trwa ładowanie paska...
11-08-2020, 23:22:57 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 2 3 +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: opaski chłodzące  (Przeczytany 26986 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
super
Opinii: (15)
Ekspert

Miejsce pobytu: Częstochowa

szczęśliwy tato

Ignoruj
« Odpowiedz #30 : 11-04-2014, 13:16:53 »

Poproszę o złotą łopatę i w ogóle te sprawy.
Dziwi mnie że temat tak dawno temu umarł - chyba że gdzieś indziej się toczył?
Mam tą brązową opaskę BCB i jest ok, ale chciałem Was spytać, czy mieliście do czynienia z tymi nowymi modelami opasek chłodzących, które wystarczy moczyć minutę - dwie? (producenci to np. Hyperkewl, TECHNICHE EUROPE -takie mi google podpowiada). Coś mi świta że ktoś kiedyś wspominał że w sklepie survivaltechu tez się miały takie pojawić, ale teraz jak patrzę to widzę tylko po opisach te 30-minutowe. Czy te szybko-moczone też dają radę? Ewentualnie któryś producent konkretny warty uwagi?

my mamy jakieś Polskie. Trzeba je moczyć pół godziny. ale mają kilka komór i ten granulat się nie przesuwa

Szkolenia survivalowe i taktyczne www.survivaltech.pl

Szyję różne taktyczne rzeczy na zamówienie www.supertac.pl
cortezjwrz
Opinii: (1)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #31 : 11-04-2014, 17:27:54 »

Dzięki za odp.
Komory - dobra rzecz, bo w tej klasycznej bcb to trochę loteria z rozłożeniem granulatu

Chok dee
Piotrek1985
Opinii: (17)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #32 : 12-04-2014, 10:19:08 »

my mamy jakieś Polskie. Trzeba je moczyć pół godziny. ale mają kilka komór i ten granulat się nie przesuwa
Super możesz wyjaśnić dlaczego ta w foliage ma cenę dwa razy taką co ta w coypte? Opis praktycznie identyczny. Chodzi tylko o producenta czy po prostu ta w foliage jest lepsza?
no_idea
Opinii: (6)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #33 : 12-04-2014, 11:26:33 »

Dziś dotarła do mnie moja serdelka chłodząca
Siedzę sobie teraz z nią przed kompem i jest mi świeżo i przyjemnie. Wygląda na to że skończy się moczenie czapki po kałużach 
Boję się tylko czy będzie działać na naszych torfowiskach (bardzo wysoka wilgotność). Jak sprawdzę - opiszę

a tam zaraz po kałużach. Mam letnią czapkę której cały dekiel wypełniony jest żelem i spokojnie wystarcza imprezę albo i ze 2 po namoczeniu  w domu.

Odp: opaski chłodzące
*  (121.99 KB, 640x480 - wyświetlony 937 razy.)
super
Opinii: (15)
Ekspert

Miejsce pobytu: Częstochowa

szczęśliwy tato

Ignoruj
« Odpowiedz #34 : 18-04-2014, 12:00:15 »

Super możesz wyjaśnić dlaczego ta w foliage ma cenę dwa razy taką co ta w coypte? Opis praktycznie identyczny. Chodzi tylko o producenta czy po prostu ta w foliage jest lepsza?

To są dwie inne opaski. Jedna chińska jedna Polska. Ta Polska ma komory które trzymają cały ten badziew w miejscu. Ta w Coyote działa, ale..no własnie ale ;-)

Szkolenia survivalowe i taktyczne www.survivaltech.pl

Szyję różne taktyczne rzeczy na zamówienie www.supertac.pl
Piotrek1985
Opinii: (17)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #35 : 06-07-2015, 21:30:15 »

Odkopać czas bo na zakup pora przyszła. Na stronie supera są dwie opaski: Chillup i neck buddy. Ta zielona neck buddy bardziej mi się podoba. Ktoś minie uświadomi że ta droższa jest bardziej warta?
PJU
Opinii: (11)
Ekspert

Miejsce pobytu: Z małego miasteczka.

Ignoruj
« Odpowiedz #36 : 07-07-2015, 09:09:17 »

Odkopać czas bo na zakup pora przyszła. Na stronie supera są dwie opaski: Chillup i neck buddy. Ta zielona neck buddy bardziej mi się podoba. Ktoś minie uświadomi że ta droższa jest bardziej warta?
Komory nie mają żadnego znaczenia, bo granulat po namoczeniu pęcznieje i tak zajmuje całą pustą przestrzeń w opasce.
Działać, działają tak samo.

5.56x45, 7,62x39, 9x19, 12/76
cortezjwrz
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #37 : 07-07-2015, 09:21:52 »

W przypadku tej najtańszej z BCB tak niestety się nie dzieje - rozlokowanie granulatu staje się mocno losowe
A do mnie na dniach przyjedzie takie coś - http://sprzetspecjalny.pl/chlodzaca-opaska-na-szyje-hyperkewl/
Niby wystarczy to moczyć minutę-dwie, i chyba jest to trochę inna technologia niż te kryształy - no zobaczymy, jak się sprawdzi

Chok dee
Plushpingwin
Opinii: (48)
Ekspert

Miejsce pobytu: Wrocław

Ignoruj
« Odpowiedz #38 : 07-07-2015, 13:18:42 »

Z tego co widać na filmiku to napęczniała tak samo jak te chińskie po 1$.

Zapraszam na mój kanał YouTube
https://www.youtube.com/user/Plushpingwin/videos
cortezjwrz
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #39 : 09-07-2015, 15:12:18 »

Tak wstępnie co do tego HyperKewla - chyba nie tędy droga niestety. Faktycznie, wystarczyło około minuty, dwóch, żeby opaska napuchła, potem krótkie odsączenie i niby można używać. Tak jak BCB puchnie na kształt parówki, tak tutaj jest to bardziej na płasko, co traktuje jako zaletę. Ale niestety, odsączenie wody nie sprawi, że pozbędziemy się wilgoci z opaski - jest po prostu mokra w dotyku. Specjalnie nawet dałem ją do suszenia na jakieś 40 minut, ale nic to nie dało - przez cały okres "chłodzenia" da się odczuć wilgoć na powierzchni opaski - nie jakoś strasznie, ale może zostawiać skórę mokrą, co w przypadku opaski BCB po paru godzinach raczej nie ma miejsca.
Opaska została namoczona koło 18-19, a koło 1-2 w nocy już traciła na mocy niestety. Wczoraj niestety było bardziej duszno już, niż gorąco, ale chłodzić wydawała się ok - sprawdzi się jeszcze w upały.
Także następny krok to będzie zapewne chillup albo to neckbudy - byle miało wspomniane wcześniej komory czy jakiś sposób na równomierne utrzymanie kryształów

Chok dee
Plushpingwin
Opinii: (48)
Ekspert

Miejsce pobytu: Wrocław

Ignoruj
« Odpowiedz #40 : 09-07-2015, 15:42:59 »

Nie pęcznieje tak bardzo bo ma tych granulek po prostu mniej.

Zapraszam na mój kanał YouTube
https://www.youtube.com/user/Plushpingwin/videos
cortezjwrz
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #41 : 09-07-2015, 19:04:11 »

Co do wnętrza - może, nie wiem w sumie, tak to tłumaczą:
http://www.k9power.com/assets/images/RedlineEquipment/KewlEvap400.jpg
opaski chłodzące

Ale konstrukcja wyrobu różni się - przyjrzyj się:
http://i.imgur.com/MDH5pDh.jpg?2
opaski chłodzące

BCB to po prostu cieniutki materiał uszyty w "rurkę", bez żadnego kształtowania, natomiast ta druga pokryta jest trochę sztywniejszą siateczką, a w środku nawet na sucho czuć coś miękkiego i jednolitego, jakby pasek innego materiału - w przypadku bcb czuć po prostu twardy, skrystalizowany materiał (kryształki) w losowych miejscach. No i dodatkowe przeszycia na kolejne komory w czarnej też usztywniają i spłaszczają konstrukcję.
« Ostatnia zmiana: 09-07-2015, 21:23:50 wysłane przez cortezjwrz » Zapisane

Chok dee
Misiakus
Opinii: (9)
Ekspert

Miejsce pobytu: Warszawa - prawy, górny róg

Nosiciel i użytkownik kieszeni :)

Ignoruj
« Odpowiedz #42 : 10-07-2015, 20:23:32 »

Jak się opaskę moczy to co jakiś czas trzeba z wody wyjąć i ten puchnący "skrzek" ręcznie rozprowadzać i przesuwać w rejony w których go nie ma i tyle. Jak się tego nie robi to puchnie w miejscach gdzie były zbite grudy już wyschniętego. Ostatnio moczyłem BCB i ze 3 razy w ciągu pół godziny wyjmowałem z wody na  kilka minut. Po tym zabiegu rozłożenie "skrzeku" jest równomierne.
cortezjwrz
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #43 : 12-08-2015, 15:32:14 »

Czołem ponownie,
macie może namiary na jakieś fajne chusty chłodzące w sklepie PL, a niekoniecznie te piaskowe od BCB?
W survivalsklep pustki, Chillupa w ogóle nie ma na rynku już, a tak to w necie znajduje chusty Hyperkewl (odpada), wiele chust BodyCool (np. http://ha3o.pl/opaska-chlodzaca-bodycool-centki-leoparda-868) i w zasadzie to takie coś dziwnego - http://market.ice.pl/pl/p/Chlodzacy-szalik-krawat-apaszka/124 .
Zależałoby mi na długim czasie chłodzenia, i w miarę regularnie rozłożonym granulacie - moja bcb po 2,3 latach już zachowuje się, jakby miała go o połowę mniej.

Ktoś coś?

Chok dee
cortezjwrz
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #44 : 13-07-2017, 02:31:25 »

Coś mi ucieło poprzednią wiaodmość Smutny
Z kronikarskiego obowiązku odkopuję .
https://icyfox.pl/userdata/gfx/2f8a65ab5a76fafb868a38a73a2c0d01.jpg
opaski chłodzące

Pojawiłą się firma https://icyfox.pl/ - szyją  w Polsce opaski chłodzące i bransoletki - krótka wersja opaski zapinana na rzep - calkiem wygodny patent. U mnie już dwie w jedynym słusznym, czarnym kolorze i jestem zadowlony. Chłodzenie coś jak BCB, tylko że te mają 2 kanaliki (przeszycie na środku) i po namoczeniu autentycznie kryształy szczelnie wypychają opaskę na całej długości, co jest dość miłą odmianą. Jedyne co - klasyczne opaski są dość krótkie w porównaniu z bcb  - u mnie starcza na zakrycie szyi i drobny węzeł, założenie na głowę to już lekkie naciąganie tego i mikro supełki. Ale ogólnie myślę, że produkt jest ok.

Na zachęte... foto bransolety w kolorze..."Moro"  Spoko Spoko

Chok dee
Strony: Pierwsza « 1 2 3 +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: