trwa ładowanie paska...
13-11-2018, 23:11:10 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 3 ... 7 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Norka Summit / Carinthia Observer  (Przeczytany 100847 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
grzelmat
Opinii: (22)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Kielce

Ignoruj
« : 28-02-2010, 11:36:47 »

Jako że w pewnym temacie zrobił się bałagan postanowiłem założyć wątek o norce summita czy też produkcie carinthia, która zapewne była pierwowzorem dla naszej rodzimej norki.

Jestem posiadaczem owego produktu od dłuższego czasu. Ma za sobą parę wypadów zimowych jak i wiosenno- jesiennych, w lecie nie używałem, bo sądzę że spokojnie sobie poncho poradzi. Choć mam kolegę co w Bieszczady w lato wybrał się z norką. Słyszałem opinię że w lato można się w niej ugotować, są oczywiście dwie moskitiery, ale trzeba by się spytać jakiegoś letniego użytkownika jak to z nią jest.

Nie mogę powiedzieć złego słowa o produkcie oczywiście są lżejsze konstrukcje, tak samo z lepszą oddychalnością czy wentylacją, co za tym idzie występuje kondensacja pary wodnej i przy minusowej temperaturze osadza się szron wewnątrz, jako że mam śpiwory syntetyczne Carinthia to nawet trochę mokre nie tracą swych właściwości.

Nie miałem jeszcze okazji spać przy wielkiej zawierusze żeby rano się obudzić i odgarniać śnieg, wtedy to byłby prawdziwy test, może kiedyś.

Co do gratów, na mniejsze wypady zabieram Arizzona 32l i wchodzi spokojnie wraz z gratami i butami do środka norki ze mną.
Na dłuższe wypady zabieram Arizzona 70 l z jakimiś kieszeniami i gratami i również mieści się w norce razem ze mną.
Jak na razie kładłem plecaki za głowa w tej największej części norki i było okay, może kiedyś wezmę w części nożnej np jak będzie bardzo zimno i żeby włożyć stopy do plecaka. Mam 180 cm wzrostu i przy włożeniu dużego plecaka mam jeszcze sporo miejsca od usytuowania głowy do końca norki.

W razie jakiś pytań chętnie odpowiem, oczywiście mogę wrzucić jakieś fotki.

supelek
Opinii: (0)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 28-02-2010, 12:33:06 »

plecak da sie upchac w nogach ale jak powiedzmy chcesz cos z niego wyjac to przeciagasz go przez caly tunel czy otwierasz zamek ? znajomy mial taki patent i dal mi go kiedys wyprobowac, dopoki nie bylo plecaka bylo ok ale kiedy plecak ukladalem obokj siebie albo chcialem go przeciagnac w gore zeby sie do niego dostac to czulem ze sie dusze. patent mi sie podobal ale nie da sie w tym siedziec. jak jest z przewiewnoscia ? czy jesli przykrywasz sie tylko kurtka powiedzmy m-ka to da sie w tym wytrzymac przy dajmy na to 12 stopniach na zewnatrz i wietrze ? jakie to jest duze po zrolowaniu ?
Komanch
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Sandomierz

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 28-02-2010, 12:46:21 »

W realiach militarnych pakujesz plecak między nogi, a jak chcesz wyjąć to podciągasz go wyżej i w miarę możliwości siadasz.
Grzelmat, jeśli są osiągalne to prosiłbym o fotka w rozstawieniu i o fotkę porównawczą (norka spakowana ze wszystkim[stelaż, moskitiery, sama norka],a obok np. cola 2L).

Pozdrawiam

Komanch

JS 2018
Team Poland Fuck Yeah!!
supelek
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 28-02-2010, 12:55:18 »

W realiach militarnych pakujesz plecak między nogi, a jak chcesz wyjąć to podciągasz go wyżej i w miarę możliwości siadasz.

probowalem. bardzo klaustrofobiczne uczucie, czlowiek ma ochote sie przeturlac z tym calym namiotem na brzuch.
Komanch
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 28-02-2010, 13:02:44 »

Wiesz........... w norce komfort nie jest głównym kryterium. Jak chcesz więcej przestrzeni to kup sobie trekkingową dwójkę i finito, zamiast narzekać na oczywiste cechy tego typu produktu.

JS 2018
Team Poland Fuck Yeah!!
supelek
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 28-02-2010, 13:36:03 »

Wiesz........... w norce komfort nie jest głównym kryterium. Jak chcesz więcej przestrzeni to kup sobie trekkingową dwójkę i finito, zamiast narzekać na oczywiste cechy tego typu produktu.

komanch ja tu nie jestem z czyjegos milosierdzia. dopoki zachowuje sie grzecznie mam prawo zadawac pytania i otrzymywac odpowiedzi. jesli nie odpowiada ci moja osoba albo pytania ktore zadaje innym osobom, poprostu mnie zignoruj. co do norki to widze zalety takiej konstrukcji, widze i wady. czasami z wadami mozna sobie poradzic stosujac taka a nie inna technike ukladania, wiazania, przenoszenia i na tym polega survival.
Lisu
Opinii: (7)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 28-02-2010, 18:48:39 »

Aaaaa tak przy okazji.
Słyszał kto o plecaku co ma wyjmowany komin, który jest długi,i właśnie z niego robi się norkę ?Tylko takie niepotwierdzone słuchy do mnie dotarły.Patent jak dla mnie byłby mega extra.
Komanch
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 28-02-2010, 20:05:33 »

A co w takim wypadku ze sprzętem który targasz? bierzesz dodatkowo poncho żeby go uchronić przed deszczem czy innym syfem?

mam prawo zadawac pytania i otrzymywac odpowiedzi.

Oczywiscie że możesz, tylko po co je zadajesz skoro sam jak stwierdzasz

[...] widze zalety takiej konstrukcji, widze i wady. czasami z wadami mozna sobie poradzic stosujac taka a nie inna technike ukladania, wiazania, przenoszenia i na tym polega survival.

że znasz na nie odpowiedź?

stosujesz jakieś unikalne techniki stawiania stelaża w namiocie? bądź jakieś ultra zaawansowane sposoby układania bagażu? Masz sprawdzony, unikalny i technicznie dopracowany sposób na przenoszenie złożonego namiotu? (Proponuję plecak) Ja robię tak żeby było wygodnie (nie nie podwieszam namiotu na 1000-letniej sekwoi i nie kopie 40m dołu na szpej który targam).

EOT

JS 2018
Team Poland Fuck Yeah!!
grzelmat
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 01-03-2010, 10:00:06 »

tutaj link do fotek kiedy miałem jeszcze kopie norki wykonana przez gościa ze strony http://nightfox.pl/

http://picasaweb.google.pl/zielinskipablo/GorySwietokrzyskiePasmoCisowskie2022II2009#

a tutaj fotki już tegoroczne z oryginalna norką summita

http://picasaweb.google.pl/zielinskipablo/Rajd__las_06022010#

będę miał chwilę to zrobię fotki porównawcze wielkościowo z jakimś przedmiotem choc ogólnie jest podawany wymiar 35 x 12 cm

petelicki
Opinii: (26)
Ekspert

Miejsce pobytu: Poznań

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 01-03-2010, 10:19:55 »

Chyba Arcteryx ma taki patent w swoich militarnych plecakach, ale nie wiem na ile to się sprawdza tzn czy ta norka nie będzie za krótka...
supelek
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 01-03-2010, 10:26:45 »

ile dales za kopie i jak sie ona ma pod wzgledem jakosci do orginalu ?
grzelmat
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 01-03-2010, 11:31:56 »

hm za kopie lekko używaną dałem 400 zł  ( oryginał udało mi się wyrwac za 300 zł )

mogę powiedziec że kopia spisywała się bardzo dobrze, w tamtym roku miałem polski śpiwór pododdziałów specjalnych i  nocowaliśmy wtedy przy minus 24, powiem że miałem wtedy ją mniej oszronioną niż teraz co niedawno byłem na wypadzie,
tylko tym razem dwa śpiwory syntetyczne Carinthii jeden w drugi i przy temp tylko minus 10

ciekaw jestem od czego to zależało, od tego że śpiwór bardziej lub mniej wydalał wilgoc, czy może goretex norki bardziej czy mniej oddychał..

co do kopii to koleś szyje tak samo z goretexu ponadto ma fajny teraz kolor nato green rasowa ładna oliwka

tylko że woła sobie około 600 zeta za nią..

mgr_scout
Kierownik forum
Opinii: (8)
*

Tactical Hipster

« Odpowiedz #12 : 01-03-2010, 11:35:31 »

A ta kopia jest z true gore czy z siakiegoś laminatu?

SCOUT PRIDE!

Chcę być dezerterem, który ma szansę powodzenia
KNAKiŁ
KKK - Kelly Kettle Klan

CZUJ-DYM!
grzelmat
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 01-03-2010, 11:46:20 »

jak dobrze pamiętam to była ona z Gore-tex TASLAN 3L

nie wiem z czego teraz koleś szyje

ale mam jeszcze namiar na jednego kolesia on szyje z oryginału gore-tex nawet mówił że najnowszy typ i jeszcze lżejsza od oryginału norka by wyszła

dodatkowo pisał mi że ma też GORE-TEX ARIDLITE, podobno jakaś rewelacyjna membrana

ale cenowo już koło 900 zeta..

Komanch
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 01-03-2010, 12:28:41 »

Dawaj ten namiar

JS 2018
Team Poland Fuck Yeah!!
Strony: 1 2 3 ... 7 » Ostatnia +   Do góry