trwa ładowanie paska...
27-06-2019, 12:12:43 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 5 6 7 8 Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Żywność z długim terminem przydatności  (Przeczytany 104640 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
armpower
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #90 : 18-01-2011, 01:04:18 »

http://www.wisefoodstorage.com/
Czemu tego nie ma w Polsce, 25 lat przydatności robi wrażenie 
Chemia okrutna zapewne,jednak chętnie bym to zakupił,ale patrząc na USA i Polskę to dzieli nas przepaść jesli chodzi o przygotowanie się na ciężkie czasy Smutny
mgr_scout
Kierownik forum
Opinii: (8)
*

Tactical Hipster

« Odpowiedz #91 : 18-01-2011, 08:39:50 »

Jadłem niemiecki chleb z puszki co miał 20 lat i smakował tak samo, kiedy go jadłem 10 lat wcześniej

SCOUT PRIDE!

Chcę być dezerterem, który ma szansę powodzenia
KNAKiŁ
KKK - Kelly Kettle Klan

CZUJ-DYM!
elrond33
Opinii: (25)
Ekspert

Miejsce pobytu: Poznań

Ostrzyżony

Ignoruj
« Odpowiedz #92 : 18-01-2011, 11:49:31 »

Gdzie można dostać chleb puszkowany?

Mr Mruk - chusteczki EDC (póki co) i nie tylko (niebawem).
mgr_scout
Kierownik forum
Opinii: (8)
*

Tactical Hipster

« Odpowiedz #93 : 18-01-2011, 15:10:52 »

Na allegro bywa i czasem w sklepach militarnych. Zapytaj też w Arpolu.

SCOUT PRIDE!

Chcę być dezerterem, który ma szansę powodzenia
KNAKiŁ
KKK - Kelly Kettle Klan

CZUJ-DYM!
robertgl17.
Opinii: (13)
Ekspert

Miejsce pobytu: Wrocław

Teoretyczny emeryt

Ignoruj
« Odpowiedz #94 : 22-01-2011, 22:25:56 »

Ostatnio w sieci TESC-o pokazała się promocja na puszki z jedzeniem PAMAPOL-u o takie

http://www.pamapol.com.pl/pl/Produkty/Kategorie/1:Dania_gotowe ( na drugiej stronie są puszki )

Są flaki, grochówka i fasolka po bretońsku. Puszki po 920 gram netto w cena 8,99 zł za dwie sztuki ( czyli za jedną puszkę wychodzi  koło 4,5 zł ) .
Normalnie jedna puszka kosztuje 9 zł.

Wraz z żoną próbowałem fasolki i flaków i stwierdziła, że są OK ( co w jej przypadku oznacza, że na prawdę są OK )
Termin przydatności do spożycia 2 lata.

Kto ma TESCO pod nosem i chce się zaopatrzyć to musi zrobić to biegiem bo promocja tylko do 24 stycznia. ( Osobiście zapasy uzupełniłem ).

Może jesteś tym, któremu właśnie teraz pokazuję wyprostowany  środkowy palec mojej prawej dłoni ( jak nie jesteś cichym podpierdalaczem możesz się nie przejmować tym co napisałem )
Bananczyk
Opinii: (5)
Ekspert

Miejsce pobytu: Białystok

Ignoruj
« Odpowiedz #95 : 23-01-2011, 21:59:41 »

Jadłem kilka rzeczy z tej firmy i ogólnie jest w porządku. Pasztecik w słoju mają całkiem dobry oraz głowiznę  (choć dla mnie trochę za mało doprawiona).
Jutro wskoczę do Tesco a nóż widelec się jeszcze załapię.
Podziękował za cynk.

Nie przeklinam. Bo to kurwa w chuj nie ładnie.
DevilFish
Opinii: (1)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Żyrardów

Ignoruj
« Odpowiedz #96 : 23-01-2011, 22:35:44 »

Większość odżywek węglowodanowych i białkowych ma termin przydatności 2-3 lata. Koncentraty białka serwatkowego wychodzą jako najtańsze źródło białka, substancji konserwujących brak, jedyne wymaganie to większe ilości zapasów wody.

armpower
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #97 : 24-01-2011, 01:48:23 »

Tutaj się zgodzę,np odżywki z universala potrafia mieć do 5 lat ważności, i plus jakiś tam czas ponad datę,ale to absolutnie nie nadaje się na jedzenie survivalowe,ponieważ powoduje dość poważne biegunki i wzdęcia przy wiekszych ilościach
DevilFish
Opinii: (1)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Żyrardów

Ignoruj
« Odpowiedz #98 : 24-01-2011, 21:39:05 »

Co do wzdęć to niestety z większością odżywek tak jest i to nawet z tymi co mają niską zawartość białka. Co do biegunek nie zdarzyło mi się to póki co. Jednym z najtańszych źródeł białka jest przykładowo koncentrat WPC 80 Ostrowii, 900g kosztuje około 35zł (z czego białko 80%) - z tym, że zakład upadł i został wykupiony, więc na rynku dostępne są ostatnie paczki, powoli po coraz wyższych cenach. I rozpuszcza się gówniano...
Na jedzenie survivalowe już bardziej się nadają odżywki węglowodanowe typu carbo, ewentualnie batony energetyczne, ale ich cena jest taka, że można... Przykładowo baton Matrix Olimpu kosztuje 7zł, zawartość białka 24g.
Tanie jest dosyć białko sojowe w proszku, niestety soja ma to do siebie, że jeszcze częściej gania się po niej, nie każdemu podchodzi.

elrond33
Opinii: (25)
Ekspert

Miejsce pobytu: Poznań

Ostrzyżony

Ignoruj
« Odpowiedz #99 : 24-01-2011, 22:07:47 »

Na jedzenie survivalowe już bardziej się nadają odżywki węglowodanowe typu carbo
Co to jest "jedzenie survivalowe"?
Carbo będzie odpowiednie na krótką metę, w sytuacji zmuszającej do wysiłku fizycznego, przy ograniczonym dostępie do pełnowartościowego jedzenia. Ale jeśli będziesz chciał "przetrwać" na dłuższą metę, trzeba szukać czegoś innego. Dlatego fasolka po bretońsku może być bardziej "survivalowa" niż batony energetyczne.

Mr Mruk - chusteczki EDC (póki co) i nie tylko (niebawem).
AXE316
AXE316.pl
Opinii: (15)
*

Miejsce pobytu: Bezsensowna kraina pełna nieudolnych posłów

..::Bo liczy się człowiek::..

Ignoruj
« Odpowiedz #100 : 24-01-2011, 22:30:22 »

To już panowie było wałowane  i to kilka razy nawet - nie brnijcie bezcelowo - nic z tego nie wyjdzie .

pastyl
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #101 : 08-02-2011, 10:30:11 »

http://www.wisefoodstorage.com/
Czemu tego nie ma w Polsce, 25 lat przydatności robi wrażenie 
Chemia okrutna zapewne,jednak chętnie bym to zakupił,ale patrząc na USA i Polskę to dzieli nas przepaść jesli chodzi o przygotowanie się na ciężkie czasy Smutny

Wygląda ciekawie. Faktycznie w Amazonie widzialem podobne baniaki. Cena nie jest zła jakieś 0.025694 zł moze przy przeliczniku dolarów byla by porownywalna z mre .028750  ale termin waznosci jest niesamowity.

Jesli dobrze rozumiem to sa te same saszetki tylko wrzucone do pojemnika po farbie z dobrym zamknieciem.

Wiesz moze cos wiecej?
.
robertgl17.
Opinii: (13)
Ekspert

Miejsce pobytu: Wrocław

Teoretyczny emeryt

Ignoruj
« Odpowiedz #102 : 08-04-2011, 11:13:01 »

Żeby nie zakładać nowego tematu pytanie o podobnym zabarwieniu.

Zastanawia mnie jak znosi przetrzymywana żywność wyższe temperatury niż to jest podane na opakowaniu.
Na przykład na konserwach jest napisane " przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 18 ( lub 25 ) stopni C".
Wiadomo w lecie w mieszkaniu jest więcej niż 18 stopni i to czasami znacznie więcej.

Tak samo na przykład konserwy mięsne w racjach wojskowych typu MRE czy polskich "S" ( szynka, pasztet i inne ).
Często przenoszone są one przez żołnierzy w plecakach w gorącym klimacie Irak, kraje afrykańskie, oraz Afganistan, gdzie temperatura na pewno jest powyżej zalecanej.

Wiadomo czekolada się rozpłynie ( i z tego powodu w wersjach racji typu MRE wysyłanych do ciepłych krajów brak jest czekolady na rzecz innych "słodyczy" ), no ale nie wyobrażam sobie tylko samych dań bezmięsnych w posiłku żołnierza.

Ktoś miał to czynienia z takim problemem.

Zapewne żołnierze, którzy byli na misjach i musieli korzystać z racji wojskowych wiedzą  coś na ten temat.

Może jesteś tym, któremu właśnie teraz pokazuję wyprostowany  środkowy palec mojej prawej dłoni ( jak nie jesteś cichym podpierdalaczem możesz się nie przejmować tym co napisałem )
AXE316
AXE316.pl
Opinii: (15)
*

Miejsce pobytu: Bezsensowna kraina pełna nieudolnych posłów

..::Bo liczy się człowiek::..

Ignoruj
« Odpowiedz #103 : 08-04-2011, 11:30:03 »

Miłej lektury:
http://www.scribd.com/doc/13465248/Olszewski-Adam-Technologia-przetworstwa-misa-roz12

Google dają naprawdę masę odpowiedzi

kuusamo
Opinii: (4)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #104 : 16-04-2011, 17:44:47 »

Kupiłem w Lidlu tanią, zwykłą chińską zupkę "Zupa dnia - rosół z kluskami". Jakie było moje zdziwienie, gdy zobaczyłem ile to cudo ma kalorii: 321kcal/71g (452kcal/100g). Dla porównania 125g liofilizowany Travellunch "Puree z szynką, porem i warzywami": 455kcal/100g. Dokładniejsza analiza składu nie wskazuje, że zupka to jakieś wyładowane wyłącznie cukrem puste kalorie...skład całkiem podobny do liofilizatu.

http://img716.imageshack.us/img716/1636/dsc02375n.th.jpg
Żywność z długim terminem przydatności

http://img217.imageshack.us/img217/286/dsc02378a.th.jpg

Białko: 15,2g/travellunch 11,75g/zupka
Węglowodany: 51,6g/travellunch 58,6g/zupka
Tłuszcze: 20,9g/travellunch 18,86g/zupka

http://img651.imageshack.us/img651/6976/dsc02376r.th.jpg

http://img23.imageshack.us/img23/9571/dsc02377bg.th.jpg

Zakładając, że producent zupki pisze prawdę i nie przeszkadza nam "chemia", mamy awaryjny, bardzo tani nośnik energii (ważność 08.12). Być może producent użył dobrego makaronu wielojajecznego (klusek jak nazwa wskazuje), zamiast taniego pseudochińskiego makaronu bez jajek - i stąd taka kaloryczność? Dla porównania zupka Nudle Diabolopomidoro Knorra 74kcal...

Koszt: 23 zł/125g/travellunch  3 zł/142g/ dwie zupki z lidla

« Ostatnia zmiana: 16-04-2011, 17:58:49 wysłane przez kuusamo » Zapisane

Kaszubskie Ochotnicze Pogotowie Rozrywkowe
Strony: Pierwsza « 1 ... 5 6 7 8 Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: