trwa ładowanie paska...
25-06-2019, 02:10:11 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 3 ... 59 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dziki, jelenie i inne pluszaki ktorych nie chcemy spotkac.  (Przeczytany 236970 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
zimek81
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 24-12-2009, 23:55:42 »

Witam, podróżuje po rorznych lasach i okolicach rzek, jezior i zawsze idac wczesnym rankiem lub w wieczorem/nocy obawiam sie ze zaatakuje mnie jakis dzik (albo postrzelony albo z malymi) lub inne przerazone zwierze ktore bedzie chcialo sie tylko bronic.

jakie uzywacie sygnalizatory, dzwonki czy inne wynalazki ktore zapewniaja bezpieczenstwo.

Czesto myslalem o gwizdkach ultradzwiekowych ale nie wiem jak sie moze zachowac zwierzyna, czy ja to odstraszy czy przywola
RNL
Kierownik forum
*

« Odpowiedz #1 : 25-12-2009, 00:05:42 »

jak nie chcesz, żeby Cię ranny dzik zaatakował to go nie rań...
zimek81
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 25-12-2009, 00:15:31 »

nie ja do nich strzelam
aniol
Opinii: (4)
Ekspert

Miejsce pobytu: Warszawa

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 25-12-2009, 03:22:26 »

Żadne dzwonki, gwizdki czy sygnalizatory tylko zdrowy rozsądek. Jak nie będziesz gonił pasiaków albo drapał ich za uchem to locha ci tyłka nie pokiereszuje  Żadne zwierzę Cię nie napadnie - to nie Kanada, żebyś miał się grizli obawiać... W naszym kraju trzeba się cieszyć z bliskich spotkań z przyrodą a nie pisać tak dramatyczne  scenariusze. Najniebezpieczniejszy stwór naszych lasów to aktualnie kleszcz

Seek & eXplore!

http://i.imgur.com/ViNX1Eo.png
Bananczyk
Opinii: (5)
Ekspert

Miejsce pobytu: Białystok

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 25-12-2009, 06:56:47 »

Popierając przedmówcę dodam tylko, że bardziej boję się Buki niż zwierzaków w lesie.

Nie przeklinam. Bo to kurwa w chuj nie ładnie.
PJU
Opinii: (11)
Ekspert

Miejsce pobytu: Z małego miasteczka.

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 25-12-2009, 10:16:27 »

np po prostu super.

Ja to się boje ludzi, a tak właściwie to ich głupoty.

5.56x45, 7,62x39, 9x19, 12/76
zirkau
Opinii: (1)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 25-12-2009, 10:20:02 »

obawiam sie ze zaatakuje mnie jakis dzik (albo postrzelony albo z malymi) lub inne przerazone zwierze ktore bedzie chcialo sie tylko bronic.

to nie zaczepiaj zwierząt. Zwierzęta w naszym kraju nic Tobie nie zrobia jeśli zachowasz zdrowy rozsądek. nawet ranny dzik czy inna wiewiórka krzywdy Ci nie zrobią w przeciwieństwie do innego człowieka
zdybi
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: zachdniopomorskie

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 25-12-2009, 11:29:49 »

Witam, podróżuje po rorznych lasach i okolicach rzek, jezior i zawsze idac wczesnym rankiem lub w wieczorem/nocy obawiam sie ze zaatakuje mnie jakis dzik (albo postrzelony albo z malymi) lub inne przerazone zwierze ktore bedzie chcialo sie tylko bronic.
Okolice rzek i jezior,są faktycznie miejscem,gdzie spotyka się dziki i jelenie częściej niż w przeciętnym lesie.Z autopsji wiem,że gdy wejdziesz np,w stado dzików w jakimś trzcinowisku,to uczucia są wtedy mieszane...Ludzie,którzy nie mają pojęcia o dzikich zwierzętach,mają wtedy wodę na stówę i są po prostu przerażeni .Zupełnie nie potrzebnie.Zwykle,dziki dają dyla i tyle.Trzeba im tyko dać na to czas.Nie panikować,nie biec przed siebie z krzykiem,bo prędzej złamiesz nogę lub gorzej się uszkodzisz...

Przyroda daje wszystko,zabiera wszystko i jest wszystkim...
http://mybushcraft.blogspot.com/
boruta
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Ostrowiec Św.

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 25-12-2009, 11:54:44 »

Dokładnie tak jak koledzy napisali wystarczy zdrowy rozsądek od dziecka chodzę po lesie, na grzyby, a także dość często jeżdżąc na rybki nad rzeki województwa świętokrzyskiego i jeszcze żadnej przygody niebezpiecznej nie maiłem, choć wielokrotnie widywałem dzikie zwierzęta. Co prawda mój kolega miał przygodą z dzikami ale zrobił to co nie powinien a mianowicie spotkał małe dziczki i chciał pogłaskać no i pani dzikawa trochę go pogoniła dobrze że miał blisko drzewo na które mógł wejść. Dzikie zwierzęta widywałem prawie zawsze w ucieczce bo to one szybciej zauważą człowieka.
prosiak
Ekspert

Miejsce pobytu: podlasie -> Olsztyn -> Londyn

Nie jest tak źle, mogło być gorzej...

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 25-12-2009, 12:14:52 »

Możesz sie obawiać zwierząt , gdy one podchodzą do Ciebie  i nie przejawiają żadnego strachu .
Kiedy jesteś w lesie i jakiś zabłakany lisek , czy inna wiewióra daje sie pogłaskac to może znaczyć że jest chora na wściekliznę .
Normalne dzikie zwierzęta najpierw uciekają przed człowiekiem , jeśli nie mają wyjścia to atakują , a gdy podchodzą bez żadnego lęku to to nie jest normalne i lepiej sie zastanowić 2 razy

Zdjęcia z kilku moich wypraw ( strona całyczas w przebudowie):
http://picasaweb.google.com/grykomar

kilka filmów :
http://picasaweb.google.co.uk/grykomar2
mgr_scout
Kierownik forum
Opinii: (8)
*

Tactical Hipster

« Odpowiedz #10 : 25-12-2009, 13:19:51 »

tak, tak.. w lesie bać się można tylko Buki, innych ludzi i dziwnie łaszących się zwierząt (wyłączyć z tego można wiewiórki i ptaki w lasach/parkach Wrocławia/Warszawy - te już są tak oswojone że same zaczepiają człowieka chcąc żarcia  Z politowaniem )

SCOUT PRIDE!

Chcę być dezerterem, który ma szansę powodzenia
KNAKiŁ
KKK - Kelly Kettle Klan

CZUJ-DYM!
piorun23
Opinii: (7)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Krzywe near Suwałki City

Stalker

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 25-12-2009, 13:29:55 »

W pełni zgadzam się z przedmówcą
Jesli zwierzątko jest łagodne, spokojne, daje się pogłaskać - to należy sp...uciekać od niego jak najdalej, a w razie NAJMNIEJSZYCH podejrzeń się szczepić
Tak samo przy kontaktach z nietoperzami - nie dotykać, jeśli się nie ma szczepień przeciw wściekliźnie

Ale poza tym...
Od zawsze robię w lesie i szczerze powiem że nie spotkałem się z przypadkiem niezawinionego ataku zwierzaka na "cywila"

To po prostu mity.

Jeśli ktoś nie strzela, nie tropi na upartego, nie podchodzi na rykowiskach, nie próbuje głaskać łosia w lesie - to na prawdę nie ma się czego obawiać

...trzeba przeto cieszyć się światem takim, jakim jest, poszukiwać przyjemności, lecz nie angażować się w nic, nie interweniować, traktować wszystko sceptycznie bądź z przymrużeniem oka. Być widzem, a nie uczestnikiem zdarzeń....
zimek81
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 25-12-2009, 13:58:05 »

Dziekuje za takie zainteresowanie tematem ale nie ograniczajmy sie do takiej glupoty zebym biegal za dzikami itp.

mialem rozne przypadki spotkan ze zwierzetami, oczywiscie zawsze jakos sie udawalo, ale zdarzalo sie tak, ze krew zastygała w zylach.

Najbardziej obawiam sie jak chodze po polanach podczas mgly i wiem, ze albo juz tu byly albo beda dziki. Dlatego sie pytam o jakies dzwoneczki a nie zeby jak kretyn isc po łace/lesie i gwizdac czy krzyczec zeby zwierzeta pierwsze uslyszaly. Dla wielu z was to moze abstrakcja, ale nawet nad odra zdarzaly sie ze zwierze weszlo na "głowke" na ktorej byl wedkarz Prosze sobie wyobrazic to.

Odnosnie zwierzat to nigdy nic nie wiadomo, mialem nawet okazje spier... przed krową  na łace dlatego  lepiej zapobiegac niz leczyc.

p.s. jakis miesiac temu podawali w radiu ze dzik zaatakowal 2 mlodych ludzi :0 w efekcie znalezli sie w szpitalu, ale szczegolow nie znam.
zirkau
Opinii: (1)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 25-12-2009, 14:29:33 »

co Ty taki strachliwy jesteś ?

Miałem bardzo bliskie spotkanie z niedźwiedzicą z młodymi (koło Murowańca), z dzikami  w Swinoujściu i  Międzydzrojach na deptaku, stadem wilków w Puszczy Noteckiej i co ? I nic. Bo nie panikuje, nie wykonuje żadnych dziwnych ruchów, nie podnoszę rak itp.

Co innego polowanie i podchodzenie postrzałka, ale tutaj wbrew logice turysty, zadaniem jest odnalezienie GO i bardzo bliskie podejście, odcięcie drogi ucieczki itp. - czyli robic wszystko byle nie pozwolić mu uciec.

Ale jesli dzik wyjdzie na główkę do wędkarza, to co ? pochrumka, odwróci się i pójdzie dalej. Jeleń obejrzy się i jak nie będziesz pohukiwał jak ON i nie dobierał się do Jego łani, to nie ma powodu by atakować..

Nurkowałem z rekinami w morzu czerwonym, miałem piranie w domowym akwarium - to bardzo ostrożne zwierzęta. Tylko głupie filmy i opowieści powodują niepotrzebne lęki i bzdurne wyobrażenia o zwierzętach.
Nie chodzi o to, że jak nie zaatakuje to już możemy go traktować gorzej jak psa- zaraz głaskanie, ciąganie za uszy, rzucać kamieniami, przeganaić itp.

To wolne zwierze  i również wymaga szacunku.
piorun23
Opinii: (7)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Krzywe near Suwałki City

Stalker

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 25-12-2009, 15:07:16 »

Kurcze, tych wilków to ci zazdroszczę
Chciał bym wreszcie wilka w terenie zobaczyc... (misie widziałem 2 razy, raz miszkę z młodym koło przełęczy Żebrak, drugi misia płci nieznanej raz tuż koło Kremenarosa)

Zimek81, jesli nie chcesz spotkać zwierza, wystarczy że nie będziesz wyciszać sprzętu i zachowywać ciszy. Głupia rozmowa skutecznie płoszy zwierzeta. Metaliczne dźwieki jeszcze bardziej.
A na krowy z łąki też jest patent - wystarczy nieść palik, rózgę itp - dla krowy człowiek z rózgą jednoznacznie się kojarzy - dokładnie tak jak człowiek schylający się po kamień wiejskiemu psu.

...trzeba przeto cieszyć się światem takim, jakim jest, poszukiwać przyjemności, lecz nie angażować się w nic, nie interweniować, traktować wszystko sceptycznie bądź z przymrużeniem oka. Być widzem, a nie uczestnikiem zdarzeń....
Strony: 1 2 3 ... 59 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: