trwa ładowanie paska...
13-11-2019, 06:42:26 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 3 ... 6 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wykrywacz podsłuchów i zagłuszacz podsłuchów -szukam porad ;)  (Przeczytany 102952 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
LYSY8
Opinii: (32)
Ekspert

Miejsce pobytu: kiedyś okolice stolyycy/ teraz 500m od Ojca Dyrektora eR. i Radia eM.

LORD OF WAR ;)

Ignoruj
« : 26-05-2011, 01:35:40 »

No to tak paaany.......
Jest taka akcja w biurze u prywaciarza :
Na 99% jest podsłuch ,trzeba go zlokalizować a potem w razie potrzeby regularnie  zagłuszać 
Wstępnie na szybko sprawdzono kratki wentylacyjne,gniazdka listwy komputerowe i tak ogólnie z grubsza .
Ale że na 99% jest trzeba go jakoś wykryć 
Szef/szefowa kasy skąpi i prawdopodobieństwo kupienia taniego/najtańszego podsłuchu jest bardzo wysokie 
Pracownicy tego biura nie chcą i nie będą inwestować kilku tys PLNó na wykrywacza i zagłuszacz.
Wynajęcie firmy też nie wchodzi w grę.
Więc ja zostałem poproszony(przez narzeczoną moją  o zrobienie czegoś...
A co ja biedny mogę.... Z politowaniem
Mój szef dopiero się przymierza do kupienia wykrywki i zagłuszacza ale to jest odległa sprawa.
Sam nie kupię bo jest to mi nie potrzebne....

I teraz dwa pytanka :
Czy np. ten najtańszy wykrywacz z allegro pod nazwą "  NAJNOWSZY WYKRYWACZ PODSŁUCHU PODSŁUCHÓW PODSŁUCH  "
(mogę wrzucić link )
Da radę faktycznie wykryć jaki kolwiek podsłuch?Bawił się ktoś czymś takim?
A najtańszy zagłuszacz  pod allegrową nazwą "ZAGŁUSZACZ GSM, PODSŁUCHÓW,LOKALIZATORÓW" (mogę wrzucić linka)da radę zagłuszyć taki tani podsłuch 

I drugie pytanko :
Czy ktoś ewentualnie z okolic   Radom-Warszawa lub  Bydgoszcz-Toruń-Grudziądz mógł by coś takiego mi pożyczyć na week(sam wykrywacz)?
Oczywiście się wywdzięczę 

jezdem taktycznym blogierem http://tac-kos.blogspot.com/
SUEZY LETNIE I ZIMOW-OLIWKOWE,GORETEXY, WINDSTOPPERY, I INNE,
wszystko w kramiku
http://www.tactical.pl/forum/index.php/topic,76420.0.html
JE*AĆ CENZURĘ!!!
sztajmes
Opinii: (0)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 26-05-2011, 02:34:16 »

Moze tutaj cos ?

http://s.dealextreme.com/search/spy+detector

sztajmes

Coraz czesciej sie zastanawiam, kto pilnuje tych, ktorzy pilnuja ......
Nic sie nie martw, jutro bedzie gorzej.
Gdyby historię Ziemi skompresować do jednego roku, człowiek współczesny pojawiłby się 31 grudnia o 11:58
LYSY8
Ekspert

Miejsce pobytu: kiedyś okolice stolyycy/ teraz 500m od Ojca Dyrektora eR. i Radia eM.

LORD OF WAR ;)

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 26-05-2011, 06:51:42 »

No...... dzięki......
Ale przeczytaj jeszcze raz moje dwa pytanka 

wszystko w kramiku
JE*AĆ CENZURĘ!!!
RazorS
Opinii: (8)
Ekspert

Miejsce pobytu: Śląsk

Per aspera ad astra

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 26-05-2011, 07:33:22 »

A dlaczego zewnętrzna firma nie wchodzi w grę?
electronicslight
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 26-05-2011, 11:40:15 »

Witam,

zajmuje się kilka lat wykrywaniem podsłuchów różnego typu i przeznaczenia i proszę mi wierzyć - urządzeniem za kilkaset zł typu wykrywacz podsłuchów z paskiem diod LED nic nie da się zrobić. To urządzenie wykrywa wszystko, co jest w eterze w zadanym paśmie. Wszystko czyli min. silne, komercyjne stacje radiowe, które są w pobliżu, transmisję stosowaną w bezprzewodowych telefonach stacjonarnych, WiFi, GSM, UMTS, Bluetooth, sygnały video przesyłane między kamerami radiowymi a odbiornikiem, poza tym niektóre z tego typu urządzeń są wrażliwe na mikrofale z kuchenek itp. itd. Jeśli nie ma środków na zakup profesjonalnych urządzeń to dobrym stosunkiem jakość/cena charakteryzuje się urządzenie SC-1 (ozn. też jako FC SC-1). Pracuje w paśmie do 2,8 GHz i wykrywa transmisje analogowe jak i cyfrowe. Urządzenie można kupić
w cenie < 1400 zł brutto. Pozostałe zabawki za kilkaset zł to nieporozumienie.
Niestety osoba, która umieszcza podsłuch zdaje sobie sprawę z tego, że ktoś może kupić tani wykrywacz i próbować odnaleźć nadajnik, poza tym potrzebny jest odbiornik, który też nie koztuje mało, jeśli jakość dźwięku z podsłuchu ma być do przyjęcia. Moje doswiadczenie pokazuje, że najczęściej zamiast podsłuchu radiowego instalowane są
miniaturowe rejestratory audio - dyktafon cyfrowy w wersji mini . Odnalezienie urządzenia za pomocą jakiegokolwiek skanera, wykrywacza czy nawet detektora złącz nieliniowych (cena - > kilkadziesiąt tyś zł) może okazać się nieskuteczne. Zalecam dokładne przeszukanie pomieszczenia.
Możliwości podsłuchu jest wiele - a koszt wynajęcia firmy nie zawsze wysoki.
Pozdrawiam
Wojtek
« Ostatnia zmiana: 26-05-2011, 16:18:02 wysłane przez mgr_scout » Zapisane
Ataman
Opinii: (1)
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Gdańsk

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 26-05-2011, 13:28:11 »

Zgadzam się z Wojtkiem.
Jestem w tych sprawach "Lajkonikiem" więc nie napiszę tego tak fachowo i sam chętnie dowiem się więcej, ale na tyle co się tym tematem interesowałem to:
- największy problem z podsłuchem to zasilanie, musi mieć żródło, jakby kupili tani do podsłuchu na określonej częstotliwości to trzeba go wymieniać co 2-3dni tak optymistycznie bo najczęśiciej to kilkanaście godzin. Może być gdzieś w listwie lub w gniazdku, telefonie itp. I teraz jeżeli działa na zasadzie fal radiowych to jest szansa go zakłucić i wykryć (ale nie tanim sprzętem dokładnie pisał Wojtek).
- jeżeli czerpie zasilanie z sieci (tu ta sama opcja telefon, listwa, pendrive na usb itp) i rejestruje po kablu (ktoś słucha w czasie rzeczywistym, bez rejestracji) to wykrycie nawet z profesjonalnym sprzętem jest bardzo trudne
- najtańsze i najbardziej prawdopodobne przy małym nakładzie to mini rejestrator, dyktafon, ale tego też sprzęt nie wykryje
- jeżeli firma ma monitoring mogą być mikrofony obok/razem z kamerą
Wiem, że niewiele doradziłem, ale może rzuciło to więcej światła na sprawę.
Podsumowując jeżeli podłuch radiowy to jest szansa wykryć i zagłuszyć, jak po kablu to marne szanse. Wiem, że są urządzenia które robią/wytwarzają szum w eterze, ale ja się nie znam więc nie chcę brnąć w temat.
LYSY8
Ekspert

LORD OF WAR ;)

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 26-05-2011, 23:52:24 »

A dlaczego zewnętrzna firma nie wchodzi w grę?
Bo to mała prywatna firma.
A pracodawca od razu by się zorientował ....
Pracownicy zarabiają przeciętnie a i tak chcą juz odejść i nie wynajmą firmy.
Jedynie moja dziewczyna chce dłużej pracować .

electronicslight/Wojtku-bardzo dziękuję za potwierdzenie moich obaw finansowych 
Coś tam kiedyś miałem na szkoleniu dlatego się tak z obawami zapytałem ale życie poraz kolejny potwierdza że tanio to można sobie......

Ataman-Ja tylko moge przypuszczać co i jak .
A moje przypuszczenia nawet się ocierają ze pod sufitem jest zwykły mikrofon zbiorczy na kablu  Spoko

W firmie jest monitoring-pracodawca w domu sobie przegląda co pracownicy robili i co się dzieje w okół firmy.
Pracodawca strasznie h_jowo to rozegrał ............. brak jakiej kolwiek strategi,bo latami by mógł podsłuchiwać pracowników.
A pracowników napadła "głupawka" i zaczeli sobie żartować i fantazjować 
I pracodawca wpadł parę min po "głupawce" i wszystkich zjebał ,i dlatego pracownicy się domyślili że jest podsłuch,bo nawet jak by kamera miała bardzo czuły mikrofon to i tak by nie ogarnęła .

Ale też całkiem prawdopodobny jest podsłuch w listwie ....

wszystko w kramiku
JE*AĆ CENZURĘ!!!
Antman
Opinii: (4)
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Warszawa

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 27-05-2011, 00:35:09 »

Może przejrzyj jakie podsłuchy są dostępne w sprzedaży to ułatwi poszukiwania (np ta listwa zasilająca), są również centrale telefoniczne umożliwiające podsłuch pomieszczenia ( o nagrywaniu rozmów nie wspominając). Obecnie rejestratory wideo umożliwiają obustronną komunikację audio nawet za pomącą internetu. Doniczek z kwiatkami nie ma w pomieszczeniu?
O ile podsłuchy zdalne wymagają raczej zasilania, to cyfrowy dyktafon długo może pociągnąć na bateriach, a nagrywanie rozpocząć w momencie odpowiedniego natężenia dźwięku.
LYSY8
Ekspert

LORD OF WAR ;)

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 27-05-2011, 00:57:35 »

Raczej to będzie cos po kablu co nie wymaga wymiany baterii .
Jak pracodawca w domu przez neta przegląda zapis z kamer...
To na chłopski rozumek pewnie podsłuch jest z netetem połączony (no ale nie koniecznie)
Pracodawca raczej minimalnymi kosztami to załatwił.

wszystko w kramiku
JE*AĆ CENZURĘ!!!
RNL
Kierownik forum
*

« Odpowiedz #9 : 27-05-2011, 01:03:32 »

Może to głupie co powiem, ale niech zaczną mówić do siebie szyfrem
LYSY8
Ekspert

LORD OF WAR ;)

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 27-05-2011, 04:01:57 »

Może to głupie co powiem, ale niech zaczną mówić do siebie szyfrem
Hehe
"...Żyrafy wchodzą do szafy ..." 
Piszą na karteczkach 

wszystko w kramiku
JE*AĆ CENZURĘ!!!
aniol
Opinii: (4)
Ekspert

Miejsce pobytu: Warszawa

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 27-05-2011, 07:45:21 »

Pamiętaj, że mogą mieć zainstalowany podsłuch na interfejsie białkowym  Spoko Model "kabel" albo "kapuś".

Seek & eXplore!

http://i.imgur.com/ViNX1Eo.png
mgr_scout
Kierownik forum
Opinii: (8)
*

Tactical Hipster

« Odpowiedz #12 : 27-05-2011, 08:21:42 »

A monitoring w robocie macie?

SCOUT PRIDE!

Chcę być dezerterem, który ma szansę powodzenia
KNAKiŁ
KKK - Kelly Kettle Klan

CZUJ-DYM!
Sahar
Opinii: (16)
Ekspert

Użytkownik kompasu

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 27-05-2011, 09:06:35 »

Powinieneś zacząć od tego kto ma dostęp do pomieszczeń, które mogą być na nasłuchu.
Tylko już sam nie wiem czy to podsłuchuje Cię szef czy ktoś inny Co?

Mój szef dopiero się przymierza do kupienia wykrywki i zagłuszacza ale to jest odległa sprawa.

Szef/szefowa kasy skąpi i prawdopodobieństwo kupienia taniego/najtańszego podsłuchu jest bardzo wysokie 

Dobry sprzęt kosztuje, do tego trzeba umieć go używać.

Wstępnie na szybko sprawdzono kratki wentylacyjne,gniazdka listwy komputerowe i tak ogólnie z grubsza .

Jeśli nie sprawdziłeś pomieszczeń cm po cm to nie sprawdziłeś ich w ogóle.

Ale też całkiem prawdopodobny jest podsłuch w listwie ....

Te zabawki z listwami są żałosne jak multitoole z 15PLN , otwórz listwę raz jeszcze i sprawdź np. pod pozorem zacięcia się włącznika.

Najbardziej prawdopodobne jest powiązanie nasłuchu z monitoringiem, choć z tego co opisujesz raczej jesteście tylko obserwowani.

Ataman
Opinii: (1)
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Gdańsk

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 27-05-2011, 13:41:19 »

Jak wpadł po "głupawce" to znaczy, że podsłuch online (czy rejestruje/nagrywa to inna bajka).
U koleżanki w fimie podsłuch w centralce (sekretariat) już wbudowany nikt nie wie jak to działa, ale w szef słucha  jak wepnie słuchaweczkę/jecka do gniazdka przy biurku.
Brałeś pod uwagę, że może sam rozsiewa plotki o podsłuchu. Na zasadzie groźnego spojrzenia i pytania "To co mi Pan chciał powiedzieć?"
 Miałem kiedyś szefa (firma państwowa, szef z klucza partyjnego) co nic nie wiedział i nie umiał, jak szedłeś się coś zapytać to było tak:
Co kurwa nie wiesz takich prostych rzeczy, za co kurwa płace, jutro obniżę ci stawkę itp. Miał spokój. No i udawał, że wszystko wie więc ludzie sie bali za dużo gadać, bo wkręcał, że jeden drugiego podpier..la.
Co do podłuchów, to począwszy od zegarków, długopisów, puszek coli, wystarczy wejść na allegro i wpisać podsłuchy. Jak nie sprawdziłeś wszystkiego to nie sprawdziłeś nic.
Strony: 1 2 3 ... 6 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: