trwa ładowanie paska...
23-09-2019, 13:36:43 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 2 3 4 5 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Android a nawigacja  (Przeczytany 42648 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
McBren
Opinii: (0)
Ekspert

Miejsce pobytu: Pomorze

Ignoruj
« Odpowiedz #30 : 13-08-2012, 17:26:00 »

W najnowszej wersji Oruxa (już nie beta) dostępna obsługa map wektorowych .img od Garmina. Mapy zależne od twórcy, lepsze i gorsze, często z siatką wysokości (przydatne w orientingu). I wreszcie nie ma problemu, że nie ma mapy o mniejszej lub większej skali, koniec z tworzeniem atlasów
Wedrowiec
Opinii: (15)
Ekspert

Miejsce pobytu: Kraina Wilka

Ignoruj
« Odpowiedz #31 : 29-08-2012, 12:42:53 »

Mam tego Oruxa na Defay+ z mapą UMP-pcPL(wersja na garmina) muli się i wiesza      
Bawił się już ktoś tym?

I widziałem, a oto koń płowy, a tego, który siedział na nim, imię było Śmierć, a Otchłań mu towarzyszyła...
McBren
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #32 : 29-08-2012, 12:49:53 »

Mam tego Oruxa na Defay+ z mapą UMP-pcPL(wersja na garmina) muli się i wiesza     
Bawił się już ktoś tym?

Rozumiem, że masz wersję UMP.img (wektorową)?
 Bo ja używam UMP tej konwertowanej/detykowanej pod Oruxa i jest OK. Z wektorówek .img testowałem tylko małe mapy i tam też było OK. Może problem jest wielkości mapy/pliku?

Muszę ściagnąć wektorową UMP i zobaczę jak to pójdzie na moim HTC Desire.
Wedrowiec
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #33 : 29-08-2012, 13:06:07 »

Rozumiem, że masz wersję UMP.img (wektorową)?
 Bo ja używam UMP tej konwertowanej/detykowanej pod Oruxa i jest OK. Z wektorówek .img testowałem tylko małe mapy i tam też było OK. Może problem jest wielkości mapy/pliku?

Muszę ściagnąć wektorową UMP i zobaczę jak to pójdzie na moim HTC Desire.
Sorki za niepełne info.Tak mam wektorową .img 432 MB.Spróbuję jeszcze z garminowską topo,jest mniejsza o 100 MB. UMP ma u mnie bardziej szczegółowe pokrycie,chciałbym porównać obie w terenie,jedną w garminie a drugą w telefonie.

I widziałem, a oto koń płowy, a tego, który siedział na nim, imię było Śmierć, a Otchłań mu towarzyszyła...
McBren
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #34 : 29-08-2012, 13:08:47 »

Spróbuję jeszcze z garminowską topo,jest mniejsza o 100 MB.
Masz link do czystej wersji .img? Bo znajduję tylko te w wersji .exe przygotowane do instalacji na GPS-a. A padł mi komp z windowsem i nie mogę się dobrać do mojego "achiwum" i wersji zainstalowanych.
Wedrowiec
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #35 : 29-08-2012, 13:21:07 »

http://ump.waw.pl/wszystkie.html

(B7) gmapsupp-pe.zip - to jest ta.

McBren
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #36 : 30-08-2012, 08:45:52 »

Ściągnąłem i wgrałem mapę TOPO, chodzi b.dobrze, nic nie tnie i nic nie zamula. I albo to kwestia wielkości pliku UMP (większego od TOPO), albo się procek lub pamięć u Ciebie nie wyrabia lub ORUX ma problemy kompatybilności z Motorolą R.

Co mnie wkurza w TOPO, że jak widzę całą Polskę, to nadal widzę nazwy części ulic - po prostu jakaś katastrofa. I dopóki na wektorach .img w Oruxie nie będzie można wyłączac warstw, oraz nakładać map na mapy, to traktuję to bardziej jako ciekawostkę niż funkcjnalność.
 Mogli by też pomyslec o routingu, bo poza dziczą to powazny problem.
 Moim marzeniem jest tablet, bo na 3.7cala mapka jest cały czas za mała Smutny
Wedrowiec
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #37 : 30-08-2012, 08:55:46 »

Też się zastanawiałem czy to nie problemy z pamięcią,zaczynam usuwać zbędne aplikacje,może będzie lepiej.
Pytanie jakiej wielkości tablet byłby optymalny do nawigacji?(waga,czas działania GPS,cena  )

McBren
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #38 : 30-08-2012, 09:17:43 »

Z GPS-em jest problem, bo chyba wszystkie tańsze go nie mają. A dokladanie zewnętrznych urzadzeń do tabletu przypomina mi ZX Spectrum z wianuszkiem interfejsów (dziadki wiedzą o co chodzi;)
 10 cali w terenie to chyba za dużo, bo potem ciężko to gdzieś wsunąć. 7 cali chyba było by optymalne.

Też się zastanawiałem czy to nie problemy z pamięcią,zaczynam usuwać zbędne aplikacje,może będzie lepiej.
Spróbuj pozabijać inne taski (zwolnią pamięć i procesor). Może też byc problem z transferem z karty, choć ja mam chyba tylko 4 i nie ma problemu. Może spróbuj zwiększyć bufor dla karty?
Wedrowiec
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #39 : 31-08-2012, 14:28:12 »

Po usunięciu zbędnych aplikacji,co zaowocowało zwiększeniem pamięci działa normalnie,dzięki 
Mam tablet 7″,waży prawie pół kilo i gabaryty też spore.Co prawda bez GPS,ale nawet gdyby go miał w teren bym go nie brał,co najwyżej do samochodu.

Tablet w teren to jednak wodo i pyłoszczelny,jakiś przemysłowy albo wojskowy,ale ceny... Np:

http://www.conowego.pl/uploads/RTEmagicC_Tablet_wojskowy_1.jpg.jpg
Android a nawigacja

RF-3590 7″

albo
http://ruggedmobileworks.co.uk/blog/wp-content/uploads/2012/06/winmatee430m.png
Android a nawigacja

Winmate E430M 4.3"
Ten drugi nawet dostępny u nas,tylko 2tys. 

McBren
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #40 : 31-08-2012, 14:33:20 »

Najlepsza taka zwijana mapa z rozszerzoną rzeczywistości jak w czerwonej planecie (czy jakoś tak, mówie o tych co rozbili się na Marsie i robot bojowy im się zbuntował). Film ukazał się kilka lat temu, taka mapa wydawała się wtedy fantazją, a teraz taki sprzęt jest prawie do wykonania.
Wedrowiec
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #41 : 31-08-2012, 14:50:19 »

Póki co:
http://www.grafen.pl/zastosowanie_elektronika.htm

McBren
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #42 : 31-08-2012, 14:54:59 »

Albo:
http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,9660912,Zwijany_wyswietlacz_od_Sony.html

a patent chyba dostał Samsung, więc nie będzie zwijanego iPhona
Wedrowiec
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #43 : 31-08-2012, 14:58:16 »

Wobec tego może lepiej się wstrzymać z kupnem półkilowego tabletu, skoro w drodze są już zawodnicy klasy super lekkiej 

McBren
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #44 : 03-09-2012, 08:26:17 »

Jest jeszcze problem z czasem pracy, obstawiam że max dla tabletu z włączona nawigacją to 5h. Chyba, żeby normalnie używać jakiegoś terenowage GPS-a (np. Garmina - 20h pracy), a z tabletu korzytsać jako z mapy "papierowej" tylko gdy musimy luknąć na większy obszar. Czas pracy nam się wydłuża, szansa uszkodzenia tabletu zmniejsza, a map możemy wgrać więcej niz normalnie byśmy zabrali papierowych. Do tego same się nam zorientują
 Nie wiem tylko czy z Garmina da się w prosty sposób przegrać bezpośrednio ślad na tablet?
Strony: Pierwsza « 1 2 3 4 5 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: