trwa ładowanie paska...
19-10-2019, 04:15:59 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 ... 45 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jakie książki polecacie ?  (Przeczytany 217678 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
jeneral_p
Opinii: (1)
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Waldenburg

Ignoruj
« Odpowiedz #15 : 17-01-2011, 20:04:28 »

Regent, jak ludzie mówią do siebie w Rosji?

Grażdanin? Bo towariszcz to chyba już nie.  

"Ślady wśród lodów" Frantiska Behounka

Napisał też fajną powieść o nieudanej wyprawie Nobilego na biegun pólnocny i wyprawie ratunkowej.
Abakarow
Opinii: (0)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 18-01-2011, 21:15:14 »

Desperacki rejs - John Caldwell
- samotna wyprawa przez Pacyfik niedoświadczonego żeglarza, ciekawy wątek survivalu morskiego

Opowieść rozbitka -Marquez Gabriel Garcia
- relacja rozbitka, który dryfował 10 dni na tratwie bez jedzenia i picia

Długi marsz - Sławomir Rawicz
- ucieczka więźniów z syberyjskich łagrów poprzez Syberię, Gobi i Himalaje do Indii - 100% survivalu. Pomimo kontrowersji nt autentyczności relacji, polecam

Urodzeni biegacze - Christopher MacDougall
- bieganie boso, opis barwnego światka ultramaratończyków i dające do myślenia informacje nt fizjologii i motoryki człowieka

Na początku był głód - Marek Konarzewski
- ciekawe rozważania nt ewolucji ludzkiej diety

9 lat w bunkrze - Omelian Płeczeń
- wspomnienia żołnierza UPA, oprócz wartości historycznej, ciekawe opisy budowy ziemianek
i bytowania w warunkach partyzantki leśnej
ordo
Opinii: (4)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 19-01-2011, 03:12:42 »

Takie pytanie mam - natknęliście się kiedyś na gadżeciarskie rozważania w jakiejś książce/blogu żołnierza/kontraktora?

Na knives jest wątek ze zdjęciami noży u mundurowych, a jestem ciekaw, czy któryś choćby słowem się zająknął na ten temat, czy innego sprzętu (oporządzenie, zegarki, latarki, whatever)?

Kilka blogów jak przeleciałem, to nikt się nad takimi rzeczami nie rozwodził ani nie zastanawiał.
cycylio
Opinii: (1)
Ekspert

Miejsce pobytu: Świętochłowice

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 27-01-2011, 03:57:08 »

Osobiście polecam:
Magdalena Kozak-Fiolet
Dmitry Glukhovsky-Metro 2033 i Metro 2034

Pamiętaj, nigdy nie staniesz się naprawdę wolny, jeśli będziesz kogoś tak bezgranicznie podziwiał.

– Samotność szybko się nudzi!
– Zdziwił byś się, jak wiele ją lubi.
TAF
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: ZombieLand

Brains !!! More brains !!!!

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 18-02-2011, 02:14:03 »

Trylogia Marcina Ciszewskiiego:

www.1939.com.pl
www.1944.waw.pl
Major

Doborowy batalion WP przeniesiony w czasie z roku 2007 do roku 1939, zamiast do astanu trafia na pole bitwy kampanii wrześniowej.
« Ostatnia zmiana: 18-02-2011, 03:41:40 wysłane przez TAF » Zapisane
regent
Opinii: (10)
Ekspert

Miejsce pobytu: Lublin

Ignoruj
« Odpowiedz #20 : 18-02-2011, 09:06:08 »

Doborowy batalion WP przeniesiony w czasie z roku 2007 do roku 1939, zamiast do astanu trafia na pole bitwy kampanii wrześniowej.

Hmm, a dlaczego nie pod Grunwald? 
Pomysł wtórny, Amerykanie zrobili kiedyś film o współczesnym lotniskowcu przeniesionym do roku 1941.
http://www.filmweb.pl/film/Ko%C5%84cowe+odliczanie-1980-33964

Jakoś pomysł mnie mierzi. W sumie to lubię fantastykę, jeszcze bardziej historie alternatywne... Ale jest tyle niesamowitych biografii z czasów II wś, nieznanych albo zapomnianych bohaterów, aktów rzeczywistej odwagi i męstwa, historii naprawdę wartych poznania i rozpropagowania. Tymczasem bitwę nad Bzurą i Powstanie Warszawskie jest sprzedawane Polakom przez pryzmat walk GROMu. Nie leży mi to  Niezdecydowany

Wszyscy, którzy napotykają w górach człowieka pracującego, popadają w swego rodzaju zakłopotanie, gdyż dostrzegają niestosowność własnego zajęcia.
katny
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Poznań

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 18-02-2011, 10:34:46 »

Hmm, a dlaczego nie pod Grunwald? 
Pomysł wtórny, Amerykanie zrobili kiedyś film o współczesnym lotniskowcu przeniesionym do roku 1941.
http://www.filmweb.pl/film/Ko%C5%84cowe+odliczanie-1980-33964

Jakoś pomysł mnie mierzi. W sumie to lubię fantastykę, jeszcze bardziej historie alternatywne... Ale jest tyle niesamowitych biografii z czasów II wś, nieznanych albo zapomnianych bohaterów, aktów rzeczywistej odwagi i męstwa, historii naprawdę wartych poznania i rozpropagowania. Tymczasem bitwę nad Bzurą i Powstanie Warszawskie jest sprzedawane Polakom przez pryzmat walk GROMu. Nie leży mi to  Niezdecydowany

Nienie- pod Grunwaldem zwyciężyliśmy dzięki przeniesionemu w czasie 1.PSK, a nie G-unit!

Też mi to podśmierduje tandetą... choć... jeśli młodzież ma dzięki temu dowiedzieć się co to Powstanie Warszawskie, to niech będzie.

A miłośnikom fikcji z "Długiego marszu" Rawicza polecam:
"Przez kraj bogów, ludzi, zwierząt" Ossendowskiego
"Pieszo do Chin" Rengartena

pozdro

kapral
Opinii: (3)
Uciszony
Ekspert

Miejsce pobytu: Mt. Hermon

Ignoruj
« Odpowiedz #22 : 18-02-2011, 10:52:15 »

hej, ten film z USS Nimitz był naprawdę fajny. Oglądałem 100 lat temu, a dziś świetnie go pamiętam ze szczegółami
Zrobił na mnie pozytywne wrażenie, a słabizny przecież się zapomina.

I got 99 problems but Under Armour ain't one
TAF
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: ZombieLand

Brains !!! More brains !!!!

Ignoruj
« Odpowiedz #23 : 18-02-2011, 20:37:47 »

Kopiując pomysł Japończyków z '79 z filmu p.t. "W pułapce czasu" . Co nie zmienia faktu, że ciekawie zrealizowany.
kapral
Opinii: (3)
Uciszony
Ekspert

Miejsce pobytu: Mt. Hermon

Ignoruj
« Odpowiedz #24 : 18-02-2011, 21:18:43 »

Takie pytanie mam - natknęliście się kiedyś na gadżeciarskie rozważania w jakiejś książce/blogu żołnierza/kontraktora?

Na knives jest wątek ze zdjęciami noży u mundurowych, a jestem ciekaw, czy któryś choćby słowem się zająknął na ten temat, czy innego sprzętu (oporządzenie, zegarki, latarki, whatever)?

Kilka blogów jak przeleciałem, to nikt się nad takimi rzeczami nie rozwodził ani nie zastanawiał.

Wyszukaj sobie tytuł "Full Battle Rattle"
Żołnierze takich rzeczy nie piszą, bo:

1)nie obchodzi ich to
2) mają ciekawsze rzeczy do pisania

I got 99 problems but Under Armour ain't one
McBren
Ekspert

Miejsce pobytu: Pomorze

Ignoruj
« Odpowiedz #25 : 18-02-2011, 21:33:13 »

Napisał też fajną powieść o nieudanej wyprawie Nobilego na biegun pólnocny i wyprawie ratunkowej.

Rozbitkowie na morzu polarnym - czytam po raz 20-ty któryś.
ordo
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #26 : 18-02-2011, 21:53:43 »

1)nie obchodzi ich to
2) mają ciekawsze rzeczy do pisania

Też tak myślę, ale nie chciałbym rozpowszechniać krzywdzących stereotypów, że są gadżeciarze, tylko widać akurat nie mają co pisać, bo może w FOBach się niewiele dzieje
Wrzucałem kiedyś info na knives o specjalnym numerze Blade o nożach w wojsku - w artykułach pisali, że najpopularniejszy jest SRK (nawet dobrze nie wiedzieli jaki) i CRKT M16, a na fotkach kupa Striderów, ZT, BM, kupa customów wszelkiego rodzaju

Pisać nie mają o czym, ale fotki sobie cyckać to jest komu i gdzie
javelin
Opinii: (5)
Ekspert

Miejsce pobytu: Olsztyn

Ignoruj
« Odpowiedz #27 : 19-02-2011, 00:02:26 »

Tylko widzisz, to jest tak, ze taki żołnierz często sam nie wie co nosi... Kupuje nóż/zegarek/GPSa/latarkę w PXie i niekoniecznie interesuje go kto to wyprodukował i co to za model. Często jak poczyta się jakieś teksty pisane przez żołnierzy (np. Amerykanów), to koleś sam nie wie, czy hełm który dostał i który nosi, to PASGT, LWH, MICH/ACH 2000/2001/2002 itp. Dla niego to "kevlar", "K-pot" albo w ostateczności "helmet". Połowa Marines zapewne nie ma pojęcia, ze ich mundur to MCCUU w kamuflażu MARPAT woodland/desert. Dla niego to "cammies". Oni tych gratów tylko używają. Od rozpoznawania są pasjonaci Chichot
Oczywiście wśród wojskowych tez się pasjonaci zdarzają. Ale ilu ich moze być? 5%? i ilu z nich prowadzi bloga? 5%? 5% z 5% to... mało
ordo
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #28 : 19-02-2011, 00:27:50 »

Dlatego właśnie byłem ciekaw, bo to by był niezły wyjątek

Szczególnie, że foty strzelać sobie to jest komu

Na forum professionalsoldiers.com jest kilka takich fajnych wątków o nożach:
"Jakie noże noszą najczęściej żołnierze?
Duże i tanie!"
Kilka zresztą wypowiedzi świadczy wyraźnie o tym, że nie wiedza dokładnie co to jest - Benchmark zamiast Benchmade itd.

A potem znajdujesz fotki facetów z Randallami, z customami Brenda etc.

Piszę o nożach, bo to bliższy mi temat, ale ogólnie o gadżety chodzi.

Wypowiedzi o broni też często w takim klimacie.
"Jaki karabinek byłby najlepszy?
Taki jaki Armia mi da"

Na knives.pl są dwa wywiady z żołnierzami, którzy cośtam o nożach jednak wiedzą, ten od Jambo nawet nieźle wkręcony w temat i to daje ciekawą perspektywę - gadżeciarza, ale jednak użytkownika - chciałem się upewnić, że na pewno jest ich tak mało, bo zwyczajnie nie siedzę w tej tematyce.

Zresztą - SAMAEL też sobie później RAO odpuścił
Ja-Sir
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: Rewa

Ignoruj
« Odpowiedz #29 : 20-02-2011, 15:12:14 »

Primo się przywitam, bo to moja pierwsza wypowiedź na forum.
A więc: Witam wszystkich

I co do tematu, chciałem serdecznie wszystkim polecić książkę i film o historii, mam nadzieję znanej postaci, Christopher'a McCandless.
Książkę napisał John Krakauer, a zatytułował "Into the Wild", w Polsce tłumaczone na: "Wszystko za życie". Film nosi ten sam tytuł.

Kto jeszcze nie zna, zachęcam jak najmocniej do zapoznania się z postacią Christopher'a, znanego także jako Alexander Supertramp.

Pozdrawiam

Just don't touch my Freedom
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 ... 45 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: