trwa ładowanie paska...
17-10-2019, 13:28:36 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 15 16 17 +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Biwakowanie: oficjalne stanowisko Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych  (Przeczytany 100699 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
regent
Opinii: (10)
Ekspert

Miejsce pobytu: Lublin

Ignoruj
« Odpowiedz #240 : 15-02-2013, 10:10:59 »

grisza:
Załatwiałeś sobie kiedyś nocleg w ten sposób? 

Biwakowanie w Polsce jest zabronione, ale to jest martwe i nieegzekwowane prawo. Trzymanie się ślepo przepisów nakazywałaby w ogóle zrezygnować z większości działalności outdoorowych. Godna szacunku jest Twoja praworządność, i wiara w procedury administracyjne Nadleśnictwa to urzędy pracują od 7:30 do 15:30 i zapytania rozpatrywane są z uwzględnieniem Kodeksu Postępowania Administracyjnego - dwa tygodnie na odpowiedź. A leśniczy mający pod sobą kilka tysięcy hektarów, ma większe problemy, i wolałby w ogóle nie wiedzieć, że gdzieś, ktoś na jedną noc, w środku lasu... Oczywiście z założeniem, że trzymamy się zasad. Gorsze rzeczy w lasach robią!

Wszyscy, którzy napotykają w górach człowieka pracującego, popadają w swego rodzaju zakłopotanie, gdyż dostrzegają niestosowność własnego zajęcia.
papcio chmiel
Opinii: (0)
Nowy użytkownik
*

"Survive or Die"

Ignoruj
« Odpowiedz #241 : 15-02-2013, 11:52:47 »

No wyczerpaliście praktycznie temat, szczególnie dzięki dla regent.
Napisałeś to w tak czytelny sposób, że chyba bardziej się nie da.

Moje doczucia są podobne do tego co napisaliście.
Oczywiście szacunek dla przyrody, dla innych którzy kiedyś zawędrują w te miejsca, oraz sensownego prawa jest wymagany.

Przestudjuję ten memat bo dużo jeszcze chcę i muszę się dowiedzieć.
No i kwestia wyposażenia z którym czekam mnie jeszcze dużo roboty, więc pewnie jeszcze dopytam w kilku kwestiach.

ps. dzięki za przeniesienie do bardziej odpowiedniego działu.

"Survive or Die" SFU
grisza
Opinii: (1)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #242 : 15-02-2013, 19:57:26 »

Załatwiałeś sobie kiedyś nocleg w ten sposób?
Raz,dawno temu ale to znajomy leśniczy był   

Masz oczywiście rację w tym co piszesz,z tego jak funkcjonuje Nadleśnictwo zdaję sobie sprawę doskonale,o poznaniu zasięgu terytorialnego pisałem właśnie w tym kontekście,że
leśniczy mający pod sobą kilka tysięcy hektarów, ma większe problemy, i wolałby w ogóle nie wiedzieć, że gdzieś, ktoś na jedną noc, w środku lasu... Oczywiście z założeniem, że trzymamy się zasad.
Jak widać muszę jeszcze popracować nad jasnym sposobem przelewania myśli na klawiaturę  Zawstydzony

Gorsze rzeczy w lasach robią
To też niestety smutna prawda.
Strony: Pierwsza « 1 ... 15 16 17 +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: