trwa ładowanie paska...
17-01-2019, 18:48:21 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 5 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kompleksowa renowacja butów.Czyli jak ze starego coś nowego ? Malowanie skór etc  (Przeczytany 93978 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
AXE316
AXE316.pl
Opinii: (15)
*

Miejsce pobytu: Bezsensowna kraina pełna nieudolnych posłów

..::Bo liczy się człowiek::..

Ignoruj
« Odpowiedz #15 : 12-10-2010, 19:14:10 »

No i jak widać swoje przeszły ...
Ale przejdą jeszcze swoje - mam sentyment do takiej klasyki
Pożyjemy - zobaczymy co z tego wyniknie - idę o zakład że nikt nie daje wiary

regent
Opinii: (10)
Ekspert

Miejsce pobytu: Lublin

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 13-10-2010, 09:27:44 »

http://images8.fotosik.pl/493/848fa9a2303b56e0med.jpg
Kompleksowa renowacja butów.Czyli jak ze starego coś nowego ? Malowanie skór etc

A ja z pytaniem OT do ogółu. Może ktoś wie czy takie buty da się jeszcze gdzieś kupić?
Wiem, że te są historyczne, sam miałem takie kilkanaście lat temu i byłem z nich bardzo zadowolony. Kiedyś kupowało się takie w sklepach myśliwskich, w których teraz można kupić Meindle za 900zł.

Wszyscy, którzy napotykają w górach człowieka pracującego, popadają w swego rodzaju zakłopotanie, gdyż dostrzegają niestosowność własnego zajęcia.
Lisu
Opinii: (7)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 13-10-2010, 09:38:35 »

A cóż to za buty dokładnie ? Pewnie jakaś stara dobra polska produkcja ? Może miały swoją nazwę ?
AXE316
AXE316.pl
*

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 13-10-2010, 09:53:29 »

A ja z pytaniem OT do ogółu. Może ktoś wie czy takie buty da się jeszcze gdzieś kupić?
Wiem, że te są historyczne, sam miałem takie kilkanaście lat temu i byłem z nich bardzo zadowolony. Kiedyś kupowało się takie w sklepach myśliwskich, w których teraz można kupić Meindle za 900zł.

Da się kupić troszkę inne to zapraszam na PM.
A nazwa buta jest podana
Ta robota to US niestety ale jeśli zależy komuś na jakości nie koniecznie na nazwie to pisać .

Ziri
Opinii: (0)
Ekspert

Miejsce pobytu: Poznań

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 13-10-2010, 10:04:05 »

Te kapcie tez kosztowały całą wypłate wtedy i tez były kupione w sklepie myśliwskim;) Firma jeszcze produkuje, tyle ze to Stany.
woodcraft
Opinii: (6)
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: 53° 47' N 20° 30' E

za zdrowie wędrowca na szlaku...

Ignoruj
« Odpowiedz #20 : 17-10-2010, 19:04:34 »

F5
AXE Ty wirtuoz jesteś i czarodziej od butów niczym Copperfield.
Dzięki fachowej lekturze Twoich wątków buty mam zadbane na cacy

Życie pozwala na to wszystko , co każdy człowiek ma odwagę wziąć.
davidcie
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 19-10-2010, 00:07:00 »

Panowie i Panie,

Przepraszam za długie milczenie - jak AXE wie, postanowiliśmy z żoną rzucić się na nasze oszczędności i wybraliśmy najtańsze last minute w internetach, które zawiodło nas na tydzień pełen wrażeń w Tunezji. Wrażenia łącznie z nagabującymi facetami i zakrytymi kobietami na ulicach były co prawda nieco inne niż się spodziewaliśmy I tak było fajnie - pierwszy urlop od roku. Ale dość gadania o niestotnych.

Buty niestety czekały na mnie pod adresem firmowym, i paczkę odpakowałem dopiero dziś wieczorkiem... No i zaczęła się prawdziwa uczta dla oczu, rączek i dróg oddechowych! AXE zapakował calutki zestawik do renowacji butów: magiczne mydło, wypełniacz użyty do dziur i kraterów w moich butach, farbę, olej, spreje... wszystko możecie podziwiać na fotkach poniżej. Nie było tylko zużytego papieru ściernego Chichot A same buty? Jak nówki ze sklepu, świecą się ślicznie, pachną wspaniale od zewnątrz i od środka (sprej antybakteryjny).

Co jednak bardziej istotne, sama skóra jest inna niż ta, którą wysyłałem w paczce. Dzięki środkom firmy Danbis / Tarrago i altruizmowi AXE zmieniła się z plastikowej, nieelastycznej, śmierdzącej skorupy w... skórę. Pachnie bardzo ładnie ale przede wszystkim jej elsastyczność wyczuwalna palcami i stopami dramatycznie się poprawiła. Kiedy ruszam nogą nie jest już jak jakbym machał szpadlem w grubym kaloszu, ale miękko ugina się i powraca. Szwy robią fantastyczne wrażenie - tam, gdzie jeszcze niedawno wosk odłaził płatami zamiast faktycznie chronić przed przeniknięciem wilgoci jest teraz patent AXE, też elastyczny, zaaplikowany z umiarem. Także winowajcy przemakania, czyli powierzchnia pod sznurówkami, jest jak nowa a nie na granicy przedarcia. Czubki butów, głęboko zniszczone (lubię potykać się o kamienie w górach), są nie do poznania - wypełnione pastą, gładkie, słowem - jak nowe.

Na razie chodziłem w nich tylko w zaciszu domu, a nie mam serca wchodzić z nimi pod prysznic - więc o nieprzemakalności wiele Wam nie powiem. Ale obiecuję wykorzystać najbliższy deszcz i popróbować przygód. Tymczasem dziękuję Ci AXE za czas, chęci i wiele serca włożonego w te stare (no może nie aż tak w porównaniu do nowego projektu!) buty; firmie Danbis za hojność w obdarowaniu nas wysokiej jakości, a przede wszystkim skutecznymi produktami, oraz Wam za kibicowanie Dziękuję również Nikwax za zrobienie z moich butów kaloszy

Powiem Wam szczerze, że nie spodziewałem się takiego efektu po renowacji - takiej elastyczności i wyglądu. Nie sądziłem, że można cokolwiek zrobić ze zrytymi głęboko czubkami. Ale para, która leży przede mną na stole udowadnia, że mamy już na rynku produkty, którch właściwe zaaplikowanie pozwala oszczędzić wydatku na nowe buty i przywrócić do życia "zużyte".

Przepraszam Was też za jakość zdjęć - nie chciałem czekać na dzień więc cykałem przy świetle flesza. Na fotkach produkty, buty, skarpetki zakupione przy okazji u lubej AXE (więcej na jej stronie), oraz teaser ulotek od firmy Danbis (fajny spis produktów, zeskanuję i dodam osobno).

http://img814.imageshack.us/img814/8353/dsc9687.th.jpg
Kompleksowa renowacja butów.Czyli jak ze starego coś nowego ? Malowanie skór etc

http://img411.imageshack.us/img411/3400/dsc9691.th.jpg

http://img267.imageshack.us/img267/5640/dsc9692.th.jpg

http://img524.imageshack.us/img524/8903/dsc9693.th.jpg

AXE316
AXE316.pl
*

Ignoruj
« Odpowiedz #22 : 19-10-2010, 08:08:04 »

Na zdrowie

AXE316
AXE316.pl
*

Ignoruj
« Odpowiedz #23 : 02-11-2010, 21:13:52 »

No to tak było...

http://images8.fotosik.pl/493/848fa9a2303b56e0med.jpg

A tak jest obecnie : )

http://images8.fotosik.pl/518/26da5348b5f35e68med.jpg

Nie odwrotnie  

Jesteście chętni na kolejny brazylijski tutek ? 

Prowler
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Białystok

Ignoruj
« Odpowiedz #24 : 02-11-2010, 21:22:28 »

z wielką chęcią obejrzę kolejną serię "Mody na buty"

Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
KAZIK tactical.pl
Opinii: (2)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Krosno - Podkarpacie

na potęgę posępnego kontraktu " by Blatio

Ignoruj
« Odpowiedz #25 : 02-11-2010, 21:23:12 »

Jedziesz Axe!
« Ostatnia zmiana: 08-11-2010, 23:11:23 wysłane przez KAZIK tactical.pl » Zapisane

http://ntn.knives.pl/

Koleś C. trafił tu jak Nergal na zebranie Chórku Kościelnego.
AXE316
AXE316.pl
*

Ignoruj
« Odpowiedz #26 : 02-11-2010, 21:25:03 »

Dajcie się ponapawać bo to jeden z najkrótszych moich postów

Ziri
Ekspert

Miejsce pobytu: Poznań

Ignoruj
« Odpowiedz #27 : 03-11-2010, 11:15:48 »

Za krotki! fot było dużo więcej;p
A nie robiłeś fot w trakcie?
davidcie
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #28 : 03-11-2010, 13:01:30 »

Szkoda, że to nie AXE kierował odbudową Warszawy - nie musielibyśmy latać do Nowego Jorku oglądać nowoczesną architekturę i dobre rozwiązania urbanistyczne
PiterArnett
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: US-raj 60630

Ignoruj
« Odpowiedz #29 : 14-11-2010, 01:38:35 »

Lubicie sie bawic   a jakies koszty  preparatow ?  czas  pracy nad butami?
mysle ze jednak  JA bym kupil nowe
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 5 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: