trwa ładowanie paska...
27-06-2019, 00:25:09 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 3 ... 66 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nerka - dlaczego tak, dlaczego nie?  (Przeczytany 262123 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
KnockeR
Opinii: (24)
Ekspert

When the Zombies come, I'll be ready!

Ignoruj
« : 07-09-2010, 23:03:05 »

Od razu mówię, że nie zamierzam pracować na targu Sezon grzybowy się zaczął i nie wiem jakim cudem ale wlatuje mi do kieszeni w spodniach cała masa igliwia, piasku i rozmaitych paprochów, mojej komórce to nie służy i chciałbym ją nosić w zapinanej na zamek nerce + wrzucić tam jakieś opatrunki, kompas, krzesiwo i inne gadżety, które wszyscy lubimy tak aby były pod ręką. http://8a.pl/page,produkt,id,6273,neuveville-bumbag.html znalazłem coś takiego i takie rozmieszczenie kieszeni mi pasuje (podobają mi się te boczne idealne np na Vicka). Ale może znacie coś fajniejszego i tańszego bo to tylko nerka i nie ma sensu wydawać na nią milionów $

Zombie Zone - Survival w świecie postapokalipsy!
DOŁĄCZ DO ŁOWCÓW ZOMBIE
0lek
Opinii: (1)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 07-09-2010, 23:30:25 »

Moze nie ma tylu kieszonek itd ale calkiem przyzwoita jest Campusowa http://allegro.pl/torba-biodrowa-hippo-campus-jakosc-szybki-kurier-i1211414658.html

Sahar
Opinii: (16)
Ekspert

Użytkownik kompasu

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 08-09-2010, 09:04:59 »

Ja na rower i do biegania mam to:
http://www.lafuma.com.pl/site/view/Image/id/9576?context=3
Nerka - dlaczego tak, dlaczego nie?

Lafuma Boston - http://www.lafuma.com.pl/site/view/Product/id/1019/Lafuma_Boston_?productReferer=Category&context=1

Nie przemaka, za fajnego materiału, szeroki pas z dobrym fastexem.
Do dużej kieszeni idealnie wchodzi pouch 5.11 więc zmieści Ci się wszystko co chcesz.
Kieszenie boczne idealne na Vicka czy Leathermana lub latarkę, do tego w środku jest mały hak na klucze, coś jak ta tasiemka w jumbo.
EDT:I od tyłu jest jeszcze kieszeń na portfel, taka ukryta jakby  Spoko
Jak za taki cash to jestem zadowolony.

TactiCool
Palowski
Opinii: (7)
Ekspert

Miejsce pobytu: BB/Krk

wiszę w hamaku

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 08-09-2010, 14:25:34 »

ja przez rok z hakiem nosiłem Dakine Hip Pack http://www.dakine.com/assets/image_library/full/8130-200_HIPPACK_BLACK5.jpg i planuję właśnie zakup drugiej. Pierwsza straciła główny zamek po drastycznym kontakcie ze ścianą przy zjeździe na linie. Chwalę ją sobie bo po pierwsze ZAJE***CIE leży (można powiedzieć, że "składa" się jeżeli mamy mało szpeju, "rozkłada" kiedy ciut więcej), po drugie zrobiona z dobrych materiałów (taśma 40 mm hiszpańskiej Pansy, klamra Duraflex), zamki śmigają bezproblemowo, nie ma problemu z dostępem do zawartości, strona kontaktu z ciałem wyłożona siateczką dystansową (jak w plecakach). Materiał od srodka podgumowany (z czasem niestety zaczyna się wykruszać w miejscach największej pracy i kontaktu z ostrymi krawędziami), nigdy mi nie przemokły w niej rzeczy nawet jadac na rowerze w deszczu i mając ją na tyłku (całe błoto z niebłotnikowanego koła wprost na moje plecy i nerkę)
Ma trzy kieszenie: jedna zewnętrzna miękko wyściełana czymś przyjemnym, w sam raz na okular, telefon, zapalniczkę (ja nosiłem tam telefon, Inovę Key i Zippo), główna to przestrzeń bagażowa (portfel, Moleskine, pęk kluczy do domu, Victorinox Soldier, długopisy, a kiedy śmigałem rowerem to jeszcze klucz nasadkowy i parę imbusów). Dodatkowym "smaczkiem" jest wykończenie środka w kolorze olive Chichot i jest to rozwiązanie przyjemne, bo dzięki niemu widzimy każdy drobny pierdółek który nosimy. W środku mamy haczyk na dopięcie jakiejś smyczy oraz wewnętrzną kieszonkę na zameczek - tam nosiłem karty, paragony, dowody, książeczki dawcy i wojskową i wszystko to, co rzadziej używane, a płaskie.
Minusy: cena (najtaniej widziałem za 70 zł)
Uwaga: taktyczny wygląd nerce nadajemy naszywając za zewnętrznej kieszeni pasek rzepa i nosząc tam potem swojego nametape'a. Wygląda stylowo

----------------
Listening to: Edward Sharpe & The Magnetic Zeros - Kisses Over Babylon

1.jpg
Odp: Nerka - dlaczego tak, dlaczego nie?
* 1.jpg (224.78 KB, 790x600 - wyświetlony 2476 razy.)

🐴
Koso
Opinii: (1)
Ekspert

Miejsce pobytu: Toruń

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 08-09-2010, 17:33:48 »

Swego czasu używałem jednej z nerek od wolfganga... porażka Niezdecydowany O taka :http://www.7mila.com.pl/show.php?id=2875 Torba totalnie nie przemyślana w głównej komorze były dwie kieszonki z zamkiem po ich wypełnieniu do głównej już się nic nie wcisnęło... Ta zewnętrzna kieszonka niby doszyta jakby na wierzch ale do niej nic po za kartką papieru nie wchodziło gdy w głównej kieszeni już coś było. Ponosiłem może kilka tygodni i odsprzedałem... Nie polecił bym jej nawet swojemu najgorszemu wrogowi. Jednym słwoem zanim coś kupisz przypatrz się dokładnie co kupujesz żeby nie było tak jak ze mną.
Ps. Tak przy okazji szperałem w necie i znalazłem coś takiego: http://www.gunfire.pl/product-pol-1152194027-Low-pitched-waist-pack-Olive-Drap.html miał ktoś z czymś takim do czynienia?? Z wyglądu całkiem niezła

"Życie jest łatwiejsze, niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym,co jest nie do przyjęcia obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia"
KnockeR
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 08-09-2010, 19:26:35 »

Łyknę chyba tą z firmy Dakine jakoś najbardziej mi kształtem odpowiada. Na przód się doszyje rzepa doda ulubioną moraleskę i będzie +10 do lansu. W końcu zmieszczę całe EDC  Dzięki za pomoc chłopaki

DOŁĄCZ DO ŁOWCÓW ZOMBIE
McBren
Opinii: (0)
Ekspert

Miejsce pobytu: Pomorze

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 08-09-2010, 21:59:55 »

Ja używam od kilku miesięcy Wolfganga Hip-bag (rozmiar M) i sobie chwalę. Co prawda za dużo nie można napchać, ale do dużego napychania mam stara nerkę Alpinusa. Wolfgang ma te dwie małe fajne kieszonki, wejdzie średni vicek, szminka ochronna, trochę drobniaków, itd. Niestety Fenix L1 nie wchodzi Smutny

Radzę przejrzeć wątek (niestety wymaga logowania!):
http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=93498&st=0
wojtek
Opinii: (10)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 09-09-2010, 10:44:56 »

jezeli ta nerka ma byc taktyczna to moze maxpedition octa . posiadam taka, sprzet bardzo fajny i poreczny ale material troche zbyt pancerny, mogla by byc zrobiona z cordury 500 wtedy bylaby idealna.

http://www.maxpedition.com/store/pc/catalog/0455KF_7_detail.jpg

Sahar
Opinii: (16)
Ekspert

Użytkownik kompasu

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 09-09-2010, 11:11:43 »

i tańszego bo to tylko nerka i nie ma sensu wydawać na nią milionów $

Octa kosztuje krocie.

TactiCool
MaC
Opinii: (0)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Świebodzin - koniec świata

Homo viator

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 09-09-2010, 11:42:54 »

Tak przy okazji co pchaliście do swoich nerek? Chodzi o większe gabaryty. W mojej od Jansporta wchodzi czteropaczek i jeszcze trochę miejsca zostaje po bokach .

Jak dla mnie nerki mają jeden duży plus - nie trzepią tak jak plecaków na bramkach (mniej widoczne). Sprawdzone w Jarocinie.
KnockeR
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 13-09-2010, 13:09:16 »

http://zombie-zone.pl/wp-content/uploads/dakine.jpg

Przyszła moja nerka Dakine muszę przyznać, że wykonanie pierwsza klasa. Faktycznie sama się składa jak jest pusta. Zaczynem ją przerabiać na bardziej taktyczną! Najbardziej wkurzały mnie zamki gdyż dzwoniły niemiłosiernie i już jeden został zastąpiony paracordem. Kolejne modyfikacje to rzep na przód ... przydał by się jeszcze rzep na ściance wewnątrz głównej komory wtedy można by podczepić loop panel, wtedy byłby to ideał ale to już chyba przerost formy nad treścią No i nie mam takich zdolności krawieckich

DOŁĄCZ DO ŁOWCÓW ZOMBIE
DARKdog
Opinii: (10)
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: festung Bentchen (WLKP)

siekiera & disco

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 13-09-2010, 14:58:31 »

Jakoś się nie mogę przemóc do nerki. Zawsze mi się kojaży z konikami spod pewexu i z handlarzami na giełdzie. Jak idę w teren i nie mam kieszeni cargo, żeby sobie wypachać to uwieszam na pasku w spodniach EDC packet organizer od Maxa albo M5 i tam trzymam klamoty.

Ludzie dawniej byli sobie bliżsi, broń nie niosła tak daleko.
dublet
Opinii: (8)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Otwock

wolny strzelec...

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 13-09-2010, 19:35:03 »

::)a gdzie ją kolega nabył?? Co?

Cześć i Chwała Bohaterom! Śmierć Wrogom Ojczyzny!
KnockeR
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 13-09-2010, 20:46:18 »

Na allegro za 59zł u osoby o nicku  SurfShop_pl. Taniej nigdzie nie znalazłem.

DOŁĄCZ DO ŁOWCÓW ZOMBIE
Palowski
Opinii: (7)
Ekspert

Miejsce pobytu: BB/Krk

wiszę w hamaku

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 13-09-2010, 23:56:45 »

Na allegro za 59zł u osoby o nicku  SurfShop_pl. Taniej nigdzie nie znalazłem.

daj Pan link! Ja widziałem je na alle za 79, tak jak pisałem parę postów wyżej

EDYTA: zobaczcie, na zimę ta idealna: http://allegro.pl/dakine-nerka-saszetka-hip-pack-bomber-dakine-i1193301386.html

----------------
Listening to: The Maccabees - Latchmere

🐴
Strony: 1 2 3 ... 66 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: