trwa ładowanie paska...
27-05-2019, 09:36:07 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 6 7 8 +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Impregnowanie butów z membraną - Tutek by AXE  (Przeczytany 134107 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
piroman97
Opinii: (1)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #105 : 14-04-2014, 19:20:40 »

Witam
Można by prosić o jakieś info dotyczące bellevllek 790? Jak się nimi zająć?
Z góry dzięki
Blatio
Opinii: (0)
Ekspert

Miejsce pobytu: Gliwice

"Minds are for people who think" - H. M. Murdock

Ignoruj
« Odpowiedz #106 : 14-04-2014, 21:49:21 »

Erm... może tak samo jak innymi?

mgr_scout
Kierownik forum
Opinii: (8)
*

Tactical Hipster

« Odpowiedz #107 : 14-04-2014, 22:13:26 »

Troskliwie 

SCOUT PRIDE!

Chcę być dezerterem, który ma szansę powodzenia
KNAKiŁ
KKK - Kelly Kettle Klan

CZUJ-DYM!
azrael88
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #108 : 19-05-2014, 09:42:49 »

Tak się zastanawiam, przed impregnacją moich salomonów z gore (nie skóra, chyba jakis nubuk albo co innego mechatego) chciałbym je wyprać bo wnętrze delikatnie mówiąc... czuć.
Mogę je wrzucić do pralki na jakiś delikatny program z temp. 30stC? Zastosować płyn do prania czy specjalny preparat do gore?
highlander
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #109 : 19-05-2014, 13:26:49 »

Tak się zastanawiam, przed impregnacją moich salomonów z gore (nie skóra, chyba jakis nubuk albo co innego mechatego) chciałbym je wyprać bo wnętrze delikatnie mówiąc... czuć.
Mogę je wrzucić do pralki na jakiś delikatny program z temp. 30stC? Zastosować płyn do prania czy specjalny preparat do gore?

1. Wymień wyściółkę (wkładkę) na nową
2. Bezpieczniej będzie chyba wyprać ręcznie i wysuszyć.
3. Ja później stosuję środek oparty na nanotechnologii z jonami srebra (szukaj w google: spray do butów z z jonami srebra)
4. Zaimpregnuj było tutaj http://www.tactical.pl/forum/index.php/topic,75695.0.html
Ps. jak to "włochate" ma długie włoski to welur, jak krótkie to nubuk

Blatio
Ekspert

Miejsce pobytu: Gliwice

"Minds are for people who think" - H. M. Murdock

Ignoruj
« Odpowiedz #110 : 19-05-2014, 15:31:37 »

(...) (nie skóra, chyba jakis nubuk albo co innego mechatego)

Ekhm... nubuk to też skóra, podobnie jak zamsz / welur / dwoina (jak zwał tak zwał) - to też skóra, tylko inaczej wyprawiona i wykończona niż skóra licowa. To tak na marginesie :]

Mogę je wrzucić do pralki na jakiś delikatny program z temp. 30stC?

Prać w pralce to można szmaciane trampki. Skórzane buty też można, czemu nie... tylko, że po takim traktowaniu to mogą się one za bardzo do użytku już nie nadawać

Jeśli chodzi o pranie 'szmacianego' wnętrza buta, to ja kilkukrotnie myłem od środka moje stare zamszowe Hanzele DG022, bo Cambrella mi kiedyś złapała zapach starych skarpetek po przemoczeniu i niefachowym osuszeniu.
Postawiłem buty w wannie, namoczyłem od środka gorącą wodą z prysznica, potem ręcznie namydliłem wnętrze (używałem m.in. zwykłego szarego mydła, a także antybakteryjnego mydła Protex) i kilkukrotnie porządnie wypłukałem gorącym prysznicem. Mydlenie i płukanie przeprowadziłem jeszcze 2-3 razy, a potem powiesiłem buty na suszarce podsufitowej na kilka dni w taki sposób, żeby były skierowane podeszwami do góry i cała woda z nich wykapała.
Po kilkudniowym suszeniu przejechałem skórę odpowiednimi tłuszczykami, żeby się nie rozeschła, a wnętrze buta spsikałem jakimś nano-anty-cytrynowo-cośtam-zapachowym specyfikiem, bodajże od Kapsa (bo taki miałem akurat w domu).

Generalnie podziałało. Buty się trzymają, skóra się trzyma, śmierdzą mniej. Prałem w nich tak wnętrze dwukrotnie. Tak jest na pewno bezpieczniej niż w pralce :]

EMES
Opinii: (1)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #111 : 19-05-2014, 22:28:30 »

Na śmierdzące buty srebro koloidalne plus 24 h na mrozie/w zamrażarce.
azrael88
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #112 : 20-05-2014, 08:34:15 »

Podziękował za sugestie Kameraden. Wczoraj je uprałem ręcznie preparatem do gore (na moje oko to było mydło w płynie tylko z nazwą nikwax  ).

Teraz schną. Potem potraktuje je jeszcze jakimś preparatem bakteriobójczym do obuwia.
Afrati
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Poznań

Jesus Christ! They're shooting at us!

Ignoruj
« Odpowiedz #113 : 31-12-2014, 17:44:16 »

Koledzy!
Haixy Combat High Liability ( gore-tex + skóra licowa) już ślicznie zaimpregnowałem HP Saphirem, jednak zastanawiają mnie wstawki z materiału (chyba jest to cordura), których jest sporo - zarówno z boku, jak i w okolicach języka.
Czy polecacie jakiś konkretny sposób impregnacji tychże wstawek? But jak na razie nie przepuszcza wody, jednak zastanawiam się kiedy się to zmieni...

Strony: Pierwsza « 1 ... 6 7 8 +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: