trwa ładowanie paska...
07-08-2020, 10:59:58 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 8 9 10 11 Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kindle jako survivalowa biblioteka  (Przeczytany 40065 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
peekok
Opinii: (24)
Ekspert

Miejsce pobytu: Gdańsk

Ignoruj
« Odpowiedz #135 : 30-07-2013, 21:43:39 »

Ciekawostka zza wschodniej granicy:
http://p3.sfora.pl/f7e0ec08124b3c93f23cecc96a551af5.jpg
Kindle jako survivalowa biblioteka

Smartphone z dwoma wyświetlaczami, z jednej strony LCD, a z drugiej wyświetlacz w technologi z e-papieru.

http://www.ekonomia24.pl/artykul/756488,985361-YotaPhone-pod-koniec-roku-trafi-do-Polski.html
Bardo ciekawe, tutaj podobny motyw: "60-godzinny" tablet, niestety tylko na rynek japoński: http://www.tablety.pl/tablety/sharp-zapowiada-analogowy-tablet/
mgr_scout
Opinii: (18)
Ekspert

Tactical Hipster

Ignoruj
« Odpowiedz #136 : 02-08-2013, 22:46:48 »

Zaklej swiatelko jakims polprzezorczystm plastikiemi po klopocie

sztajmes
Otóż to, ostatnio czytałem przy zielonym, rozpraszającym filtrze. Rozwiązanie okazało się być bardzo trafne.

SCOUT PRIDE!

Chcę być dezerterem, który ma szansę powodzenia
KNAKiŁ
KKK - Kelly Kettle Klan

CZUJ-DYM!
flaytec1
Opinii: (0)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #137 : 22-03-2014, 22:18:21 »

Witam.Zaciekawiliście mnie tymi czytnikami bo moje ksiazki waża z kilka kg i powoli je skanuje ,kartka po kartce.
W jaki sposob czytnik bedzie mi otwierał takie skany- ? każdą ksiazke mam w  osobnym folderze ,kilka jak nie mialem jeszcze skanera to fotografowalem i sa to pliki jpg czasem niezbyt ostre.... Czy to urządzenie mi to otworzy? ,bez problemu będzie przechodzić na nastepną stronę?   Nie zamierzam nic sciągać do tego urządzenia a tylko otwierać własne poskanowane ksiażki-nadaje sie do tego?
mgr_scout
Ekspert

Tactical Hipster

Ignoruj
« Odpowiedz #138 : 22-03-2014, 22:21:19 »

Ze skanami może być słabo - kindle przeskaluje Ci kartkę tak by zmieścić ją na ekranie, w efekcie możesz mieć bardzo pomniejszoną stronę. Oczywiście możesz to później powiększać ale wtedy będziesz musiał przesuwać stronę od lewej do prawej ręcznie - komfort czytania zerowy. IMO używanie kindle tylko do skanów to pomyłka, chyba że pobawisz się OCR.

SCOUT PRIDE!

KNAKiŁ
KKK - Kelly Kettle Klan

CZUJ-DYM!
Murphydnm
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #139 : 23-03-2014, 08:07:33 »

Dokładnie tak jak mówi @mgr_scout. Moim zdaniem nawet pdfy się strasznie czyta - mam pocketbooka, obsługuje niby taka opcje jak reflow (jak dobrze pamiętam nazwę), która powinna wspomagać czuwanie pdfow, ale działa to strasznie - trzeba przejechać ocrem i do rtfa, doca zapytać
raffcio
Opinii: (2)
Ekspert

Miejsce pobytu: KRK

Chodź i weź

Ignoruj
« Odpowiedz #140 : 23-03-2014, 09:46:57 »

Jeżeli już są pdf lub jpgi to zamiast Kundla czy użerania się z ocr lepszy bedzie tablet z wszystkimi jego wadami i czytnik komiksów. Najlepszy pod androidem jest Perfect Viewer z wtyczką do pdfów.

Nie ma to oczywiście zalet kundla, ale idzie poczytać.

Każdy ma jakiś plan walki, dopóki nie zostanie trafiony - Mike Tyson
Prawdziwa dama pije tylko czysty spirytus - Michaił Bułhakow
rrbm
Opinii: (4)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #141 : 23-03-2014, 11:00:40 »

Cały czas mówimy o surwiwalowym urządzeniu. Czy urządzeniu do czyania komików i przeglądania FB na kanapie?
Kindle ze względu na bardzo długi czas pracy na baterii (bateria zużywa się tylko przy zmianie strony, podświetlenie + niewiele na zasilenie elektroniki) pozwala na używanie go w sytuacjach gdy nie mamy dostępu do prądu. O wiele łatwiej naładować baterię poprzez maty lub dynama do pełna i ponownie mięć możliwość czytania przez kolejny miesiąc. Najnowszy Kindle z podświetleniem można używać w nocy. Najnowsze oprogramowanie pozwala w miarę rozsądnie czytać pdf-y. Natomiast prawdziwą potęgą jest używanie formatów stworzonych na takie czytniki. Bez problemu można w nich wyszukiwać słowa, zaznaczaś tekst, budować bibliotekę cytatów.
Przekonwertowanie poprzez program Calibre plików pdf, doc, rtf nie jest żadnym problemem.
 Książki takie z gołym tekstem zajmują niewiele i przy pojemności 1 GB można ich zmieścić tysiące. Bez problemu można także umieszczać zdjęcia i pliki je zawierające z ograniczeniem takim, że będoą odczytywane w skali szarości.
Problem jest tylko taki, że to ciągle elektronika. Zawsze może zawieść. Dodatkowo należy zebrać niezbędną treść.
Można także tą treść wydrukować i włożyć do worka strunowego

Jeżeli będziecie umieszczać tutaj przydatne linki do materiałów to spróbuję przerobić je na formaty akceptowalne dla Kindle i innych czytników (MOBI, EPUB) i umieścić je na serwerze.
raffcio
Opinii: (2)
Ekspert

Miejsce pobytu: KRK

Chodź i weź

Ignoruj
« Odpowiedz #142 : 23-03-2014, 11:26:27 »

Przekonwertujesz mi Calibrą np. atlas ptakow, drzew, roślin lub grzybów Collinsa?

Albo jakiś podręcznik survivalu, typu czytadło Rajmunda?

To że się da konwertować zwykłą literaturę marynistyczną to wiem. Na razie nie wgryzałem się w tematy kundlowe, więc z chęcią poczytam.

Niestety wady tabletów z zasilaniem i wyświetlaniem dyskwalifikują je obecnie w terenie.

Każdy ma jakiś plan walki, dopóki nie zostanie trafiony - Mike Tyson
Prawdziwa dama pije tylko czysty spirytus - Michaił Bułhakow
rrbm
Opinii: (4)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #143 : 23-03-2014, 13:03:55 »

Atlasy można seksanować jako pojedyńcze strony w jpg i spakować rar-em. A taki plik jak najbardziej można umieścić jako plik do odczytu w Kindle. Problem to kolor i sensowna pojemność. Pojemność można rozwiązać kupując czytnik z obsługą większych kart, a z kolorem musimy poczekać aż pojawią się kolorowe w-papiery.
Podręczniki muszą niestety być pdf-owe. Takie pliki także można odczytać w Kindle, nie tak komfortowo jak MOBI ale nie widzę problemu.
McBren
Ekspert

Miejsce pobytu: Pomorze

Ignoruj
« Odpowiedz #144 : 23-03-2014, 20:23:27 »

Znacie jakiś prosty program do OCR z PDF-a? Musi być pod linuxa lub w wersji portable na Wina.
mgr_scout
Ekspert

Tactical Hipster

Ignoruj
« Odpowiedz #145 : 23-03-2014, 21:14:03 »

....

Zgodzę się ale tylko częściowo. Owszem pdf, czy rtf da się przekonwertować, ale doc już nie - Calibre nie obsługuje plików doc. Poza tym sam fakt przekonwertowania nie oznacza, że książka będzie czytelna. Niestety, dość często zdarzają się że są problemy z dzieleniem tekstu i np.: są urwane wiersze, przypisy i nazwy rozdziałów w środku strony a nie na dole, nie działa spis treści etc. Niejednokrotnie, nawet przetwarzanie heurystyczne w niczym nie pomaga. Zatem, jeśli plik wyjściowy jest źle sformatowany to niewiele można zdziałać podczas konwersji.

Podkreślę raz jeszcze, że Kindle skaluje PDFy samodzielnie dopasowując do ekranu i w efekcie widzimy mikroskopijne literki, które można odczytać dopiero po powiększeniu strony, a nie tekstu jako takiego.

SCOUT PRIDE!

KNAKiŁ
KKK - Kelly Kettle Klan

CZUJ-DYM!
Panas
Opinii: (11)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #146 : 23-03-2014, 22:42:49 »

Zgodzę się ale tylko częściowo. Owszem pdf, czy rtf da się przekonwertować, ale doc już nie - Calibre nie obsługuje plików doc. Poza tym sam fakt przekonwertowania nie oznacza, że książka będzie czytelna. Niestety, dość często zdarzają się że są problemy z dzieleniem tekstu i np.: są urwane wiersze, przypisy i nazwy rozdziałów w środku strony a nie na dole, nie działa spis treści etc. Niejednokrotnie, nawet przetwarzanie heurystyczne w niczym nie pomaga. Zatem, jeśli plik wyjściowy jest źle sformatowany to niewiele można zdziałać podczas konwersji.

Podkreślę raz jeszcze, że Kindle skaluje PDFy samodzielnie dopasowując do ekranu i w efekcie widzimy mikroskopijne literki, które można odczytać dopiero po powiększeniu strony, a nie tekstu jako takiego.

Jeśli PDF jest w formacie A4, to na kindu idzie go odtwarzać jeśli ustawimy orientacje poziomą - nie trzeba wtedy przesuwać na boki, wersy mieszczą się a strona podzielona jest na mniej więcej 3 części (mniej więcej, bo przy trzeciej jest kawałek drugiej). Da się tak czytać, jednak jest trochę pisane maczkiem, jednak jeśli mamy dobry wzrok nie powinno być dużych problemów. Oczywiście nie jest to taki komfort jak pliki mobi, choćby przewijanie zajmuje chwilę czasu itd. ale daje radę
mgr_scout
Ekspert

Tactical Hipster

Ignoruj
« Odpowiedz #147 : 23-03-2014, 22:55:42 »

Owszem, daje radę przeczytać w orientacji ale po co się męczyć?

SCOUT PRIDE!

KNAKiŁ
KKK - Kelly Kettle Klan

CZUJ-DYM!
Panas
Opinii: (11)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #148 : 23-03-2014, 23:02:21 »

Owszem, daje radę przeczytać w orientacji ale po co się męczyć?

Czasem nie masz wyjścia, jeśli książka jest w PDFie w formie zdjęć nie tekstu, zmiana formatu nic nie da, a nie znam OCRa który by wystarczająco dobrze działał szczególnie w języku polskim (wspomagany słownikiem, angielskie jeszcze dają radę).

Konwersja PDFów tekstowych też przeważnie kiepsko wychodzi, mi często tekst się rozjeżdżał, zamiast odstępów przejścia do kolejnych linii, rozwalone akapity, nie dało się czytać.
mgr_scout
Ekspert

Tactical Hipster

Ignoruj
« Odpowiedz #149 : 23-03-2014, 23:03:12 »

Otóż to, dlatego oszczędzam oczy 

SCOUT PRIDE!

KNAKiŁ
KKK - Kelly Kettle Klan

CZUJ-DYM!