trwa ładowanie paska...
14-07-2020, 01:34:53 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 3 4 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Manierka - coś porządnego ze stali nierdzewnej.  (Przeczytany 21679 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
robertcb
Opinii: (0)
Użytkownik
**

Ignoruj
« : 06-02-2010, 09:52:25 »

Rozglądam się za jakąś porządną manierką z metalową zakrętką (z uszczelką gumową) o sporej pojemności (ok 1,5l) w której można by od biedy ugotowac wode.
Kształt typowy, najlepiej ze zdejmowanym pokrowcem, byle nie aluminiowa.

Doczu
Opinii: (8)
Ekspert

Miejsce pobytu: Pinecity

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 06-02-2010, 12:42:42 »

Wymagania, przyznam, masz dość szczególne. Jedyne manierki jakie mogłyby by z gubsza spełniać te warunki (stal nierdzewna, korek z gumową uszczelką i pojemność) to były takie manierki okrągłe na pasku, które raczej nosiło się na załączonym pasku.
Niestety koszta są znaczne, a i użyteczność taka sobie ze względu na kształt, który w zasadzie umożliwiał by gotowanie, ale pod warunkiem że manierka leżałaby bokiem, niestety obawiam się, że gotowanie w ten sposób nie byłoby zbyt bezpieczne, bo odkręcić korka się nie da, a z zakręconym korkiem - szykujesz bombę

Surfowania tylko jeden cel - www.doczu.pl
bagnet
Opinii: (46)
Ekspert

Miejsce pobytu: Warszawa

Ostrzyżony

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 06-02-2010, 13:35:07 »

Nie rozumiem naglenowiczów i manierkowiczów, w dobie wszechobecnych pet-ów to zupełnie nieekonomiczne i mało funkcjonalne. Tylko do wody, czyści się ciężko, woda z tego śmierdzi. Co innego bukłaki, ale one to funkcjonalnością wygrywają z pet-ami.

Misiakus
Opinii: (9)
Ekspert

Miejsce pobytu: Warszawa - prawy, górny róg

Nosiciel i użytkownik kieszeni :)

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 06-02-2010, 14:10:53 »

Mam od wielu lat coś a'la Sigg. Stalowy bidon Tatonki z korkiem z tworzywa, 1L. Ale muszę powiedzieć, że przy całej niechęci do nawet anodyzowanego aluminium, używam sporadycznie - ciężka jest piruńsko w porównaniu z aluminium albo PETem.
Lata temu widziałem też tytanowe ... chyba firmy MSR.
O taki :
http://www.kamai.pl/p4581,c56_65,bidon+stalowy+1+0l+tatonka+stainless+bottle+4020
Doczu
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 06-02-2010, 14:25:14 »

Nie rozumiem naglenowiczów i manierkowiczów, w dobie wszechobecnych pet-ów to zupełnie nieekonomiczne i mało funkcjonalne.
Nalej do PET'a wrzątku to zrozumiesz.
Tylko do wody, czyści się ciężko, woda z tego śmierdzi.
A poużywałeś kiedyś Nalgene ? Sądząc po tym co piszesz - nie.
Plus PET'ów jest taki, że jak zginie to nie szkoda - to fakt.

bagnet
Ekspert

Ostrzyżony

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 06-02-2010, 22:39:36 »

A po co nalewać do manierki lub naglene gorącą wodę? Jak gotujesz nad ogniskiem/palnikiem to możesz poczekać, aż ostygnie, jak idziesz dalej, to i tak Ci wystygnie. Oczywiście kwestie smakowe dotyczyły manierki obojętnie, US, ruskiej czy polskiej, śmierdzi plastkiem albo alumnium.

IrekM
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Lubomierz

Nie lubię, k..., akronimów !

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 07-02-2010, 08:04:10 »

A po co nalewać do manierki lub naglene gorącą wodę?(...)
Choćby po to, żeby użyć tego jako termoforu zimą

Irek.
bagnet
Ekspert

Ostrzyżony

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 07-02-2010, 14:35:33 »

Ale wymyślacie. Jak nalejsz wrzątku to się poparzysz, a pet temp ok 40-45st spokojnie wytrzymuje.

Dobra, ja tego nie rozumiem, alegumentów nie widzę, ale jak ktoś lubi, to niech tam.

McBren
Ekspert

Miejsce pobytu: Pomorze

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 07-02-2010, 14:47:12 »

Ale wymyślacie. Jak nalejsz wrzątku to się poparzysz, a pet temp ok 40-45st spokojnie wytrzymuje.

1. Nosisz termometr żeby ustalić kiedy podgrzewana woda będzie miała 45C?
 2. Woda z tych 45 to 35 zejdzie błyskawicznie i przestanie grzać. A jak naleje 100C i owinę ręcznikiem lub kocem będzie idealna. Zwłaszcza, że w śpiworze leżę już w coś ubrany.
bagnet
Ekspert

Ostrzyżony

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 07-02-2010, 15:41:25 »

No dobra, jeśli to jest uzasadnienie dla noszenia manierki / nagleny to przyjmuję. Ale w tej sytuacji i tak lepiej się sprawdzi termofor lub grzałka.

Jak nocowałem kiedyś w Zieleńcu w zimie (pojechaliśmy z kuplem na narty nie mając żadnej rezerwacji) w przedsionku gdzie była temp ok 5-6 st C to by mi się przydało. Ale musiała wystarczyć kupa ciuchów na sobie, bo nawet śpiwora nie mieliśmy.

Coś jeszcze? Chichot Chichot

Bo jak dla takiego efektu miałbym nosić manierkę to mnie to nie przekonuje.

Doczu
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 07-02-2010, 16:07:21 »

Ponawiam moje pytanie: "Używałeś kiedyś nalgene" ?
Jeśli tak to proszę ustosunkuj się "...woda z tego śmierdzi", "... ciężko się czyści"
Konkretnie. Bez pitolenia, że "kolega miał i to, czy tamto...".

bagnet
Ekspert

Ostrzyżony

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 07-02-2010, 16:10:13 »

Nie, nie używałem, ale napisałem że "Oczywiście kwestie smakowe dotyczyły manierki obojętnie, US, ruskiej czy polskiej, śmierdzi plastkiem albo alumnium. "
Po prostu nie widzę sensu kupowania butelki za xx zł o którą muszę dbać, jeśli w każdym wiejskim sklepie, schronisku, czy kiosku kupię sobie pojemnik na picie.

Doczu
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 07-02-2010, 16:36:25 »

Nie, nie używałem
Zatem nasza dyskusja przypomina dyskusje o wojsku z ludźmi, którzy w wojsku nie byli
ale napisałem że "Oczywiście kwestie smakowe dotyczyły manierki obojętnie, US, ruskiej czy polskiej, śmierdzi plastkiem albo alumnium. "
Najpierw jednak napisałeś:'Tylko do wody, czyści się ciężko, woda z tego śmierdzi." nie mając zupełnie żadnych podstaw by tak twierdzić. Swoje zdanie opierasz na manierkach czy temu podobnych akcesoriach.
Rozumiem że możesz nie rozumieć "nalgenowiczów" ale nie potępiaj w czambuł czegoś, czego nie miałes okazji spróbować.
Po prostu nie widzę sensu kupowania butelki za xx zł o którą muszę dbać, jeśli w każdym wiejskim sklepie, schronisku, czy kiosku kupię sobie pojemnik na picie.
kurcze aż strach pomyśleć dlaczego wojsko używa do tej pory manierek, skor w sklepach sa PET'y ?

mgr_scout
Opinii: (18)
Ekspert

Tactical Hipster

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 07-02-2010, 16:37:27 »

do nalgene nasikam w spiworze, z pet'em będzie cięzko

SCOUT PRIDE!

Chcę być dezerterem, który ma szansę powodzenia
KNAKiŁ
KKK - Kelly Kettle Klan

CZUJ-DYM!
Koso
Opinii: (1)
Ekspert

Miejsce pobytu: Toruń

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 07-02-2010, 18:29:12 »

do nalgene nasikam w spiworze, z pet'em będzie cięzko
nasikasz tylko musi być szeroki wlew ale mówta co chceta zapach z manierek jest taki klimatyczny a smak aluminium... nie do podrobienia,"I like it" A po za tym przyznam że PETy są do znalezienia wszędzie a jak zgubisz to nie szkoda i to jest chyba jedyny plus. A wracając do tematu:
... z metalową zakrętką (z uszczelką gumową) ... w której można by od biedy ugotowac wode.
Jeśli masz takie życzenie pamiętaj żeby zakrętkę można było wyczepić bo uszczelka może sie stopić. 

"Życie jest łatwiejsze, niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym,co jest nie do przyjęcia obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia"
Strony: 1 2 3 4 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: