trwa ładowanie paska...
21-08-2019, 09:15:19 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Z dzieckiem w góry - nosidełko. Tylko jakie... :/  (Przeczytany 41608 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Negaido
Opinii: (8)
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: to tu to tam

Ignoruj
« Odpowiedz #15 : 03-03-2013, 22:59:50 »

Podbijam.
Zastanawiam się nad kupnem nosidełka, a dokładniej któregoś z modeli Deutera, np. http://www.podrozniczek.pl/nosidelka-i-chusty/nosidelko-deuter-kid-comfort-i.html
Ma ktoś? Może z czystym sumieniem polecić? Jedynie cena mi d... ściska, więc wolałbym być pewny zakupu. Ewentualnie jakiś inny tańszy model macie do zaproponowania?
greenshadow
Opinii: (2)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 03-03-2013, 23:36:33 »

Rumcajs i co kupiłeś? Ja właśnie szukam. Myślałem, że za 200, ale okazuje się, że 400 to minimum. Za 400 jest w Decathlonie Deuter podstawowy, ale zastanawiam się, czy nie dołożyć tej 100 do Tatonki za 500, albo wyższego modelu Deutera. I tak będę musiał się zapożyczyć, więc co za różnica... :/

zależy co potrzebujesz

ja mam i używam JPA już z drugim chłopakiem - 17kg się jeszcze dobrze nosi jak zapniesz wszystko i dobrze wyregulujesz
jak potrzebujesz kieszenie kieszonki dodatki, pierdółki to bierz droższe - w JPA masz tylko pod siedziskiem jedną kieszeń
mi JPA służy już 3 rok

flybig69
Opinii: (1)
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: P-wy

brak napisu

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 04-03-2013, 12:12:04 »

Jak by cos to mam najbardziej wypasiony model  VAUDE Butterfly Comfort
zawsze mozemy sie dogadac (priv)
« Ostatnia zmiana: 04-03-2013, 21:51:41 wysłane przez flybig69 » Zapisane

Ja jestem cząstką części, co wszystkim wpierw była,
Cząstką ciemności, co światło zrodziła

oculum pro oculo, dentem pro dente

http://s4.bitefight.pl/c.php?uid=107509
Negaido
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: to tu to tam

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 09-03-2013, 09:48:59 »

Co do JPA to czytałem różne opinie, no i waga do 15 kg trochę mnie odstrasza. Wolałbym mieć większy "zapas mocy". Byłem ostatnio z pociechą w HiMountain i przymierzałem modele Vaude: Jolly light i Jolly Comfort. Córka była w kurtce i kiepsko się zapinało taki kołnierz, który jest zamiast pasów i otacza główkę dziecka. Gdzieś na szlaku, jak dziecko zacznie płakać w sytuacji stresowej może być trudno z tym zapięciem, więc na razie sobie odpuściłem. W Vaude Butterfly widzę na zdjęciach, że jest to inaczej rozwiązane choć waga tego nosidła jest już większa, a wolę zmieścić się w takim około 3 kg.
W każdym razie jak się zdecyduję na coś i ponoszę trochę to opiszę wrażenia.
na chwile
Opinii: (0)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 30-03-2013, 22:12:52 »

Trochę czasu minęło ;> Młody zaczyna wyrastać z tatonki, którą sobie chwalę

mialo byc na chwile, ale zostane chyba dluzej
alagolka
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #20 : 24-07-2013, 11:45:12 »

Ja mogę z czystym sumieniem polecić wszystkim nosidełko firmy Neverland, model Koala. Świetnie spisuje się w górach, mały nie narzeka, nic go nie boli, nie obciera. Nie marudzi podczas siedzenia (może to przyczyna wspaniałych widoków?) Dużo o nosidełkach, jakie powinny być i co powinny posiadać dowiedziałam się ze strony o nosidełkach dla dzieci
u99
Opinii: (16)
Ekspert

"jedynym łatwym dniem był dzień wczorajszy..."

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 24-07-2013, 11:58:33 »

Dużo o nosidełkach, jakie powinny być i co powinny posiadać dowiedziałam się ze strony o nosidełkach dla dzieci
Niestety jak klikam na ten link to wyświetla się komunikat :
Strona w przygotowaniu

pozdrawiam u99
RNL
Kierownik forum
*

« Odpowiedz #22 : 24-07-2013, 12:24:08 »

Ja noszę młodego w takim

http://www.outdoordream.pl/5343-thickbox_default/nosidelko-vaude-jolly-comfort-i-daszek-brown-2013.jpg
Z dzieckiem w góry - nosidełko. Tylko jakie... :/

Janek jak widzi nosidło, to jest tak podjarany wycieczką, że sam próbuje się w nim lokować (19 miesięcy ma), dobra jest ta poduszeczka- miś z przodu, dziecko się do niej tuli i czasem przysypia.
Nosi się dobrze, jak większość produktów VauDe, ma daszek z wiatrołapem i lusterko (do obserwowania dziecka). Przemyślana konstrukcja IMO. Stabilny, jak stoi samodzielnie z dzieckiem w środku, to lepiej dla bezpieczeństwa kotwić nosidło za pomocą  szpilek namiotowych.
Rumcajs8
Opinii: (3)
Ekspert

Counter Revolution Squad

Ignoruj
« Odpowiedz #23 : 19-08-2013, 00:53:48 »

Vaude są swietne, tylko corka była na zbyt wysoka na jeden model (przy zapasie wagowym), w innym gniotło ją w uda. Deuter był mega wygodny (na max 25kg). Modeli nie pamiętam, bo nie zanabywałem na własnosc i w sumie się cieszę po czasie. A młody ma dynamit w d... i chce chodzic sam, wszystko musi zobaczyc i wszędzie wlezc. Nawet na wozek się gniewa. Więc dostosowujemy wycieczki rodzinne do niego, wypożyczyc tutaj (Łużyce) nie ma gdzie, chyba już własnego się nie dorobię

Jestem wolny. Mimo wszystko.

Bear popularyzuje idee survivalu jak Lepper popularyzowal idee bycia politykiem...
wiktorbull
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: goleniów/maszewo

Ignoruj
« Odpowiedz #24 : 02-11-2014, 09:58:03 »

Witam, pytam tu, żeby nie tworzyć nowych wątków. A mianowicie do jakiego wieku/wagi dziecka używaliście nosidełek? Planuje wyjazd na dolny Śląsk, mały ma 4 lata i 16 kg. Sporo przejdzie sam, ale w końcu trzeba brać na barana(czytaj mnie). Z góry dzięki za ODP. Pozdrawiam
EMES
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #25 : 02-11-2014, 10:16:53 »

Jak się zmieści to na pewno się przyda bo "nóżki nie mają sił ić"
RNL
Kierownik forum
*

« Odpowiedz #26 : 02-11-2014, 10:57:09 »

Nosidla mają określone wagi maksymalne dziecka i jego wzrost- tym się kieruj i własną wydolnością
wiktorbull
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: goleniów/maszewo

Ignoruj
« Odpowiedz #27 : 02-11-2014, 11:05:41 »

Czyli spokojnie do tych 25 kg można liczyć nosidełko jako wspomaganie w razie 'w'?
kawa
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #28 : 02-11-2014, 11:13:11 »

Po pierwsze sprawdź możliwości nosidełka, mają określoną wagę dziecka a czasem także wzrost.
Zwykle powyżej górnej granicy nie jest bezpiecznie i wygodnie (dla rodzica i dla dziecka).
Dla większości popularnych modeli jesteście już na granicy.

edycja:
Czyli spokojnie do tych 25 kg można liczyć nosidełko jako wspomaganie w razie 'w'?
Nie.
« Ostatnia zmiana: 02-11-2014, 11:22:31 wysłane przez kawa » Zapisane
EMES
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #29 : 02-11-2014, 12:19:31 »

dlaczego nie?  Spoko - zależy co to za nosidło (o nośność chodzi) - w swoim ospreyu poco (dorgi ale to górna półka i daje komfort i bezpiecz.), który ma określoną nośność jako 25 kg nosiłem lekko ponad (jakieś 28 (?) ) - nawet jakiś tam komfort udało się zachować na całodziennych wędrówkach więc zależy to od tego ile dopakujesz do wagi małego (teraz 16 kg więc masz zapas) i nośności nosidełka (z reguły 20- 25kg) przy czym w tych słabszych komfort wyraźnie jest gorszy przy dużym obciążeniu
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: