trwa ładowanie paska...
14-07-2020, 03:22:40 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 3 Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Parowanie szyb w samochodzie - jakie znacie patenty  (Przeczytany 47078 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Królik
Opinii: (1)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #15 : 04-11-2009, 13:01:55 »

Powtórzę - włącz klimę. Klimatyzacja również osusza powietrze.
zirkau
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 04-11-2009, 13:13:43 »

niby jak ? ma dać na większe chłodzenie niż jest na zewnątrz ?
Królik
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 04-11-2009, 15:10:20 »

Nijak. Klimatyzacja osusza powietrze, a parowanie szyb bierze się z wilgości wewnątrz pojazdu.
Od zawsze włączam klimę, kiedy parują mi szyby, czy to w czasie deszczu, czy zimą.
I nie musi nic chłodzić - może włączyć klimę z ogrzewaniem, a jesli to automat - ustawić, dla przykładu, 23 stopnie na auto. Grzeje i osusza.
zirkau
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 04-11-2009, 15:28:56 »

No własnie w tym problem.

Chłodzenie osusza - po prostu para wodna zawarta w powietrzu po trafieniu na zimny element wykrapla się w tym miejscu - na chłodnicy - zmniejsza się liczba g wody zawartej w powietrzu.

Ale podniesienie temp. zmienia tylko entropię, ilości g pary wodnej zawartej w powietrzu nie ulega zmianie, ale zmienia się za to wilgotność powietrza - spada. a to nie jest osuszaniem. Zmienia się jedynie wilgotność względna.

Stąd mnie zastanawia dlaczego to działa. A nie będzie powodem że klima, po prostu odpowiednio szybko nagrzewa wnętrze pojazdu, szczególnie szyby, co nie powoduje wykraplania się ? Bo przecież zimne szyby sa właśnie winne temu że woda się na nich wykrapla.

Zastanawiałes się co jest prawdziwym powodem że działa ?

Królik
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 04-11-2009, 16:50:15 »

Chłodnica układu klimatyzacji, w przypadku klimatyzacji automatycznej, pracuje nawet na ogrzewaniu.
Na niej skrapla się para wodna.
hyena
Opinii: (8)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #20 : 04-11-2009, 18:07:15 »

Chłodnica układu klimatyzacji, w przypadku klimatyzacji automatycznej, pracuje nawet na ogrzewaniu.
Na niej skrapla się para wodna.

Tak przy okazji wypowiedzi kolegi to się nazywa Kondensor a nie Chłodnica. (To nie złośliwość) Nagrzewnica z klimą zawiera oba elemnty. Fachowo Radiator i Kondensor. Montowałem kiedyś nagrzewnice w fabryce. To tak gwoli wyjaśnienia.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Królik
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 04-11-2009, 18:25:53 »

Tak przy okazji - chłodnica samochodowa jest radiatorem.
W moim samochodzie mam dwie chłodnice (radiatory) - od układu chłodzenia silnika i od układu klimatyzacji.
hyena
Opinii: (8)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #22 : 04-11-2009, 18:31:10 »

Tak przy okazji - chłodnica samochodowa jest radiatorem.
W moim samochodzie mam dwie chłodnice (radiatory) - od układu chłodzenia silnika i od układu klimatyzacji.

Ogólnie radiator jest to element odprowadzający nadmiar ciepła. Nie ważne w jakiej dziedzinie. (Koniec przepychanek)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
zirkau
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #23 : 04-11-2009, 19:27:38 »

Ogólnie radiator jest to element odprowadzający nadmiar ciepła. Nie ważne w jakiej dziedzinie. (Koniec przepychanek)

bądź je zbierający -  - patrz grzałka michalaka
PA
Opinii: (0)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #24 : 04-11-2009, 21:44:26 »

Ja mam garaż i nic mi nie paruje. Jak muszę zostawić samochód na zewnątrz i nie daj Boże coś zamarznie wsiadam, naciskam guzik włączający podgrzewanie szyby, włączam muzykę i czekam 3 minuty żeby lód na przedniej szybie się rozpuścił, po czym włączam wycieraczki żeby machnęły z raz czy dwa i jadę. Tylko nie wiem czy to można uznać za "patent"

Valdi
Opinii: (3)
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Vilnius

Ignoruj
« Odpowiedz #25 : 04-11-2009, 22:05:12 »

Przeciez to takie proste...wlaczyc zimny nadmuch, otworzyc drzwi, odczekac kilka minut i isc do domu...z rana mamy nadal suche szyby od wewnatrz
Volo
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Kraków

Daj acz ja pobruszę a ty skocz do piwnicy po piwo!

Ignoruj
« Odpowiedz #26 : 05-11-2009, 10:09:12 »

Dokładnie, zimny nadmuch pomaga poza tym, przed zimą warto "wyszorować" szyby w aucie, tylko nie wierzcie w płyn do szyb i psiknięcie. Ja do płynu do szyb dolewam 100ml spirytusu salicylowego (zwykłego szkoda  ) i po spryskaniu szyby myję je gąbką a dopiero po umyciu wycieram do sucha. "Szorowanie" jest konieczne ponieważ pozwala odtłuścić oraz usunąć brud który wbrew pozorom mocno przylega do szyb.

Sahar
Kierownik forum
Opinii: (17)
*

Użytkownik kompasu

« Odpowiedz #27 : 08-11-2009, 11:58:29 »

Moją szybę potraktowałem tym :
http://www.nikwax.com/en-gb/products/productdetail.php?productid=248
koszt tyle co Bondo, i jeśli Ci nikt nie kicha na szybę  Chichot to utrzyma się dłuższy czas i jest naprawdę skuteczny.
7907
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #28 : 08-11-2009, 12:09:35 »

Panowie, nie jeździliście maluchem? To należy do podstawowego wyposażenia:

http://img38.imageshack.us/img38/2870/gabkadoszybsamochodowyc.jpg
Parowanie szyb w samochodzie - jakie znacie patenty

A na poważnie - szyba musi być po prostu czysta. Dalej jest wilgoć - im więcej wilgoci, tym szyba musi być czystsza i tym częściej trzeba ją myć. Można użyć dowolnego specyfiku wspomnianego w tym temacie, ja myłem szamponem i było świetnie - nawet po chuchnięciu na szybę ta nie parowała. Trzeba tylko uważać na typ szamponu, za drugim razem umyłem innym i była cała tłusta.
kozi
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Żagań

Ignoruj
« Odpowiedz #29 : 14-11-2009, 00:10:35 »

gąbka / szmata jest do niczego - po kilku uzyciach tylko rozmazuje wodę na szybie - na zaparowane szyby najlepszy ściągacz wody [w ostateczności może być pióro wycieraczki]

Strony: Pierwsza 1 2 3 Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: