trwa ładowanie paska...
08-12-2019, 12:24:38 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 2 3 4 5 6 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wykrywacz podsłuchów i zagłuszacz podsłuchów -szukam porad ;)  (Przeczytany 103563 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
SeaWolf
Opinii: (1)
Aktywny użytkownik

In Odin I trust!

Ignoruj
« Odpowiedz #30 : 30-05-2011, 11:46:04 »

Global Maritime Distress Safety System
Na Polski to będzie: światowy morski system alarmowania w niebezpieczeństwie.
System wywodzący się "z morza" ale już dawno wyszedł na brzeg, chodzi o maksymalne skrócenie czasu otrzymania pomocy, odpowiednie informacja na temat katastrofy itp, ale i o łączność w trakcie operacji ratunkowych, przekazywanie informacji o bezpieczeństwie lub zagrożeniach jak i zwykłą łączność typu mostek-mostek, lub mostek-brzeg. Np, w razie katastrofy morskiej można nadać pełny komunikat na określonych częstotliwościach, można wysłać skrócony raport, a można nacisnąć tylko dwa guziczki i łapać swojego B.O.B.-a czyli spieprzać, system zapewnia też informacje o katastrofie nawet w wypadku gdy nikt z danej jednostki nie zdąży wysłać czegokolwiek, gdziekolwiek

Przeżyłem cztery końce świata, więc wiem co to survival!
mgr_scout
Kierownik forum
Opinii: (8)
*

Tactical Hipster

« Odpowiedz #31 : 30-05-2011, 11:50:51 »

A gdzie i jak można się z tego przeszkolić? Czy dla "cywilów" jest to dostępne?

SCOUT PRIDE!

Chcę być dezerterem, który ma szansę powodzenia
KNAKiŁ
KKK - Kelly Kettle Klan

CZUJ-DYM!
SeaWolf
Aktywny użytkownik

In Odin I trust!

Ignoruj
« Odpowiedz #32 : 30-05-2011, 12:04:16 »

oczywiście że jest, właściwie głównie dla cywilów. Tzn, przypuszczam że te uprawnienia ma więcej cywili niż wojskowych.
Jest kilka stopni, SRC, LRC, ROC  i GOC, czyli Short Range Certyficate, Long RC, Restricted Operator Certyficate i Global OC.
No nie chwaląc się mam GOC czyli najwyższy dla podstawowych użytkowników bo są potem jeszcze stopnie radiooficerskie ale one uprawniają już do serwisowania. Gdzie, no cóż, głównie Gdynia i Szczecin czyli obie Akademie Morskie, Akademia MW(też robi dla cywili) Ale i prężne ośrodki żeglarskie bo kiedyś widziałem że kurs nawet na śląsku można zrobić tylko nie wiem jak potem z egzaminem( państwowy egzamin przed komisją z UKE) i jak te papiery są potem uznawane. Wiem że większość żeglarzy jak robi to robi ROC-a, SRC i LRC z tego co pamiętam jest dla użytkowników brzegowych, ale nie jestem w tej chwili pewny, bo od razu robiłem GOC-a. Cena, no tu niestety jest grubo, bo goc kosztuje około 1400zł za kurs i jakieś 200 za egzamin, i muszę przyznać że jak do tej pory na był najcięższy kurs "ławkowy" jaki robiłem. Ważność 5 lat potem odnowienie. Jak by ktoś był zainteresowany to moge się dowiedzieć o aktualne terminy i ceny, jak jakieś pytania teoretyczne to cóż, od razu nie odpowiem, ale sam sobie chętnie poprzypominam, ale to albo na PW albo nowy wątek, zresztą coś już o tym pisałem w wątku woda morska
pozdrawiam 

electronicslight
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #33 : 30-05-2011, 12:04:39 »

Nie jestem specjalistą, ale pytam z ciekawości.
Jak byłem na kursie GMDSS, nasz instruktor, bardzo ogarnięty w łączności bardzo szeroko pojętej, łącznie ze wszystkimi modulacjami falowymi, amplitudowymi, częstotliwościowymi i całą resztą której nie zajarzyłem, często wrzucał nam różne ciekawostki, między innymi zarzucił temat właśnie klonowania kart SIM, który można zobaczyć w wielu filmach z hameryki. Że tam to faktycznie jest proste, tj, klonują kartę sim, wkładają do innego aparatu i wszystkie rozmowy in, out i sms etc przechodzą też przez sklonowany telefon. Instuktor powiedział nam że u nas w Polsce jest to zwyczajnie niemożliwe i wytłumaczył bardzo dokładnie dlaczego, jeszcze z rok temu pamiętałem z połowę z tego Miało to związek z różnicami w sieci za oceanem i u nas, dla tego między innymi często sprowadzone komóry z US nie działają u nas. Powiedział że żeby podsłuchiwać komórkę w Polsce uprawniona agencja rządowa musi po prostu wystosować podanie do administracji sieci, a oni nie mają już z tym problemu.
Orientujecie się jak to wygląda?

Witam,

kartę SIM może każdy sklonować dla swojego bezpieczeństwa, żeby np. w przypadku uszkodzenia sobie wymienic.
Zakładam, że osoba nie może pozwolić sobie na przerwę w braku łączności na dany numer, a tak ma zapasową kartę.
Oczywiście można sobie kartę wyrobić u operatora, tylko, że nie zawsze mamy dostęp do punktu obsługi np. będąc z dala od miasta.
Jak będziesz posiadał odpowiednie urządzenie to będziesz mógł podsłuchiwać telefony komórkowe. Inna kwestia to cena takiego urządzenia.
Panowie i Panie, proszę pamiętać o jednej zasadzie, która panuje praktycznie w każdym biznesie a już z pewnością w tej dziedzinie -
nie można wierzyć we wszystko co ktoś powie czy napisze, to że ktoś mówi, że coś można zrobić a czegoś nie ma swój powód żeby własnie tak mowić a nie
inaczej . Jestem w trakcie prac nad miniaturowym mikrofonem kierunkowym, który będzie posiadal wielkość mniej wiecej paczki po papierosach (+/-20%), będzie opcja rejestracji oraz
moduł bluetooth przekazujący to co wzmocni mikrofon do typowej słuchawki bluetooth.
Zasięg skuteczny (słuchać  wyraźnie mowę ludzką itp.) w terenie otwartym przy normalnym ruchu ulicznym w mieście: 50m, w terenie o małym poziomie hałasu tła: 100-200m. Mikrofon będzie posiadał wbudowany akumulatorek oraz ładowarkę. Jeśli ktoś będzie zainteresowany proszę o kontakt na PW.
SeaWolf
Aktywny użytkownik

In Odin I trust!

Ignoruj
« Odpowiedz #34 : 30-05-2011, 12:48:41 »

Ciekawe,
swoją drogą to było dwa lata temu może się coś zmieniło, technologia idzie mega szybko do przodu. Co do mówienia i wierzenia, to wiesz, nie była to rozmowa przy piwku tylko poważny kurs i poważny instruktor (komandor podporucznik o ile mnie pamięć nie zawodzi) co powoduje że z automatu  wiedze przekazaną przez takiego człowieka uznaje się za pewnik. Choć oczywiście trzeba być ostrożnym, dzięki za odpowiedź!

Mała edyta po głębszych przemyśleniach:
Jasne że karte sim można sklonować, ale w stanach na przykład wystarczy taką kartę wsadzić do innego aparatu i w ten sposób podsłuchiwać. a Ty Wojtku mówisz o jakimś specjalnym i kosztownym urządzeniu.
ergo- prawda jak zwykle leży pewnie gdzieś po środku- jest to wykonalne ale nie tak proste jak u naszych sojuszników za oceanem Z politowaniem , mam rację Co?
« Ostatnia zmiana: 30-05-2011, 13:01:55 wysłane przez SeaWolf » Zapisane

electronicslight
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #35 : 30-05-2011, 13:02:24 »

Ciekawe,
swoją drogą to było dwa lata temu może się coś zmieniło, technologia idzie mega szybko do przodu. Co do mówienia i wierzenia, to wiesz, nie była to rozmowa przy piwku tylko poważny kurs i poważny instruktor (komandor podporucznik o ile mnie pamięć nie zawodzi) co powoduje że z automatu  wiedze przekazaną przez takiego człowieka uznaje się za pewnik. Choć oczywiście trzeba być ostrożnym, dzięki za odpowiedź!

Witam,

nie zrozumieliśmy się chyba . Ja nie powiedziałem, że ten człowiek nie ma wiedzy, ale że ją ma nie oznacza, że będzie chciał się podzielić wszystkim co wie,
ludzie którzy są profesjonalistami w danej dziedzinie nawet kogoś ucząc nigdy nie przekażą mu tego co wiedzą w całości, między innymi dlatego, żeby przypadkiem
nie przycznić się do rozwoju konkurencji;) a drugi powód to taki, że ktoś musiał włozyć duzo pracy i środków finansowych w doświadczenie i wiedzę, pomijam inne koszty
wynikające z charakteru tej branży .
SeaWolf
Aktywny użytkownik

In Odin I trust!

Ignoruj
« Odpowiedz #36 : 30-05-2011, 13:04:46 »

zrozumieliśmy 
Ja nie twierdze że Ty twierdzisz że ktoś tam czegoś nie wie a mówi, mówię po prostu że jak przyjąłem to za pewniak.
P.S. patrz wyżej na mój post, małą Edyta

electronicslight
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #37 : 30-05-2011, 13:06:21 »

Ciekawe,
swoją drogą to było dwa lata temu może się coś zmieniło, technologia idzie mega szybko do przodu. Co do mówienia i wierzenia, to wiesz, nie była to rozmowa przy piwku tylko poważny kurs i poważny instruktor (komandor podporucznik o ile mnie pamięć nie zawodzi) co powoduje że z automatu  wiedze przekazaną przez takiego człowieka uznaje się za pewnik. Choć oczywiście trzeba być ostrożnym, dzięki za odpowiedź!

Mała edyta po głębszych przemyśleniach:
Jasne że karte sim można sklonować, ale w stanach na przykład wystarczy taką kartę wsadzić do innego aparatu i w ten sposób podsłuchiwać. a Ty Wojtku mówisz o jakimś specjalnym i kosztownym urządzeniu.
ergo- prawda jak zwykle leży pewnie gdzieś po środku- jest to wykonalne ale nie tak proste jak u naszych sojuszników za oceanem Z politowaniem , mam rację Co?

Zastanów się jak zareaguje sieć na obecność dwóch tych samych kart SIM....oryginału i klonu....myślę, że post dotyczy bardziej zabezpieczania sie przed podsłuchem niż
stosowaniem podsłuchu u kogos. Ludzie w tej branży, którzy rzeczywiście maja pojęcie o inwigilacji wiedzą co się u nas da zrobić a co nie, z pewnością nie będą pisac o tym na forum . Za takie informacje, ale potwierdzone a nie teorie elektroników - amatorów płaci się duże pieniądze
SeaWolf
Aktywny użytkownik

In Odin I trust!

Ignoruj
« Odpowiedz #38 : 30-05-2011, 13:13:22 »

No właśnie jak? bo to bardzo ciekawe...
Wiem że robi się mały off-top, ale to po prostu mnie interesuję, może nie jakość mega hobbistycznie ale jako ciekawostka, a tu się nagle znalazł na forum prawdziwy specjalista, i to jeszcze taki co ładnie potrafi wytłumaczyć. Kurcze no po prostu brakuje mi tak naprawdę wiedzy żeby być partnerem do dyskusji bo pamiętam jakieś strzępki ciekawostki którą usłyszałem x czasu temu, ale to szalenie interesujące. A tamten instruktor wytłumaczył to fachowo, łącznie z wyłożeniem różnic pracy sieci na zachodzie i u nas. Tylko w główce nie zostało nic poza tym że u nich się da a u nas nie
No ale dobra nie zawracam gitary i dzięki za opinie
Pozdrawiam

electronicslight
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #39 : 30-05-2011, 22:11:59 »

Witam,

w zakresie "niekomercyjnym" pomogę informacyjnie na tyle, na ile będę mógł, jeśli będzie osoba, która będzie miała rzeczywiście spory problem z inwigilacją a wynikające z podsłuchu straty mogą okazać się warte tego, aby wykonać zlecenie, proszę o kontakt PW lub jak już parę osób zauważyło - login + google .
Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru
Wojtek
LYSY8
Opinii: (32)
Ekspert

Miejsce pobytu: kiedyś okolice stolyycy/ teraz 500m od Ojca Dyrektora eR. i Radia eM.

LORD OF WAR ;)

Ignoruj
« Odpowiedz #40 : 01-06-2011, 02:43:49 »

jak już parę osób zauważyło - login + google .
zauważyło zauważyło  i to od razu 
Ja też tu tak miałem ale mi ocenzurowali   

jezdem taktycznym blogierem http://tac-kos.blogspot.com/
SUEZY LETNIE I ZIMOW-OLIWKOWE,GORETEXY, WINDSTOPPERY, I INNE,
wszystko w kramiku
http://www.tactical.pl/forum/index.php/topic,76420.0.html
JE*AĆ CENZURĘ!!!
konioo
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #41 : 04-03-2013, 12:15:31 »

Zgadzam się z przedmówcami, najtańsze wykrywacze ze skalą diodową wykrywają wszystko, nawet przewody elektryczne w ścianie. Myślę, że do wykrycia pluskwy w biurze odpowiedni będzie wykrywacz SC-1plus wykrywa pluskwy analogowe i cyfrowe. Jestem instalatorem i spotykam się z takimi problemami u klientów. Korzystam właśnie z SC-1 jest ok. ma wyświetlacz cyfrowy, na którym widzę częstotliwość i wiem, czy to jest pluskwa czy nie. LYSY pytał czy jest jakiś sklep w Warszawie, podaję adres http://www.alfatronik.com.pl/wykrywacze-podsluchow-wykrywacze-podsluchow-wykrywacz-podsluchow-fc-sc-plus-p-85.html . Nie wiem czy oni czasem nie wypożyczają sprzętu, ale najlepiej zadzwonić.   
Wedrowiec
Opinii: (15)
Ekspert

Miejsce pobytu: Kraina Wilka

Ignoruj
« Odpowiedz #42 : 04-03-2013, 12:21:41 »

http://products.goldenopenings.com/images/5.5%20inch%20gold%20shovel%20lg.jpg
Wykrywacz podsłuchów i zagłuszacz podsłuchów -szukam porad ;)

Gratulacje 

I widziałem, a oto koń płowy, a tego, który siedział na nim, imię było Śmierć, a Otchłań mu towarzyszyła...
Mokry
Opinii: (2)
Ekspert

Miejsce pobytu: Gdańsk

Ignoruj
« Odpowiedz #43 : 04-03-2013, 15:20:37 »

Fajnie że odkopał, ciekawy temat, z wątkiem niemal kryminalnym. Chichot

Ktoś wie jak się ta sprawa z podsłuchami skończyła Chichot

LYSY8
Opinii: (32)
Ekspert

Miejsce pobytu: kiedyś okolice stolyycy/ teraz 500m od Ojca Dyrektora eR. i Radia eM.

LORD OF WAR ;)

Ignoruj
« Odpowiedz #44 : 06-03-2013, 21:21:32 »

Toć moja dwa razy już pracę zmieniła Chichot
Podsłuch został pracownicy się wymienili(w sensie że sa nowi bo starzy odeszli ) i wszystko "ok" 

jezdem taktycznym blogierem http://tac-kos.blogspot.com/
SUEZY LETNIE I ZIMOW-OLIWKOWE,GORETEXY, WINDSTOPPERY, I INNE,
wszystko w kramiku
http://www.tactical.pl/forum/index.php/topic,76420.0.html
JE*AĆ CENZURĘ!!!
Strony: Pierwsza « 1 2 3 4 5 6 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: