trwa ładowanie paska...
17-10-2017, 22:22:11 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Śpiwory puchowe Yeti w Wojsku Polskim  (Przeczytany 17783 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
grzelmat
Opinii: (20)
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Kielce

Ignoruj
« : 02-03-2011, 10:12:47 »

Chciałbym poruszyć sprawę świetnych śpiworów puchowym które firma Yeti produkuje od paru lat dla wojska, czy macie informacje na ten temat, może ktoś wie jakie to były modele w odwzorowaniu do cywilnych modeli oraz może jakieś ich parametry w sensie rodzaj puchu i materiały użyte.

LYSY8
Opinii: (22)
Ekspert

Miejsce pobytu: kiedyś okolice stolyycy/ teraz 500m od Ojca Dyrektora eR. i Radia eM.

LORD OF WAR ;)

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 02-03-2011, 16:05:33 »

uuuu
To nic nie słyszałem,nic nie widziałem  Co?
A ile one sa warte?(finansowo ?  )

jezdem taktycznym blogierem http://tac-kos.blogspot.com/
SUEZY LETNIE I ZIMOW-OLIWKOWE,GORETEXY, WINDSTOPPERY, I INNE,
wszystko w kramiku
http://www.tactical.pl/forum/index.php/topic,76420.0.html
JE*AĆ CENZURĘ!!!
devilll
Opinii: (1)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Oświęcim

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 02-03-2011, 17:10:16 »

nie mało Chichot 
grzelmat
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 03-03-2011, 07:19:58 »

hm noo bogate informacje koledzy

a tak serio z tego co ja wiem było kilka modeli, mniejszy powiedzmy jesienno wiosenny, wiekszy model zimowy
środek czarny, a zewnątrz ładny zielony, te śpiwory były robione od około 2007r, tak samo były robione komplety kurtka plus spodnie puchowe, zewnatrz zielone, wewnatrz białe
z tego co wiem teraz i śpiwory i ubrania są robione w całości z czarnego materiału, Yeti nie bardzo chcę dawać info na temat ich produktów dla Wojska

mi się udało wyrwać dwa śpiworki właśnie z pierwszych lat produkcji, widać są nowe ale nie ma metek, nie mam jak określić ile mają puchu, z jakiego materiału zrobione itp, można porównać do wersji cywilnej ale jest to troche strzelanie, bo mogły się zmienić parametry przez około 4 lata,a  do tego dla Wojska mogą być jakieś różnice

Nigger
Opinii: (0)
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: TST

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 15-04-2011, 11:04:17 »

Te ciuchy o których Grzelmat mówi można zoabczyć na fotkach chłopaków z bedeeszki ze szkolenia w Kanadzie..
http://www.6bdsz.mil.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=461:arktyczne-szkolenie-w-kanadzie-fotogaleria&catid=17:aktualnopci&Itemid=44

pod koniec 2009r chłopaki w Tomaszowie jako pierwsi dostali te ciuchy do testowania, a śpiwory modularne początkiem 2010r. Nie wiem jednak jak się sprawują, więc się nie wypowiem.

Jest ryzyko, jest zabawa...!
grzelmat
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 15-04-2011, 11:23:05 »

to już widać właśnie nowszy model kurtek, zewnątrz czarne, środek biały, do Afganu chłopaki dostawali na zewnątrz zielone a środek biały,choć zdarzały się całe zielone,

mam informacje od kolegi który jest przestawicielem firmy Yeti i handluje ich sprzętem, że właśnie najnowsze sorty dla wojska są już w czarnym kolorze, śpiwory całe czarne, a kurtki i spodnie jak widać na fotkach z Kanady,

na portalu aukcyjnym zielone sie przewinęły ze dwa razy, ciekawe jakie oceny użytkowników
czarnych nie widziałem jeszcze

ciekaw też jestem jak się spisują te wdzianka w porównaniu do kompletu level 7 czy to PCU czy ECWCS
jak sie ma Primaloft do puchu, intersująca sprawa jaki jest materiał na zewnatrz kurtek czy śpiworów
gdyż Yeti produkuje w dwóch opcjach jedna standard, a druga tzw DRY, materiał zewnetrzny to jakiś rodzaj membrany,
wtedy produkty puchowe są całkowicie zabezpieczone, gdyby tak nie było wiadomo puch mokry nie grzeje
a syntetyk taki jak primaloft nie dość że warstwa zewnętrzna ma DWR w systemie Epic to mokry syntetyk też grzeje

może będzie jakiś wyjazd chłopaków i ćwiczenia a US Army wtedy może pojawią się porównania..

yeti.com.pl
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 21-05-2011, 00:03:36 »

Witam!

Pomiędzy puchem a primaloftem jest parę istotnych różnic. Yeti nie produkuje śpiworów syntetycznych, na tą chwilę puch jest po prostu lepszym wypełnieniem. Słusznie zauważyłeś, że wersja DRY rozwiązuje problem wilgoci o czym możecie się także przekonać czytając relacje z Bajkału ( http://www.yeti.com.pl/pl/component/content/article/36-sponsoring/93-lody-bajkau-2011.html ).
Chętnie odpowiem na dalsze pytania na ile będę mógł.

Pozdrawiam,
Bolek Piasecki
YETI
yeti.com.pl
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 29-05-2011, 21:03:29 »

W związku z narastającą liczbą pytań dotyczących parametrów technicznych postaram się wyjaśnić sprawę tutaj.

Śpiwory, plecaki itd, robione przez nas dla WP w ramach zamówień publicznych nie mają określonych parametrów technicznych takich jak zakres temperatur. Są to śpiwory różne jakościowo, zawsze zgodne ze specyfikacją (materiały, sposób wykonania itd) dostarczoną przez wojsko. Poza wyjątkami zamówień dla JW 2305, DWS czy 1.PSK śpiwory "cywilne", w normalnej sprzedaży na www.yeti.com.pl, są jakościowo znacznie lepsze od tych zamawianych przez wojsko. Można powiedzieć, że jakość zamawianych przez wojsko śpiworów wzrasta jednakże wciąż są one sporo gorsze od wersji "cywilnych" oferowanych przez nas.
Tak jak wspomniałem, powyższe uwagi nie dotyczą zamówień z JW 2305 z którą współpracujemy od lat. Żołnierze JW 2305 z uznaniem wypowiadają się o produktach dostarczanych przez nas co potwierdzają referencje wystawiane przez dowódctwo jednostki.

Pozdrawiam serdecznie,
Bolesław Piasecki
YETI
www.yeti.com.pl

« Ostatnia zmiana: 29-05-2011, 23:30:20 wysłane przez yeti.com.pl » Zapisane
yeti.com.pl
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 02-06-2011, 15:52:24 »

Pod tym linkiem http://imageshack.us/photo/my-images/713/referencjejw2305.jpg/ znajdziecie skan referencji o których pisałem poprzednim razem.

Pozdrawiam
YETI
łowca
Opinii: (1)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 15-09-2017, 01:17:13 »

Być może ktoś  wie ? Jaki  materiał   Yeti  stosowało w śpiworze puchowy zimowym (1100 gram  puchu ) ?  Czy  to ten sam  co inne  tanie firmy - ciemnozielony  ripstop  , czy może  jakiś  pertex ?
grzelmat
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 16-09-2017, 10:02:30 »

jasnozielony pertex bym powiedzial, ale jaki dokladnie to nie wiem,

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: