trwa ładowanie paska...
14-12-2018, 22:28:03 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 ... 86 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: arcytaktyczne spodnie Helikona - UTP  (Przeczytany 406936 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
RazorS
Opinii: (8)
Ekspert

Miejsce pobytu: Śląsk

Per aspera ad astra

Ignoruj
« Odpowiedz #15 : 17-03-2011, 08:03:43 »

Nałokietniki to nie blackhawk tylko chińska wersja owych. Nie ma nad czym się trzepać - jeśli jakość wykonania będzie taka jak Paula to będzie to w miarę dobre .
Skąd taki wniosek  Co? Przecież zdjęcie które wkleiłem pochodzi prawdopodobnie ze stoiska BHI
Bananczyk
Opinii: (5)
Ekspert

Miejsce pobytu: Białystok

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 17-03-2011, 08:08:48 »

Na pewno podejdą do produkcji po "chińsku" bo tam jest to robione ale i Chińczycy się uczą więc jest szansa na poprawiającą się jakość - powoli i mozolnie ale może ...

Ja pisałem o rozmiarach a nie o produkcji  , a co do samej produkcji, to że jest robiona w chinach nie oznacza od razu że musi być chujowo bo to zależy od kontroli jakości 

Nie przeklinam. Bo to kurwa w chuj nie ładnie.
TITTO
Opinii: (7)
Ekspert

Miejsce pobytu: wolne miasto

Näen sinut !!

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 17-03-2011, 08:18:40 »

Skąd taki wniosek  Co? Przecież zdjęcie które wkleiłem pochodzi prawdopodobnie ze stoiska BHI

Łojezu - sorry - myślałem że to z Helikonowskiego stoiska   Weno - kajam się, gardzę sobą i jestem pełen skruchy - pozwolisz że pójdę się wybatożyć łańcuchem od roweru Wigry 3 za stodołą !

A rpzmiarówka pewno będzie taka jaka jest - dla niektórych przyciasna !
porcelanowy
Opinii: (13)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 17-03-2011, 08:19:30 »

Powitoł
O kurna, fajne. Krój nie tak workowy jak reszty, kolorek mi pasi, można w nich zrobić "hadzia" nogą, kieszonka na nóż, stare mi strzeliły na dupie... Trza będzie dociągnąć do czerwca
Strasznie dużo bawełny w składzie, a z fullbawełną helikona mam nieciekawe doświadczenia.
Kieszeń skośna na tyłku - zdaje to egzamin? Zwykle prawą dupną mam wpięty nóż.

p.s. Strona 50 katalogu 2010 - KNIFES MADE IN SWEDEN. W 2011 poprawione. Brawo
« Ostatnia zmiana: 17-03-2011, 08:37:17 wysłane przez porcelanowy » Zapisane

porcelanowy/Rafał: boso, ale w ostrogach
Co miałem, mam i będę miał... i co robię    :shades:
regent
Opinii: (10)
Ekspert

Miejsce pobytu: Lublin

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 17-03-2011, 09:13:07 »

No rzeczywiście wyglądają na szczuplejsze niż te "wielkie dupy" w 5.11 i pochodnych.
Obawiam się jednak, że będzie jak ze spodniami SFU. Wystarczy przejrzeć wątki na ich temat na tym i innych forach. Najpierw ochy i achy, potem już wyważone że za to cenę to mogą być, po czym z czasem używania już tylko same negatywne wpisy.
No chyba, że Catch22 wiedzący co nieco więcej rozwieje te obawy... 

Wszyscy, którzy napotykają w górach człowieka pracującego, popadają w swego rodzaju zakłopotanie, gdyż dostrzegają niestosowność własnego zajęcia.
porcelanowy
Opinii: (13)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #20 : 17-03-2011, 09:41:02 »

Powitoł
Nom, u mnie miłość do bawełnianego ripstopu SFU wygasła po praniu nr 5 (lub 6?) - szwy zaczęły się pruć po kawałku + po zdjęciu ze sznurka zauważyłem rozprucie materiału którego z pewnością nie było przed praniem NYCO ponoć lepiej.

porcelanowy/Rafał: boso, ale w ostrogach
Co miałem, mam i będę miał... i co robię    :shades:
ordo
Opinii: (4)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 17-03-2011, 11:10:11 »

Pierwsza moja myśl, ze to te o których Catch pisał kiedyś. Co ja się naczekałem...

To teraz wyglądam dalszych informacji.

Im dłużej na nie patrzę, tym bardziej mi się podobają.
Kieszenie na drobny suwak - na plus.
Tylne kieszenie - bardzo mi się widzą.
Jeszcze jakiś kawałek gumy w kieszeniach, żeby rzeczy nie latały i bomba.

Na tle innych produktów to prawdziwy przełom.

Gdyby tak jeszcze odpuścili sobie handel chujaszczymi nożami i membrany o parametrach worka na śmieci...
« Ostatnia zmiana: 17-03-2011, 11:25:01 wysłane przez ordo » Zapisane
ghandi20
Opinii: (3)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #22 : 17-03-2011, 15:14:36 »

Powitoł
Nom, u mnie miłość do bawełnianego ripstopu SFU wygasła po praniu nr 5 (lub 6?) - szwy zaczęły się pruć po kawałku + po zdjęciu ze sznurka zauważyłem rozprucie materiału którego z pewnością nie było przed praniem NYCO ponoć lepiej.

Jakieś 5 lat temu kupiłem BDU NYCO Helikona (50% bawełna 50% nylon) i nosze je do dziś, są nie do zajechania.
W zeszłym roku BDU SFU Rip-Stop i są to szmaty jakich jeszcze nie miałem, prują się szwy, robią się dziwne przetarcia i odbarwienia po praniu.

Catch22
Opinii: (2)
Ekspert

Miejsce pobytu: Warszawa

Ignoruj
« Odpowiedz #23 : 17-03-2011, 17:15:57 »

No to są te spodnie o których wspominałem. Zrobiliśmy jako firma ten projekt dla Helikona równo rok temu. Jako uzupełnienie serii planowana jest koszula/bluza oraz kurtka w stylu M65 tylko nowocześnie, być może pojawią się także inne elementy uzupełniające.

Ja wam powiem jak my to widzimy, w tym sensie że nie musi to być zbieżne z polityką Helikona, bo oni kupują projekty i prawa do nich i mogą sobie z nimi różnie poczynać.  Przekonujemy H do promowania własnych wzorów, nie kopii, trzymania się prostych, pewnych materiałów - właśnie takich jak bawełna. Materiały techniczne na tej półce cenowej po prostu nie będą robić szału. Spodnie UTP które widzicie były w dużej mierze inspirowane Vertxem z którym nota bene też pracujemy. Materiał jest wytrzymały, nie ma co go porównywać do cienkich r/s bawełnianych które rzeczywiście sypały się na potęgę.

Cechą tych gaci wyróżniającą są wewnątrzne kieszenie na batona i magazynek lub inne wyposażenie, dedykowane do skrytego noszenia. Myślę że jakościowo te spodnie powinny stanowić inną klasę wobec znanych do tej pory produktów, ale nie będą też już tak tanie jak SFU powiedzmy. W gaciach macie sporo niuansów użytkowych - o wewnętrznych kieszeniach już wspomniałem, przednie kieszenie z klapką mieszczą np IPhone czy Blackberry, ale też np magazynek AR jako podręczna ładownica przy sprawdzaniu broni na strzelnicy. W tylnych kieszeniach macie tunelowe kieszonki na latarki, batony czy noże których głębokosć możecie sobie ustalić sami - przeszywając je tak jak potrzebujecie na określonej wysokości. Prototypy spodni były dosyć wszechstronnie testowane przez użytkowników cywilnych i "służbowych" i wypadły pozytywnie, nawet bardzo. Otwarcie powiem - nie udało nam się może przegonić roboty Dave'a Walsha z Vertxa pod względem wygody kroju czy dyskrecji, ale w UTP jest kilka ciekawych rozwiązań których nie ma w innych spodniach. Sami ocenicie.

Na temat kontroli jakości i niuansów produkcji - na to nie mamy wpływu jako firma projektowa, wierzę że Helikon dołoży starań żeby produkować UTP najlepiej jak to możliwe, tym bardziej że zalezy im jak widać na projekcie na tyle żeby za niego płacić i zastrzegać.

Grupa Doradztwa i Projektów
hyena
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #24 : 17-03-2011, 20:44:14 »

Jestem przekonany że na pewno nie zrobią tak szerokiej rozmiarówki jak Vertx oraz o tej jakości pewnie można będzie zapomnieć. No chyba że się  polityka firmy zmieniła, ale to wątpliwa sprawa.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
RazorS
Ekspert

Per aspera ad astra

Ignoruj
« Odpowiedz #25 : 17-03-2011, 20:53:51 »

Napisali mi, że nawet do XXL ( ) będzie rozmiarówka.
hyena
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #26 : 17-03-2011, 21:01:52 »

To znaczy że masz 180 wzrostu i 120 w pasie to jest XXL, rozmiarówka nie może się ograniczać tylko do pasa trzeba pamiętać o wzroście, Helikona to raczej nie interesowało i nie intersuje i raczej nie będzie.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
RazorS
Ekspert

Per aspera ad astra

Ignoruj
« Odpowiedz #27 : 17-03-2011, 21:03:07 »

Tyle, że ich rozmiarówki to też są różne - SFU komplecik mam XL/L i jest bardzo dobry (wręcz z lekka luźny). CDJ w rozmiarze XXXL jest PRZYCIASNAWA Chichot
Bananczyk
Opinii: (5)
Ekspert

Miejsce pobytu: Białystok

Ignoruj
« Odpowiedz #28 : 17-03-2011, 21:05:17 »

No to w pytę, czyli po staremu  .
XL Long w helikonowskim wydaniu to 85 cm po wewnętrznej  

EDZIA: Te 85 cm to tylko chyba na papierze, mierzyłem teraz swoje BDU i mają kurwa 80 cm.
« Ostatnia zmiana: 17-03-2011, 21:14:41 wysłane przez Bananczyk » Zapisane

Nie przeklinam. Bo to kurwa w chuj nie ładnie.
DevilFish
Opinii: (1)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Żyrardów

Ignoruj
« Odpowiedz #29 : 17-03-2011, 21:48:17 »

Ciekawe jeszcze jaką Helikon zarzuci cenę... od pewnego czasu produkty drożeją, choćby między ACU UCP a nowym ACU "MC" jest różnica około 20zł. A w wakacje samo UCP poszło 20zł w górę Smutny

Strony: Pierwsza 1 2 3 4 ... 86 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: