trwa ładowanie paska...
17-11-2018, 05:28:39 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 ... 17 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Biwakowanie: oficjalne stanowisko Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych  (Przeczytany 95324 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Azazel
Opinii: (6)
Ekspert

Miejsce pobytu: 50° 46′ 45″ N 16° 12′ 37″ E

Amicus certus in re incerta cernitur.

Ignoruj
« Odpowiedz #15 : 08-04-2009, 05:45:53 »

W sumie idzie o to by nie było tak :

http://lh4.ggpht.com/Pele762/SKQcMWSON2I/AAAAAAAAAis/odH7sYnROuc/s800/IMG_2059.jpg
Biwakowanie: oficjalne stanowisko Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych

Śmiesznie o tyle ,że fota jest z naszego forum 

Ale co tam się curva pali Co?Co?
Paliwo lotnicze Co?Co?
 Szok Szok Szok

Kto chce, szuka sposobu, kto nie chce, szuka powodu.
Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska. Józef Piłsudski
Wuki
Opinii: (0)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 08-04-2009, 07:07:38 »

Ogniska w dziurkach. Pamiętajcie, że rozgrzebywanie ściółki leśnej może być potraktowane jako jej niszczenie co też jest karalne.
regent
Opinii: (10)
Ekspert

Miejsce pobytu: Lublin

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 08-04-2009, 08:53:58 »

podróżowanie 4x4 z tobołkami na dachu - nawet przez parki/szlaki, podróże endurakiem z kuframi przez dzicz

Mógłbyś to rozwinąć? Bo wiesz my tu o delikatnym położeniu karimaty pod krzaczkiem, ale skoro ty endurakiem przez dzicz i 4x4 przez parki/szlaki no to chyba rzeczywiście nie ma się co tej straży leśnej bać.

Wszyscy, którzy napotykają w górach człowieka pracującego, popadają w swego rodzaju zakłopotanie, gdyż dostrzegają niestosowność własnego zajęcia.
Donatello
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Warszawa

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 08-04-2009, 15:22:07 »

Mógłbyś to rozwinąć? Bo wiesz my tu o delikatnym położeniu karimaty pod krzaczkiem, ale skoro ty endurakiem przez dzicz i 4x4 przez parki/szlaki no to chyba rzeczywiście nie ma się co tej straży leśnej bać.

Hehe... temat o tyle kontrowersyjny co delikatny.
Podam po jednym przykładzie:

Offroad - leciałem akurat sobie akurat szlaczkiem turystycznym, nie będę się chwalił gdzie Góry opływały błotem więc przeprawa była dość żmudna. Na szczycie spotkałem panów w zieleni. Na dzień dobry usłyszałem sąd grodzki. Wytłumaczeni mi ów strażnikowi, że wrzucanie mnie do jednego worka z tymi "debilami" cierpiącymi na zanik k***sa przez co muszą pogłębić każdą dziurę po drodze o średnicę felg zamiast ją po prostu ominąć zajęło mi jakieś 15min. Rozstaliśmy się na zasadzie "wypierd**** mi stąd ale już!" i "ja was nie widziałem i wy mnie też!".

Z enduro sprawa prostsza; "Panowie, nie jestem tym nieporządanym typem człowieka, gdybym był - uciekłbym bez problemu". I dalej ta sama gadka, że kocham przyrodę, survival, ratownik, że mundur niedługo Chichot itd. Do tej pory 100% sukcesu.

Należy jeszcze dodać, że wszystkie potwory mechaniczne mam dobrze wygłuszone. Terenówka na poziomie auta osobowego, endurak z dodatkową końcówką. Więc zwierzaki nie mają się co bać.
zirkau
Opinii: (1)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 08-04-2009, 15:50:01 »

Hehe... temat o tyle kontrowersyjny co delikatny.
Podam po jednym przykładzie:

Offroad - leciałem akurat sobie akurat szlaczkiem turystycznym, nie będę się chwalił gdzie Góry opływały błotem więc przeprawa była dość żmudna. Na szczycie spotkałem panów w zieleni. Na dzień dobry usłyszałem sąd grodzki. Wytłumaczeni mi ów strażnikowi, że wrzucanie mnie do jednego worka z tymi "debilami" cierpiącymi na zanik k***sa przez co muszą pogłębić każdą dziurę po drodze o średnicę felg zamiast ją po prostu ominąć zajęło mi jakieś 15min. Rozstaliśmy się na zasadzie "wypierd**** mi stąd ale już!" i "ja was nie widziałem i wy mnie też!".

u mnie miałbyś mandat i bym nie dyskutował. Za dużo osób mających tego rodzaju sprzęt robi złą passę wielu osobom porządnym. Za dużo widzę ile szkód robią właściciele poj. offroad w terenie. Ostatnio jakiś cham quadem przejechał przez środek mojej łąki. Łaką mokra, to teraz mam "pięknie curva" wyjechany pas, totalnie bez trawy, dwa koryta wyryte. Zupełnie inaczej jedzie myśliwy na polowanie terenówką - zwykle tylko po to aby dojechać z pkt. A do B, a nie czerpać przyjemnośc z samej jazdy. Chociaż ostatnio mialem taki przypadek  że mysliwy pojechał tak komus przez pole, bo nie chcialo mu się dookoła drogą (kiepską ale drogą). zapłacił odszkodowanie z własnej kieszeni, stawki tak jak by to dziki zrobiły. I jeszcze jest na nas obrażony, że nie z wspólnej kasy.
« Ostatnia zmiana: 08-04-2009, 16:07:09 wysłane przez zirkau » Zapisane
AXE316
AXE316.pl
Opinii: (15)
*

Miejsce pobytu: Bezsensowna kraina pełna nieudolnych posłów

..::Bo liczy się człowiek::..

Ignoruj
« Odpowiedz #20 : 08-04-2009, 15:57:46 »

To moje ognisko przy ostatnim biwakowaniu. A to co robią ci kolesie powyżej na zięciu od AXE to dla mnie jakieś nieporozumienie.

No to se nachlapałeś Kopek329 i nie powiem nawet u kogo
Swoją drogą niema co płakać że w Irlandii lasów niema

McBren
Ekspert

Miejsce pobytu: Pomorze

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 08-04-2009, 20:49:16 »

Ale co tam się curva pali ? 
Paliwo lotnicze

Dziubek - mój kuzyn nazywał to krokodylami. Szczególnie jest to niebzpieczne dla polarów i karimat na których się siedzi przy ognisku, oczywiście może to też spowodować pożar lasu.
 A pali się najprawodpodbniej suche igliwie na gałązkach.
Donatello
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #22 : 08-04-2009, 22:16:45 »

>Za dużo osób mających tego rodzaju sprzęt robi złą passę wielu osobom porządnym. Za dużo widzę ile szkód robią właściciele poj. offroad w terenie. Ostatnio jakiś cham quadem przejechał przez środek mojej łąki. Łaką mokra, to teraz mam "pięknie curva" wyjechany pas, totalnie bez trawy, dwa koryta wyryte. Zupełnie inaczej jedzie myśliwy na polowanie terenówką - zwykle tylko po to aby dojechać z pkt. A do B, a nie czerpać przyjemnośc z samej jazdy.

Przeczytaj jeszcze raz proszę co napisałem. Szczególnie fragment o podróżowaniu, a nie rozkopywaniu dziur.
W skrócie. Ja podróżuję i omijam przeszkody - nie pogłębiam ich. I wątpie aby styl jazdy myśliwego był mniej destruktywny od mojego. Chyba, że unosi się 15cm nad ziemią.
[/OFFTOPIC]
zirkau
Opinii: (1)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #23 : 08-04-2009, 22:25:33 »

>Przeczytaj jeszcze raz proszę co napisałem. Szczególnie fragment o podróżowaniu, a nie rozkopywaniu dziur.[/OFFTOPIC]

przeczytałem, zrozumiałem. Nie zmienia to jednak mojej postawy jesli chodzi o offroad. Jak pisałem, spotykam same negatywne przypadki - być może to zwiazane jest z charakterem pracy którą na codzień wykonuję.

pozdr.
nih
Opinii: (2)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #24 : 13-04-2009, 15:10:53 »

jeżeli chodzi o ogniska w lesie to powinny być one rozpalane w miejscach wyznaczonych przez nadleśnego. Ale nie oszukujmy się takich miejsc jest co raz mniej. Powód? często ustawiane są wiaty, ławki, tablice itp i niestety uwierzcie mi, że dużo jest debili, którzy to niszczą, a przecież postawienie czegoś takiego nie jest tanie. W tamtym roku złapaliśmy 4 kolesi, którzy zrobili sobie ognisko z jednej wiaty... Poza tym rozpalając ognisko w okresie kwiecień-wrzesień trzeba pamiętać o dużym zagrożeniu pożarowym. Czasem ludzie myślą, że jak wczoraj padało to dzisiaj jest mokro w lesie, a tymczasem jest III stopień zagrożenia ppoż. Ostatnia  rzecz związana z ogniskami to niestety kupa śmieci... Nie zawsze, ale często.
Jeżeli chodzi o offroad, wczoraj złapałem 3 quady, rodzina. Mili sympatyczni, wytłumaczyłem gdzie można gdzie nie można i zakończyło się pouczeniem. Ale to naprawdę rzadkość. Na moim terenie sporo miłośników offroad niszczy las. Ryją ściółkę do bólu, jeżdżą po uprawach niszcząc drzewka, ryją drogi, linie oddziałowe itp. Czasem mam po 10 telefonów na dzień ze skarga na nich. Parę dni temu złapaliśmy dwóch gagatków - swoją drogą  bardzo wyszczekanych -, ktorzy dużymi quadami wjechali na restaurowane bunkry poniemieckie. Jeden z tego bunkra spadł quadem... Wyciągając quada zniszczyli schody, mocowania, zapory zrobione przez miłośników fortyfikacji. Dostali mandaty. Ale na tym chyba się nie skończy, bo naprawdę zniszczyli w godzine to co ludzie robili tygodnie. Przypadków takich jest dużo, niestety tacy ludzie rzutują często na innych normalnie się zachowujących miłośników offroad.
pozdrawiam.

dead
aniol
Opinii: (4)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #25 : 13-04-2009, 15:17:16 »

A kolega z jakich służb?

Seek & eXplore!

http://i.imgur.com/ViNX1Eo.png
Treasure Hunter
Opinii: (13)
Zaawansowany użytkownik

DD Hammocks - Hamaki i Tarpy - info pw

Ignoruj
« Odpowiedz #26 : 13-04-2009, 15:22:23 »

Z jakich służb i z jakiego region jeśli można wiedzieć.

nih
Opinii: (2)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #27 : 13-04-2009, 15:25:47 »

Straż Leśna, region podwarszawski ;-)

dead
AXE316
AXE316.pl
Opinii: (15)
*

Miejsce pobytu: Bezsensowna kraina pełna nieudolnych posłów

..::Bo liczy się człowiek::..

Ignoruj
« Odpowiedz #28 : 13-04-2009, 15:40:01 »

Nih nie lituj się nad nimi bo nie warto wcale .
Coraz trudniejszą macie pracę co widać wszędzie .
Sam lubię off-road i jak tak dalej pójdzie to ludzie z pasją zostaną zepchnięci na ten sam margines - szkoda.
Ale coś w tym jest - kupi burak CUDO i ora jak leci przy czym nikt mu nie wmówi ,że nie umie jeździć  Niezdecydowany

aniol
Opinii: (4)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #29 : 13-04-2009, 16:57:07 »

O to moze kolega ze sluzb mial jakies spotkania z survivalujacymi z uzyciem rozsadku ale jednak na bakier z przepisami? Dogadujecie się, czy nakazujecie natychmiastowa ewakuacje czy moze mandacik bo przepis to przepis i koniec?
Ciesze sie, ze jednak ktos bierze sie za szalejacych po lasach w sposob zmotoryzowany... ostatnio w okolicy Wesołej i Okuniewa myślałem, że jakieś walne manewry armia robi czy co... a to kochani crossowcy skaczący sobie po leśnych wertepach :/ rzut beretem od leśniczówki - a co tam...

Seek & eXplore!

http://i.imgur.com/ViNX1Eo.png
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 ... 17 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: