trwa ładowanie paska...
18-10-2017, 22:28:03 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 41 42 43 44 Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jakie książki polecacie ?  (Przeczytany 190579 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
mar_kow
Opinii: (2)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Mazury/Bałkany

Ignoruj
« Odpowiedz #630 : 08-03-2017, 18:13:23 »

https://c1.staticflickr.com/3/2858/33285180876_4ae427fb29_n.jpg
Jakie książki polecacie ?

Robert McCammon "Łabędzi śpiew" Księga I
"W odpowiedzi na bezprecedensowo wrogi atak rząd decyduje się użyć broni atomowej. Ameryka, jaką znaliśmy, przestaje istnieć. Teraz wszyscy, od prezydenta USA po nowojorskich bezdomnych, będą walczyć o pozostanie przy życiu.
Na pustyni rządzonej przez strach i agresję, zaludnionej przez potwory i samozwańcze armie, każdy z tych, którzy przeżyli Apokalipsę, zostanie uczestnikiem ostatniej bitwy między dobrem a złem - bitwy która zadecyduje o losach ludzkości.
Siostra, która w gruzach Manhattanu znajduje dziwny szklany artefakt, będący katalizatorem przemian… Joshua Hutchins, były zapaśnik, który chroni się przed opadem promieniotwórczym na stacji benzynowej w Nebrasce… I ona, dziewczynka obdarzona szczególnym darem, która wędruje wraz z Joshem do miasta w Missouri, gdzie zacznie uzdrawiać.
Lecz przedwieczna moc, która zniszczyła Ziemię, wciąż zaciąga rekrutów do swej nieznużonej armii. Nie zawaha się sięgnąć po uzdrowicielkę…"

https://c1.staticflickr.com/4/3841/32483254414_c5c06465dd_n.jpg

Robert McCammon "Łabędzi śpiew" Księga II
"Na skraju jałowej równiny w Kansas były zapaśnik, nazywany ongiś Czarnym Frankensteinem, słyszy głos: „Chroń dziecko!”…
W ruinach Nowego Jorku bezdomna żebraczka podnosi z ziemi szklany pierścień i czuje, że przenika ją Moc…
Olbrzymi bunkier we wnętrzu góry w Idaho leży w gruzach, a młody chłopak musi nauczyć się zabijać…
Na wypalonej przez atom pustyni, w świecie mutantów i łupieżczych armii, ostatni ludzie na Ziemi są zarazem pierwszymi… Trzy grupy ocalałych dążą do miejsca wskazanego im przez przeznaczenie; miejsca, w którym rozegra się ostatnia bitwa między zagładą a życiem.
Przeżyli, choć nie mieli prawa przeżyć. Teraz dopiero zaczyna się prawdziwy koszmar…"

Ogólnie - bardzo klimatyczne postapo, kończę księgę II-gą. Myślałem że będzie to fantasy ale jak dotąd jest to typowy real z małą wstawką który mam nadzieję że się nie ziści... Jak ktoś będzie chciał to mogę podesłać na priv wersję elektroniczną...
super
Kierownik forum
Opinii: (15)
*

Miejsce pobytu: Częstochowa

szczęśliwy tato

« Odpowiedz #631 : 08-03-2017, 21:33:08 »

Panie i Panowie, szukam lektury na dni wolne, liczę na waszą pomoc.

Szukam książki w stylu filmu Into the wild (filmu, bo książka była wg mnie słaba).
Szukam książki, podczas czytania której czujemy razem z bohaterem kurz unoszący się nad przemierzaną drogą oraz rześkość mglistego poranka po przebudzeniu się w dziczy. Motyw samotnej ucieczki od codzienności i nieco sielankowej atmosfery wynikającej z niezakłóconego przebywania z samym sobą mile widziany.

Ktoś coś może polecić?

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/58501/zloto

Szkolenia survivalowe i taktyczne www.survivaltech.pl

Szyję różne taktyczne rzeczy na zamówienie www.supertac.pl
maksu
Opinii: (1)
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: SANOK

Ignoruj
« Odpowiedz #632 : 08-03-2017, 22:11:18 »

Taktyczni czytelnicy, ktoś może miał do czynienia z książką Alberta Słubickiego "moje życie, moje wojny"
Autor jest moim krajaninem, zastanawiam się czy nabyć książkę droga kupna..

nie rób drugiemu tego,
 czego ty nie chcesz sam!
mar_kow
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #633 : 09-03-2017, 17:05:37 »

Taktyczni czytelnicy, ktoś może miał do czynienia z książką Alberta Słubickiego "moje życie, moje wojny"
Autor jest moim krajaninem, zastanawiam się czy nabyć książkę droga kupna..

Albert Sługocki Kolego, śmiem wątpić że autor jest Twoim krajanem... Z politowaniem

https://c1.staticflickr.com/4/3708/33342888905_917e0abf28.jpg
maksu
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: SANOK

Ignoruj
« Odpowiedz #634 : 09-03-2017, 22:27:36 »

Mój błąd Zawstydzony, slyszalem że pochodził z Sanoka a okazało się że chodziło o związek z muzeum w Sanoku.
Dobra, to czytałeś czy tylko chciałeś wyrazić swoje wątpliwości?

nie rób drugiemu tego,
 czego ty nie chcesz sam!
regent
Opinii: (10)
Ekspert

Miejsce pobytu: Lublin

Ignoruj
« Odpowiedz #635 : 10-03-2017, 00:10:03 »

Panie i Panowie, szukam lektury na dni wolne, liczę na waszą pomoc.

Szukam książki w stylu filmu Into the wild (filmu, bo książka była wg mnie słaba).
Szukam książki, podczas czytania której czujemy razem z bohaterem kurz unoszący się nad przemierzaną drogą oraz rześkość mglistego poranka po przebudzeniu się w dziczy. Motyw samotnej ucieczki od codzienności i nieco sielankowej atmosfery wynikającej z niezakłóconego przebywania z samym sobą mile widziany.

Ktoś coś może polecić?

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/70763/na-zachod-od-alice-springs

Wszyscy, którzy napotykają w górach człowieka pracującego, popadają w swego rodzaju zakłopotanie, gdyż dostrzegają niestosowność własnego zajęcia.
mar_kow
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #636 : 12-03-2017, 19:16:16 »

https://c1.staticflickr.com/3/2901/32587159203_e709a1d44a.jpg

Radosław Pydyś "Zagłada 2029"

"Jest rok 2029. Zakończyła się trzecia wojna światowa i cały glob pogrążył się w chaosie. Poupadały rządy niemal wszystkich państw, w tym największe światowe mocarstwa. Pod koniec konfliktu USA zdecydowały się na atak ostateczny – użyto nowo odkrytych szczepów wirusów, które miały zwiększyć siłę i możliwości wojsk amerykańskich. Niosło to jednak za sobą ryzyko i wywołało skutki uboczne… Całą Amerykę Północną opanowały hordy zombie i jeszcze groźniejszych łowców, które wkrótce przeniosły się także na pozostałe kontynenty.

Czy w skonfliktowanej, powojennej rzeczywistości człowiek może liczyć na kogokolwiek poza samym sobą? Jak wiele można znieść, kiedy coraz trudniej znaleźć sens życia i nadzieję? Czy można w ogóle mówić o zachowaniu człowieczeństwa w postapokaliptycznym świecie? "

Nawet taka sobie
mar_kow
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #637 : 26-03-2017, 11:36:16 »

https://c1.staticflickr.com/4/3839/33615016146_0239816a36.jpg

Marc Elsberg "Helisa"

"Czy można wyleczyć poważą chorobę dzięki niewielkiej zmianie kodu DNA? A stworzyć zupełnie nowe gatunki roślin i zwierząt? Czy można genetycznie „zaprojektować” małego geniusza? I – co najważniejsze – czy to tylko pojedyncze eksperymenty, czy też celowe działanie na wielką skalę, które ma przygotować nowe, lepsze jutro? Czy będzie w nim miejsce dla ciebie? Lepiej to wiedzieć, bo owo „jutro” tworzy się już dziś, w zaciszu laboratoriów zarządzanych przez bezwzględne koncerny, którym zależy jedynie na własnym zysku.
Marc Elsberg w oparciu o najnowszy stan wiedzy o genetyce i drogach jej rozwoju przedstawia sugestywną wizję tego, jak już za chwilę może wyglądać nasza rzeczywistość – świat, w którym centra badań genetycznych stają się narzędziem władzy nad gospodarką, ludzkością i światem."

...dopiero zacząłem, powoli się wkręcam...
...jak coś to mogę podesłać .mobi...
philiprvn
Opinii: (3)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #638 : 26-03-2017, 14:34:23 »

Cytuj z: mar_kow
Robert McCammon "Łabędzi śpiew"
Słuchałem jako audiobooka. Książka klimatem przypomina "Bastion" Stephena Kinga. Ale scena zagłady prezydenckiego Air Force One... wspaniała.

"Because survival is not sufficient"
mar_kow
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #639 : 02-04-2017, 10:34:16 »

https://c1.staticflickr.com/4/3935/32945456634_683836e50f.jpg

Paweł Frankowski, Witold Rajchert „Sztuczki survivalowe”

"Poradnik rozpoczyna się od krótkiego kilkustronicowego wprowadzenia, gdzie autorzy przygotowują czytelnika do dalszej lektury przedstawiając podstawy związane z survivalem. Książka składa się w sumie z 7 uporządkowanych rozdziałów, zakończenia i słowniczka pojęć survivalowych."
Nie czytałem, nie wiem czy to coś warte - ale mogę się podzielić...
Sahar
Opinii: (15)
Ekspert

Użytkownik kompasu

Ignoruj
« Odpowiedz #640 : 03-04-2017, 11:46:31 »

https://c1.staticflickr.com/4/3935/32945456634_683836e50f.jpg

Nie czytałem, nie wiem czy to coś warte (...)

Temat wątku - "Jakie książki polecacie?"
"Polecać" w kontekście tego wątku, ma znaczenie - "czytałem, fajna książka! Polecam."
 Z politowaniem Z politowaniem Z politowaniem

By nie robić OT...

Polecam Ambasadorowie. Czego nie powie Ci królowa - bardzo dużo fajnych historii polskiej dyplomacji. Jest kilka momentów zahaczających o macgajveryzm i radzenie sobie w trudnych strefach konfliktów. Do tego często duża dawka humoru.

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/3959894/ambasadorowie-czego-nie-powie-ci-krolowa
« Ostatnia zmiana: 03-04-2017, 11:50:13 wysłane przez Sahar » Zapisane

TactiCool
mar_kow
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #641 : 03-04-2017, 12:02:07 »

Temat wątku - "Jakie książki polecacie?"
"Polecać" w kontekście tego wątku, ma znaczenie - "czytałem, fajna książka! Polecam."
 Z politowaniem Z politowaniem Z politowaniem
[...]

O.K. sorki - nadrobiłem w weekend, nie wszystko ale lektura ciekawa... Fajne rozwiązanie wyróżników czyli zaznaczenia istotnych wskazówek...
McBren
Opinii: (0)
Ekspert

Miejsce pobytu: Pomorze

Ignoruj
« Odpowiedz #642 : 12-08-2017, 15:21:17 »

Czytam właśnie - "Domowy Survial" - uczucia mocno mieszane.
Gryf
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Ziemia Kłodzka lub Wrocław

Świniopas,łazęga, powsinoga,wałkoń i szaławiła.

Ignoruj
« Odpowiedz #643 : 17-10-2017, 23:09:00 »

Salve!

No i gruchnęła wieść jak grom z jasnego nieba. Książka Georgesa W. Sears'a bardziej znanego jako Nessmuk pt. "Woodcraft" będzie wydana po polsku jeszcze w tym roku!

www.nessmuk.pl

FB: Woodcraft: Sztuka leśnego obozowania.

Książkę przetłumaczył Rafal Rufus Wierzbicki.

To będzie lektura bardziej niż obowiązkowa i niech mi tylko który spróbuje się wykręcić od nabycia tego rewelacyjnego tytułu bo każdy szanujący się leśny człek tą książkę musi mieć w swojej biblioteczce inaczej będzie rozmowa! 🤣

Już niebawem zapisy na przedwstępną sprzedaż.

Hej!

"Lisy mają nory i ptaki powietrzne - gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł oprzeć" (Mt 8, 9-20)

www.puszczanstwo.pl
tomking
Opinii: (17)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #644 : Dzisiaj o 08:52:36 »

Jak już niebawem...?  Spoko

Mnie już wpisuj 

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
Strony: Pierwsza « 1 ... 41 42 43 44 Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: