trwa ładowanie paska...
03-06-2020, 05:17:19 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 2 3 4 5 6 ... 66 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nerka - dlaczego tak, dlaczego nie?  (Przeczytany 284011 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Ataman
Opinii: (1)
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Gdańsk

Ignoruj
« Odpowiedz #45 : 26-06-2012, 10:52:25 »

Mam to od maxpedition, nosi się średnio wygodnie, duże i nieporęczne, tak naprawdę nie az tak pakowne. Najlepiej sprawdza mi się na rowerze, jak nerka za mała, a plecak za duży. Z milteckiem nie miałem do czynienia.
dhadams
Opinii: (16)
Ekspert

Miejsce pobytu: Śląsk

Żółw

Ignoruj
« Odpowiedz #46 : 27-06-2012, 00:07:44 »

Mierzyłem to kiedyś bo się strasznie napalałem na to kilka lat temu. Cholernie niewygodna i niepraktyczna rzecz... Porównałbym to do noszenia skrzynki na narzędzia na pasku ;p

'Nawet Najdłuższa Podróż Zaczyna Się Od Pierwszego Kroku'
quarc
Opinii: (2)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #47 : 09-07-2012, 13:27:43 »

Mam wersje od Maxpedition (Maxpedition Proteus) w kolorze oliwkowym. Kupione już czasu temu od kolegi z forum

Kumpel ma wersje Mil-tec'a. Różnią się tym, że Max ma z tyłu PALSy do przypięcia (trzeba dokupić lub trytytkami przypiąć), Miltec ma wszyte pionowe pasy do mocowania. No i czuć różnicę w materiale.

Zbyt pakowne toto nie jest, ale trochę rzeczy wejdzie. Najczęściej przydaje się na wyjazdach z "dużym" plecakiem, kiedy to plecak zostawiam w przechowalni lub u znajomego, a zabieram tylko najbardziej potrzebne rzeczy.

Ja upchnąłem / przypiałem:
czołówkę
latarkę EDC (Mactronic nu-flare pro)
jakiś lightstick
nóż frost mora
nóż sanrenmu 710
zapałki / krzesiwo / zapalniczkę
zwinięte odblaski (kupne w rossmanie czy coś)
portfel
długopis / ołówek / jakieś kartki żeby było na czym pisać
marker
sanitizer (żel do rąk)
jakieś plastry
piguły na ból / biegunkę
siatki PCV
mały aparat foto
pendrive

To tak na szybko, bo coś tam jeszcze upchnąłem. Do frontu czasem przypinam apteczkę wisportu. Wygląda to może ciut dziwnie, ale spełnia zadanie dla mnie.
Dopiąłem też szelkę , żeby móc nosić na samym ramieniu, lub w połączeniu z wbudowanym pasem (dobra stabilizacja).

Butelkę wody trzymam albo w cargo spodni, albo mocuję pod chwytem transportowym.

Używam też tego przy pasie THOR od PSTG.

trkz
Opinii: (0)
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Gdynia

Ignoruj
« Odpowiedz #48 : 09-07-2012, 13:52:45 »

Dzieki za odpowiedzi !

Koniec końców kupiłem tę nerke mil-tec'a, ale coś jest nie tak z jej konstrukcją. Przez głupie moim zdaniem przyszycie paska, nerka strasznie odstaje. Odprułem więc pasek i dotroczyłem do PP25 jako dodatkową kieszeń. Dla mnie to najlepsze rozwiązanie, ale... dalej nie mam nerki

V
trkz
Azazel
Opinii: (6)
Ekspert

Miejsce pobytu: 50° 46′ 45″ N 16° 12′ 37″ E

Amicus certus in re incerta cernitur.

Ignoruj
« Odpowiedz #49 : 04-08-2012, 13:43:18 »

W związku z tym, że podczas minionego urlopu odczułem potrzebę posiadania nerki, zacząłem się rozglądać za taką.
Przejrzałem campusy, alpinusy i inne będące w sklepie nerki.
Żadna nie złapała mnie za serce, materiał z jakiego były zrobione nie budził zaufania i konstrukcja taka sobie.
Ale przeglądając allegro znalazłem coś co mnie zainteresowało a cena na tyle niska, że zaryzykowałem i kupiłem.
I odkryłem gralla !
No prawie. 
Ogólnie nerka jest OK. Materiał wg. sprzedawcy to cordura, czy faktycznie nie wiem, nie ma metek.
Ale jest pojemna, ma przyjemny kolor, dość sztywny materiał, długi pasek i mi pasi.
Gdyby zmienić parę detali jest to całkiem niezła baza pod uszycie własnej nerki (ciekawe ile by kosztowało).
Proponowane zmiany : zamek na przedniej kieszeni zastąpić rzepem, zlikwidować kieszeń na tylnej ściance, w głównej komorze zrobić organizer, zamiast siatkowych kieszeni po bokach dwie kieszenie na zamek na telefon i klucze. I karabinek do przypięcia do szlufki.
Co Wy na to ?
fotki z netu

1_f.jpg
Odp: Nerka - dlaczego tak, dlaczego nie?
* 1_f.jpg (79.41 KB, 1459x1094 - wyświetlony 1493 razy.)
2_f.jpg
* 2_f.jpg (79.16 KB, 1459x1094 - wyświetlony 1423 razy.)

Kto chce, szuka sposobu, kto nie chce, szuka powodu.
Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska. Józef Piłsudski
dublet
Opinii: (8)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Otwock

wolny strzelec...

Ignoruj
« Odpowiedz #50 : 04-08-2012, 22:13:10 »

Spoko mi się takie cudo podoba
http://www.mysteryranch.com/travel-urban-packs/hip-monkey

Cześć i Chwała Bohaterom! Śmierć Wrogom Ojczyzny!
dublet
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Otwock

wolny strzelec...

Ignoruj
« Odpowiedz #51 : 04-08-2012, 23:14:34 »

i takie cudo znalazłem...
http://www.hannah.cz/ledvinka-hannah-assault-293825.html

Cześć i Chwała Bohaterom! Śmierć Wrogom Ojczyzny!
kwicun
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #52 : 05-08-2012, 00:15:08 »

W związku z tym, że podczas minionego urlopu odczułem potrzebę posiadania nerki [ciach]

Hej Dziubek Mam pytanie, czy nie kupiłeś może tej nerki w allegrowym sklepie, który zajmuje się sprzedażą akcesoriów do nordic walkingu? Jeśli tak, to mamy sprzęt z tego samego miejsca

Może i ja ze dwa zdania napiszę.
Tytułem wstępu: mam za domem parę hektarów truskawek więc oprócz pracy zawodowej pomagam w miarę możliwości ojcu na gospodarstwie. Na maj/ czerwiec przypada sezon więc chcąc nie chcą po 8 godzinach pracy resztę dnia spędzałem na giełdzie. Jakoś nigdy nie byłem zwolennikiem nerek ale postanowiłem zainwestować parę groszy (dosłownie) w takie urządzenie po prostu ze względów praktycznych. Tak żeby w jednym miejscu trzymać portfel, telefon, fajki + kilka innych drobiazgów. Wypchane kieszenie w spodniach/ spodenkach nie zawsze się sprawdzają (zwłaszcza przy rozładowywaniu samochodu).
Założenia przy zakupie były 2 - jak najtaniej i jakiś w miarę ładny wygląd Stwierdziłem, że skoro nerka ma pracować kilka tygodni w ciągu roku to nie potrzebuję do tego technologii NASA. Poszperałem na Allegro i właśnie znalazłem taki model jak u Dziubka. Z przesyłką wyszło mnie +/- 25 zł.
Przyznam się, że za taką kasę nie spodziewałem się mega jakości ale... zaskoczyłem się. Nerka jest w miarę sztywna. Nie przypominam sobie, żeby w opisie na aukcji pisało, że jest z cordury. Na 99% nie, ale materiał wydaje się dość trwały. Ma długi pas więc bez problemu dobierzemy sobie rozmiar. Na zdjęciach widać, że jest w miarę pojemna. To prawda, puszka z piwem mieści się w niej bez problemu Ja przeważnie miałem w niej rzeczy wymienione wyżej.
Sam się sobie dziwię ale zaprzyjaźniłem się z nią i jeździmy ostatnio rowerem do pracy
Jedyną wadą moim zdaniem jest jakość suwaków. Boję się, że po prostu po jakimś czasie padną śmiercią naturalną. Na razie chodzą bez problemu ale "czuć to", że nie jest to najwyższa jakość. Kwestia kieszeni o których wspomniał Dziubek to kwestia indywidualna. Na chwilę obecną bym nic nie zmieniał 4 kieszonki zapinane na suwak + 2 siatki po bokach. Na moje potrzeby jest w sam raz.

Jakby ktoś był zainteresowany to mogę zrobić kilka zdjęć. Mogę również znaleźć (i polecić) sprzedawcę z Allegro bo z tego co kojarzę operacja zakupu nerki trwała 3 dni

Jestem wredny i zmęczony, jem drut kolczasty i sikam napalmem.
Azazel
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #53 : 05-08-2012, 16:09:10 »

U mnie wysyłka trwała koło tygodnia więc nie jestem z tego zadowolony.
Priorytetem nie była cena a kształt, wygląd, kolor.
Kupiłem tutaj :
http://allegro.pl/pas-biodrowka-saszetka-nerka-tania-swietnie-uszyta-i2511727606.html

A tu :
Materiał to nylon - cordura, dość gruby i miły w dotyku. Saszetka jest dość sztywna i zachowywuje kształt!

Teraz się zastanawiam jak sobie bez nerki do tej pory radziłem. 

Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska. Józef Piłsudski
kwicun
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #54 : 05-08-2012, 17:02:37 »

Oooo dokładnie tam kupiłem swoją, przed chwilą sprawdziłem.
Hmm co do wysyłki to wiadomo różnie bywa. U mnie było naprawdę szybko.

Ja też się zastanawiam dlaczego dopiero teraz ją kupiłem

Azazel
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #55 : 14-08-2012, 15:29:26 »

A tutaj militarna wersja tej którą kupiłem. Jest też czarna.

nerka tac.jpg
* nerka tac.jpg (20.03 KB, 800x536 - wyświetlony 2221 razy.)

kwicun
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #56 : 14-08-2012, 21:56:24 »

Zapomniałeś tylko dodać, że ta militarna kosztuje jakieś 13x więcej

specter
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #57 : 22-08-2012, 17:04:12 »

Moglibyście podać jakiegoś linka/nazwę tej taktycznej?
kwicun
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #58 : 22-08-2012, 19:01:23 »

Proszę
http://www.cqbtactical.pl/maxpedition-0455g-octa-versipack-green-p-736.html

hyena
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #59 : 22-08-2012, 19:32:35 »

Gdzieś czytałem stwierdzenie że jest mało pakowna. Tak się zastanawiam czemu też sobie nie kupiłem nerki. Sam nie wiem co mam kupić ale chyba ta od supera mi najbardziej podchodzi. Jak na razie jestem niezdecydowany.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Strony: Pierwsza « 1 2 3 4 5 6 ... 66 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: