trwa ładowanie paska...
10-04-2020, 05:10:30 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 3 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Parowanie szyb w samochodzie - jakie znacie patenty  (Przeczytany 46198 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
piorun23
Opinii: (7)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Krzywe near Suwałki City

Stalker

Ignoruj
« : 02-11-2009, 08:36:47 »

Znacie jakieś patenty na powstrzymanie zaparowywania szyby w samochodzie?

Strasznie mnie wkurza gdy po przymrozku mam wewnątrz warstewkę szronu na przedniej szybie

Inne niech sobie parują, ale chcę mieć ten luksus by móc przednią szybę skrobać tylko z zewnątrz

...trzeba przeto cieszyć się światem takim, jakim jest, poszukiwać przyjemności, lecz nie angażować się w nic, nie interweniować, traktować wszystko sceptycznie bądź z przymrużeniem oka. Być widzem, a nie uczestnikiem zdarzeń....
past
Opinii: (4)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 02-11-2009, 08:50:19 »

umyj porządnie szybe wewnątrz, oraz wysusz samochód w środku , dywaniki itp.
Po zaparkowaniu wieczorem otwórz na chwile samochód.
Powinno pomóc , problemem jest wilgoć w samochodzie.
RNL
Opinii: (0)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 02-11-2009, 08:53:28 »

sex uprawiamy w domciu
Królik
Opinii: (1)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 02-11-2009, 09:53:44 »

Włącz klimę.
-chilli-
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 02-11-2009, 10:01:27 »

a filtr wew. pyłków kiedy wymieniałeś?
hejtyniety
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Katowice, Ustroń, Istebna

Doktor Ojtam Ojtam

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 02-11-2009, 10:19:40 »

problemem jest wilgoć jak już było napisane... Swojego czasu używałem środka do okularów do pływania(anti-fog czy jakoś tak) . Działało dobrze, ale się skończyło i jakoś nie miałem okazji kupić nowego. Ponieważ teraz robię raczej długie odcinki auto zdąży się nagrzać i nie ma problemu... a zanim się nagrzeje naturalna ircha (to ważne bo smug nie zostawia) no i regularne mycie czymś na bazie alkoholu, żeby odtłuścić:)

Znowu z zewnątrz stosuje jakiś dziwny preparat "niewidzialna wycieraczka" dostałem kiedyś do oleju, sprawdza się wyśmienicie   szron schodzi nawet samymi wycieraczkami nie niszcząc ich (wycieraczka nie skrobie po szronie tylko go zbiera po szybie). Woda ładnie spływa, a błoto też niezbyt ochoczo chwyta się szyby, co dla mnie jest ważne, gdyż czasami lubię się wypuścić w teren Spoko

kozi
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Żagań

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 02-11-2009, 11:48:00 »

najlepsze by było ogrzewanie postojowe [np. webasto] ale to wydatek

natomiast na CB słyszałem jaki kierowcy mówili, że pasta do zębów pomaga na zaparowane szyby - możesz spróbowac testowo w jakimś mniej ważnym miejscu

RNL
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 02-11-2009, 12:12:47 »

LOL- jak niby- nie widać, że są zaparowane, bo są białe?

to z takich porad można też dorzucić, że jak się nurkuje, to trzeba napluć do maski i wtedy nie paruje...
hyena
Opinii: (8)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 02-11-2009, 12:29:33 »

Ja tak robiłem jak pływałem za komuny. Pluliśmy do okularów pływackich. A na szybę coś w rodzaju antypara pomaga tylko trzeba dość często powtarzać zabieg.Stary sposób kierowców PKS to pryskanie szyby szamponem i też nie paruje. Chichot

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
przeszczep
Opinii: (28)
Ekspert

Miejsce pobytu: warszawa

bite me

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 02-11-2009, 12:35:11 »

Ja tam zawsze na 10 minut przed dojechaniem na miejsce postoju włączam mocne ogrzewanie i uchylam tylne szyby.
Rano dziś miałem szron tylko na zewnątrz

9/21

WBB
zirkau
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 02-11-2009, 20:06:43 »

LOL- jak niby- nie widać, że są zaparowane, bo są białe?
to z takich porad można też dorzucić, że jak się nurkuje, to trzeba napluć do maski i wtedy nie paruje...

czyli wszysto co potrafi odtłuścić szyby: stąd też denaturat, pasty do zębów, cola , szampony, ocet czy ślina (chciałbym zobaczyć gościa co da radę tak całą szybę wyczyścić Chichot)

Zimny nadmuch tez pomaga w przeciwieństwie do ciepłego.
bivr
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 02-11-2009, 23:22:25 »

Rozcinamy ziemniaka/cebulę na pół i nacieramy szybę. Nie mam pojęcia na jakiej zasadzie to działa, ale w każdym razie działa.
Nawet J. Wiseman w swojej książce pisał:
Zaparowaniu można przeciwdziałać przez przetarcie szyby od wewnątrz cebulą lub surowym ziemniakiem
kozi
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 03-11-2009, 11:09:52 »

uważam, że w konforontacji z cebulą, ziemniakiem czy śliną pasta wypada najlepiej - przynajmiej czyści Chichot

warto zwrócić uwagę na wodę na podłodze, żeby dywaniki nie były mokre, jak jest klima to można też ją raz na jakiś czas uruchomić [przy włączonym ogrzewaniu] żeby osuszyła powietrze

ale i tak webasto rządzi - uruchamiane z pilota albo z komórki  , nie ma nawet szronu na zewnątrz ...

piorun23
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Krzywe near Suwałki City

Stalker

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 03-11-2009, 13:09:14 »

Wszystko pięknie ładnie, ale na ogrzewanie postojowe to trzeba tak ze dwa-trzy tysie wydać  Smutny

...trzeba przeto cieszyć się światem takim, jakim jest, poszukiwać przyjemności, lecz nie angażować się w nic, nie interweniować, traktować wszystko sceptycznie bądź z przymrużeniem oka. Być widzem, a nie uczestnikiem zdarzeń....
kozi
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 04-11-2009, 12:46:05 »

no wiem wiem, nawet czasem 4 - 5 tysi

z drugiej storny można próbować znaleźć używkę za 1000  - zależy jaki samochód i jakie podejście do tematu [czy warto w niego inwestowac]

ale sens jest - policz ile jest warte 15 minut twojego czasu przez 100 dni w roku którego nie stracisz na drapanie szyb
(o uldze dla silnika w przypadku ogrzewania wodnego nawet nie wspominam)

jest jeszcze takie coś jak osuszacze powietrza jedno i wielorazowe  tylko nie wiem na ile by to było skuteczne, w niskich temperaturach nie są chyba zbyt efektywne

Strony: 1 2 3 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: