trwa ładowanie paska...
23-09-2019, 13:55:38 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Woda utleniona - pomaga czy szkodzi?  (Przeczytany 89032 razy)
adampadre
Opinii: (10)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #15 : 14-02-2009, 20:34:30 »

Właśnie mi żonka powiedziała, że po szkoleniu BHP w jej szkole zabroniono przemywania dzieciom ran wodą utlenioną a wodą z kranu można.
McBren
Opinii: (0)
Ekspert

Miejsce pobytu: Pomorze

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 15-02-2009, 20:54:47 »

że po szkoleniu BHP w jej szkole zabroniono przemywania dzieciom ran wodą utlenioną a wodą z kranu można.

Wygląda, że ta informacja wg. jakiegoś rozdzielnika. Bo przynoszą ją wszyscy po szkoleniach I pomocy. Może tfórca materiałów szkoleniowych czytał wzmiankowany "Przekrój".
AXE316
AXE316.pl
Opinii: (15)
*

Miejsce pobytu: Bezsensowna kraina pełna nieudolnych posłów

..::Bo liczy się człowiek::..

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 16-02-2009, 09:30:01 »

Może zapomniano dodać że woda powinna być z Jasnej Góry lub z kranu i owszem ale innego kraju ,bądź też z jakiejś miejscowości zdrojowej lecz zapomniano wytypować kilka dopuszczonych.
Ciekawe jakie zagrożenie powstanie w takim rozumowaniu, jak polejemy ranę bogatą w żelazo !
A może producent wody utlenionej podpadł w redakcji lub też odpowiednim resorcie?
Proponuję lepszy absurd .
Najpierw analizę wody - a dopiero obmywanie - ale proszę się nie powoływać na mój pomysł bez tantiemów.

_domestos_
Opinii: (5)
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Nekla

Szalony Czarnowołgista

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 16-02-2009, 11:50:17 »

Te mity... przyjalem jako prawde objawiona. Napisali cos o tym, ze wlosy czesciej scinane rosna 3x szybciej. Wyborcza opisywala artykul z "Science" czy tez "NAture" ktory to ten mit obalal. Co wiecej - sami autorzy demaskujacy mity pisza, ze wlos jest martwy. Czyli wg mojje logiki scianie wlosow wplywu na ich rosniecie nie ma. Tak samo jak obcinanie paznokci na ich wzrost wplywu nie ma.

Axe - moze faktyznie podpadli... kiedys tepiono mleko, potem je chwalono; podobniez z maslem czy margaryna.

Chyba autorzy miast obalac mity - sami zaczeli je tworzyc...

"Ważne, żebyśmi zdrowi byli" ;-)
cienkun
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 16-02-2009, 14:54:07 »

Właśnie mi żonka powiedziała, że po szkoleniu BHP w jej szkole zabroniono przemywania dzieciom ran wodą utlenioną a wodą z kranu można.

A wodą z Wisły można?

A ja myślałem że średniowiecze się skończyło!

H2O2 dzięki temu że się pieni w kontakcie z krwią, oczyszcza ranę i o to tu chodzi.

Przepraszam wszystkich których mam w... głębokim poważaniu.
RNL
Kierownik forum
*

« Odpowiedz #20 : 16-02-2009, 18:30:45 »

H2O2 dzięki temu że się pieni w kontakcie z krwią, oczyszcza ranę i o to tu chodzi.

nie o to, nie o to. Pienienie się jest skutkiem reakcji z hemoglobiną i nie ma nic do rzeczy jeśli chodzi o oczyszczanie ran. Działanie wody utlenionej opiera się na reakcji wolnorodnikowej
AXE316
AXE316.pl
*

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 16-02-2009, 18:37:37 »

To w końcu mogę polewać czy nie ?
Bo mnie krew zalewa

petelicki
Opinii: (26)
Ekspert

Miejsce pobytu: Poznań

Ignoruj
« Odpowiedz #22 : 16-02-2009, 19:47:17 »

Czyli chyba wychodzi na to, że jak kto chce może polewać wodą zwykłą, a jak sie uprze to może utlenioną. Albo można nic nie robic, bo co już wniknęło to wniknęło :-)
RNL
Kierownik forum
*

« Odpowiedz #23 : 16-02-2009, 19:49:50 »

o właśnie. Chodzi o mechaniczne usunięcie z rany ciał obcych- makrozanieczyszczeń.
cienkun
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #24 : 16-02-2009, 20:51:08 »

nie o to, nie o to. Pienienie się jest skutkiem reakcji z hemoglobiną i nie ma nic do rzeczy jeśli chodzi o oczyszczanie ran.

Jak to? Co? Spienienie nie pomaga w wydostaniu na zewnątrz zanieczyszczeń? EJ no na pewno z tobą się kłócił w tej kwestii nie będę, ale... może to moje złudzenie?

Działanie wody utlenionej opiera się na reakcji wolnorodnikowej

Psu przemywałem ropiejące , opuchnięte, rany pozostałe po psich bójkach. Naprawdę działa.

Przepraszam wszystkich których mam w... głębokim poważaniu.
AXE316
AXE316.pl
*

Ignoruj
« Odpowiedz #25 : 17-02-2009, 22:11:11 »

No dobra to poproszę Cię RNL do tablicy z zapytaniem .
Co tak naprawdę sądzić można o alternatywie jaką jest srebro koloidalne ?
Praktyczność może być dwojaka bo możemy mieć to w manierce do normalnego picia które i tak nosimy .
Sam specyfik jest coraz bardziej popularny wszak i zalet ma dość sporo .
Wiem ,że sceptycyzm jest spory i reakcji wzrokowych niema - to jednak i w armii stosuje się go choć w innym celu.
Jedno jest pewne - nie szkodzi i nie odkłada się w organizmie ,jest wydalany - dbać należy tylko o nie naświetlanie go.

piottrek
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: Łochów

Ignoruj
« Odpowiedz #26 : 22-02-2009, 14:35:33 »

A oczaru ktoś próbował? Wiecie co to ? Dobre to?
AXE316
AXE316.pl
*

Ignoruj
« Odpowiedz #27 : 22-02-2009, 18:16:46 »

A oczaru ktoś próbował? Wiecie co to ? Dobre to?

Z dużym prawdopodobieństwem Winnetou .Ale jako ciekawostka może być.

Czejen
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #28 : 23-02-2009, 13:16:53 »

Ja nie do końca zgodzę się ze stwierdzeniem że woda utleniona jest szkodliwa.
Otóż jak wiadomo Perhydrol w stanie rozcieńczonym do 3% ma właściwości bakteriobójcze.
cyt z Wikipedii : "Odkażanie ran przy użyciu wody utlenionej znacznie zmniejsza niebezpieczeństwo przedostania się bakterii do organizmu przez uszkodzony naskórek. Następująca podczas odkażania gwałtowna reakcja niszcząca bakterie niszczy także komórki krwi wypływającej z rany, a także część komórek ciała odsłoniętych przez uszkodzenie skóry. Skutkiem tego jest odczuwane pieczenie w odkażanej okolicy ciała oraz widoczna charakterystyczna piana wywołana wydzielaniem się gazowego tlenu."
A z doświadczeń własnych, kilka lat temu będąc w lesie (jakimś cudem) przeciąłem zabrudzonym nożem 4 palce po wewnętrznej stronie dłoni
i to na zgięciu, mieliśmy ze znajomym tyle wody utlenionej, że starczyło na przemycie 3 palców,
4 przemyłem zwykła wodą. Po powrocie do domu jako że palce przy byle probie złapania czegoś dalej krwawiły
trzeba było zmieniać opatrunki (oczywiście idiota nie pojechałem do szpitala na szycie - przecież samo się zrośnie)
Zmiany opatrunków 2-3 razy dziennie z przemywaniem wodą utlenioną, a 4 palec zwykłą kranówką.
Po 2 tyg 3 palce pięknie zagojone a 4 goił się (babrał się) jeszcze następne 4 dni.
Osobiście nie rozumiem, tej medialnej nagonki na wodę utlenioną - no chyba że jest za tania i jakiś koncern farmaceutyczny
chce nas uraczyć i przekonać do czegoś znacznie droższego.

Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty - Stephen King

AXE316
AXE316.pl
*

Ignoruj
« Odpowiedz #29 : 23-02-2009, 14:33:55 »

Co wcale nie jest takie nieprawdopodobne jeśli wspomnieć kilka afer które były dookoła innych leków .
RNL - kochanieniki (skoro jesteśmy po buziaku - to pozwalam sobie na taką poufałość ) czy mógł byś się wypowiedzieć do zadanego wcześniej pytania dot. srebra koloidalnego ,które zadałem?

Strony: Pierwsza 1 2 3 4 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: