trwa ładowanie paska...
14-11-2019, 02:56:39 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 3 4 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: APECS a ECWCS  (Przeczytany 22140 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
petelicki
Opinii: (26)
Ekspert

Miejsce pobytu: Poznań

Ignoruj
« : 05-10-2009, 21:38:49 »

Tak się zastanawiam czym się różni APECS marines od armijnego ECWCS'a? Bo tych drugich przez moje ręce się wiele przewinęło, a z pierwszym jeszcze nie miałem okazji się spotkać. Na zdjęciach są niby takie same, ale chyba są jakieś różnice m-dzy nimi?? Jak też ma się sprawa z APECS'em USAF?
ordo
Opinii: (4)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 05-10-2009, 22:25:01 »

Wołaj razem ze mną - Króólik! Może przyjdzie  

Tymczasem pobuszuj sobie tutaj:

http://coldweatherclothing.info/top.html
Królik
Opinii: (1)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 05-10-2009, 22:31:55 »

Pytanie zasadnicze - od którego ECWCS? I, II, III?
Lisu
Opinii: (7)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 07-10-2009, 09:05:12 »

Chyba chodzi o ECWS III gen a on jest (z tego co wimm) w kroju taki jak gen II,APECS nie ma pasa śniegowego wewnątrz a gen III ma,no i kolory camo są inne,APECS to marpaty (leśny i desert) a gen III to UCP.Królik bij jak gadam jak po pijaku !
McBren
Opinii: (0)
Ekspert

Miejsce pobytu: Pomorze

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 07-10-2009, 17:04:47 »

Warto by zebrać informację o wszystkich 4 typach (ECWCS 1-3, APECS) bo ktoś znajdzie którąś z wersji na allegro lub będzie chciał kupić Helikona pod względem kroju.

ECWCS I - goretex

ECWCS II - goretex, kamuflaż w ostatnich partiach również UCP, kopia produkowana przez Helikon
http://ngt.pl/forum/?p=readTopic&nr=3876

ECWCS III (3G) - kamuflaż UCP, kurtka dużo lżejsza od dwóch poprzednich, przelotowe kieszenie
http://ngt.pl/forum/?p=readTopic&nr=5475
Poziom 6: awaryjna kurtka przeciwdeszczowa, mała po spakowaniu, dostatecznie obszerna by mogła być założona na opisane powyżej elementy ubrania, nie musi być szczególnie mocna czy wyposażona w elementy typowe dla kurtek górskich (liczne kieszenie, wywietrzniki etc.) ponieważ zasadniczą jej cechą ma być niewielka wielkość po spakowaniu. (przykładowe materiały to paclite, hyvent DT czy precip)
http://www.adstactical.com/about_ads/gen3_level6.htm

APECS - kurtka piechoty morskiej w kamuflażu APECS, kopia produkowana przez Helikon
http://ngt.pl/forum/?p=readTopic&nr=3641
petelicki
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 12-10-2009, 19:13:14 »

Jestem tak zalatany, że nawet zapomniałem o swoim temacie ;-)

Pytanie zasadnicze - od którego ECWCS? I, II, III?

Chodzi mi o gen. III

ECWCS III (3G) - kamuflaż UCP, kurtka dużo lżejsza od dwóch poprzednich, przelotowe kieszenie

Kieszenie przelotowe w ECWCSie?? W lev.6? Sam noszę tę kurtkę i nic takiego tam nie znalazłem ;-)

Poziom 6: awaryjna kurtka przeciwdeszczowa, mała po spakowaniu, dostatecznie obszerna by mogła być założona na opisane powyżej elementy ubrania, nie musi być szczególnie mocna czy wyposażona w elementy typowe dla kurtek górskich (liczne kieszenie, wywietrzniki etc.) ponieważ zasadniczą jej cechą ma być niewielka wielkość po spakowaniu.

McBren, ta definicja ma się trochę nijak do tej kurtki- przecież w lev.6 są liczne kieszenie, wywietrzniki, wcale nie jest taka mała po spakowaniu (w porówianiu do typowego paclite'a), a już na pewno nie pasuje to, że nie jest szczególnie mocna- przecież ma nawet wzmocnienia z cordury na łokciach!

Chyba chodzi o ECWS III gen a on jest (z tego co wimm) w kroju taki jak gen II,APECS nie ma pasa śniegowego wewnątrz a gen III ma

I to jest jedyna różnica?? A materiał, krój, układ kieszeni są też takie same??
Królik
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 12-10-2009, 21:12:32 »

Chodzi mi o gen. III
Nieporównywalne, bo przeznaczenie Lvl6 jest zupełnie inne. Funckję APECS w ECWCS III w zasadzie pełni Lvl5, który jest najczęściej używaną kurtką tego systemu.
Kieszenie przelotowe w ECWCSie?? W lev.6? Sam noszę tę kurtkę i nic takiego tam nie znalazłem ;-)
To znaczy, że nie masz Lvl6, ale ECWCS II w kamuflażu UCP.
McBren, ta definicja ma się trochę nijak do tej kurtki- przecież w lev.6 są liczne kieszenie, wywietrzniki, wcale nie jest taka mała po spakowaniu (w porówianiu do typowego paclite'a), a już na pewno nie pasuje to, że nie jest szczególnie mocna- przecież ma nawet wzmocnienia z cordury na łokciach!
Nie ma.
TUTAJ masz opisy poszczególnych systemów i ich elementów.
Lvl6 NIE MA żadnych wzmocnień, kieszeni i wentylatorów. Ma TYLKO przelotowe kieszenie, lekkim skosem z boków tułowia.
I to jest jedyna różnica?? A materiał, krój, układ kieszeni są też takie same??
Nie.
Inaczej rozwiązane ściągacze, inne zamki błyskawiczne, inaczej rozwiązane kieszenie piersiowe, brak storm flap, brak fartucha, inny materiał, inne wentylatory pod pachami. Nie chce mi się teraz wywlekać z szafy APECSa (wróciłem z wyjazdu), ale jak bardzo chcesz, to w wolnej chwili wyjmę i porównam.
petelicki
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 12-10-2009, 22:43:16 »

To znaczy, że nie masz Lvl6, ale ECWCS II w kamuflażu UCP.

Czego to ja się dowiaduje... Zawstydzony Byłem przekonany, że ta parka w UCP to gen III (i się zawsze dziwiłem, czemu jest prawie identyczna jak gen II... Z politowaniem)   Na swoje usprawiedliwienie powiem tylko, iż w internecie nagminnie jest to mylone i na wielu stronach ECWCS'a II w UCP nazywają gen III.

Lvl6 NIE MA żadnych wzmocnień, kieszeni i wentylatorów. Ma TYLKO przelotowe kieszenie, lekkim skosem z boków tułowia.

Czyli wychodzi na to, że do codziennego noszenia lepiej się sprawdzi właśnie gen II?  Bo to gen III to raczej taki backup w plecaku na wypadek załamania pogody.

To Króliku, jak już się ogarniesz i znajdziesz chwilę czasu to byłym wdzięczny za jakieś szczegóły dotyczące APECSA. Bo kurteczki w sumie całkiem popularne, a jakoś mało info o nich jest na naszym forum
Misiakus
Opinii: (9)
Ekspert

Miejsce pobytu: Warszawa - prawy, górny róg

Nosiciel i użytkownik kieszeni :)

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 01-01-2010, 13:58:52 »

Witam noworocznie

Wdzięczny będę za kontynuację tematu a więc szczegółowe porównanie ze zdjęciami i pomiarami obu obecnie używanych hardsheli Gore-Tex'owych US Army
O te wersje z dużą ilością kieszeni chodzi a nie te z dziurami na wylot aby dobierać się do kieszeni w kurtce pod nimi

Gdyby Ktoś miał takie rysunki gdzie widać gdzie są kieszenie i ile miejsca w kurtce zajmują (jak na stronach 5.11) to już byłby kosmos
Dobre jakościowo zdjęcia z czymś jednolitym wystającym z kieszeni bo na większości zdjęć granice kieszeni nie są widoczne :/

Znalazłem jakieś zdjęcia gdzie niby ta sama kurta ma dolne kieszenie pod kątem ... a na drugim zdjęciu są normalne cargo ładowane od góry.
Tak samo górne ... mają zamki pionowe czy są na rzepy w końcu ? Duże są ? Da się tam wepchnąć czapę i rękawice ? Kasetę Video ? 10 paczek chusteczek higienicznych ? Litrowy karton soku ?

Zobowiązany też będę za realne wymiary kontraktowych.
Szerokość w klacie, długość rękawa, długość kurtki. Chciałbym pod tym upchać polar albo kamizelkę puchową plus korzystać z kieszeni
Jakbym wybrał za małą to się nie dopnę po wypchaniu kieszeni.
Będę wybierał między L-R a XL-R.
Mile widziana też waga ubranka. Mój Gore-Tex Alpinusa XL waży z 1100 gram Ciekawe czy te są lżejsze ... (dokładniej zważę później).

W sumie najbardziej podobają mi się MARPAT'y woodland i pustynny ale widzę, że UCP a więc ECWCS są łatwiej dostępne i chyba tańsze ...
Zależy jeszcze od ceny ale nastawiam się na jedną z tych kurtek ze względu na ilość kieszeni. Większość turystycznych Gore-Tex'ów 3-laminat jest najczęściej w kroju dopasowanym=technicznym z małą ilością kieszeni i najczęściej takimi pod uprząż :/

Z góry dziękuję za pomoc
petelicki
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 02-01-2010, 13:57:22 »

Może to Ci w czymś pomoże.

http://images48.fotosik.pl/243/f9acd8cf2e00d4f9m.jpg
APECS a ECWCS

Wszystkie kieszenie zapinane są na rzepy (poza tymi małymi u dołu kurtki- one nie mają zamknięcia). Dokładniejszych zdjęc niestety już nie zrobię, bo moją kurtałkę ktoś sobie niestety bezprawnie przywłaszczył...
Misiakus
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 02-01-2010, 23:43:38 »

O No bomba zdjęcie Fenkju

Znaczy się ECWCS te górne kieszenie 'wewnętrzne duże' też ma na rzepy ? Tak jak te Twoje czerwone kreski leci tam pionowy rzep na wejściu do kieszeni ?
Ja z tych kieszeni zazwyczaj najczęściej korzystam. Rzep wielokrotne codzienne otwieranie i zamykanie zniesie parę lat ??

A APECSS'ach nie ma tam zamków przypadkiem ? Helikon'owska dokładna kopia ma niby zamki z tego co gdzieś wyczytałem ...
Zamek to duży argument szczególnie, że w tamtych kieszeniach noszę sporo drobiazgów plus czapki, rękawice itp. i rzep może je 'kąsać'
petelicki
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 03-01-2010, 00:20:33 »

Tak, rzep przebiega pod tymi czerwonymi kreskami. Czy wytrzyma nie wiem...ja używałem tej kurtki ok pół roku więc ciężko stwierdzić jak to będzie w dłuższym czasie. Jak to jest w APECSie to niestety nie wiem.
Królik
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 03-01-2010, 08:44:03 »

Zamki bryzgoszczelne na zewnątrz, na klatce piersiowej w pobliżu zamka głównego.
Misiakus
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 04-01-2010, 14:41:49 »

Ma Ktoś może kontraktowego APCS'a LR albo XL-R i mógłby pomierzyć ?
Królik
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 04-01-2010, 16:36:14 »

Ja mam.
Strony: 1 2 3 4 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: