trwa ładowanie paska...
22-04-2019, 16:08:12 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 2 3 4 +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Menażki z anodyzowanego aluminium  (Przeczytany 23746 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
zirkau
Opinii: (1)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #45 : 22-01-2019, 21:30:54 »

No nie wiem ja właśnie chcę uniknąć zgadywania bo cała ta dyskusja opiera się jedynie na domniemaniach na niczym więcej.

nie kolego. Może Twoje stanowisko polega na domniemaniach. Moje na danych sprawdzonych. Teraz albo się z nimi zgadzasz, albo zaczniesz wyważać otwarte drzwi próbując udowodnić ze jest inaczej Chichot, powodzenia.
Volo
Opinii: (0)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Kraków

Daj acz ja pobruszę a ty skocz do piwnicy po piwo!

Ignoruj
« Odpowiedz #46 : 23-01-2019, 10:59:10 »

pomocy kartuszy butanowych ( te takie szpraje) przy -11 stopniach
Nie ma siły, butany tylko do dodatnich temperatur (Butan, temp wrzenia ok -1'C). Specjalne mieszanki sprzedają "niby zimowe" gdzie jest przewaga propanu (temp wrzenia ok -42'C). U mnie problem z butanowym był już przy ok 5'C, dlatego zacząłem... ładować je LPG z 11kg butli. Tak wiem, że to zabronione i nie koszerne, ale mnie to nie obchodzi. Ostatnio na takim kartuszu grzałem wodę przy -14'C i paliło jak przy dodatnich temp.
Do tego osłona, raczej od przedmuchów wiatru niż "niby grzania kartusza".
Jetboil to taki multipakiet, wszystko w jednym, osłona, podgrzewacz i izolator od straty ciepła.
Poza tym, trzeba też brać pod uwagę, że gaz przy rozprężaniu oddaje ciepło i niejako "sam się ochładza"...chyba dobrze to napisałem? 

Koso
Opinii: (1)
Ekspert

Miejsce pobytu: Toruń

Ignoruj
« Odpowiedz #47 : 23-01-2019, 11:10:47 »

Poza tym, trzeba też brać pod uwagę, że gaz przy rozprężaniu oddaje ciepło i niejako "sam się ochładza"...chyba dobrze to napisałem? 
W sprzyjających warunkach potrafi nawet wówczas zamarznąć i trzeba podgrzać go czymś z zewnątrz.

"Życie jest łatwiejsze, niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym,co jest nie do przyjęcia obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia"
arend
Opinii: (15)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: na razie warszawa(no dobra podwarszawa)

Ignoruj
« Odpowiedz #48 : 23-01-2019, 17:10:38 »

dlatego zacząłem... ładować je LPG z 11kg butli. Tak wiem, że to zabronione i nie koszerne, ale mnie to nie obchodzi.

No popacz popacz, mnie jakoś też. I co gorsza sobie to rozwiązanie chwalę, choć je ostatnio zarzuciłem robiąc adapter do  butli turystycznych ( tych od 0,5 do 5kg). Nawet najmniejsza półkilogramowa butla spokojnie pozwala podłączyć dwie kuchenki ( bo nie mam czwórnika a tylko trójnik   ) i daje gaz przy -5 ( bo jakoś nie było okazji stestować na niższej).

W temacie osłonek to używam tej zwykłej harmonijki z alublaszek. I powiem że i od wiatru nieźle osłania i utrzymuje ciepło. W połączeniu z takim palnikiem https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1XGRnmwLD8KJjSszeq6yGRpXaq.jpg
Menażki z anodyzowanego aluminium

pozwolił na używanie 30cm patelni cygańskiej. Bez osłonki grzał tylko środek patelni.

Kurs przeżycia w rosyjskim specnazie jest tak surowy, że kto go przeżyje, już dalej żyć nie chce.

-Hi! I am looking for a job twoju mać!
Strony: Pierwsza « 1 2 3 4 +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: