trwa ładowanie paska...
16-11-2018, 06:47:28 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 42 43 44 45 Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Klub Samsunga B2710 :D  (Przeczytany 340878 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
dhadams
Opinii: (16)
Ekspert

Miejsce pobytu: Śląsk

Żółw

Ignoruj
« Odpowiedz #645 : 29-08-2015, 07:59:44 »

Położyłem Solida na matę Gecko w samochodzie, niestety klawiaturą w dół (słuchałem muzyki z tel).
Gdy go podnosiłem, joystick się oderwał od telefonu i został na podkładce...
A ponieważ ekran od jakiegoś czasu jest pęknięty, to najwyższa pora polować na nowego Solida.

'Nawet Najdłuższa Podróż Zaczyna Się Od Pierwszego Kroku'
Harry
Opinii: (15)
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Gdańsk

Mieć wielu przyjaciół, to nie mieć żadnego...

Ignoruj
« Odpowiedz #646 : 28-01-2016, 10:08:25 »

Padła mi bateria w B2710. Pierwszy raz w telefonie padła mi tak, że z dnia na dzień zaczęła "trzymać" nie ponad tydzień, a 12-15 godzin.

Poczytałem nieco i dokopałem się do informacji, że w Solidzie jest sobie w środku dodatkowa bateria. Te skurwiele z Samsunga wsadzili ją tam pewnie specjalnie. Oficjalnie po to, by podtrzymać datę i inne pierdółki na czas wymiany baterii, a nieoficjalnie pewnie po to, by po czasie gwarancji telefon padł i by trzeba było kupić coś nowego. Uprzedzając fakty, ma to sens, bo jak się chce na chwilę podtrzymać pamięć, to można mały kondensator wstawić, a nie małą baterię o, jak się później okaże, krótkiej żywotności.

Na początku w to nie wierzyłem, ale mojemu Solidowi stuknęły już ponad 2 lata, gwarancja minęła, bateria padła, więc postanowiłem go delikatnie otworzyć. Rozbebeszyłem go i co widzę? Jeb$%ną małą bateryjkę, która już puściła soki i zaczęła wylewać je na płytkę. Wkur$5em się znacznie, biorę Surge'a leżącego pod ręką i bez wyciągania lutownicy, aczkolwiek delikatnie, wyrwałem pipę jak zęba. A że trzymała się kiepsko, to puściło to tak, że nic innego się nie zniszczyło. Oczyściłem okolice izopropanolem i nieco łudziłem się, że może to to powodowało gorsze ładowanie baterii lub jej szybsze rozładowywanie, ale niestety nie. Bateria chyba padnięta - potem pomyślę jak ją sprawdzić, ale teraz przynajmniej wiem, że nic mi telefonu od środka nie zżera. Efektów ubocznych z powodu nieobecności małej bateryjki nie widzę. Przy wymianie tej dużej i odpaleniu telefonu po prostu zeruje się data i godzina, ale to nie problem - i tak chwilę później fon synchronizuje się z zegarem sieci.

Pomyślcie więc nad swoimi, starszymi niż 2 lata, Solidami, a jak ktoś ma taką oryginalną baterię na zbyciu lub niedawno kupił w sprawdzonym miejscu, bo większość tych na Allegro to chińskie szity o niepełnej pojemności, to proszę o info.
« Ostatnia zmiana: 28-01-2016, 10:10:47 wysłane przez Harry » Zapisane

greenshadow
Opinii: (2)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #647 : 28-01-2016, 11:59:37 »

dzieki za info - będzie trzeba po weekendzie otworzyć

Buszmen
Opinii: (0)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #648 : 28-01-2016, 13:26:01 »

Ja mam ponad 2 lata , szukałem paragonu ale nie znalazłem  Z politowaniem u mnie wszystko działa jak dawniej , ekran mam trochę porysowany ,ale jak mi kiedyś padnie , to kupię dokładnie ten sam model. 
Harry
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #649 : 28-01-2016, 13:35:16 »

Z dobieraniem się do bateryjki nie ma problemu. Są filmiki na YT. Robić to delikatnie, uważać na uszczelki przy ponownym montażu i jest OK - sprawdzałem, telefon szczelny nadal.

Ja mam ponad 2 lata , szukałem paragonu ale nie znalazłem  Z politowaniem u mnie wszystko działa jak dawniej , ekran mam trochę porysowany ,ale jak mi kiedyś padnie , to kupię dokładnie ten sam model. 

Telefon Ci działa, bo on nie pada od razu. Bateryjka wylewa, jad się z niej sączy, a jak zauważysz tego skutki, to okoliczne elementy i płytka będą tak przeżarte, że nic z tym nie zrobisz. Poza tym u jednych wylewa szybciej, u innych później, a może u innych wcale?

Z kupieniem nowego będą problemy - sam chcę i w oficjalnej dystrybucji nie widzę. Model za stary i ma swojego następcę. A te na Allegro - tym nie ufam - albo zajechane refurbished, albo jakieś chinole, których nie obejmuje gwarancja Samsunga, tylko jakaś serwisowa sprzedawcy. Nawet z głupią na 100% oryginalną baterią jest problem. Aktualnie męczę się ze swoim Solidem ładując go raz dziennie i w ramach chwili wolnego czasu zastanawiam się co dalej. Polować na baterię, na telefon, kupić zamiennik baterii, a może jakieś twardego smartfona? I tak se siedzę i myślę, a czas leci, a odmierzam go tylko tymi wkurzającymi częstymi ładowaniami...

Harry
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #650 : 13-02-2016, 03:28:06 »

Padła mi bateria w B2710. Pierwszy raz w telefonie padła mi tak, że z dnia na dzień zaczęła "trzymać" nie ponad tydzień, a 12-15 godzin.

Zdruzgotany świadomością przymusu zmiany telefonu, bo do tego Szajsunga już się nieco przyzwyczaiłem, postanowiłem się z nim nieco pobawić - w końcu już więcej zaszkodzić nie mogłem. Wybebeszyłem go, oczyściłem i wywaliłem wylaną bateryjkę podtrzymującą zegar - to już opisałem. Znalazłem podobny akumulator, delikatnie i ostrożnie dopasowałem go kozikiem tak, by wlazł do telefonu. I okazało się, że ten też ładuje się normalnie - 3.5 godziny - ale pada w kilkanaście godzin.

Zaintrygowało mnie to, bo uświadomiło mi, że to nie ogniwo musiało paść, tylko coś w telefonie. Otworzyłem go jeszcze raz i przejrzałem dokładniej, czy aby na pewno soki z wylanej bateryjki nic nie strawiły - ale wszystko wyglądało OK. Została jeszcze jedna, według mnie najmniej prawdopodobna rzecz - wgranie na nowo pełnego oprogramowania i reset do ustawień fabrycznych. Nie chciałem tego robić, bo telefon miałem poustawiany na tip-top, aplikacje też świetnie działały i nie uśmiechało mi się ponowne tego ustawianie. Ale skoro i tak telefon wydawał się padaką, to trzeba było spróbować.

Wgrałem więc najnowsze firmware i przywróciłem ustawienia fabryczne. Włożyłem starą baterię, coś poustawiałem i czekam... i czekam... i nic. Bateria trzyma dzień, dwa, trzy... i jeszcze dłużej. Aktualnie jestem po kolejnym ładowaniu, bateria leci trzeci dzień i nie straciła ani jednej kreski, więc wydaje się OK.

Po kilku eksperymentach okazało się, że musiało się coś pokiełbasić w sofcie po podłączeniu telefonu pod USB radia samochodowego. Radyjko odtwarzało sobie utwory z karty pamięci telefonu, jednak telefon widoczny był wówczas nie jako dysk zewnętrzny USB, ale jako odtwarzacz (iPod) i to musiało mieć jakiś wpływ na ustawienia telefonu. Po wgraniu FW i resecie wszystko wróciło do normy.

A napisałem to, bo jeśli komuś nagle, z dnia na dzień, stanie się coś podobnego, to najpierw zróbcie full reset kodem *2767*3855#, a jak to nie pomoże to nowy soft + reset i powinno być OK.

A, i pamiętajcie o tych małych bateryjkach wewnątrz. Jeśli lubicie swoje Solidy 2710, a mają już ponad 2 lata, to może warto je otworzyć i usunąć baterię, by nie wylała...
« Ostatnia zmiana: 13-02-2016, 03:33:20 wysłane przez Harry » Zapisane

seYden
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #651 : 02-04-2016, 12:20:14 »

Witajcie.

Harry, mam identyczny problem i właśnie jestem na etapie, gdzie mam zamiar wgrać nowy soft. I napotkałem na problem ze znalezieniem takiego softu. Samą operację wiem jak zrobić, ale nigdzie nie mogę znaleźć "najnowszego" softu. I co to właściwie znaczy najnowszy? Czy soft z 2010/2012 może być tym ostatnim?

Np tu:
http://www.tsar3000.com/Joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=85:samsung-flashes&catid=55:samsung&Itemid=82

2010, jest kilka wersji do modelu B2710. Skąd mam wiedzieć, który wybrać? I czy to jest najnowszy?
Czy byłbyś tak uprzejmy Harry i podał źródło, skąd pobrałeś swój firmware?

PS. Czy w Waszych solidach też macie problem z zawieszaniem się telefonu w trakcie pisania sms'ów z T9? Ponadto mój telefon od jakiegoś czasu systematycznie się restartuje, w najmniej oczekiwanym momencie... Myślę, że przyda mu się odświeżenie - niestety sam twardy reset nie załatwił sprawy w moim przypadku.

Z kolei Samsung Kies mówi mi, że "oprogramowanie układowe" jest najnowsze...
Harry
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #652 : 02-04-2016, 12:50:39 »

Najnowszy, to najnowszy. Jak się można domyślać jest to taki FW, po którym nie zostało wypuszczone żadne inne. Każde wydanie FW ma swój numer i zainteresowani po prostu wiedzą, że z konkretnym numerem jest ostatnie. W pewnym momencie albo okazuje się, że nowsze oprogramowanie więcej nic nie zmieni, albo okazuje się, że telefon jest za stary, by go w ten sposób wspierać. Wtedy nikomu już się nie chce kombinować z FW i nowe nie powstają. Czasami fani telefonów (lub innych urządzeń elektronicznych), posiadając odpowiednią wiedzę, sami tworzą i modyfikują oprogramowanie sprzętu. Są to wydania nieoficjalne, często z ich wgraniem wiąże się pewne ryzyko. Ktoś to ryzyko podejmuje, sprawdza soft i takie, już sprawdzone, cudo potem krąży po sieci.

W przypadku B2710, ostatnim FW z językiem polskim jest chyba to oznaczone "GT-B2710_Open XXLK1_OXALK1" - poszukaj na google i pierwsze wyniki rzucą Cię do miejsca, skąd można je zassać.

Mój B2710 przy pisaniu z T9 się nie zawiesza, chociaż telefonu używam bardziej do dzwonienia niż pisania, ale chyba bym to wychwycił. Nie mam też problemów z restartami. Wgraj pełne oprogramowanie, zrób twardy reset, oczyść styki baterii i odpowiadające im w telefonie, oczyść styki karty sim i odpowiednie w telefonie. Jak nadal będą resety, sprawdź na innej karcie sim. Jak to nie pomoże, to będziemy myśleć dalej...
« Ostatnia zmiana: 02-04-2016, 12:56:45 wysłane przez Harry » Zapisane

seYden
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #653 : 02-04-2016, 15:19:45 »

Wielkie dzięki za błyskawiczne i klarowne info.
Dam znać "po".

EDIT: Udało się, wszystko działa tak jak powinno! Wielkie dzięki Harry za pomoc! Serdecznie pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 12-04-2016, 21:54:00 wysłane przez seYden » Zapisane
xdamianpx@wp.pl
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #654 : 07-12-2016, 19:41:30 »

Może komuś się przyda sposób na polskie znaki w SMS Samsung Solid 2710

Najpierw to :

Wiadomości – Ustawienia – SMS –Obsługa znaków – Automatyczna

Potem to :

Wiadomości – Utwórz wiadomość – Opcje – Opcje Pisania –Język Wprowadzania – Polski

Po tych ustawienia pojawią się polskie znaki w SMS  : )

Harry
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #655 : 07-12-2016, 19:56:44 »

Tylko co z tego jak kodowanie polskich znaków powoduje, że mniej ich zmieścisz w jednej wiadomości. Nie pamiętam też czy Solid pozwala na wysyłanie smsów z polskimi znakami, tzn. piszesz z polskimi, a on i tak wysyła wiadomość bez i odbiorca też dostaje bez.

kekacz
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: Rzeszów

Ignoruj
« Odpowiedz #656 : 08-12-2016, 13:55:19 »

B2710 nie pozwala.
Ludlego
Opinii: (2)
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: WAW

Ignoruj
« Odpowiedz #657 : 16-12-2016, 20:04:26 »

Telefon niby wytrzymały, ale nie do końca. Siedze sobie pewnego dnia w samochodzię, trzymam go na kolanie i rozplątuje słuchawki, nagle niefortunnie spada mi centralnie na szynę od fotela - podnszę szybka mocno pęknięta Miałem zanosić do serwisu, ale dalej go katuje. Irytuje mnie w tym telefonie, że zapis zdjęć zmienia na pamięć telefonu  oraz system czasami ma błędy (np. w kalendarzu). Dużym minusem jest tez brak minijacka i tylnej obudowy na śruby/śrubę a nie obecną pseudo-śrubę.

"The truth shall make you free"
Michu
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #658 : 18-12-2016, 09:55:37 »

Czesc, co myslicie o zakupie regenerowanego solida? Wiadomo, juz ich nie produkuja a mimo tego dalej sa najlepsze w swojej klasie. Telefony outdoorowe nie posiadaja czesto gps. Znalazlem solida za 260zl sprzedaje ja firma hmm wydaje sie dosc pewna. Napisane maja ze daja 3lata gwarancji, polskie menu i telefon fabrycznie nowy. Co o tym myslicie? Mozliwe jest ze to solid pomagazynowy? Zastanawiam sie czy go kupic czy dorzucic 150zl na evolveo x3.
EDIT: Na jakie telefony sie przesiadacie jak solidy odmowia juz posluszenstwa? Nic ciekawego nie moge znalezc z klasycznych telefonow :/
« Ostatnia zmiana: 18-12-2016, 10:15:08 wysłane przez Michu » Zapisane
tomking
Opinii: (18)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #659 : 18-12-2016, 12:06:25 »

Patrzyłeś na ofertę MyPhone?

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
Strony: Pierwsza « 1 ... 42 43 44 45 Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: