trwa ładowanie paska...
28-11-2020, 04:12:32 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 3 4 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: 5.11 Rush24 (już jest- w tym wątku recenzja) czy MX FalconII czy Condor Urban Go  (Przeczytany 34941 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
bagnet
Opinii: (46)
Ekspert

Miejsce pobytu: Warszawa

Ostrzyżony

Ignoruj
« : 18-02-2010, 08:45:05 »

Panowie, krótka piłka, z tych 3 który polecacie? Ja prawie kupiłem Rush24, MX miałem w łapach różne modele, ale nie FalconII, Condora w ogóle nie znam.

Specyfikacje czytałem, to co na forum też przeczytałem. O 5.11 jest bardzo mało, o Condorze też niewiele.

Mam obawy do nylonu 1050 w rush24, jak to się ma do cordury 1000D w MX?

EDIT
Kupiłem RUSH 24, poniżej będzie recenzja w odcinkach.

super
Opinii: (15)
Ekspert

Miejsce pobytu: Częstochowa

szczęśliwy tato

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 18-02-2010, 12:01:53 »

mam Condora i mam Rush 24
o wytrzymałość nylonu nie ma się co martwić. jest jednak duzo "cieńszy" niż cordura w MX. Inna sprawa że Max ma bardzo sztywna cordurę i czasem mi nie odpowiada.
5.11 ma więcej przegródek i bajerów które mogą się przydać na co dzień. Max na pewno jest pancerniejszy

Szkolenia survivalowe i taktyczne www.survivaltech.pl

Szyję różne taktyczne rzeczy na zamówienie www.supertac.pl
bagnet
Ekspert

Ostrzyżony

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 18-02-2010, 12:15:28 »

OK, to super Super , bo ja szczerze mówiąc nie lubię sztywność maxowej cordury. Ma to być EDC. A jak z jakością? Przeszyciami, zamkami? I jak się sprawdza system nośny?

super
Ekspert

szczęśliwy tato

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 18-02-2010, 14:14:15 »

szwy Ok, zamki OK, generalnie zbudowane to jest GIT tylko ;
-materiał inny (nie cordura co dla niektórych może byc barierą psychiczną)
-system nośny bez pasa biodrowego

bagnet
Ekspert

Ostrzyżony

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 18-02-2010, 14:51:38 »

Dzięki, to będzie 5.11 na plecach.

super
Ekspert

szczęśliwy tato

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 18-02-2010, 15:41:01 »

koniecznie napisz coś o nim jak go dostaniesz

KnockeR
Opinii: (24)
Ekspert

When the Zombies come, I'll be ready!

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 18-02-2010, 18:36:58 »

Mam podobny dylemat z plecakiem EDC ale do podanych modeli dorzuciłem Camelbak H.A.W.G. z codury 500
http://camelbak.com/government-military/chem-bio-defense/cbr-hawg-500.aspx
Jednak zadecydowałem, że poczekam do maja za kolejną wersją, która jest zrobiona praktycznie, że pode mnie bo wszystko mi w tym plecaku pasuje
http://milspecmonkey.com/gallery/shotshow2010/content/bin/images/large/IMG_6207.jpg
5.11 Rush24 (już jest- w tym wątku recenzja) czy MX FalconII czy Condor Urban Go

Tu trochę zdjęć H.A.W.G.
http://www.woodsmonkey.com/index.php?option=com_content&view=article&id=45:camelbak-hawg-review&catid=38:packs-bags-a-pouches&Itemid=58

Zombie Zone - Survival w świecie postapokalipsy!
DOŁĄCZ DO ŁOWCÓW ZOMBIE
super
Ekspert

szczęśliwy tato

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 18-02-2010, 22:13:59 »

z tym że ten obecny HAWG jest dużo mniejszy nic Condor i Rush

KnockeR
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 19-02-2010, 19:27:49 »

No tak wg danych o 3 litry wszystko zależy jakie kto ma duże EDC

DOŁĄCZ DO ŁOWCÓW ZOMBIE
super
Ekspert

szczęśliwy tato

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 20-02-2010, 00:49:05 »

ale ten nowy ...a podałeś opisy do starej wersji która jest maleńka

KnockeR
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 20-02-2010, 11:22:14 »

No tak masz rację! A możesz mi powiedzieć ile litrów ma ten rush ? Bo nigdzie nie znalazłem... myślałem, że pod nazwą 24 hour kryje się też taka objętość.

DOŁĄCZ DO ŁOWCÓW ZOMBIE
super
Ekspert

szczęśliwy tato

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 20-02-2010, 12:17:10 »

Rush 24 jakieś 33 litry;

Liters
Main Compartment        30.67658
Front Pocket                3.244639
            Total            33.92122

bagnet
Ekspert

Ostrzyżony

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 23-02-2010, 10:51:14 »

OK, to zaczynamy serial pt. 5.11 Tactical Rush 24

Przyszła paczka - duża paczka, ciężka paczka. Oho, pomyślałem, będą problemy... Po otwarciu wyjmuję plecak i pierwsza myśl - O k@#$ ale on wielki!!! I ciężki!!! Oczywiście są to wartości względne, jak się porównuje jakikolwiek plecak z Arizzonem 16L

Najpierw przystępuję do oględzin materiałowych.

Materiał główny - podobno to nie jest cordura. No dobra, nie ma metki, że to cordura. I na tym różnice się kończą. Myślałem. że będzie miękcejsza niź Maxpeditionowa cordura. Jest może - odrobinę. Nieodczuwalnie. Splot podobny, nylon podobny, laminowanie podobne. Brak opłat licencyjnych pewnie jest bardziej odczuwalny dla 5.11.
Kieszonki i organizator - zrobione z mięciutkiego nylonu, łatwo i ładnie się układają. Niektóre wyłożone dodatkowo czymś w rodzaju zamszu. Siateczki wyglądają na mocne.
Suwaki - główne tzw ciche czyli plastikowe, wszystkie podobno YKK (podobno, bo oznaczenia na cichych są 5.11), na kieszonkach już normalne YKK. Czy będą trwałe czas pokaże. Ale wygląda na porządny standard.
Klamry - duraflex - wolę Nexusy bo są precyzyjniejsze, ale duraflex to dobry standard.
Przeszycia - ani jednej wystającej nitki. Szok. Nawet w MX miałem nitki. Na razie nie widzę wad szycia, zobaczymy co wyjdzie w czasie używania.

Potem czas na oględziny funkcjonalności.

Komora główna jest wielka!
Napradę, spokojnie można się spakować na 2-3 dni łącznie z żarciem (bez kartofli i chleba ) . Po otwarciu (a otwiera się prawie na całej wysokości) w komorze na ściance przedniej są ponaszywane 3 kieszenie jedna pod drugą, 2 górne są siateczkowe, trzecia dolna jest z miękkiego materiału, wszystkie zapinane. Z drugiej strony (od pleców) duża kieszeń siateczkowa zapinana na zamek + coś jakby pół-worek na laptopa ze ściągaczem z miękkiego materiału. Worek jest luźny i nie sięga do dna plecaka, więc laptop jest jakby zawieszony w tym worku. Jeszcze wewnątrz zwisa kieszonka na okulary, która jest otwierana od zewnątrz, zamkiem tuż przy rączce. I koniec, aha, jeszcze 2 otwory drenażowe na dole.

Komora zewnętrzna dolna to organizator.
Po otwarciu na zewnętrznej stronie mamy 2 duże kieszenie pionowe niezamykane, na całą wysokość, a z drugiej strony najpierw 2 kieszenie wielkościowo na kajdanki, za nimi 3 wąskie kieszonki na długopisy i większa na telefon, a za nimi duża kieszeń z miękkiego materiału niezamykana i w końcu za nią duża kieszeń zamykana na suwak. Z boków mamy tasiemki z uchwytami na klucze ale te szczerze mówiąc nie zachwycają jakością, ot zwykłe, plastikowe, sztywne zapięcia jak w łańcuszkach. Pierwsza rzecz, którą wymienię.

Komory górne to organizator na drobiazgi.
Odpinane na boki jak okładki książki, symetryczne, identyczne. Mamy tam wyłożoną zamszem kieszonkę (np na szkła) od strony pleców, a z drugiej strony zapinaną na suwak kieszonkę siateczkową na całą wielkość "klapki".

Komory boczne.
Zapinane na zamki prawie na całej długości boków kieszenie pomieszczą akurat rurki z camelbacka z jednej i linkę paracord z drugiej. Butelka PET nie wejdzie, naglene nie wiem, bo nie mam.

Komora na camelbacka - za usztywnianą ścianką  mamy komorę na camelbacka, dodatkowo zmieściła się tam jeszcze bardzo, bardzo płaska kieszonka na mapę lub/i dokumenty (bez etui, bo się nie zmieści).

Taśmy - hmmm co by tu napisać.... Chichot
Ucho do noszenia w ręku - małe, dyskretne, jako dodatek a nie główna funkcja.

System nośny.
Ścianka na plecy - usztywniona dość mocno, porównywalna ze sztywnością stelażu alu. Nie ma możliwości wymontowania. Ma zrobiony system wentylacji pleców i naszyte małe powierzchnie z gumo-skóry zapobiegające ślizganiu się plecaka po plecach.
Szelki wyprofilowane, ładnie się układają na ramionach, nie zsuwają się, nie ma potrzeby zapinania pasa piersiowego. Pas piersiowy bez możliwości zdemontowania (szit, przeszkadzają mi dyndające tasiemki). edzia - jednak możńa je wypiąć!!! Huraaa!!!!
Nie ma pasa biodrowego - dla mnie przy tej wielkości to nie problem, z moją wysokością i warunkami fizycznymi i tak bym nie używał. Ale osoby niższe, drobniejsze, poniżej 175cm spokojnie mogłyby skorzystać z pasa. Oczywiście zawsze można doczepić pas do taśm mole i sklecić coś.

Na razie tyle mogę o nim napisać. Dziś powędrował plecak ze mną do pracy. Czy się polubimy - okaże się za parę tygodni. Na razie z jednej strony jest fajnie, bo zapakowałem swoje bambetle w organizatory i jeszcze mam miejsce. Z drugiej strony odzwyczaiłem się od dużego plecaka EDC w dodatku ze sztywnymi plecami.

brtss
Opinii: (3)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Lublin

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 23-02-2010, 11:17:11 »

Dzięki za opis.
Jesteś pewny że nie da się wyciągnąć usztywnienia pleców?  
Zdaje mi się że widziałem filmik na którym gość mówił o możliwości wyjęcia usztywnienia.

Dałbyś rade wrzucić zdjęcia Rusha  na plecach ?

edit
<embed type="application/x-shockwave-flash" src="http://www.youtube.com/v/p0fureB-uts" width="425px" height="350px" AllowScriptAccess="never" quality="high" wmode="transparent"/><noembed><a href="http://www.youtube.com/v/p0fureB-uts" target="_blank">http://www.youtube.com/v/p0fureB-uts</a>

bagnet
Ekspert

Ostrzyżony

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 23-02-2010, 11:27:32 »

No faktycznie, może i można wyjąć usztywnienie, ale boję się, że można by przy tym coś uszkodzić. Jest to zrobione bardzo ścisło i na pewno to tworzywo usztywniające trzeba by mocno wyginać a materiał mocno naciągać, żeby spróbować to wyjąć. W każdym razie, pod względem konstrukcyjnym wyjęcie usztywnienia nie było przewidziane jako opcja.

Dzięki za filmik.

Dzięki Bartkowi (brtss) już odpiąłem paski piersiwe. UF, to dobrze Chichot

Strony: 1 2 3 4 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: