pod szyją,
od czasu jak mam orginalną Alphe - moja bielizna termiczna i polar leżą w szafie nieużywane (chyba tylko w góry pod goretex wezmę je użyje), a pod spodem mam to samo co miałbym latem w biurze, czyli t-shirt na cienką elegancką koszule,
Alpha termikę ma bardzo dobrą ,
no i oddycha ładnie, nie pocę się w metrze, a czasem wiatr mocno wiał ostatnio (otwarta przestrzeń jak ide do metra, nie między blokami ale na otwartym polu, wiem , że góry to nie miasto),
miałem Texara sezon - serio warto zapłacić więcej i wziąć Alfe ,
jak Ty Blatio musiałes jeszcze polar mieć pod spodem i nie było ciepło to lipny ten Helikon , to chyba już mój Texar "chewi" był cieplejszy niż to co piszesz,

co do sięgania za tyłek - Alphy są jeszcze krótsze, to "podróby" są dłuższe o te pare cm,
generalnie na tą pogodę jaką mamy od paru tygodni jak Alphe posiadam to noszę tylko Alphe , pod spodem cienka bawełenka, UTPy twill,
gdybym miał ubrac sie pod goretex (jestem zmarźluch) to bielizna termiczna, 2 polary,
mój kumpel co nie jest zmarźluch mówi że Alphe nosi na koszulę jak jest poniżej -5 a obecne gania w jednym polarze na ECWCSa gen 1 czy gen 2,
czemu piszę o 2 polarach pod gore (a mam dobre polartec oraz propper thermalpro) i bieliźnie termicznej (helikon level 2 mam na myśli) - by pokazać, że jestem zmarźluchem i skoro mi jest w Alphie ciepło - to znaczy że jest ciepła ,
ja chciałem mieć długie grzanie - i miałem pomysł kupić XXXL Slim-Fit Alphy i skrócić rękawy (w sumie to chyba by był dobry pomysł, ale wtedy kupiłem "classic" bo właśnie myślałem "ale jak polar pod spód w slim fit wsadzić" - obecnie rozumiem tekst sprzedawcy "panie, jaki polar?") jak jeszcze troche kasy będe miał luźnej to sobie kupie zieloną slim fit i obetnę rękawy i będe miał "płaszczyk" do pół uda (3XL na mnie zakrywa kieszenie w UTP , natomiast XL clasic jest do połowy tej kieszeni telefonicznej w UTP, między XL clasic a XXXL slim jest ok 8-10 cm długości  przy ciut mniejszej tęgości slima w tułowiu i rekawie, w slimie XXXL polar wchodzi pod spód ale ciśnie w rękawach, więc bajer slim fit o 2 numery większy jest dobry na obecne temperatury lub dla osób chudych)
także jakbyś kupił sobie orginał to byś pod spodem nie nosił nic, ale z kolei było by krótsze o pare cm, to co Ty założysz jak będzie -20 z wiatrem przy tym Helikonie , chyba pod spód już nic nie wejdzie , masz gorek WP , to jakbyś porównał to co nosisz Helikona do termiki Gorek WP z polarem WP ? bo może po prostu ocieplina Helikona jest przewiewna ? w tą samą pogodę jakbyś brał gorek WP ze służbowym polarem to co pod spód ? to chyba już bechatka jest lepsza od tego Helikona ?

patrząc po termice Alphy - polar pod spód wezmę być może przy -10 lub -5 przy silnym wietrze
« Ostatnia zmiana: 08-12-2014, 19:23:00 wysłane przez peterv » Zapisane
Blatio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #52 : 16-12-2014, 18:31:15 »

Jako ciekawostka dotycząca mojego Helikona - dziś z głupia frant zważyłem tę kurtkę zwiniętą w kłębek na elektronicznej wadze kuchennej. Powtarzający się wynik oscylował między 1488 - 1490 g. Jak na kopię N3B prawie 1,5 kg to trochę ciut za lekko. Kurtka M65 z podpinką waży chyba więcej. Nic dziwnego, że Helikon słabo "grzeje". Producent mógł przy tej wadze z powodzeniem dać dwa razy tyle ocieplenia, niż dał, jak nie więcej.
« Ostatnia zmiana: 16-12-2014, 18:35:16 wysłane przez Blatio » Zapisane

peterv
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #53 : 16-12-2014, 19:38:47 »

na internetach trudno znaleźć, ale jedna ze stron podaje dla Alfy 2 kilo, jeśli dodać, że to np. lepszej jakości materiały , to masz już porównanie termiki o jakiej pisałem,
ja moge zważyć Alfe dopiero po nowym roku, bo wagę mam w pracy , ogólnie mówiąc - lepiej Ci się spisze wz 128 z kontraktowym polarem 300tką (przynajmniej mój Summit taki ma i jest to bardzo ciepłe)
nih
Opinii: (2)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #54 : 19-12-2014, 21:06:43 »

alphy są chuja warte, choć najlepsze ze wszystkich N3b, bo wyglądają w miarę ładnie, a nie jak wór na ziemniaki. Niemniej ta alpha to się nadaje do -5, max do -10. Lepiej wydać kasę na coś innego niż ten szmelc.

dead
Bananczyk
Opinii: (5)
Ekspert

Miejsce pobytu: Białystok

Ignoruj
« Odpowiedz #55 : 19-12-2014, 21:33:06 »

Nie wiem coś miał lub masz za alphe ale przy minus pięciu to ja swojej zakładać nie chcę bo jest zwyczajnie za gorąco, no chyba że na samą koszulkę.

Nie przeklinam. Bo to kurwa w chuj nie ładnie.
Blatio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #56 : 19-12-2014, 21:58:24 »

No, z odczuwaniem zimna to może być różnie. Mnie na przykład w M65 z podpinką, założonej na grubszy polar potrafi telepać tam, gdzie koledze ciepło w M65 bez podpinki, założonej na zwykłą bluzę z kapturem. Indywidualne odczuwanie ciepła robi sporą różnicę. U mnie się Helikon nie sprawdził pod tym względem, gdyż w bezruchu jestem zmarzluchem. Komuś innemu Helikon może przy -5 pasować na cienki sweterek. Nie spieram się o obiektywną "ciepłotę" kurtek, ale wiem, że N3B dla mnie musiałaby być znacznie, znacznie cieplejsza, niż Helikon.

peterv
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #57 : 19-12-2014, 22:06:23 »

nih - pewnie jakąś kopie lub podróbę kupiłeś (może ktoś oszukiwał na cenie i sprzedawał kopie po cenie orginału (orginał cywilny a nie kontrakt)?)
ja nie jestem zahartowny ale obecnie Alphy nie założę bo jest na nią zbyt ciepło, nawet na podkoszulek, przy temperaturze rzędu -2 noszę Alphe na koszulę ripstop + t-shirta bawełnianego marketowego,
kolejna rzecz - czy związywałeś sznurek na brzuchu by powietrze nie krążyło - ja zawsze ściśle związuje ten sznurek , jak się go rozwiąże to komin powietrzny powstaje do wietrzenia się w trakcie marszu,

Blatio - a żaden znajomy nie może Ci pożyczyć orginału do testu ciepła ?
bo ja po texarze serio czuję znaczną różnicę - różnicę "o jeden polar"
« Ostatnia zmiana: 19-12-2014, 22:10:32 wysłane przez peterv » Zapisane
Blatio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #58 : 19-12-2014, 22:15:50 »

W promieniu kilkudziesięciu kilometrów nie znam nikogo, kto by miał jakąkolwiek N3B
Jedyna opcja, to musiałbym się wybrać kiedyś do Katowic, do Pentagonu, u nich powinny wisieć N3B od Alphy. Ale i tak nie zamierzam kupować - docieplając Helikona waciakiem Schotta za 30 zł z Allegro załatwiłem sprawę
Ale i tak z ciekawości kiedyś bym oryginalną Alphę przymierzył, a jeszcze kiedyś, jak by była możliwość, to i kontraktową N3B porównawczo też

nih
Opinii: (2)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #59 : 21-12-2014, 14:32:59 »

nih - pewnie jakąś kopie lub podróbę kupiłeś (może ktoś oszukiwał na cenie i sprzedawał kopie po cenie orginału (orginał cywilny a nie kontrakt)?)
ja nie jestem zahartowny ale obecnie Alphy nie założę bo jest na nią zbyt ciepło, nawet na podkoszulek, przy temperaturze rzędu -2 noszę Alphe na koszulę ripstop + t-shirta bawełnianego marketowego,
kolejna rzecz - czy związywałeś sznurek na brzuchu by powietrze nie krążyło - ja zawsze ściśle związuje ten sznurek , jak się go rozwiąże to komin powietrzny powstaje do wietrzenia się w trakcie marszu,

bo ja po texarze serio czuję znaczną różnicę - różnicę "o jeden polar"

kupiłem u oficjalnego dystrybutora. Alpha to nie nike,north face czy tommy hilfiger aby ten szmelc podrabiać. Mam nową alphę z plastikowym zamkiem. Kiedyś pamiętam, że te mąsięznym były grubsze. BTW mi ciągle jest zimno ;-)

dead
Strony: Pierwsza « 1 2 3 4 5 Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: