trwa ładowanie paska...
17-01-2019, 18:21:56 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 42 43 44 45 Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jakie książki polecacie ?  (Przeczytany 205148 razy)
Gryf
Opinii: (1)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Ziemia Kłodzka lub Wrocław

Świniopas,łazęga, powsinoga,wałkoń i szaławiła.

Ignoruj
« Odpowiedz #645 : 18-10-2017, 18:06:40 »

Jak już niebawem...?  Spoko

Mnie już wpisuj  

http://www.nessmuk.pl/sprzeda%C5%BC-ju%C5%BC-wkr%C3%B3tce
« Ostatnia zmiana: 18-10-2017, 18:09:36 wysłane przez Gryf » Zapisane

"Lisy mają nory i ptaki powietrzne - gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł oprzeć" (Mt 8, 9-20)

www.puszczanstwo.pl
domingez
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #646 : 16-11-2017, 00:07:47 »

Ksiazka ktora powinien przeczytac kazdy facet:
https://www.wdrodze.pl/okladki/20121017180420_dzikie%20serce.jpg
Jakie książki polecacie ?
super
Kierownik forum
Opinii: (15)
*

Miejsce pobytu: Częstochowa

szczęśliwy tato

« Odpowiedz #647 : 16-11-2017, 10:31:36 »

Czytam właśnie - "Domowy Survial" - uczucia mocno mieszane.

Możesz rozwinąć ?

Szkolenia survivalowe i taktyczne www.survivaltech.pl

Szyję różne taktyczne rzeczy na zamówienie www.supertac.pl
mar_kow
Opinii: (2)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Mazury/Bałkany

Ignoruj
« Odpowiedz #648 : 12-12-2017, 14:08:21 »

https://farm5.staticflickr.com/4561/38968633502_73b975dcae_b.jpg

Trylogia Hugh C. Howey'a
SILOS
- W przyszłości, gdy Ziemia stała się toksycznym pustkowiem, przetrwać zdołała ledwie garstka ludzi, zamieszkujących gigantyczny podziemny silos.
Odcięci od świata zewnętrznego, wiodą życie pełne nakazów i zakazów, sekretów i kłamstw.
By przeżyć, muszą ściśle przestrzegać pewnych zasad. Niektórzy jednak się na to nie godzą.
Ci stanowią największe zagrożenie – mają czelność marzyć i śnić, zarażać innych swoim optymizmem.
Czeka ich prosta i zabójcza kara: zostaną wypuszczeni na zewnątrz.
Jules jest jedną z takich osób. Być może już ostatnią.

ZMIANA
- Zmiana to drugi tom trylogii Silos, która stała się jednym z największych bestsellerów książkowych ostatnich lat na rynku amerykańskim.
Trylogia Silos to niezwykły sukces wydawniczy, który zamienił nieznanego autora, publikującego na własny rachunek w światową gwiazdę literatury science-fiction ze szczytów list bestsellerów New York Timesa.
Po wielkim sukcesie Silosu prawa do sfilmowania tej niezwykłej powieści zakupił sam Ridley Scott, reżyser takich klasyków jak “Obcy” czy “Łowca androidów”.
Zmiana to fascynujące zaproszenie do czytelniczej podróży, które przenosi czytelnika do rzeczywistości, w jakiej powstały silosy.
Po raz kolejny powieść odkryje przed tobą prawdziwy labirynt tajemnic, sekretów i kłamstw i sprawi, że będziesz pochłaniał ją w napięciu do ostatniej strony.

PYŁ
- Pył to znakomite zwieńczenie "Trylogii Silos", która stała się jednym z największych bestsellerów książkowych ostatnich lat na rynku amerykańskim.
"Trylogia Silos" to niezwykły sukces wydawniczy, który zamienił nieznanego autora, publikującego na własny rachunek w światową gwiazdę literatury science-fiction ze szczytów list bestsellerów New York Timesa.
Po wielkim sukcesie "Silosu" prawa do sfilmowania tej niezwykłej powieści zakupił Ridley Scott, reżyser takich klasyków jak “Obcy” czy “Łowca androidów”.
Pył to fascynujące zakończenie opowieści o świecie silosów i walce ludzkości o swoją przyszłość.

Jestem w trakcie czytania - zapowiada się fajnie...
Jak ktoś chce wersję na czytnik .mobi - podać maila na priv, jak będę miał czas to wyślę Smile
McBren
Ekspert

Miejsce pobytu: Pomorze

Ignoruj
« Odpowiedz #649 : 12-12-2017, 20:28:32 »

Czytam właśnie - "Domowy Survial" - uczucia mocno mieszane.

Możesz rozwinąć ?

Jak to było?
 Domowy na pewno, survival nie koniecznie.
 Odkurzę, przeczytam po raz drugi i wtedy podzielę się uwagami.
super
Kierownik forum
Opinii: (15)
*

Miejsce pobytu: Częstochowa

szczęśliwy tato

« Odpowiedz #650 : 12-12-2017, 20:29:56 »

Jak to było?
 Domowy na pewno, survival nie koniecznie.
 Odkurzę, przeczytam po raz drugi i wtedy podzielę się uwagami.

widzę że kolega obeznany ze współczesną kinematografią klasy B 

Szkolenia survivalowe i taktyczne www.survivaltech.pl

Szyję różne taktyczne rzeczy na zamówienie www.supertac.pl
SIIKO
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #651 : 12-12-2017, 20:43:34 »

Mam ten domowy survival i nie polecam. Jakoś ciężko mi się to czyta,dziwnie budowane zdania
sporo ogólników,nic ta ksiązka znacząco nie wniosła do mojego życia jedynie co najwyżej odświeżyła pamięć
ale dla przypadkowych osób z dużego miasta może być przydatna.
McBren
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #652 : 12-12-2017, 20:54:07 »

widzę że kolega obeznany ze współczesną kinematografią klasy B

Dokładnie, niezła prasówka (książkówka) była.
 Wreszcie sobie Morsa ściągnąłem, fajne grafiki.
 Teraz czekam, może Gwiazdor Nessmuka przyniesie.

Ksiazka ktora powinien przeczytac kazdy facet - "Dzikie serce"
Do tego jest jeszcze jedna książka, ćwiczenia:
http://www.tolle.pl/pozycja/dzikie-serce-cwiczenia-w-drodze
« Ostatnia zmiana: 12-12-2017, 20:56:23 wysłane przez McBren » Zapisane
Rzezimiech
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #653 : 12-12-2017, 22:40:08 »

Polecam książkę Napoleona Rydzewskiego "Spadochrony na drzewach" Książka opisuje losy radzieckiej grupy rozpoznawczej zrzuconych na tyły wroga w Prusach Wschodnich w 1944 r.Są to autentyczne wspomnienia autora który działał na głębokim zapleczu wroga.
tomking
Opinii: (18)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #654 : 12-12-2017, 22:49:40 »

Dzięki kolego Radziecka grupa rozpoznawcza w 44 roku... hmm może być ciekawie zwłaszcza że wydana na początku lat 70-tych. Czyli w czasie kultywowania radzieckiej propagandy. Chętnie sięgnę po nią
Ale dla dobrego wstępu polecam ci ten dział https://www.tactical.pl/forum/index.php/topic,58419.885.html#top

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
Rzezimiech
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #655 : 13-12-2017, 16:58:37 »

No to jak ją przeczytasz daj znać czy było warto Jeśli chodzi o mnie lubię raz na jakiś czas do niej wrócić:)
mar_kow
Opinii: (2)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Mazury/Bałkany

Ignoruj
« Odpowiedz #656 : 31-12-2017, 11:06:43 »

https://farm5.staticflickr.com/4640/38696117494_d71fd3c3ff.jpg

"Poruszający obraz świata, w którym żywność szmugluje się w trumnach, zarżniętą świnię przebiera za staruszkę by uniknąć niemieckiej kontroli, a hitlerowska propaganda tłumaczy wychudzenie Polek dbaniem o figurę.
W Polsce w czasie okupacji głód był powszechny, lecz budził w Polakach niesamowite pokłady kreatywności. Pustym brzuchom próbowano zaradzić gotując praktycznie z wszystkiego i przełamując wszelkie żywieniowe opory. Generał Bór-Komorowski zjadł kota w śmietanie i nawet o tym nie wiedział.
Aleksandra Zaprutko-Janicka otwiera przed czytelnikiem domowe kuchnie, zaplecza restauracji, zatęchłe spiżarnie, podgląda uliczne targowiska i kryjówki szmuglerów z czasów II wojny światowej. To opowieść o czasach, w których za nielegalne świniobicie można było trafić do Auschwitz, warzywa hodowano w podwórkach kamienic, żołędzie wykorzystywano na kilkanaście sposobów, a zużytymi fusami handlowano na czarnym rynku."

Standardowo kto chce książkę .mobi - proszę przesłać swojego maila na priv...
pro_Grzesiek
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #657 : 05-02-2018, 15:12:43 »

Ostatnio czytałem "Ciekawe czasy" Terrego Pratchetta. No mnie się podobało. Jak ktoś lubi fantastykę z odrobiną dziwnego humoru i coś nad czym czasem można się głębiej zastanowić to polecam. To była moja pierwsza książka tego autora i czuję, że nie ostatnia.
McBren
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #658 : 12-12-2018, 19:57:28 »

https://audioteka.com/pl/audiobook/mimochodem-o-chodzeniu - słucham podczas marszu. Bardzo fajna książka o wszystkim co ma związek z chodzeniem: o butach, szewcach, ewolucji człowieka, zdrowiu, sensie chodzenia, itp.

"Sztuka wędrowania z plecakiem i biwakowania w terenie" - świetnie napisana, cudowne rysunku.
 "Sztuka zimowej wędrówki" - jw.

Obie książki kupiłem, gdyż wcześniej kupiłem "Sztukę minimalizmu w podróży". Autorzy w nich piszą o wielu ciekawostkach o których wcześniej nie czytałem/nie wiedziałem.

Gorąco polecam wszystkie trzy, gorąco polecam.

philiprvn
Opinii: (4)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #659 : 14-12-2018, 10:47:38 »

U mnie biblia węzłów. Pomimo, że wydawnictwo ma charakter albumu zawarte w nim treści powodują, że stało się moim nieodłącznym towarzyszem podróży. Nieważne czy to pociąg czy autobus, do szczęścia wystarczy mi ta książka i dwa kawałki sznurka. Nie da się tego przeczytać od deski do deski, ale świetnie szuka się konkretnych węzłów pod konkretne rozwiązania. Ogólnie z wiązaniem węzłów jest jak z rozpalaniem ogniska przy pomocy krzesiwa. Czy jest esencją bushcraftu - na  pewno nie, ale na pewno daje wiele pewności siebie.
https://webimage.pl/pics/895/6/d883734.jpg

Przeżyć jest łatwo. Żyć trudno.
Ale trzeba.
Strony: Pierwsza « 1 ... 42 43 44 45 Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: